Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте ,вчера ми бе прекаран кабелен интернет от местен оператор.Проблема е следния ,когато използвам интернет ми се размазва картината на телевизора.Пробвах да изключа модема и картината се оправи.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звъниш на поддръжката и обясняваш ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от днес ...2a95385355430717def8bc23285481c0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази информация, която си дал помощ никаква. Кой е доставчикът. Как идва до теб интернет връзката? Марка и модел на модема. Как връзваш ТВ към интернет??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оператора е местна кабеларка.Когато махна модема (рутер) проблема изчезва.18c3ed95df15a7c9bac4b4368197aaa6.jpge0d5d51992cdf7a892875e3e14a7f2af.jpg5b1fc3a6c39203d4d6c5b92aaec061a4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на проблем със спплитер или филтър. Обади се на интернет доставчика, да дойдат и да си проверят окабеляването. Аз също имам интернет и ТВ през  DOCSYS технологията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, утре ще им звънна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизията и интернета от един кабел ли идват и на един доставчик ли са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Телевизията и интернета от един кабел ли идват и на един доставчик ли са ?

Да, на един кабел идват. След това е този сплитер, който виждаш на снимката. На единия изход е приемник за телевизията, на другия изход е закачен модемът. Преди тези две устройства трябва да има и два филтъра. Ако не са монтирани или са повредени връзката е лоша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Залагам на разменени кабели при тапсплитера ! Нека пробва да размени тези за интернет и за телевизията !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Залагам на разменени кабели при тапсплитера ! Нека пробва да размени тези за интернет и за телевизията !

Ако са разменени кабелите няма да има интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Емил Костов написа:

Ако са разменени кабелите няма да има интернет.

Поради каква причина не би имало интернет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 39 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Поради каква причина не би имало интернет ?

Би трябвало сплитерът да има отделен изход за модема и отделен изход за ТВ приемника. Търся информация да видя дали е така. Ето тук е обяснено

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Би трябвало сплитерът да има отделен изход за модема и отделен изход за ТВ приемника. Търся информация да видя дали е така. Ето тук е обяснено

Аз "обясненията" съм ги чел,  вярно мина доста време от тогава , но не съм ги забравил същите . Не ми даде отговор на въпроса "Поради каква причина не би имало интернет ?" !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да няма интернет ако се разменят кабелите. Това е тап, който затихва сигнала с 6 децибела на единия изход - нищо повече. Иначе и на двата изхода върви едно и също!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 21 часа, naskobg написа:

Не би трябвало да няма интернет ако се разменят кабелите. Това е тап, който затихва сигнала с 6 децибела на единия изход - нищо повече. Иначе и на двата изхода върви едно и също!

Това може да го каже само доставчикът. Зависи какви честоти се използват за модема и за ТВ. При мен няма значение кой изход ще избера за модем и ТВ, но има случаи, където на сплитера е упоменато.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Емил Костов написа:

Това може да го каже само доставчикът. Зависи какви честоти се използват за модема и за ТВ. При мен няма значение кой изход ще избера за модем и ТВ, но има случаи, където на сплитера е упоменато.

Това е чист тап. Този вид не е програмируем!!! Ясно е записано на него, че е тап в едната посока и че пропуска сигнал в диапазона 5 - 1000 мегахирца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, naskobg написа:

Това е чист тап. Този вид не е програмируем!!! Ясно е записано на него, че е тап в едната посока и че пропуска сигнал в диапазона 5 - 1000 мегахирца!

Вероятно е така. При мен е по-различно. Но очаквам постващият темата да каже какво ще стане след посещение от техници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...