Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Инсталирах плеъра в гаража си но въпроса ми е....

Използвах като захранване адаптера който идва с A1 рутерите. Не съм вече към тях и не ми е необходим. Така че го използвах като захранване. Сложих прекъсвач за да изключвам напълно радиото защото прави проблеми. Въпроса е ще се случи ли нещо ако остане включен в контакта и е изключен от прекъсвача. Има ли какво да се случи? Пожар и тем подобни. Ще продължи ли разхода на електроенергия?? Благодаря предварително

Адаптира е с output 12V 2A

преди 2 минути, Калоян Атанасов написа:

Инсталирах плеъра в гаража си но въпроса ми е....

Използвах като захранване адаптера който идва с A1 рутерите. Не съм вече към тях и не ми е необходим. Така че го използвах като захранване. Сложих прекъсвач за да изключвам напълно радиото защото прави проблеми. Въпроса е ще се случи ли нещо ако остане включен в контакта и е изключен от прекъсвача. Има ли какво да се случи? Пожар и тем подобни. Ще продължи ли разхода на електроенергия?? Благодаря предварително

А и има ли начин да го направя така че като включа прекъсвача да се включва и радиото защото сега кат го включа трябва да го включа и самото радио от бутона. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Калоян Атанасов написа:

Въпроса е ще се случи ли нещо ако остане включен в контакта и е изключен от прекъсвача. 

Прекъсвача предполагам е на правото напрежение? 

преди 3 минути, Калоян Атанасов написа:

Има ли какво да се случи? Пожар и тем подобни. 

Да възможно е. 

преди 4 минути, Калоян Атанасов написа:

Ще продължи ли разхода на електроенергия?? 

Да в зависимост от консумацията. 

преди 4 минути, Калоян Атанасов написа:

Адаптера е слаб за тази цел, ако не се усилва много може и да остане с него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекъсвача е от тези старите. Не съм сигурен ще ви пратя снимка ако може да кажете... А за пожар? Да не го оставям включен така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Калоян Атанасов написа:

А и има ли начин да го направя така че като включа прекъсвача да се включва и радиото защото сега кат го включа трябва да го включа и самото радио от бутона. Благодаря!

Не! какво е радиото все пак? 

току-що, Калоян Атанасов написа:

А за пожар? Да не го оставям включен така ли?

Да точно така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Не! какво е радиото все пак? 

Радиото е SilverCrest но не намирам модела... Не пише

Има блутут, hands free но модел.. не виждам... Пише...CD/MP3/.... Player

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Калоян Атанасов написа:

Не може да се стартира от прекъсвача на захранването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Не може да се стартира от прекъсвача на захранването. 

Мхмм... Значи няма смисъл от прекъсвача. Идеята ми беше... Щом може да стои в тока когато се използва от рутера а тук щом е прекъснат... Не виждам разлика. Но щом казвате вие сте специалистите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхмм... Значи няма смисъл от прекъсвача. Идеята ми беше... Щом може да стои в тока когато се използва от рутера а тук щом е прекъснат... Не виждам разлика. Но щом казвате вие сте специалистите.

Рутера е с доста по малка консумация от този CD Player и не знаем каква е консумацията му в стендбай, затова е по добре да бъде изключван адаптера от контакта. Прекъсвача на правото напрежение няма смисъл в случая. Макар да имат защити импулсните захранвания не е препоръчително да се държи постоянно включен адаптера с такъв консуматор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера е с доста по малка консумация от този CD Player и не знаем каква е консумацията му в стендбай, затова е по добре да бъде изключван адаптера от контакта. Прекъсвача на правото напрежение няма смисъл в случая. Макар да имат защити импулсните захранвания не е препоръчително да се държи постоянно включен адаптера с такъв консуматор. 

Е когато прекъсвача е изключен не спира ли напълно действието на консуматора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли практично да се сложи разклонител с копче.

Добре е да снимаш всичко което пише по този плеър, добре е да се знае каква консумация има той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да спира, но продължава да има консумация на ток, макар и минимален, понеже имаше такова запитване в първи пост приех, че е приоритетен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Калоян Атанасов написа:

А първичната в адаптора, нали остава под напрежение 230 VAC....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не е ли практично да се сложи разклонител с копче.

Това също е добро решение, по добро от прекъсвачи и прочие. 

преди 2 минути, street racer написа:

А първичната в адаптора, нали остава под напрежение 230 VAC....

Това е ипмулсно, всичко остава под напрежение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ипмулсно, всичко остава е под напрежение

Да, но вероятността от беля на ниската страна е по малка.... Като ще се слага някаква защита, тя е добре да бъде на "входа". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, street racer написа:

Да, но вероятността от беля на ниската страна е по малка.... Като ще се слага някаква защита, тя е добре да бъде на "входа". 

Абсолютно вярно, но няма да предложа това защото не знам колко е опитен и да не стане беля, освен това ключа на входа не  същия като този на изхода. Да се изключва от контакта или разклонител с копче е най сигурно. Аз например бих постъпил по елегантен начин като направя захранването с трансформатор който няма проблем да стои включен 24/7. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...