Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Взаимопомощ без терминал

Белгиеца
 Сподели

Препоръчан отговор

Как се инсталира иконки в Убунту в момента Mate с помощта на ocs-url .

in493cns.gif

Ето колко иконки съм инсталирал и как се сменя лесно

ng3lfg9g.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 272
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 час, Валсо написа:

И аз така си мислех преди, ама май просто има филтър за определени лоши думи и като ги засече, ти блокира поста - показва го в червено и пише, че изчаква одобрение.

Много пъти е изкачало това в червено, но в 98% от случайте след 20-на минути мненията са били публикувани.
А вчерашното потъна в небитието, просто защото някое лице с модераторски права е може би тайно бисексуално.
А текстът ще да ти хареса, поне временно. Ама на, лишиха те от мечти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Белгиеца написа:

Много пъти е изкачало това в червено, но в 98% от случайте след 20-на минути мненията са били публикувани.
А вчерашното потъна в небитието, просто защото някое лице с модераторски права е може би тайно бисексуално.
А текстът ще да ти хареса, поне временно. Ама на, лишиха те от мечти.

Еми прати ми го на лични, де. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е па то изчезна, гласех те за Люксембург ... ама някой или някоя ти завидя ... и хайде у кошчето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема стана хвалбите на Джокер белгийски

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.05.2020 г. в 22:48, petie1 написа:

Тая тема стана хвалбите на Джокер белгийски

Пореден кошмар за някои (долната снимка). По този начин си копирам музиката от харда на СДкартата за телефона за 1 до 3 мин., вместо за 25 мин. с GUI. :D

По около 1 сек. за песен - нещо, с което GUI не може да се похвали. :D 

ZAPfG2s.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Валсо написа:

Пореден кошмар за някои (долната снимка). По този начин си копирам музиката от харда на СДкартата за телефона за 1 до 3 мин., вместо за 25 мин. с GUI. :D

По около 1 сек. за песен - нещо, с което GUI не може да се похвали. :D 

ZAPfG2s.png

Тва че на Линукс ГУИ-тата са некадърни и се налага елементарни неща да се правят с праскане на команди и изписване на подобни повърни от символи, не значи че ГУИ като цяло е зле, в нормални ОС-и като Уиндоус и с ГУИ прехвърлянето става за 1 секунда на песен.

Хубаво е че вече се намира смелост да си го признаете - в Линукс праскате команди защото друг начин няма, а не защото ви харесва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Hot Bastard написа:

Тва че на Линукс ГУИ-тата са некадърни и се налага елементарни неща да се правят с праскане на команди и изписване на подобни повърни от символи, не значи че ГУИ като цяло е зле, в нормални ОС-и като Уиндоус и с ГУИ прехвърлянето става за 1 секунда на песен.

Хубаво е че вече се намира смелост да си го признаете - в Линукс праскате команди защото друг начин няма, а не защото ви харесва.

Тая "повръщня от символи" я написах само веднъж и то не цялата, терминалът довърши адресите вместо мен. Аз само написах "cp -rv" и като почнах да пиша адресите, той сам ми показа предложения на база на това, което съм ползвал последно - има начин за това, няма да го кажа нито на теб, нито на Бангиеца, кефи ме да се мъчите. Така че аз съм написах максимум 10 символа, а повръщнята той си я повтаря за всеки файл, защото съм му наредил да ми показва всяко действие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Валсо написа:

Тая "повръщня от символи" я написах само веднъж и то не цялата, терминалът довърши адресите вместо мен. Аз само написах "cp -rv" и като почнах да пиша адресите, той сам ми показа предложения на база на това, което съм ползвал последно - има начин за това, няма да го кажа нито на теб, нито на Бангиеца, кефи ме да се мъчите. Така че аз съм написах максимум 10 символа, а повръщнята той си я повтаря за всеки файл, защото съм му наредил да ми показва всяко действие.

Мислиш, че не ги знам тези работи ли? Брех, натиснал Валсича таб в конзолата и почнал да цъка с език - ц ц ц, то тва линукса голяма работа бе, дописва пътищата.

Но аз те разбирам, не ти се подигравам, ти изпитваш любовни трепети към Линукс и се радваш дори на малките неща които може да предложи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
на 4.05.2020 г. в 15:31, Белгиеца написа:

Здравейте непознати читатели.
Добре дошли в темата в която ви предлагам да си помагаме едни на други с цел избягване на ползването на терминала.
Хората които сътворяват Линукс дистрибуциите нагло ни се подиграват, като се опитват да ни принуждават да пишем команди в противния първобитен черен прозорец, все едно че сме вещици правещи заклинанния по пълнолуние.
Понеже всички знаем, че в Уиндоус никой не ни насилва да отваряме терминала и да пишем в него, нека се опитаме и в Линукс да не ползваме терминала, като съберем тук на едно място всякакви примери на възможно заобикаляне на черния прозорец.
Така ще помогнем на самотни майки с деца и на възрастни хора, които просто биха се почувствали безсилни и изгубени пред ужасния черен прозорец, да могат и те да ползват безплатните Линукс дистрибуции. Към днешна дата знаете че Уиндоус струва 145€ а Убунту е безплатен. Вероятно знаете също, че е възможно да ползвате една част от програмите писани за Уиндоус и в Убунту чрез програмата Wine. Не работят всичките програми за Уиндоус в Wine, но някои работят та можем да ги ползваме без да имаме Уиндоус инсталиран на компютъра ни.
Е да, можем да ги ползваме, ама ако идваме от Уиндоус и никога не сме ползвали терминал през живота си и въобще не знаем какво е това и за какво служи и дори не знаем на кой китайски диалект трябвало да комуникираме с него, тогава се чувставаме ужасно сами и изоставени и объркани и ни се плаче направо от мъка, че не можем да си ползваме например полезния Cordail Pro, който никой не го е предвидил да работи в Убунту 20.
А лошите момчета и чичковци които го правят Wine, просто не ги е грижа за простосмъртните нормални потребители идващи от Уиндоус. Те го направили така, че като го инсталирате да не можете после да го намерите къде е в Убунту и да не можете да го пуснете да работи. Ами да, инсталирал се е ама го няма наяве. Няма линк в менюто на Убунту към него.
И в такъв случай какво правим ?
Най-лесното е да платим 145€ за Уиндоус 10 ако можем да си го позволим и да забравим за Убунту.
Но днес е щастлив ден за всички вас, ще спестите 145€ защото съм ви приготвил една картинка с обяснения как да се справите и сами с Wine без да пишете заклинания у терминала.
Ако не се отваря сама картинката, ето и линка към нея :
https://c.radikal.ru/c36/2005/27/6a295b079752.png

Значи след като сте инсталирали Wine в Убунту правите следните неща, видни от отворените прозорчета в картинката.
1. Кликате с десен бутон върху екрана и избирате от отворилото се меню да създадете линк (пряк път) към настройките в Wine. Долу вдясно в прозорчето където виждате winecfg е примерът какво да попълните в полетата и ще създадете линка който виждате горе вляво с надпис WineK.
2. От второто прозорче ( долу в средата) където пише wine uninstaller е примерът как да създадете линк към прозореца за инсталиране на програмите правени да работят в Уиндоус. И за двата линка ще ви пита Убунту дали да ги добави и менюто му в Други. Аз съм се съгласил да са и там.
3. Горе в средата на екрана в прозореца където пише 160 ррр ( при вас вероятно dpi) от 96 го правите да стане на 160, защото иначе по време на инсталацията на уинодоуска програма, ще са прекалено ситни буквите и ако четете с очила ще си изморите ненужно очите, пък и може да не видите какво ви предлага инсталаторът и после да се чудите що не работи програмата така както сте очаквали да бъде.
4. В прозорецът горе вдясно кликате върху бутонът Installer (Install) и се отваря папката където сте сложили вашите .exe файлове на програмите които ползвахте преди в Уиндоус.
В прозорчето долу вляво съм избрал да се инсталира FastStone 4.1 Beta.
След като се е инсталирал, ако искам да го премахна го избирам в прозорецa горе вдясно и натискам бутонът Supprimer (Uninstall).

Ето, така правим ние хората свикнали да ползваме графична среда, а не отвратителния черен прозорец на терминала.
Ще пускам и други примери как да се справяте без терминал, но не всичко наведнъж.
Обясняваите и вие какво сте открили, да си помагаме в борбата ни срещу диктатът на садистите които се опитват да ни превърат в първобитни неандерталци пишещи заклинания у черния прозорец на срама.

spacer.png

п.п.
Блокирал съм разни потребители, та не се учудвайте че не знам какво може да са бръщолевили тука в защита на техния любим наркотик терминала.

Това в кой филм го видя? От къде ти се раждат такива идеи? Терминал винаги ще има. А помниш ли MS-DOS? ТОВА беше преди да се появи Windows 3.1. графичен потребителски интерфейс. MS-DOS е създадена ако не греша през периода 1981-1985 г. а ядрото на Linux - през септември 1991 г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Така белгийската мида я няма да ръси бисери та доктор Терминалов реши да ви покаже дистро което се инсталира автоматично и "Милена" няма да вдига краката :lol6:

https://autotuxlinux.com/

Естествено в основата стои Дебиан и неговата система за автоматична инсталация която съм описал в последния си урок

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 28.06.2020 г. в 23:13, vpvelev написа:

Като се върне Белгиеца ще му покажа колко е красив терминала :)

Последно е бил активен на 30 Май. Сега сме 17 Юли и още го няма, та май няма да се връща. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Валсо написа:

Последно е бил активен на 30 Май. Сега сме 17 Юли и още го няма, та май няма да се връща. :D 

до колкото си спомням velev казваше че през лятото и есента си намира работа по строежите и зимата се връща тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Валсо написа:

Мъчно ли ти стана?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, jhoro написа:

Мъчно ли ти стана?

Да. С неговата алергия към терминала поддържаше цяла група в Сурат Тефтера жива, а сега като го няма, няма на кого да се смеем и взе да доскучава. А и наскоро се установи, че има нещо в уиндоус, за което няма графичен еквивалент и няма как да бъде направено, освен през терминал и щях да се изкефя на инсулта, който Бангиеца щеше да получи от тази новина. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Валсо написа:

Да. С неговата алергия към терминала ...

Чакай - да си взема салфетка, че ме разрева!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Валсо написа:

Да. С неговата алергия към терминала поддържаше цяла група в Сурат Тефтера жива, а сега като го няма, няма на кого да се смеем и взе да доскучава. А и наскоро се установи, че има нещо в уиндоус, за което няма графичен еквивалент и няма как да бъде направено, освен през терминал и щях да се изкефя на инсулта, който Бангиеца щеше да получи от тази новина. :D 

Прав е човека. Виж без терминал и в Excel хората бомби обезвреждат. Линукс с неговия терминал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Валсо написа:

Да. С неговата алергия към терминала поддържаше цяла група в Сурат Тефтера жива, а сега като го няма, няма на кого да се смеем и взе да доскучава.

Виж се в огледалото и ще има на какво да се смееш за години напред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Случайно някой имал ли е проблем с gnome-screensaver на убунту 20.04? При мен не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Ликувай народе!!! Белгийската мида се завърна сега ще потекат реки от бисери и мъдрости в славната борба срещу терминала :)

@Белгиеца Микрофона е твой давай ти си :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно някой имал ли е проблем с gnome-screensaver на убунту 20.04? При мен не работи.
Нямам проблеми, защото не го ползвам.
Как точно „не работи”?
Ликувай народе!!! Белгийската мида се завърна сега ще потекат реки от бисери и мъдрости в славната борба срещу терминала
[mention=35088]Белгиеца[/mention] Микрофона е твой давай ти си
Това е с цел - да се отвлече вниманието на аудиторията от въпросите на протестите, оставките и случващото се в Европарламента!
Иначе - няма лошо. „Колкото повече - толкова … повече!” Мечо Пух
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17.09.2020 г. в 8:02, Росен Р. Александров написа:

Апропо (извинявам се за закъснението) - виж какво пише в описанието:

Цитат

gnome-screensaver is a simple screen saver and screen lock, used in older versions of the GNOME desktop environment.
It is designed to support, among other things:
 * the ability to lock down configuration settings
 * translation into other languages
 * user switching
This package is not necessary in the GNOME desktop environment, because GNOME Shell contains its own screen lock implementation. It can be used with alternative desktop environments.

gnome-screensaver е прост скрийнсейвър и заключване на екрана, използван в по-стари версии на работната среда на GNOME.
Той е предназначен да поддържа, наред с други неща:
  * възможност за заключване на настройките на конфигурацията
  * превод на други езици
  * превключване на потребителя
Този пакет не е необходим в работната среда на GNOME, защото GNOME Shell съдържа собствена реализация на заключване на екрана. Може да се използва с алтернативна работна среда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...