Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ПП Възраждане и новия месия

Препоръчан отговор

Ами то за много неща, които говорят възрожденци и вожда им може с основание да се каже "няма такова нещо". В случая също съм съгласен. Но е факт, че обявяваха, че влизат в парламента от 11 Юли. Даже обясняваха с кого ще се коалират и с кого не.  Сега, тези публикации може вече и да са изтрити, на тях им е коронен номер това. Но това, което съм го видял, съм го видял.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Michigan111 написа:

Ами то за много неща, които говорят възрожденци и вожда им може с основание да се каже "няма такова нещо". В случая също съм съгласен. Но е факт, че обявяваха, че влизат в парламента от 11 Юли. Даже обясняваха с кого ще се коалират и с кого не.  Сега, тези публикации може вече и да са изтрити, на тях им е коронен номер това. Но това, което съм го видял, съм го видял.  

Всъщност тактиката им на скриване работи . Особено за българите в чужбина които нямат време да следят толкова постоянно политиците и се информират в даден момент. На това отдавам и по добрите им резултати в чужбина , успяват да заблудят някои хора търсещи нещо различно от досегашните партии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, lsmurf написа:

Всъщност тактиката им на скриване работи . Особено за българите в чужбина които нямат време да следят толкова постоянно политиците и се информират в даден момент. На това отдавам и по добрите им резултати в чужбина , успяват да заблудят някои хора търсещи нещо различно от досегашните партии.

Съгласен. Обаче на българите в чужбина никой не им е виновен, че не могат да установят, че гласуват за политическа пчеличка,  която хвъркаше от партия на партия.  Нито на тези в чужбина, нито на тези в България.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Копейкин обра лумпениата на Волен. Народът е гладен за кухи лозунги, като ги няма червената буржоазия да ни пълни главите и изпитват липса. И е изключително долно да ми се карат от чужбина, да ми викат враг и предател. Щото не ща да ми вдигат и без това безумните данъци. Нали няма те да ги плащат, що да не съсипят бизнеса, да ни е гадно на нас тука. Копейкин ако ставаше за нещо щеше ли да седи музейна мишка на минимална заплата? В реалния бизнес дават 10-тина пъти повече пари, ама искат и умения. Само с подскачане и клетви не става.

Представяш ли си го тоя, както се кани да вземал 60 % от вота и да управлява. Като върне тъпата казарма, ама година и половина поне. Няма да остане и половин донаборник, мен лично ако ме занимават с тая простотия бих емигрирал на момента. Служил съм и от първо лице заявявам, че няма по-безсмислена простотия да пазиш празни складове и да копаш градинки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Michigan111 написа:

Съгласен. Обаче на българите в чужбина никой не им е виновен, че не могат да установят, че гласуват за политическа пчеличка,  която хвъркаше от партия на партия.  Нито на тези в чужбина, нито на тези в България.  

Политическа пчеличка  😀 Мисля че си доста мек. Местата където са кацали хич не ми приличат на ароматни цветенца а по скоро на нещо много по лошо миришещо та мисля че по точното определение би било мухи. Прав си никой не ни е виновен за това че не се замисляме за кого всъщност гласуваме а само повтаряме до втръсване разни мантри за гражданска активност и отговорност и тичаме до урните да пуснем гласът си за някой който предварително знаем че не става за нищо.

преди 14 минути, IvanKirov написа:

Копейкин обра лумпениата на Волен. Народът е гладен за кухи лозунги, като ги няма червената буржоазия да ни пълни главите и изпитват липса. И е изключително долно да ми се карат от чужбина, да ми викат враг и предател. Щото не ща да ми вдигат и без това безумните данъци. Нали няма те да ги плащат, що да не съсипят бизнеса, да ни е гадно на нас тука. Копейкин ако ставаше за нещо щеше ли да седи музейна мишка на минимална заплата? В реалния бизнес дават 10-тина пъти повече пари, ама искат и умения. Само с подскачане и клетви не става.

Представяш ли си го тоя, както се кани да вземал 60 % от вота и да управлява. Като върне тъпата казарма, ама година и половина поне. Няма да остане и половин донаборник, мен лично ако ме занимават с тая простотия бих емигрирал на момента. Служил съм и от първо лице заявявам, че няма по-безсмислена простотия да пазиш празни складове и да копаш градинки.

Не ми е ясно защо го взимаш толкова на сериозно този човек. Ясно е не само че няма да вземе 60 % но и че едва ли ще успее да влезе в парламента скоро. Той и затова си говори каквото му падне защото няма как скоро да попадне във властта и да го питат защо не прави това което е казвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, lsmurf написа:

Не ми е ясно защо го взимаш толкова на сериозно този човек.

Щото е поредният, дето мърси понятието патриотизъм и родолюбие. Него ако питаш - айде всички да бачкаме за минимална заплата, останалото у хазната да си имат да си харчат и крадат.

А да, и останалото време в казармата. Дядките ще се разплачат от умиление, да губят 5% от трудовия стаж на всеки мъж. И то напълно безсмислена загуба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Michigan111 написа:

гласуват за политическа пчеличка,  която хвъркаше от партия на партия. 

И в кои толкова много партии е бил? Ако може с доказателства, а не ЕЖК.

Казармата се признава за трудов стаж.

IvanKirov, ти явно имаш някаква фиксация. Отиди на лекар да ти предпишат някакви хапчета и си ги пий редовно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, ncl написа:

И в кои толкова много партии е бил? Ако може с доказателства, а не ЕЖК.

217787837-4266625263421484-6606758171005

преди 36 минути, ncl написа:

Казармата се признава за трудов стаж.

IvanKirov, ти явно имаш някаква фиксация. Отиди на лекар да ти предпишат някакви хапчета и си ги пий редовно.

Че смятам за погрешно да губиш години на младите ли? Принудителен безплатен труд, да пия хапчета че да ми хареса??? Тъп шапкар да си прави гаргара с мене, и да му викам слушам и тъй верно?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Костадин_Костадинов_(политик)

НФСБ, Атака, ВМРО... За тия малките партийки не пише.

Цитат

Оказа се, че Костадинов има и богата политическа кариера. През 2005 г. Стефан Софиянски е водач на листа, а лидерът на "Възраждане" е втори. Бил е 3 години заместник на Красимир Каракачанов във ВМРО, кандидат-кмет от "Варна утре" на спортния министър Красен Кралев, в гражданската квота на НфСБ, кандидат за кмет на Варна от "Атака", а след това и кандидат за градоначалник на морската столица, подкрепен от местното БСП с председател Борислав Гуцанов. Наред с това организира протест с Корнелия Нинова, за която днес твърди, че е част от статуквото. 

Припомняме, че в предишния епизод на предаването излезе наяве как, след като си взима партийната субсидия от 1,6 млн., изведнъж Костадинов напуска апартамента варненски краен квартал и си купува къща за 200 000 лв. с изглед към морето. Жена му пък купува апартамент за 100 000 лв., въпреки, че като музеен уредник взима 700 лв.

https://faktor.bg/bg/articles/nov-skandal-s-vazrozhdenetsa-kostadin-kostadinov-stanal-shef-na-muzey-s-podpraveni-dokumenti

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, IvanKirov написа:

Че смятам за погрешно да губиш години на младите ли? Принудителен безплатен труд, да пия хапчета че да ми хареса??? Тъп шапкар да си прави гаргара с мене, и да му викам слушам и тъй верно?

https://bg.wikipedia.org/wiki/Костадин_Костадинов_(политик)

НФСБ, Атака, ВМРО... За тия малките партийки не пише.

https://faktor.bg/bg/articles/nov-skandal-s-vazrozhdenetsa-kostadin-kostadinov-stanal-shef-na-muzey-s-podpraveni-dokumenti

Иване, всяка държава, народ трябва да си има армия, иначе губи. Не казвам, че това е непременно правило, но от началото на народите до сега е така. Само по тихоокеанските острови не е така, защото между тях няма конкуренция.

Армията е съдружество, организация, защитаваща или налагаща интересите на един народ/държава пред/над друг народ или държава. За да я има България такава, каквато е, много мъже са давали труд, пот, кръв и живот. Ти си се родил в тази държава и в този народ, ползвайки се от резултатите на нечии труд, пот, кръв и живот. Ако искаш да живееш в държавата България, дължиш нещо на нея в този смисъл, пък и дължиш на близките си тази сигурност, която се дава от наличието на национална армия.

За да има постоянно армия, трябва постоянен набор в нея. В много малко държави той не е задължителен. Даже в Швейцария е задължителен, само че в доста различна форма.

Да, имаш личното право да смяташ, че тази държава и този народ не ти харесват, не са твои. Тогава напусни, ако си честен. Но ако продължаваш да живееш в и да се ползваш от нея, даже и да не ти харесва това, си ѝ длъжен.

За "обикалянето" на Костадинов по партии: виждаш, че е бил само в партии, поддържащи национализма. Не като някои, минали кариеристично през най-различни цветове (тези обикновено се утаяват в мафията ДПС). Не е бил доволен от присъствието си в тези партии и е създал своя - от същото политическо крило, идеология. Не виждам проблем в това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, extreme_b_c_d написа:

За "обикалянето" на Костадинов по партии: виждаш, че е бил само в партии, поддържащи национализма. 

Поддържащи национализма,  или обезличаващи го? 

Аз знам, че Каракачанов е комунист -националист, защото така е удобно и има изгода от това. 

Аз знам, че Волен е същия като Каракачанов - патриот по интерес,  знам също че помогна да се открадне дружеството на Илия Минев (истински патриот между другото), та да се смени ръководството, че да може да се роди ДПС, само това действие трябваше да го компрометира пред мислещи избиратели. Ама къде ги тези мислещите? 

За Валери има ли смисъл да говорим?

Значи аз знам, Костадин не знае. 

Ти вярваш ли си изобщо, че не е знаел къде е бил? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Michigan111 написа:

Поддържащи национализма,  или обезличаващи го? 

Аз знам, че Каракачанов е комунист -националист, защото така е удобно и има изгода от това. 

Аз знам, че Волен е същия като Каракачанов - патриот по интерес,  знам също че помогна да се открадне дружеството на Илия Минев (истински патриот между другото), та да се смени ръководството, че да може да се роди ДПС, само това действие трябваше да го компрометира пред мислещи избиратели. Ама къде ги тези мислещите? 

За Валери има ли смисъл да говорим?

Значи аз знам, Костадин не знае. 

Ти вярваш ли си изобщо, че не е знаел къде е бил? 

Съгласен съм в немалка степен с твоето виждане за т.н. националистични партии.

Но, докато аз или ти само съзерцаваме, възможно е Костадинов да е искал да прави.

Видял е, че не може да го прави в тези партии, и си направил със съмишленици своя.

Това е възможно и вероятно обяснение на "обикалянето".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, extreme_b_c_d написа:

Иване, всяка държава, народ трябва да си има армия, иначе губи. Не казвам, че това е непременно правило, но от началото на народите до сега е така. Само по тихоокеанските острови не е така, защото между тях няма конкуренция.

Армията е съдружество, организация, защитаваща или налагаща интересите на един народ/държава пред/над друг народ или държава. За да я има България такава, каквато е, много мъже са давали труд, пот, кръв и живот. Ти си се родил в тази държава и в този народ, ползвайки се от резултатите на нечии труд, пот, кръв и живот. Ако искаш да живееш в държавата България, дължиш нещо на нея в този смисъл, пък и дължиш на близките си тази сигурност, която се дава от наличието на национална армия.

За да има постоянно армия, трябва постоянен набор в нея. В много малко държави той не е задължителен. Даже в Швейцария е задължителен, само че в доста различна форма.

Да, имаш личното право да смяташ, че тази държава и този народ не ти харесват, не са твои. Тогава напусни, ако си честен. Но ако продължаваш да живееш в и да се ползваш от нея, даже и да не ти харесва това, си ѝ длъжен.

To поне да ме бяха обучили за войник. 2-3 стрелби по половин пълнител, 1 учебна граната, и туй ми беше бойната подготовка. Нарязаха армията на скрап, после ме викат да им копая градинките. Нито дълг виждам в това, нито полза за когото и да било. Особено гадно е като излезеш току що завършил. Не стига че нямам опит и трудно се почва, ами и военните шапки ми висят като дамоклев меч, и хептен не мога да си намеря работа.

После като се уволня и не знам на кой свят съм, пак наново си припомням... За какво е всичко това? Кого ще стреснем с тия мотики и лопати? Само с това ме занимаваха.

Представяш ли си Копейкин да задърпа новото поколение, да го занимава с простотиите си... Да е някой дядка на 80 разбирам, те много се радват на войници. Ама Копейкин е около 40-така, не му прилича да ми разправя за градинарски дълг.

В нашето поделение не беше прието да се козирува, да викаме слушам и тъйвярно. Хептен разгащена работа, дори да марширувам не ме научиха, тъй като си знаех от дете.

Копейкин от Марс ли пада, да не ги знае тия работи? Айде да не беше служил разбирам да се е заблудил, пък той се набутал доброволно вътре. И тоя шемет ще ми управлява държава...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, IvanKirov написа:

Щото е поредният, дето мърси понятието патриотизъм и родолюбие. Него ако питаш - айде всички да бачкаме за минимална заплата, останалото у хазната да си имат да си харчат и крадат.

А да, и останалото време в казармата. Дядките ще се разплачат от умиление, да губят 5% от трудовия стаж на всеки мъж. И то напълно безсмислена загуба.

И затова го взимаш на сериозно !  И патриотизмът му е шутовски като всичко останало. На дядките няма защо да им се подиграваш . На тях цял живот им е набивано в главите как е въпрос на чест и дълг да изгубят 2 години в затъпяване и привикване на послушание в казармата. За неща които могат да се научат и без да откъсват хората от нормалния живот за много по кратко време. Но те смятат че след като на тях са им загубили 2 години от младостта трябва всеки да преживее подобно нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, lsmurf написа:

На дядките няма защо да им се подиграваш . На тях цял живот им е набивано в главите как е въпрос на чест и дълг да изгубят 2 години в затъпяване и привикване на послушание в казармата. За неща които могат да се научат и без да откъсват хората от нормалния живот за много по кратко време. Но те смятат че след като на тях са им загубили 2 години от младостта трябва всеки да преживее подобно нещо.

То не е за подиграване, направо си е за бой. Не само на мъжката част губят по 2 години, ами и на половинките им. Особено пък ако има деца и някой трябва да ги гледа.  Човек като най е уязвим и го натикват в затвор с лек режим, без някакъв смисъл. Чак им се чудя на пишман възрожденците. Хем искат да влизат у властта, хем се чудят как да си гонят избиратели. Освен младежите и техните майки също ще са против наборна армия. Мойта майка повече от мен се уплаши като ми дойде повиквателната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, extreme_b_c_d написа:

Съгласен съм в немалка степен с твоето виждане за т.н. националистични партии.

Но, докато аз или ти само съзерцаваме, възможно е Костадинов да е искал да прави.

Видял е, че не може да го прави в тези партии, и си направил със съмишленици своя.

Това е възможно и вероятно обяснение на "обикалянето".

Какво значи да е искал да прави? И как така изведнъж е осъзнал, че не може да го направи в тези партии? За това ти казах, аз знам кой кой е, той не е знаел ли? Какво прави при тях,  защо се е натикал там изобщо? Един човек, като го знаеш, че не става, не се тикаш в партията му и да се опиташ нещо да направиш там. А той се е натикал съвсем умишлено.  Няма оправдание.  

преди 6 часа, lsmurf написа:

За неща които могат да се научат и без да откъсват хората от нормалния живот за много по кратко време. 

Не е съвсем така. В нормалния живот, по нормален начин никога няма да се научиш да косиш трева с кирка 😆 То няма и да ти дойде на акъла да го правиш де 🤣

преди 6 часа, IvanKirov написа:

Копейкин от Марс ли пада, да не ги знае тия работи? Айде да не беше служил разбирам да се е заблудил, пък той се набутал доброволно вътре. И тоя шемет ще ми управлява държава...

Е Костя е на 42, със сигурност е хванал казармата.  Що да се е набутал доброволно? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Michigan111 написа:

Що да се е набутал доброволно?

Няколко пъти го разправя. Щяло да му се размине, той отива у военното окръжие и изявява желание да служи. Всичките го гледали като рядка птица. Самите шапкари не вярват в ползата от службата. Освен заплатите си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, IvanKirov написа:

Няколко пъти го разправя. Щяло да му се размине, той отива у военното окръжие и изявява желание да служи. Всичките го гледали като рядка птица. Самите шапкари не вярват в ползата от службата. Освен заплатите си.

Ами според мене и за това лъже. Не го виждам да е с някакви несъответствия,  и не виждам защо е щяло да му се размине.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Michigan111 написа:

Ами според мене и за това лъже. Не го виждам да е с някакви несъответствия,  и не виждам защо е щяло да му се размине.  

По негово време тъкмо отменяха наборната служба. Хванал е последния влак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, IvanKirov написа:

По негово време тъкмо отменяха наборната служба. Хванал е последния влак.

2007 год я отмениха. Коста е бил на 28 години тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@IvanKirov, ето да прочетеш защо другите държави не инвестират в България. Както може да видиш, данъците са им най-малкият проблем:

САЩ към инвеститорите: България е евтина, но рискова и корумпирана

Цитат

България продължава да е привлекателна за инвеститори, търсещи ниски разходи, заплатите и корпоративния и подоходния данъци са едни от най-ниските в ЕС, но производителността е най-ниската в ЕС и в средносрочен план едва ли ще се повиши, защото населението бързо намалява.

Чуждестранните инвеститори остават загрижени за върховенството на правото в страната. Освен повсеместната корупция те посочват и други проблеми пред инвестициите като трудното получаване на разрешителни, непредвидимост заради честите регугаторни и законови промени, спорадични опити да бъдат прекратени дългосрочни договори на правителството и неефективна правосъдна система.

Това се казва в годишния Доклад за инвестиционния климат за 2021 г., изработен от Бюрото по икономическите и бизнес въпроси към Държавния департамент на САЩ. Той е разпространен днес заедно с докладите за общо 170 икономики.

Целта на подобни документи е да ориентира американския бизнес за добрите и лошите страни на средата за бизнес в България, за новите подобрения и дългосрочните проблеми. Затова текстът е изпълнен с факти, споразуменя за избягване на двойното данъчно облагане, митнически и инвестиционни облекчения, класации от авторитетни организации...

Но и с обяснения за това колко голяма е корупцията, как работят институциите и особено дали има съдебна защита на компаниите и парите, които чужденците влагат. Картината, обрисувана от тези обяснения, и този път е такава, че вероятно мнозина биха се замислили дали изобщо да се насочват към България.

Какво се казва за корупцията

"Корупцията по високите етажи и особено при обществените поръчки и използването на фондовете на ЕС продължава да предизвиква сериозна загриженост. Политическата воля и капацитетът за разследвания остават ограничени и България още не е осъдила окончателно високопоставен служител за корупция.

Прочути разследвания и обвинения често се възприемат като селективни или политически мотивирани и обикновено приключват с оправдателни решения след продължителни дела.

В годишния Индекс за 2020 г. на Transparency International за възприятие на корупцията България е на последно място в ЕС. Трафикът на хора, наркотици и контрабандата допринасят за корупцията."

Ето още откъси от новия американски доклад за инвестиционния климат:

"Като цяло регулаторната среда се характеризира със сложност, непрозрачност и произволно или слабо прилагане. Тези фактори създават стимули за корупция в публичния сектор. Правилата при обществените поръчки понякога са така подбрани, че да съответстват на точно определени местни бизнес интереси. Законът изисква регулаторната институция или депутат, внасящ проект на текст, включващ регулация, да извърши анализ на разходите и ползите от нея, но това изискване често се пренебрегва при разглеждането от парламента на проектозакони."

"Правосъдната система продължава да е сред институциите с най-ниско доверие - с масови твърдения за раздаване на постове на свои хора, корупция и вредно влияние от политици и бизнесмени. Въпреки някои последни подобрения най-натоварените съдилища в София продължават да са затиснати от планина от дела, страдат от ограничени ресурси и неефективни процедури, пречещи на бързото и честно към всички администриране на правораздаването. Съдебните дела често отнемат години заради неефективни процедури в Наказателно-процесуалния кодекс."

"Българското законодателство е като цяло приведено в съответствие с директивите на ЕС за предоставяне на адекватна защита на правата на собственост и договорите. На практика обаче инвеститори редовно се оплакват от регулаторни пречки, процесуални намеси в административни дела и непоследователност в съдебната практика. Като цяло държавното управление на инвестиционни спорове е бавно, междуведомствената координация е лоша и често се изисква намеса от най-високо политическо ниво."

"На практика Законът за защита на конкуренцията се прилага непостоянно и някои от решенията на Комисията за защита на конкуренцията са спорни и изглеждат взети под политически натиск."

В частта, обясняваща правилата за обявяване в несъстоятелност, се напомня: "Фалитът през 2014 г. на четвъртата по големина банка - Корпоративна търговска банка (КТБ), беше тест, показал сериозни недостатъци на процеса за възстановяване и съхраняване на банковите активи по време на процедура за фалит."

Защитата на патентни права и търговски марки е слаба и бавна, онлайн пиратството остава проблем, разследванията и правораздаванията рядко приключват с изправяне пред съда и осъждане.

Профсъюзни структури се срещат най-вече в получаващите големи субсидии сектори на жп транспорта и пощите, които са и сред най-големите държавни копании. "Държавният сектор доминира в здравеопазването, инфраструктурата и енертетиката, като някои от компаниите в него се ползват от годишни държавни субсидии за опертивни и капиталови разходи, независимо от това как работят в действителност."

И още за инвеститорите:

Бих затворил държавната петролна компания, каза министърът на икономиката

Цитат

Големи инвеститори ще дойдат, ако няма корупция

Големи инвеститори могат да дойдат в страната само ако има нула корупция и работеща съдебна система, каза Петков в отговор на въпрос. "Един от големите страхове на всеки инвеститор е какво ще стане, ако ми поискат едни пари, или някакви хора трябва да назнача в моята компания или някакви политици ми създават пречки. Как управлявам този риск", посочи министърът. Като друг риск той посочи какво се случва при евентуални съдебни дела и местните съдилища не дадат най-честният отговор на някой спор.

"Докато България не изчисти тези два риска, шансът да привлечем големи инвеститори в България, въпреки другите стимули, е малък", поясни Кирил Петков.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, саби написа:

ето да прочетеш защо другите държави не инвестират в България. Както може да видиш, данъците са им най-малкият проблем:

Някой вярва ли, че един човек или партия може да спре корупцията? Че то корупцията е естеството на самата държава. Нови данъци само ще захранят държавните кърлежи още повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, IvanKirov написа:

Някой вярва ли, че един човек или партия може да спре корупцията? Че то корупцията е естеството на самата държава. Нови данъци само ще захранят държавните кърлежи още повече.

Нови данъци също ще отключат защитен инстинкт в плащащия ги,  който ще потърси начин да ги спести, което само по себе си е пак предпоставка за корупция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сещайте се че всичката корупция и размер на данъци са по решение на управляващата пасмина (болшинство).

Така че всичкия вой (като вдовица за трибуквие) за данъци ще замине в другата тема. Аз не смятам за нормално да храня чужда армия. Предпочитам своята. И не съм съгласен да изнасяме демокрация и да плащаме заради интересите на пиндосите. Да, и там трябват промени - не е нормално  висшия команден състав  да е повече от войнишкия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Michigan111 написа:

Нови данъци също ще отключат защитен инстинкт в плащащия ги,  който ще потърси начин да ги спести, което само по себе си е пак предпоставка за корупция. 

Не знам дали е точно така . Има един хубав лаф на шопите "И 10 лева да го направят бензина пак че карам и 2 стотинки да е пак че краднем" 

Инстинкта се отключва според мен не толкова от големината на данъците а от това което получаваш срещу тях. За България и 10 те процента са много срещу нищото което стои зад това. Данъка се превръща във вид рекет който държавата налага а не в заплащане на държавата за предоставяни от нея услуги. Ако човек вижда че с данъците си подпомага държавата да върви напред ще е склонен да даде и повече.

Истината за корупцията е че няма желание да бъде премахната. Тя си е хранителна среда на чиновническата класа и си вирее и при ниски данъци . Само става по изкривена и отвратителна. Изнудват се хора които и без това едва оцеляват а едрите риби не се закачат защото бият през пръстите. Що за глупост е примерно едрите данъкоплатци да плащат 10 процента а едноличните търговци 15 процента. Може би по този начин ги поощряват да стават големи корпорации щото те иначе  нямат желание. 😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Филипов написа:

Така че всичкия вой (като вдовица за трибуквие) за данъци ще замине в другата тема. Аз не смятам за нормално да храня чужда армия. Предпочитам своята.

Това какво ще рече, Филипов? Ще модерираш всички мнения, които са против наборната служба ли? Айде да речем ако бях пишлегар да не съм служил - разбирам да ми насвивате сърмите, че говоря за неща, които не съм виждал наживо.

Аз съм силно отвратен от наборната служба във вида който я видях. Нищо общо с войниклъка, разгащена работа, детска градина... Най-големите лумпени "стари кучета" се държат като тартори, дори самите понятия в казармата са същите като в затвора. Извинявай ако съм те разбрал криво, ако ти си видял нещо хубаво в казармата ще ми е интересно да го прочета. Нещо полезно за родината, щото ако ни нападне модерна армия ще ни насвият сърмите още с дроновете, без да напускат тяхното си поделение.

преди 1 час, Филипов написа:

И не съм съгласен да изнасяме демокрация и да плащаме заради интересите на пиндосите. Да, и там трябват промени - не е нормално  висшия команден състав  да е повече от войнишкия.

То майтап звучи, ама аз имах достъп до документация. Офицери и сержанти наистина бяха повече от войниците. Не е ирония или майтап. Изумих се колко народ са се въртяли край мене, всеки се покрил в канцеларийката, и не може да ги видиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Костадин Костадинов: Като суверенна държава трябва сами да охраняваме границата си 

"Така изглеждат пътищата, по които преминават ежедневно полицаите, охраняващи границата"

Не сме държава  и всички управници досега трябва да се скрият просто от българите които предадоха, продадоха,та стигнахме до колониална зависимост!
      САЩ: В БЪЛГАРИЯ ДЪРЖАВНИТЕ РЕШЕНИЯ СЕ ВЗЕМАТ ОТ ОЛИГАРСИ И ПРЕСТЪПНИ ГРУПИ (28.04.2021)

ТЕ СЕ ГАВРЯТ С БЪЛГАРИЯ

Костадин Костадинов ПОСТАВЯ НА МЯСТОТО евроатлантическите субекти в България

Честно казано с Люба Кулезич - Епизод 114 по Телевизия Евроком

"АКТУАЛНО ОТ ДЕНЯ" с водещ НИКОЛАЙ ГРОЗДАНОВ (28.04.2021)

Централна емисия новини (28.4.2021)

"ДУМАТА Е ВАША" с водещ СТОИЛ РОШКЕВ (28.04.2021)
      Кое е важно за България сега?

ИТН ВЪРНА МАНДАТА „НА СЕКУНДАТА“ (28.04.2021)

СЪС СКЪСАН ФЕС ПРЕСРЕЩНАХА ДЕПУТАТИТЕ НА „ИМА ТАКЪВ НАРОД“ (28.04.2021)

"ДЕНЯТ" с Веселин Дремджиев, 28 април 2021
      ИЗВЪНРЕДНО - ПОКУШЕНИЕТО СРЕЩУ ВЪЗРАЖДАНЕ!

На 30 ноември от 9:00 ч. в Софийски градски съд започва незаконното дело на
      антибългарската мутро-мафиотската хунта по забраната на единствената и най-голямата
      опозиционна политическа сила в България - Възраждане.
      ❌ Това е второто дело по заличаване на партия в българската история, като първото се случва по времето на
      комунизма с БЗНС, а нейният ръководител Никола Петков бива обесен.
      ⚠️ Органите на държавата ни като ДАНС и НАП са превърнати буквално в бухалки и ударни структури на
      мафията срещу всеки, който е неудобен, както и #медиите които удобно не отразяват и
      дори не споменават случая.
      🚨 Чрез натиск и заплахи ДАНС принуждават част от хората
      явили се на учредяването на Възраждане да се откажат от подписите си.
      ❌ От около 60 души, които искат да свидетелстват срещу незаконните и нечовешките репресии на ДАНС,
      само 6 са допуснати от съда. ✅ Вашата подкрепа ни е нужна най-много точно сега!
      ✅ Призовавам всеки, който е в или наоколо София да дойде на 30 ноември в 9:00 ч. пред
      Софийски градски съд. А който не може, да каже на познати и на приятели.
      ❌ Излишно е да споменавам, че нито една медия не отрази и няма да отрази това правилно, затова
      СПОДЕЛЕТЕ видеото за да достигне до възможно най-много хора.
      🔥 Гарантирам ви, че
      ние НЯМА да се предадем!
      🔥 Ще се борим до край!
      🔥 Ще се борим до победа!
      🔥 И ще я
      постигнем!
      🔥 Но това може да стане само и единствено с вашата подкрепа – подкрепата на
      българския народ!
      🇧🇬 Бъдете с нас.
      🇧🇬 Да живее България!
      #КостадинКостадинов #Възраждане #Заличаване #Покушение #Забрана #ОСТАВКА
      #ДАНС #НАП #Мафия #Мутри #МафиятаВън #МутриВън #ЗааедноМожемВсичко #Хунта
      #Репресии #Прокуратура

АЗ СЪМ С ВАС!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване