Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Взаимопомощ без терминал

Препоръчан отговор

Я ама то тука пише че като е в /opt и тръгва оттам ( днес го местих там и тръгва като се кликне на този файл)

[Desktop Entry]
Value=1.0
Encoding=UTF-8
Terminal=0
TryExec=/opt/XnView/xnview.sh
Exec=/opt/XnView/xnview.sh %F
Icon=/opt/XnView/xnview.png
Type=Application
Categories=Graphics;
StartupNotify=true
Name=XnView Multi Platform
GenericName=XnViewMP
MimeType=image/bmp;image/jpeg;image/png;image/tiff;image/gif;

==================================

Що го разхвърлят от в Арч по други папки ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 272
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Джокера откри топлата вода

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Белгиеца написа:

Моето дете

Не! Ти си се размножил? Ай стига, ве..

преди 57 минути, Белгиеца написа:

Главната причина поради която мога да си позволя да пусна подобна тема е точно свободата която ми дават другите езици които знам, да не съм зависим от форумите на български за помощ за Линукс. Ако знаех само български, никога нямаше да им казвам така смело какво мисля.

Ама само в този форум смело парадираш колко си невеж и че си ощетен, защото хората не се съобразяват с това (все едно са длъжни). Иди във форумите на дистрибуциите да развиваш локуми, че са те прее**ли с пропагандирането на Линукс (на който и да е от езиците, които "владееш").

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Nuria написа:

Не! Ти си се размножил?

Това "размножил" ми хареса.Днес е свободен ден и поразгледах по-обстойно форума.Тук определено има субекти с размножени профили.Размножават се на профили,за да подкрепят своите тези и убеждения.Нещо като "добрият,лошият,злият" и "ни лук ял,ни лук мирисал".Има ли смисъл да се води диалог с такива.Мълчанието и най вече безразличието убива подобни екземпляри.Вярно,те са няколко и известно време ще продължат да си говорят сами,но все пак вие отделяте от своето време и енергия,спестете си това.Направете нещо полезно за себе си вместо да се хабите.Преди да влезете в диалог вижте първо никнейма.Разни женски образи...На очи бият такива с отдавнашна регистрация,но с малко постове(20-30-40),включват се принужда.Истински форум се гради с истинси лица и градивни диалози.Заставаш с името си и задаваш смислена тема.Води се дискусия от истински хора,а не от зомбита.Имайте предвид,че ядрото по форумите,особенно за софтуер и опер.системи е един контингент от 50-60 човека,хора,които се стремят да знаят и са надскочили средното ниво.Огромна част от населението  ползва смартфон и той му стига.Сещам се също,че много назад във времето беше честа практика някой модератор с фалшив nickname да пуска тъпа тема,за да раздвижи форума.Сега обаче не е така.Ако някой е недоволен от софтуер,опер.системо и т.н,просто не ги ползва.Може да отнесе изисквания към форумите на създателите,като пита тях.Получава отговор от извора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, nick_dimitrov написа:

.Имайте предвид,че ядрото по форумите,особенно за софтуер и опер.системи е един контингент от 50-60 човека,хора,които се стремят да знаят и са надскочили средното ниво.

Точно това е и именно срешу тези хора рита Белгиеца

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Белгиеца написа:

Я ама то тука пише че като е в /opt и тръгва оттам ( днес го местих там и тръгва като се кликне на този файл)

[Desktop Entry]
Value=1.0
Encoding=UTF-8
Terminal=0
Type=Application
Categories=Graphics;
StartupNotify=true
GenericName=XnViewMP

може и да се заблуждавам, ама гледам че го има в старт менюто в категорията графика
та се чудя че си го търсил
щот тва кът гледам е указател, "икона" кът на джама
пп
тъй де, само предполагам чей такова, щото аз не разбирам линукс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, nick_dimitrov написа:

Ако някой е недоволен от софтуер,опер.системо и т.н,просто не ги ползва.Може да отнесе изисквания към форумите на създателите,като пита тях.Получава отговор от извора.

Ама те създателите са садисти, искат да ни измъчат защото това им доставя удоволствие. Какво да очакват от Хитлер евреите които не са съгласни да ги депортира и умъртвява масово ?
Та отговорът от извора го четох наскро относно snap пакетите. Един ги пита що не му ги дават да си ги свали когато има интернет някъде и да си ги инсталира после на компютъра на вилата например, а те му отговарят че не дават така.

Ето как стана с питането ми за принтара ми Канон на този форум:
Аз питам как да го подкарам и получавам следния отговор от 1 човек:
sudo apt install printer-driver-gutenprint
Отговарям му че:
Изпълних я командата ама вика че съм бил с последната версия 5.2.11.-1
След което в следващ пост го информирам че съм се справил:

...свалих ги от тука тези двете 

https://packages.ubuntu.com/fr/bionic/amd64/libgutenprint2/download

https://packages.ubuntu.com/fr/bionic/amd64/printer-driver-gutenprint/download

и ги инсталирах по реда в който съм ги написал и принтера печати сега.

Но човекът не ме оставя на мира с неговите команди и ми пише всичко това:

За всяка инсталирана Linux Mint дистрибуция - текущата поддръжка на gutenprint:

... през Synaptic се добавят хранилища с изходен код:
settings/repositories/enable source code repositories/update the cache
бутон - Презареждане в Synaptic

след това apt в терминала :
sudo apt-get update

В /etc/apt/sources.list.d се появява текстов файл official-source-repositories.list

Изтегляне на изходния код за Минт  в предварително създадена папка(например - gut_print) в home.
mkdir gut_print && cd gut_print && apt-get source printer-driver-gutenprint

В разархивираната пака gutenprint-* -  текстов файл  - NEWS.

Иска си човекът да ме "научи" да пиша заклинания у черния прозорец като вещица по пълнолуние и това си е. Също като ония от сектите които ми звънят на вратата да ми говорели за тяхната религия колко е била хубава.

Ето го доказателството че се е случило тачно така:
https://www.kaldata.com/forums/topic/107560-всичко-за-linux-mint-проблеми-мнения-въпроси-обединена/?do=findComment&comment=4479834

преди 57 минути, nick_dimitrov написа:

Това "размножил" ми хареса. 

Лично аз от 2006г. насам пиша само от тази регистрация.
Знам че някой създаде съвсем скоро тема относно линукс от фалшив ник и му се вързаха разни другарчета, но не знам кой го направи. 
И да, редовно се създават фалшиви теми с цел раздвижване на активността на фрума, ама това не е само на този форум.

преди 41 минути, дръндю написа:

може и да се заблуждавам, ама гледам че го има в старт менюто в категорията графика
та се чудя че си го търсил
щот тва кът гледам е указател, "икона" кът на джама
пп
тъй де, само предполагам чей такова, щото аз не разбирам линукс

Деди дръндьо свалих архива ( а не .deb ) щото не ми трябва да го инсталирам тука, само тествам убунту. Та това което съм копирал е съдържанието на едно от файлчетата в архива. Това че искам да помагам на абсолютните начинаещи да не трябва да се мъчат като грешни дяволи заклинанния да пишат, не означава че аз нямам право да се ровя в архивите и да гледам какво има вътре.
А и програмата acestream и тя се слага в папката opt и си работи оттам. Още от 2017г година го знам това.
Но нали се сещаш че като почнеш да им задаваш неудобни въпроси и не им е кеф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Белгиеца написа:

[Desktop Entry]
Value=1.0
Encoding=UTF-8
Terminal=0
Type=Application
Categories=Graphics;
StartupNotify=true
GenericName=XnViewMP

Сложи го в папка /etc и пробвай дали ще тръгне от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.05.2020 г. в 17:40, Белгиеца написа:

А той умря 2010г. не му издържа черния дроб.

Съжалявам да го науча.

Е, сега като виждам че някой хора са точно пристрастени към писането в черния прозорец, аз взимам превантивни мерки това никога да не ми се случи. В другите теми съм описал на дълго и на широко бедата в която са изпаднали ( тези които не изкарват пари от терминала).

Досега не съм чувал някой да е умрял от терминал или Linux. За игри съм чувал, но дори и там са десетина случаи от милиони.

Не се притеснявай за мене, ваксиниран съм към изпадане в зависимости, няма да му пристана на терминала.

Идеята ми беше да ти подскажа, че го има момента с незаобиколимия фактор. Тоест, каквото и да правиш, пак ще се връщаш на Linux, поради интересните му качества, които другите нямат. С терминала също го има този момент, но той си е сам за себе си. Така че има предимства чисто от Linux веднъж и отделно от терминала, втори път. Никой не те кара, обаче да ползваш което и да било.

на 5.05.2020 г. в 23:28, vpvelev написа:

Ти сравняваш пристрастяване към алкохол с пристрастяване "към писането в черния прозорец" :sobbing:

Така е.

на 5.05.2020 г. в 23:28, vpvelev написа:

Какво си се побъркал с тоя терминал?

Трябва да се има предвид, че това неговото е художествена интерпретация. :D Така че не е много вярно спрямо фактите, но е голям кеф да го четеш. Стига да имаш правилната нагласа.

на 5.05.2020 г. в 23:48, petie1 написа:

Джокера не е прав за абсолютно нищо ама това е друга тема де...

:D

на 5.05.2020 г. в 22:37, Trading написа:

Моля те кажи ми как да си направя на флашка от която да мога да си въстановя лубунту 18.04 с което съм във вида и с програмите които са ми в момента ако нещо се скапе.Много ще съм благодарен.Търсих в нета но не знам английски и....

Значи, това което искаш не може да стане толкова лесно. В най-добрия случай, можеш да направиш цяла снимка на дяла или диска, който искаш и после да можеш да я въстановяваш. Но имай в предвид, че това първо е играчка, второ не ти върши чак толкова работа, колкото може би се надяваш. Едно време Windows ползвателите много го ползваха, но сега гледам че и те са се отказали.

Има и други „хватки“ - като например да вкараш софтуера си в самото ISO. Linux може да го прави този номер, даже по-лесно от Windows. Но това е вече страхотна топилка на време и никой реално не се занимава.

Общо взето, можеш да изкараш софтуера, който те интересува, настрани. И после сравнително бързо да можеш да го инсталираш. Това и обикновено се прави.

на 5.05.2020 г. в 23:21, Trading написа:

Всичко това е объркващо и неразбрано.Поне за нормални хора които не са програмисти.Няма ли програма която просто да инсталирам да я пусна и тя да ми качи моето лубунту в исо файл на флашка??????

Така ти се струва, защото не си го правил на Windows. И на Linux и на Windows става, сравнително еднакво лесно и бързо, правенето на снимка.

на 6.05.2020 г. в 10:45, nick_dimitrov написа:

Това "размножил" ми хареса.Днес е свободен ден и поразгледах по-обстойно форума.Тук определено има субекти с размножени профили.Размножават се на профили,за да подкрепят своите тези и убеждения.Нещо като "добрият,лошият,злият" и "ни лук ял,ни лук мирисал".Има ли смисъл да се води диалог с такива.Мълчанието и най вече безразличието убива подобни екземпляри

Чакай сега, защо да го убиваме? Рано му е! :D

Всъщност това е една от неговите теории за развитието на тема. :)  Аз му казах че е странно, но щом го влече, нека си го прави. На мен не ми пречи. :D 

Иначе темата е интересна и ако се развие правилно може да хване почва. Според мен е адекватно да се предположи, че с правилна настройка на дистрибуцията, може да се докара функционалността на Windows за обикновения ползвател. Без да се обръща изобщо към терминала. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Melmak ® написа:

Има и други „хватки“ - като например да вкараш софтуера си в самото ISO. Linux може да го прави този номер, даже по-лесно от Windows. Но това е вече страхотна топилка на време и никой реално не се занимава.

Или да си автоматизира инсталацията като мен и е готов

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Melmak ® написа:

Има и други „хватки“ - като например да вкараш софтуера си в самото ISO. Linux може да го прави този номер, даже по-лесно от Windows. Но това е вече страхотна топилка на време и никой реално не се занимава

А може ли да отцепиш един малък дял, да изсипеш там съдържанието на исото и после да буутнеш от него, за да инсталираш линукса, вместо от флашка? @DarkEdge знае за какво говоря и уиндоуса го може, и става за 1 минута целия номер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, acnekt написа:

Ето един магазин за Убунту.

https://snapcraft.io/store

Аааааууу, ама това много хубаво бе, ей браво на тебе !
Само че в убунту си има ubuntu-software в който след като го инсталираш, слизаш надолу все едно искаш да четеш мненията на други потребители относно него и виждаш че можеш да отметнеш да поддържа и snap пакетите.
После в менюто ми на френски се вижда като La boutique des snaps, а на инглиш трябва де е snap-store.
Като го отвориш от менюто и пишеш в прозорчето за търсене acestreamplayer  и готово, той го е намерил и без да се разхождаш на сайта им.
Ето сега пиша то убунту 20 в което има Гном3 ама съм му сложил и Xfce4 и всичко работи.
Ама това само аз съм съгласен да го обясня тука, другите само се фукат, че били могли да инсталират snap пакети без да ползват терминала.
Лека нощ деца, уморен съм за повече писане сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Hot Bastard написа:

А може ли да отцепиш един малък дял, да изсипеш там съдържанието на исото и после да буутнеш от него, за да инсталираш линукса, вместо от флашка? @DarkEdge знае за какво говоря и уиндоуса го може, и става за 1 минута целия номер.

Или да опишеш ISO-то в  GRUB и да буутнеш от него...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, petie1 написа:

Или да опишеш ISO-то в  GRUB и да буутнеш от него...

Не е същото, на бозата нищо не описвам и не ми трябва груб, просто отцепвам един малък дял, разархивирам исото там и буутва...линукса това не го може, а е срамно, защото със сигурност могат да го направят.

преди 16 минути, Белгиеца написа:

Лека нощ деца, уморен съм за повече писане сега.

Влез от Магда и им кажи, лaйнокс е за клошари 🤣😂😆

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Hot Bastard написа:

Не е същото, на бозата нищо не описвам и не ми трябва груб, просто отцепвам един малък дял, разархивирам исото там и буутва...линукса това не го може, а е срамно, защото със сигурност могат да го направят.

Ами Дебиан базираните буутват чрез исото а rpm базираните могат да буутват както ти казваш

То и Дебиан го може ама е малко играчка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, petie1 написа:

Ами Дебиан базираните буутват чрез исото а rpm базираните могат да буутват както ти казваш

Почнаха да ми крият коментарите ако се съдържа лaйнyкс, май е крайно време да спра 🤣Screenshot-20200509-005150.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Hot Bastard написа:

Почнаха да ми крият коментарите ако се съдържа лaйнyкс, май е крайно време да спра 🤣

Да бе специален филтър за теб ще пишат ха сега де

https://www.debian.org/releases/stretch/amd64/apas02.html.en

Ето начините на буутване на Дебиан

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, petie1 написа:

Да бе специален филтър за теб ще пишат ха сега де

https://www.debian.org/releases/stretch/amd64/apas02.html.en

Ето начините на буутване на Дебиан

Дебиана е много хубава дистрибуция, или поне щеше да е, за съжаление тяхната рaдикално вeганска идеология пропилява всичко. Каквото и да се каже за тези ще е прекалено обръщане на внимание към тях. Просто хората не са добре, тоест добре са, но и те като Мозо пропиляват таланта си с глупаво вманиачаване по нищо не значещи идеологии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Hot Bastard написа:

Дебиана е много хубава дистрибуция, или поне щеше да е, за съжаление тяхната рaдикално вeганска идеология пропилява всичко. Каквото и да се каже за тези ще е прекалено обръщане на внимание към тях. Просто хората не са добре, тоест добре са, но и те като Мозо пропиляват таланта си с глупаво вманиачаване по нищо не значещи идеологии.

Ами виж сега всяка дистрибуция има някаква идеология която човек си избира в зависимост от разбиранията си... То ако се замислиш целия свят е устроен така, лошото е ако дадена идеология вземе да се налага със сила, та та така ги виждам нещата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, petie1 написа:

Ами виж сега всяка дистрибуция има някаква идеология която човек си избира в зависимост от разбиранията си... То ако се замислиш целия свят е устроен така, лошото е ако дадена идеология вземе да се налага със сила, та та така ги виждам нещата

Целта е да те пожелаят, нещо което Дебиан не умее да накара никого.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Trading написа:

Дали? Защото виждам че африкаското ти животно е на дебианскса основа а не е LFS и много други добри дистрибуции и те са...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Melmak ® написа:

Според мен е адекватно да се предположи, че с правилна настройка на дистрибуцията, може да се докара функционалността на Windows за обикновения ползвател. Без да се обръща изобщо към терминала. 

Е да де, аз като си цапам ръцете да гресирам предницата на Волгата и жена ми ще може да я кара.
Ама кой ще си цапа ръцете и очите в домашни условия у терминала заклинания да пише, за да може детето ми и съпругата ми само да ползват Минт ?

Ето, тази сутрин на последно инсталирания бунту решавам да търся  у synaptic vlc за да не почне да ми го пробутва като snap .
И излизат и разни други пакети около този за vlc .
Разглеждам ги аз и си викам да сложа и някои от тях да има за всеки случай, щото ми изглеждат интересни. Хубаво, пускам да ги инсталира и по едно време ми излиза един ред заклинания да съм бил писал у черния прозорец, за да се била сваляла и обновявала автоматично някаква бибилиотека от видеолан сайта.
Копирам я веднага от изкочилото прозорче, за да не я преписвам и я лепя у терминала, ама той се мръщи, вика че някой друг го е бил използвал в този момент , та няма да изпълни командата.
Аххааа, кой е този някой друг, а сега де ?
От къде на къде жена ми ще е длъжна да знае, че всъщност synaptic е само front-end за apt ?
И каква ще е реакцията на жена ми, като види че не се изпълнява командата ?
Според мен няма да чака да си свърши работата synaptic преди да я копира втори път у терминала и пак да я пусне. А ще си направи заключението че този смърдел пингвин не е за нея и ще се откаже.
Да бе, това животинче пингвинче без терминал не може да диша.
Така го правят разни садисти които въобще не ги е грижа за самотни майки с деца и за възрастни хора пенсионери, нямащи 145€ за легален Уиндоус.

Не става да си купиш лаптоп с предварително инсталиран и уж настроен линукс в него и никога да не ти трябва да ползваш терминала. Това е утопия. Все ще искаш и още някоя програма да му сложиш и тогава удряш на камък, щото терминалът е препъни камък по пътя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, petie1 написа:

Или да си автоматизира инсталацията като мен и е готов

Може, да.

преди 13 часа, Hot Bastard написа:

Не се съмнявам, че може.

преди 11 часа, Hot Bastard написа:

преди 1 час, Trading написа:

Нищо и няма на веганската филосифия. И със сигурност не е радикална! По-важното във вашия случай, че Debian е единствената мега дистрибуция с мега общност - там има толкова софтуер, колкото са могли да вкарат. Включително софтуер, който никак не е лесно да бъде инсталиран по друг начин на друго дистро. Фактически всички други дистрибуции са даунстрип. Всички други Операционни Системи са даунстрип, изключае FreeBSD в някаква степен. Но за да го осъзнаете си трябва време. И никой не твърди, че това влече само позитиви.

преди 11 часа, Hot Bastard написа:

Почнаха да ми крият коментарите ако се съдържа лaйнyкс, май е крайно време да спра 🤣

Дано! Смятай какво ще четеш, ако всеки изкукуригал вземе да се раздава в другите форуми. :)

преди 6 минути, Белгиеца написа:

Ама кой ще си цапа ръцете и очите в домашни условия у терминала заклинания да пише, за да може детето ми и съпругата ми само да ползват Минт ?

Ти толкова се грижиш за съседката, пък на жената един Mint нещеш да и понагласиш. :)

А детето, ако е над 7 ще се оправи по-добре от теб! Ако е под 7 не му трябва компютър. И му направи допълнителната услуга, само да прецени дали му трябва терминал или не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Melmak ® написа:

Дано! Смятай какво ще четеш, ако всеки изкукуригал вземе да се раздава в другите форуми. :)

Сега, ако трябва да сме точни, наистина се произнася Лaйнукс:
L - Л

I - АЙ

N - Н

U - У

X - КС

Не съм го измислил аз такова името, така че не се сърдете на мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Да се пълнят чекмеджетата на хората, а не на управляващите

Да отрежем трикольорна лентичка за оставката на Борисов!

ОСТАВКА! МЪЖ ЛИ СИ, О, НЕ, КРИЕШ СЕ КАТО МИШКА?!
      НЕ СЕ ПРАВИ НА УБИТА ЛИСИЦА!

УБИТ, СМАЗАН Е НАРОДЪТ ТИ!

ТЛАСКАШ НАРОДА СИ КЪМ САМОУНИЩОЖАВАНЕ!

ГРАЖДАНСКА ВОЙНА СИЛНО КАЗАНО.

Голям артист ,това е дарба,както и така да лъжеш и шикалкавиш,мажеш...!

Всичко друго,  НО НЕ Е МЪЖКО! Пояс..дрън, дрън...!

КАКВО ЩЯЛО ДА БЪДЕ БЕЗ ТЕБ ЛИ,?

АМИ ДОСЕГА КАКВО БЕШЕ  С ТЕБ?!

ЕТО НА КОЙ ХАЛ СМЕ...!!!

Страшно много пари се хвърлят  И за ТРОЛОВЕ, 

освен дето крадеш и изнесе България,

БОЙКОО....А ДЕЦАТА КАРАТ ПО 0.50 СТ НА ДЕН ОКЛАД!

ИДИОТ СИ!

С КАКВО ДА ХРАНЯ ДЕЦАТА -С ОТРОВИ, ВОДАТА МРЪСНА, СКЪПА!?

ЛЕКАРСТВАТА  - ОТРОВА!

НО ВСИЧКО Е СКЪПО И ПОКАЧВАШ ЦЕНИТЕ ДВОЙНО И ТРОЙНО В НИКАКЪВ

СИНХРОН  С ПОКАЧВАНЕ НА ПЕНСИИ И ЗАПЛАТИ.

ТИ ЯВНО НИ ИМАШ ЗА МНОГО ПРОСТ НАРОД, КАЗА ГО -

АЗ СЪМ ПРОСТ ЩОТО И НАРОДЪТ ПРОСТ!

Всичкото това, дето поемаме през устата и даваме на най милите си децата...

които окичи и с маски и психясаха  тази зима и пролет,

всичко това Е ОТРОВА, НАЙ-МАЛКОТО АЛЕРГИЯ, КОЯТО НЕ СЕ ЛЕКУВА,

НЕ СЕ ОПРАВЯ И ТАКА НАРОД СЕ ВЛАЧИ И  ТЕ ТРАЕ!

На всичко отгоре и от небето с кво ли не ни ръсят твоите хамериканци!?

Няма  и да се спре , докато ТЕБЕ БОРИСОВ НЯКОЙ НЕ ТЕ СПРЕ !
      Лукът внос мек като мекица!
      Доматът като кора за яйца, отвътре бял !
      Ябълките отвътре кафяви,другите скърцат при дъвчене, безвкусни!
      Картофите ...всичките гнили, а отвън лъскави!
      Месото сто годишно , от резервите и складовете на чуждите държави!
      Краставици без вкус , твърди,чупим си забите в тях, а и жълти отвътре!
      Хлябът пълен с .... химия , зарибяваш ни с него, знаеш че всички ядат хляб!
      Олио...химия!
      Брашно...е, тук вече е отровата,всички го купуваме и за нищо не става.
      Захара -по скоро кисела!
      Червен пипер, подправки...смес от кво ли не!
      Диня-ужас -жълто оражева отвътре и твърда като кокал!
      Чесън-отровен!
      Пилешкото -направо мърша та и каймата!
      .......и т.н. 
      да продължа ли, няма смисъл, знаеш го много добре,
      знаеш че така по-лесно и кротко, бавно ще се отървеш от НАС!

Знаеш че циганите са ти в кръвта и ги не лови нищо,

и не се притесняваш за тях, за избирателите си!

Всичката тази отрова е и в лекарствата дори по-зле , а и сега готвите ваксините!

УНИЩОЖАВАШ БЪЛГАРСКОТО ЛЕВЧЕ,

ПРИРОДАТА НИ, ЖИВОТНИТЕ

И ВСИЧКО РОДНО ПРОИЗВОДСТВО.

ЧАК ПЪК ИКОНОМИКА.

Нямаш ли, о , не, имаш деца и внуче, но си звяр, меко казано!

Не за Сибир си както пишат в коментарите, за о.......им, имаш какво да сваляш.

А.Х.Т.SEKIRATA CEKUPAMA

Ей, мутро , не пипй децата!
      Не знам как да се обърна към Вас.Вие-всичките тулупчета по столовете в народното

събрание, което посещавате когато ви скефне.Когато искате си взимате отпуск, когато

искате си излизате във ваканции извънредни, когато искате се карате повечето на

ужким, после се целувате зад кулоарите и си пиете кафето , о, не уискито, ма  и то

вече Ви омръзна. Чудите се къде да си давате парите от нямане на работа.Четет си

вестниците  и фигурирате в народното събрание, някои дори спинкат.Снимки на спящи 

депутати колкото искате в интернета.Да не говори за празните столове. Самият

Борисов си идва там когато му скефне. Тези срещу които народът днес протестира си

траят  или бягат в чужбина по примера на милиардерите и милионерите ужким открити

и ужким за съд.

НЯМА ОСЪДЕН ПОЛИТИК В БЪЛГАРИЯ

НЯМА И ДА ИМА,

ДОКАТО АХМЕД ДОГАН  ВЪРТИ ЖЕЗЪЛА С КОПОЙЧЕТО СИ -ПЕЕВСКИ!

ДОКАТО ТИКВИ КАТО ПРЕМИЕРА ТВЪРДЯТ ЧЕ ЕДИН ЛЕТЕЦ

ВИСШ ПИЛОТАЖ Е ПО ПРОСТ ОТ ЕДИН ПОЖАРНИКАР,

ФУТБОЛИСТ ЛЮБИТЕЛ, КОЙТО КАТО РИТА С ЕДНАТА РЪКА ЯДЕ ФИЛИЯ С МАС,

ИЛИ ПЪК РАЗДАВА ЦЕЛУВКИ ОГНЕНИ

НА ВСИЧКИ ЖЕНИ С ВЛАСТ НАЧЕЛО С МЕРКЕЛ.

ЩО СЕ НЕ ХВЪРЛИ НА ЛАУРА КЬОВЕШИ?!

Тя тепърва ще се оправя с Иван Гешев.

ЗАЩОТО ЗНАЕТЕ КАК СЕ СТАВА ГЕНЕРАЛ

сЛед като си бил бодигард на ЖИВКОВ И ЦАРЯ,

А КАК СЕ СТАВА ГЕНЕРАЛ,

КОГАТО  ИМАШ СМЕЛОСТ ДА ЛЕТИШ

В НЕБЕСАТА С МАШИНА , КОЯТО НЕ ЗНАЕШ

ВСЕКИ МОМЕНТ КАКВО ЩЕ ТИ СЕРВИРА.

КАК СЕ ПРИЕМА ДЪРЖАВНИЧЕСКИ ПОСТ С ГЛАСОВЕ НА  ПОЧИНАЛИ,НЕПЪЛНОЛЕТНИ, МАЛЦИНСТВА, ЦИГАНИ ПОДКУПЕНИ И ТУРЦИ С АБТОБУСИ , НА КОИТО ИМЕ  ПЛАТЕНО ДА СЕ ПОРАЗХОДЯТ ДО БЪЛГАРИЯ И ДА ГЛАСУВАТ ЗА ДОГАН ДА РЕЧЕМ.

ТОЗИ А.ДОГАН ДОКОГА ,

А ПЕЕВСКИ КОЙ ГО НАЗНАЧИ...

ДА БЪДЕ ОСЪДЕН , ДА ГОРИ,

КАКТО  И ТОЗИ КОЙТО ВКАРА

ТУРЦИТЕ В ПАРЛАМЕНТА!?

НО ФАКТ ЧЕ НЕ ИЗЛИЗАТ ОТ ТАМ 

КОЛКО ВРЕМЕ ВЕЧЕ

ТОВА ГОВОРИ 

ЧЕ А.ДОГАН

ДЪРЖИ ПОЛОЖЕНИЕТО 

ТОЙ ГО И КАЗА В КЛИ -

"МИНИСТЕРСТОВО РЕШАВА,

НО КАКВОТО КАЖА АЗ"

НИКАКВИ ПАРТИИ -НИКАКВИ ,

САМО СЕ БОРИЧКАТ И ПОРДАВАТ БЪЛГАРИЯ,

ХАРЧАТ ОТ ПАРИТЕ НА НАРОДА,

А СА МНОГО ТЕЗИ ПАРТИИ,

МНОГО ЗА ТАЗИ МАЛКА БЪЛГАРИЯ.

ТА ТАКА.

КАК ДА СЕ ОБЪРНА И КЪМ ВАС ЧИТАТЕЛИТЕ,

ТЕЗИ КОИТО СИ СПИНКАХТЕ В КЪЩИ ИЛИ ОТИДОХТЕ НА ПОЧИВКА,

А ПРОТЕСТИРАЩИТЕ СЕ БОРЯТ И СЕГА ,

И ЗА ВАС В ПЕК, И ДЪЖД, ГЛАДУВАТ ДАЖЕ!?

Разбира се,че има хора които по здравословни причини или други не могат да излезнат

на улицата ,ами другите , особено туРкините и циганите така ми отговарят-

"Ами кво, да доде  друг ,че и него да храним и пак отначало... Бойко си го знаем"

БРАВО!

ПРИМИТИВНО РАЗСЪЖДЕНИЕ!
      и по точно интересите особено на уж малцинствата,

та и на българи, които са се позамогнали при

ГЕРБ ОТ КРАДЕНОТО ОТ НЕГО ОТ НАС

ПО КРОТКИТЕ И ЧЕСТНИ ХОРА.

Ами нека да започне да се нааква на поста си и дотогава който е жив да му се кланя.

Но няма да я има България, докато той започне с памперсите. Виждам го.

НЕ Е ТАЙНА КОЛКО СТРУВА НА ДЪРЖАВАТА ЕДНА ПАРТИЯ И КОЛКО ПАРТИИ ИМА 

В МАЛКА БЪЛГАРИЯ НА ДЪНОТО  НА ЕВРОПА , И ОЩЕ И ОЩЕ  СЕ ОБРАЗУВАТ,

КУЦО И САКАТО ПРАВИ ПАРТИЯ, ТА ДОРИ И ТУРЦИТЕ НЕ МОЖЕМ ДА ИЗГОНИМ

ОТ ПАРЛАМЕНТА, ТЕ ВЪРТЯТ НА ПРЪСТА СИ  И ПРЕМИЕР И ПРОКУРО ГЛАВЕН.

ПОВТАРЯМ, ДОКАТО ПРОКРИЛИТЕ СЕ И СЕГА ДОГАН И ПЕЕВСКИ НЕ

ИЗЧЕЗНАТ ОТ БЪЛГАРИЯ ЗАВИНАГИ НЯМА ДА СЕ ОПРАВИМ

ПОДПИСВАМ ГО С ДРЪЖКАТА НА СЕКИРАТА СИ!

АКО ИМАХ ВЛАСТ НЕ БИХ ГИ ПРОСТО

СЪДИЛА И ПРОГОНИЛА, ПОЗНАЙТЕ КАКВО БИХ СТОРИЛА.

НО ТАКИВА ХОРА РАЗБИРА СЕ МЛАДИ 

БОЙКО УМНИКА ПРОГОНИ В ЧУЖБИНА, МЛАДИ ХОРА С МОЗЪК,

ЧЕ ДА НЕ ГО ИЗМЕСТЯТ НЕГО  ИСЪПАРТИЙЦИТЕ МУ.

А КЪМ бОРИСОВ МОГА ДА СЕ ОБЪРНА САМО ТАКА, НЕ С ТИКВА!

ТИКВАТА Е МНОГО ПОЛЕЗНА, А ТОЙ Е ХИЩТНИК!

ПОСЕГНА НА ДЕЦАТА, ТОВА РЯДКО СТАВА И  Е СТАВАЛО

ОСВЕН ПО ТУРСКО.

ЗАТОВА АЗ ЛИЧНО НИКОГА НЯМА ДА МУ ПРОСТЯ И ГО БЛГОСЛАВЯМ НА ТЕМА ВНУЦИ И ДЕЦА.

С КАКВО ГИ ХРАНИМ, КАКВА ВОДА ПИЯТ, ВЕЧЕ  И НЕ УЧАТ, ПСИХИКАТА С ТАЗИ ПАНДЕМИЯ И ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ Е РАЗБИТА НА МАЛКОТО ДЕТЕ И НА ПО-ГОЛЕМИТЕ ДОРИ.ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА ПСИХИЧНО БОЛНИТЕ.

НА ВСИЧКО ОТГОРЕ И ЗАТВОРИ УСТАТА С МАСКИ И НА ДЕЦАТА

-Махни маската, не мога да дишам, боли ме главичката, имам пъпки по устата...и ред

такива от малки деца..а нощем изобщо не могат да спят, като гледат какво става с

големите около тях.

С КАКВО ПРАВО ПОСЕГНА НА ДЕЦАТА

ХИЧ, АМА ХИЧ НЕ МЕ ИНТЕРУСАВ 

ЧЕ И В ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ БИЛО ТАКА?

ИМАЛО ПАНДЕМИЯ И ИЗВЪНРЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ.

БОКО,

КАТО ГЛЕДАШ ПО ЧУЖДИТЕ ДЪРЖАВИ ОСОбЕНО ЕВРОПАТА И АМЕРИКАТА 

Я НИ СРАВНИ СТНДАРТА НА ЖИВОТ С ТЯХ 

ЩО ТОВА НЕ ГЛЕДАШ,БЕ, МУТРА!

ГАДИ МИ СЕ !

СПИРАМ. за днес

И да ме напълните с грешки то се е видяло че ще се редактира...защото какъвто нродът такива му управниците.

Чак сега всичко младо ще избяга дарлече от България ако не се прочистим от всичките ПАРТИИ, ВСИЧКИТЕ СТАРЧОЦИ И ТУМБАЦИ ТАМ, НИКАКВИ ПАРТИИ.

НИКАКВИ.

ПАРЛАМЕНТАРНА РЕПУБЛИКА БИЛО НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА?!

АМИ НЕ Е НАВСЯКЪДЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      04.08 13:15 - Сигнал до Narod.bg: Татуирани мутри на Митко Каратиста върлуват като полицаи на протестите? (СНИМКИ)

zahariada 
      ТИ, така с това невинно изражение на аватара с тази тениска ЗА КОИ ПИШЕШ ТОЛКОВА ЧЕСТО

ПОСТОЛЯ ВЕЧЕ ГО ЗНАЕМ ЗА КОИ Е.

Сега и щерката на Борисов с внуците му избяга в Америка,
      където е и Пеевски, а ДОГАН? Главатарят!!!

Там е и синът на Нинова, и не само те…
      познайте какво ни чака ,
      България какво я чака тази зима ,
      да не говорим  пък за пролетта!

Сега това ли измислиха
      17:04
      чудяТ се как да сЕ оправдаят

няма как
      баш мутрата Боко

да не знае

и да СИ ТРАЕ

АКО БЕШЕ ТАКА

НОО.........СТАНА-

ПРЕБИХА МЛАДИТЕ И ТО УМНИТЕ

ХАЙДЕ СТИГА, ГЛУПАВИ БЪЛГАРИ, СЕ ВРЪЗВАХТЕ

НЕ ИСКАМ ДА ЧУЯ ЗА ГЕРБ-ГРОБ ИЛИ ПАТРИОТИ-ИДИОТИ ИЛИ КАКВАТО И ДА Е ПАРТИЯ

МАЙНАТА ВИ

ПОБЪРКАХА И МАЛКИТЕ ДЕЦА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

05 август 2020.,Плевен
      Анита Христоова Трифонова 

Без теб - музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
      sekirata Ще продължа без теб

Иначе без пенсия - музика текст изпълнение А.Х.Т. sekirata cekupama
      ОМБУДСМАН НАСТОЯВА , заради европата да си измие очите ЗА ОЩЕ КАЧВАНЕ НА
      МИНИМАЛНАТА ПЕНСИЯ .... докато стигне нашите пенсии, които няма да ги приравнят!

Жестока гавра с Глория в Шоуто на Слави- което мене ме изкефи,защото кака Гло се изгаври с един куп нейни колежки безнаказано, а и тази певица -голяма певица на Слави Трифонов прогони! Прогони и Албена Вулева.
      Пак сигнал срещу поста ми и клиповете при това не са мои!!! Ще се пръснете от злоба, знам кои сте.

https://www.vbox7.com/play:0cc52277
      интервю на Глория с бабата -отгледала и възпитала я -това "чудо"
      Този видеоклип е премахнат, тъй като нарушава правилата на общността на YouTube.
      Разбира се след сигнала, така взимат и деца български след сигнал...само у нас е така!

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване