Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте...

От няколко дни непрекъснато получавам известия от уиндоус 10 за някакви страници в гугъл хром - например, че съм спечелил айфон 11 от emag, днес получих някаква клюкарска статия от ненадежден източник (тези сайтове, които завършват на xyc и т.н.). Инсталирах си бит дефедера, че я бях затрил за известно време, по принцип е и платена, направих бързо и подробно сканиране, не откри нищо, ъпдейтнах си и версията на гугъл хрома, и преди 5 минути пак получих известия за някаква клюкарска статия, та мисля, че имам вирус. Малко помощ, моля? Какво още мога да направя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JackSparroww написа:

известия от уиндоус 10 за някакви страници в гугъл хром

Я покажи първо какво точно получаваш? Че не става ясно - от Windows ли е, или от Google Chrome.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, RudeBoy написа:

Я покажи първо какво точно получаваш? Че не става ясно - от Windows ли е, или от Google Chrome.

Например в момента това: 

Untitled.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е чак пък вирус...

Прихванал си някое приложение посредством някоя безплатна програмка примерно или си дал разрешение да ти пращат известия от някъде...
Ама хайде като си дошъл прочети наръчника на раздела и следвай инструкциите. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bubbles написа:

Е чак пък вирус...

Прихванал си някое приложение посредством някоя безплатна програмка примерно или си дал разрешение да ти пращат известия от някъде...
Ама хайде като си дошъл прочети наръчника на раздела и следвай инструкциите. :)

И така да е, какво мога да наптравя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JackSparroww написа:

Прочетѝ, и изпълнѝ инструкциите:

преди 29 минути, Богатир написа:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JackSparroww написа:

Е как какво?
Поглеждаш си последните инсталирани неща на компютъра, преглеждаш инсталираните добавки на браузъра, преглеждаш и настройките за известия кой фигурира там и т.н.м пълно сканиране за гадини...

И отново - Следваш стъпките от наръчника в раздела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bubbles написа:

Е как какво?
Поглеждаш си последните инсталирани неща на компютъра, преглеждаш инсталираните добавки на браузъра, преглеждаш и настройките за известия кой фигурира там и т.н.м пълно сканиране за гадини...

И отново - Следваш стъпките от наръчника в раздела.

от настройките на браузъра за известията директно изтрих и блокирах сайтове, които никога не съм посещавал, сега ще видим дали работи 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, andreygg написа:

Пусни сканиране с Malwarebytes.

https://www.malwarebytes.com/mwb-download/

пуснах и нея, нищо не намери, сега качих една програма, която ми позволява 14-дневен пробен период, намери някакви 18 tracking бисквитки и един trojan.agent, който изтри, сега сканирам отново с нея, програмата се казва superantispyware, ако някой го интересува и има мнение...

EDIT:

Ето повторното сканиране: 

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Младеж ..нищо лично ..ама как с кеф искаш да си омажеш системата , ...за един от антивирусния раздел питам...!!! Спри да правиш всякакви проби и :

• Отворете Google Chrome. Въведете chrome://extensions в адресната лента и натиснете Enter.
  • До всяко инсталирано разширение за Chrome с етикет Активирано ще има отметка. Премахнете отметката от квадратчето за всички  разширения.

How to Install and Manage Extensions in Chrome

Така ще деактивирате временно всички разширения в Google Chrome и пишете  дали все още имате проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, icotonev написа:

Младеж ..нищо лично ..ама как с кеф искаш да си омажеш системата , ...за един от антивирусния раздел питам...!!! Спри да правиш всякакви проби и :

• Отворете Google Chrome. Въведете chrome://extensions в адресната лента и натиснете Enter.
  • До всяко инсталирано разширение за Chrome с етикет Активирано ще има отметка. Премахнете отметката от квадратчето за всички  разширения.

How to Install and Manage Extensions in Chrome

Така ще деактивирате временно всички разширения в Google Chrome и пишете  дали все още имате проблем.

имам точно 2 разширения, които са:  AdGuard AdBlocker и Ghostery – Privacy Ad Blocker ; така че не мисля, че е от разширенията, но благодаря все пак за отзива 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е първата стъпка по решаване на проблема ви ...но толкова от мен тук в тази тема ..! Има специализиран подраздел в които  може да се продължи ...! Приятна вечер ..!

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, icotonev написа:

Това е първата стъпка по решаване на проблема ви ...но толкова от мен тук в тази тема ..! Има специализиран подраздел в които  може да се продължи ...! Приятна вечер ..!

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

оправих се вече, още с първата стъпка, която описах и след това с почистването на разна гадинки с тази програма, вече нямам проблеми 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване