Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Миналата седмица си поръчах DVR (TRX-6516UHD) и камери (LBP60HTC500ESL). След монтажа всичко тръгна идеално но при първия рестарт на устройството и половината камери изчезнаха. Понякога се възстановява сигнала и излиза картина, но едва  след няколко часа. До самия ДВР достига сигнал от камерите. Ако извадя кабела на някоя от камерите и го поставя в друг ДВР се показва картина. Сега се оказа че когато е свързан VGA кабел за монитор към ДВР, половината камери липсват или са с много лошо качество. Веднага щом се извади VGA кабела, картината от камерите се възстановява и се показват в локалната мрежа.

Ето и едно видео с един от проблемите:

Някой има ли предположение къде може да е проблема ? В неправилна настройка на камерите или неизправно устройство ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се появяват и да изчезват половината камери няма как да е проблем в настройките. Марка и модел на DVR, марка и модел на камерите като за начало. Всички ли камери са вързани директно към DVR или има някакъв преходници и допълнителни устройства???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVR (TRX-6516UHD) и камери (LBP60HTC500ESL)

Няма никакви допълнителни преходници или устройства. Всичко е с директни кабели без снаждания.  Слагам 1 камера и сигнала идва и изчезва, идва и изчезва и така постоянно през няколко секунди. Или пък предава черно бяло.

Бих дал линк към устройствата но не знам дали няма да се счете за реклама, затова ще копирам само информацията:

DVR

16 канален UltraHD 5MPX-N DVR рекорердер с поддръжка на резолюция до 5MPX и всички технологии на пазара AHD, TVI, CVI, CVBS, IP.  Smart Cloud функция: възможност за отдалечено наблюдаване без необходимост от реално IP - xmeye.net. Безплатен софтуер за компютър за наблюдение и администрация.

Тип на рекордера: 5 в 1;
    Видеоканали : 16 x BNC видео входа за свързване на камери ;
    Аудиоканали: 2 x RCA (чинч) за свързване на микрофон;
    Видеоизходи: VGA и HDMI с Full HD резолюция (!920x1080);
    Резолюции на видеоизходите: 1024*768 /1280*720 /1280*1024 /1440*90 0/1920*1080 / 3840 х 2160  - ULTRA HD 4K
    Резолюция на възпроизвеждане и запис: до 5MPX;
     Възможни комбинации:

Аналогов режим: 16x5MPX / 16x4MPX / 16x2MPX

Хибриден режим: 8 x 1080N 2MPX аналогови + 8 x 960 IP

Цифров режим: 8 х 1080P + 8 х 960P / 4x3MPX / 4x5MPX

Твърди дискове: 1хSATA2 диск с обем до 8ТВ;
    Лицево разпознаване
    Методи на запис: непрекъснат, при детекция на движение, в определени часови интервали;
    Мрежови интерфейс: RJ45 10M/100M Ethernet Auto Detect;
    Мрежови протоколи: TCP/IP, DHCP, DNNS, PPPoE, E-Mail известяване;
    Протоколи за свързване на IP камери:ONVIF 2.4, NET IP
    Мрежови портове по подразбиране: HTTP port 80, Media port 34567, RTSP port 554, ONVIF port 8899
    Потребителско име по подразбиране: admin
    Фабрична парола: няма (празно поле)
    USB интерфейси: 2 броя;
    RS-485 интерфейс за управление на PTZ камери: ДА;
    Протоколи за управление на PTZ камери: PELCO-P, PELCO-D;
    Отдалечено наблюдение, преглед на записите и администрация на устройството: Да- чрез WEB, CMS софтуер, мобилно приложение;
    CMS софтуер: ДА - включен в комплекта;
    Мобилно приложение за iPhone и Android: XMEYE; JFEye;
    HEXAPLEX функция: наблюдение от мобилно устройство от място или отдалечено, архивиране, преглед на записите от обекта или от разстояние;
    Известяване на мобилен телефон при поява на движение (Push Notification): ДА;
    Известяване по мейл при поява на движение : ДА;
    Звуков сигнал при поява на движение: ДА;
    WEB интерфейс: ДА;
    Автоматично откриване и конфигуриране на IP камери в хибриден и цифров режим: ДА;
    Smart Cloud функция: възможност за отдалечено наблюдаване без необходимост от реално IP - xmeye.net
    Графично меню: ДА, на български език и 27 други езика;
    Управление: чрез мишка;
    Комплект: включен диск за инсталиране на СMS софтуер, мишка, захранване;
    Захранващо напрежение 12V DC;

*В цената на устройството не е включен HDD.

TRX-6516UHD - Професионален хибриден 16 канален DVR с поддръжка на UHD камери с максимална разделителна способност 5MPX при запис и възпроизвеждане. HEXAPLEX функция: наблюдение от мобилно устройство от място или отдалечено, архивиране, преглед на записите от обекта или от разстояние.HDMI цифров изход с поддръжка на 4K резолюция, за включване към големи телевизори и видео стени за наблюдение.

Камери

Най-висок клас Ultra HD булет камера с разделителна способност 5MPX и Sony IMX307 матрица от ново поколение позволяваща цветно изображение в нощен режим на при минимална осветеност. 4 режима на работа AHD, TVI, CVI, CVBS - въвместимост с DVR на всички производители. 

Матрица: 1/2.9" Sony Starlight  IMX307 CMOS;
    Висок клас сензор от ново поколение Sony Starlight IMX307 позволяващ цветно изображение в нощен режим при минимална осветеност;
    Поддържани резолюции: AHD/TVI/CVI:  5M:2592*1944 4M:2560*1440 2M:1920*1080, CVI: [email protected], [email protected]
    Фиксиран обектив 2.8-122мм;
    Ъгъл на вижданеv - над 100°;
    Нощно набдение с обхват до 40 метра;
    4 Режима на работа: AHD, TVI, CVI, CVBS;
    OSD меню за детайна настойка на изображението;
    Възможност за настройка на картината: 
        WDR - Широка динамика на осветлението. Служи за предотвратяване на ефекта на контражур.
        DNR - Цифрово намаляване на шума в изображението в нощен режим;
        BLC - Компенсиране на фоновото осветление (фон);
        AGC - Автоматично настройване на подобрението на изображението;
        Автоматично балансиране на бялото;
        Контраст
        Яркост
        Наситеност на цветовете
    OSD бутон, с който при задържане, се променят режимите на работа на устройството;
    Минимална светлочувствителност: 0.0001 Lux при изключен IR и 0.00 Lux при включен IR;
    Двоен механичен IR-CUT филтър с интелигентно IR управление;
    Видео изход: 1 Vp-p;
    Влаго и прахозащитен корпус, със степен на защита IP 67;
    Захранващо напрежение 12V DC 1000mA;
    Работна температура: от -20°C до -50°C;
    Тегло: 1кг;

LBP60HTC500ESL - 5MPX UltraHD камера за наблюдение на складове, частни домове, търговски площи и др. Варифокален 2.8-12мм. регулируем обектив за детайлна насторйка на фокус и зуум.SUPER STARLIGHT Sony матрица за цветно изображение в нощен режим. 4х High Performance диода за нощно наблюдение до 40 метра. Устройството разполага с 4 различни режима на работа AHD, TVI, CVI и CVBS (аналог) и е съвместима с актуалните видеорекордери предлагани на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

РЕКЛАМАЦИЯ! Дефектен ДВР, кабели или камера!!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам съмнение че това е вече рекламирано устройство и сега е препродадено на мен. В описанието пише "CMS софтуер: ДА - включен в комплекта" също на снимките в обявата е показано че има CD диск а в кутията липсваше. Датата също му беше сверена при първоначалното му пускане. Опаковката която е като противоударен плик с балончета също беше разлепена.

Явно ще се прави рекламация и от мен. Дано само не започнат да оспорват само и само да минат метър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, doktorkartar написа:

Имам съмнение че това е вече рекламирано устройство и сега е препродадено на мен. В описанието пише "CMS софтуер: ДА - включен в комплекта" също на снимките в обявата е показано че има CD диск а в кутията липсваше. Датата също му беше сверена при първоначалното му пускане. Опаковката която е като противоударен плик с балончета също беше разлепена.

Явно ще се прави рекламация и от мен. Дано само не започнат да оспорват само и само да минат метър.

Ако DVR-a е купуван от официалния вносител (всъщност, TRX е ТМ за България на един търговец), няма да имаш проблеми с рекламацията. Коректен е търговеца и не е от вчера на пазара. Като цяло, устройствата са с прилична (за цената си) изработка.

ПС: Преди да правиш рекламация...16 камери ли са закачени? В какъв режим са настроени камерите....понеже 16 от посочените камери, в AHD на 25 кадъра....няма да издържи този ДВР

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кои е вносителя им за България, но аз ги взех от Кассаба. 

Иначе са включени 5 камери на режимTVI 1080P30.

На мен този режим ми се стори с най прилична картина. Вие какъв режим бихте ми предложили да използвам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, doktorkartar написа:

Не знам кои е вносителя им за България, но аз ги взех от Кассаба. 

Иначе са включени 5 камери на режимTVI 1080P30.

На мен този режим ми се стори с най прилична картина. Вие какъв режим бихте ми предложили да използвам? 

Ясно! Щом са само 5 камери - проблема е в DVR-a. Режима си е ОК. От касаба систем, не очаквам да имаш проблеми със замяна на устройството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Кассаба имат съмнение че монитора дава нещо на късо и затова се губят камерите. Само дето този монитор си работи нормално на компютъра и другия двр. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, doktorkartar написа:

От Кассаба имат съмнение че монитора дава нещо на късо и затова се губят камерите. Само дето този монитор си работи нормално на компютъра и другия двр. 

Каква е ситуацията ако ползваш HDMI изхода? Имах подобни ядове с друг модел DVR. През VGA правеше мизерии (трептене, изчезващи канали), а през HDMI - никакви ядове. При мен се оказа, че проблема (макар и да няма логика, според мен) идва от калпавата ел инсталация в помещението....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал а двр-а вече е при тях. Тази теория ми я съобщиха след като ми казаха да им го пратя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, doktorkartar написа:

Не съм пробвал а двр-а вече е при тях. Тази теория ми я съобщиха след като ми казаха да им го пратя. 

Предполагам, че ще го сменят. До колкото знам, не се занимават с ремонти - направо връщат към Китай устройствата :) Има логика в теорията им, но белята може да става не в монитора, а в VGA порта на DVR-a.

Иначе.....до сега съм сложил 5-6 TRX-a и нямам проблеми. Като цяло в този ценови диапазон стават устройствата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам нещо друго докато чакам резултата от Кассаба. 

Горепосочените камери подходящи ли са за заснемане на регистрационни номера на коли, движещи се с 5-10км/ч?  Има ли някакви специални изисквания при монтажа за да се заснеме хубаво номера? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, doktorkartar написа:

Да попитам нещо друго докато чакам резултата от Кассаба. 

Горепосочените камери подходящи ли са за заснемане на регистрационни номера на коли, движещи се с 5-10км/ч?  Има ли някакви специални изисквания при монтажа за да се заснеме хубаво номера? 

При добре настроен обектив, спрямо разстоянието до обекта - мисля, че да. Все пак са от 2.8 до 12 мм. Но на нощния режим, не бих разчитал много, ако става дума за критично наблюдение... В център за ГТП ще се справят идеално мисля, но там все пак е осветено пространство и разстоянието е около 15 м макс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, няма ли реакция от касаба....? Интересно ми е развитието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес сутринта ми се обадиха да ми кажат че при тях работи нормално. Продължават да се съмняват в монитора и резолюцията му. Разбрахме се да ми го пратят и да им дам отдалечен достъп до компютър или ДВР-а за да видят какъв е проблема. Вероятно в понеделник ще има развитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има развитие :)

Пак пътува към тях😞  Дадох им отдалечен достъп видяха за какво става на въпрос и си го поискаха. Казаха че ще ми изпратят нов.  Евала за разбирането и коректността от тяхна страна. 

Имам само 1 забележка към тях!

Това с отдалечения достъп можеха да го направят и първия път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, doktorkartar написа:

Имам само 1 забележка към тях!

Това с отдалечения достъп можеха да го направят и първия път. 

Има моменти, в които .... блокираш....не ти идва на акъла най-простото решение. .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най накрая открих проблема и сега дължа извинение на Kassaba Systems. Отново да спомена че фирмата постъпи изключително коректно и реагираха много бързо като замениха устройството!

И така включих новото устройство и направо ми идеше да потъна в дън земя като видях че проблема още е на лице:brickwall::angry22: Взех устройството и част от камерите за да ги тествам в нас. Пуснах, настроих камерите и ги оставих 24 часа да работят. Картина перфектна без смущения. С включен VGA кабел за монитор + HDMI за TV-то. И на двете устройства работи без грешка, на всякакъв вид резолюция. Даже пробвах на незаземен контакт и  фазомера отчиташе фаза по корпуса на DVR-а и монитора. Въпреки това картината си беше перфектна. Хайде обратно в халетата за нови тестове. Тестване с друго захранване за камерите и пак НЕ ще:brickwall:    Вече се съмнявах в  някоя от монтираните камери че е дефектна и смущава останалите. Сваляне на камерите и монтиране на тези дето тествах в нас. Е и пак не ще.  И му казвам на човека че има проблем с инсталацията. Не може в сервиза и в нас да работи а при него не.  Контактите са му заземени и вика имам перфектно земно. Багер даже е копал и са положени 6 заземителни колеца. Накрая човека се примири с положението и вика аз така и така няма да гледам на монитора а през мержата, нека си остане така.

2 дена камерите работят без проблем и решихме да сложим и останалите две камери. Е днеска цял ден монтаж на 1 камера:brickwall::brickwall::brickwall:   Няма да разказвам днешните преживявания щото коментара ще стане много дълъг.

На кратко, смяна с други камери, смяна на сигурно 10 BNC конектора, пускане на нови кабели, поне 10  монтажа и демонтажа на камерата и въпреки това дава размазана картина и смущава други две камери. Като сваля камерата работи, а като я монтирам размазва и смущава другите. Взех мултицета и замерих между камера и металната конструкция на сградата. 0,33v :clap:    Сложих една подложка между камерата и металната конструкция и всичко заспа.  Сигурен съм че ако изолирам и другите 2 камери (дето са монтирани на същата конструкция) проблема с монитора също ще изчезне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, doktorkartar написа:

Най накрая открих проблема и сега дължа извинение на Kassaba Systems. Отново да спомена че фирмата постъпи изключително коректно и реагираха много бързо като замениха устройството!

И така включих новото устройство и направо ми идеше да потъна в дън земя като видях че проблема още е на лице:brickwall::angry22: Взех устройството и част от камерите за да ги тествам в нас. Пуснах, настроих камерите и ги оставих 24 часа да работят. Картина перфектна без смущения. С включен VGA кабел за монитор + HDMI за TV-то. И на двете устройства работи без грешка, на всякакъв вид резолюция. Даже пробвах на незаземен контакт и  фазомера отчиташе фаза по корпуса на DVR-а и монитора. Въпреки това картината си беше перфектна. Хайде обратно в халетата за нови тестове. Тестване с друго захранване за камерите и пак НЕ ще:brickwall:    Вече се съмнявах в  някоя от монтираните камери че е дефектна и смущава останалите. Сваляне на камерите и монтиране на тези дето тествах в нас. Е и пак не ще.  И му казвам на човека че има проблем с инсталацията. Не може в сервиза и в нас да работи а при него не.  Контактите са му заземени и вика имам перфектно земно. Багер даже е копал и са положени 6 заземителни колеца. Накрая човека се примири с положението и вика аз така и така няма да гледам на монитора а през мержата, нека си остане така.

2 дена камерите работят без проблем и решихме да сложим и останалите две камери. Е днеска цял ден монтаж на 1 камера:brickwall::brickwall::brickwall:   Няма да разказвам днешните преживявания щото коментара ще стане много дълъг.

На кратко, смяна с други камери, смяна на сигурно 10 BNC конектора, пускане на нови кабели, поне 10  монтажа и демонтажа на камерата и въпреки това дава размазана картина и смущава други две камери. Като сваля камерата работи, а като я монтирам размазва и смущава другите. Взех мултицета и замерих между камера и металната конструкция на сградата. 0,33v :clap:    Сложих една подложка между камерата и металната конструкция и всичко заспа.  Сигурен съм че ако изолирам и другите 2 камери (дето са монтирани на същата конструкция) проблема с монитора също ще изчезне.

Ами аз споменах по - горе, че съм го ял с калпава ел инсталация.... А за подложката....аз винаги слагам разклонителна кутия, когато камерите на открито - хем изолация (ако е метална конструкция), хем набутвам вътре кабеляците с BNC- тата :)  И още нещо - отдавна минах на варианта с FTP кабел и "балуни" за аналоговите камери - по лесен и бърз е монтажа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях че си писал за инсталацията и аз прегледах контактите, ама кой да се сети че по външните сгради има напрежение:eek: Иначе и аз сложих разпределителни кутии ама само за кабелите. Някак си ми се струва не надеждно  това с монтажа върху кутията. А за FTP-то няма спор че е по бързо и по лесно (въпреки че не съм му фен) но тук трябваше да се запази старата инсталация от коаксиални кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...