Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

цжбнм

Доставчик на интернет - безсрочен или срочен с непроменливи условия

Препоръчан отговор

Здравейте,

Скоро ще ми свърши срокът на договора и от доставчика ми се обадиха да ме тормозят да съм преподписвал договора, че видиш ли съм бил на "преференциални" условия и след края на срока съм щял да премина на "обикновени", т.е. по-ниски скорости за същата цена. Алтернативата е да преподпиша за по-висока цена (и малко по-добри от сегашните условия). Нищо чудно на всеки 2 години да трябва да преподписвам...

Намира ли се доставчик (в София), който не върти такива номерца? Вие на кой доставчик сте и какво ви е мнението за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почти всеки доставчик предлага "промоционални" цени, за срочен договор (най-често 2-годишен), и "нормални" - за безсрочен. Ако избираш срочен договор, ще трябва да преподписваш. 

Аз съм на 10 лв/месец, за 50 mbps, безсрочен договор. Отскоро по тяхна инициатива ми го вдигнаха на 100 mbps за същите пари, възможно е да е "промоция" заради извънредното положение. Обаче не съм в София.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си договора, там пише какви стават условията след изтичането му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Препоръка от мен.

Заинтересувайте се с доставката на интернет от Coolbox - София. Ще останете много доволен, ако има доставка за частни клиенти.  Доставката не засяга всички райони на София, но Вие можете да проверите това на тяхната страница. Цената само за интернет е 24.90 на месец при много добър гигабитов интернет. Това е информативно и не смятам че правя някаква реклама на който и да било доставчик. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Колев60 написа:

Препоръка от мен.

Заинтересувайте се с доставката на интернет от Coolbox - София. Ще останете много доволен, ако има доставка за частни клиенти.  

В София май го предлагат само за фирми:

889873.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв доставчик с безсрочен или срочен договор с непроменливи условия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм от София и не съм запознат с доставчиците.

Моя доставчик предлага стандартен договор с безплатно включване, ако ползваш услугата определен период от време. След изтичане на договора пък и по всяко едно време може да се правя промени. 

Примерно последния път се възползвах от промоция и пред платих 8 месеца стандартна такса а ще ползвам 12месеца пакет с по-висока скорост. 

Минали години е имало и оферти плащам 12 ползвам 24 месеца. Първоначалния договор е изтекъл преди 14-15 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, П.е.т.ъ.р написа:

Не съм от София и не съм запознат с доставчиците.

Моя доставчик предлага стандартен договор с безплатно включване, ако ползваш услугата определен период от време. След изтичане на договора пък и по всяко едно време може да се правя промени. 

Примерно последния път се възползвах от промоция и пред платих 8 месеца стандартна такса а ще ползвам 12месеца пакет с по-висока скорост. 

Минали години е имало и оферти плащам 12 ползвам 24 месеца. Първоначалния договор е изтекъл преди 14-15 години.

Това не е стандартен договор. И ми е много интересно какво ще стане, след като се случи проблем, а ти си платил за 12 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Това не е стандартен договор. И ми е много интересно какво ще стане, след като се случи проблем, а ти си платил за 12 месеца.

Без значение дали е почивен ден, в рамките на няколко часа авариите се отстраняват. Обикновено като им звънна идват до 30-40 минути. 

Последните ядове бяха преди около 2 години санираха ударно целия квартал и майсторите надупчиха много кабели. От години всичко е под земята и в кутии във входовете.

Отделно ако се случи да забравя да платя имат опция да отложа с 3 дни изключването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, П.е.т.ъ.р написа:

Без значение дали е почивен ден, в рамките на няколко часа авариите се отстраняват. Обикновено като им звънна идват до 30-40 минути. 

Последните ядове бяха преди около 2 години санираха ударно целия квартал и майсторите надупчиха много кабели. От години всичко е под земята и в кутии във входовете.

Отделно ако се случи да забравя да платя имат опция да отложа с 3 дни изключването.

Това няма нищо общо. Ако доставчикът си държи на клиентите ще си върши работата. Не казвам, че доставчикът ти е смешник. Просто ти казвам какво ще стане ако си платил за 12 месеца и той фалира. Причини колкото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това няма нищо общо. Ако доставчикът си държи на клиентите ще си върши работата. Не казвам, че доставчикът ти е смешник. Просто ти казвам какво ще стане ако си платил за 12 месеца и той фалира. Причини колкото искаш.

От 20 години е на пазара.

Комшията е абонат на БТК, Вивател, ком или там както се казват в момента тв, телефони, нет дава им един куп пари всеки месец. 

При проблем идват след около седмица случвало се е и по 10 дена да ги чака :) вярно рядко има проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, П.е.т.ъ.р написа:

От 20 години е на пазара.

Комшията е абонат на БТК, Вивател, ком или там както се казват в момента тв, телефони, нет дава им един куп пари всеки месец. 

При проблем идват след около седмица случвало се е и по 10 дена да ги чака :) вярно рядко има проблеми. 

Стига глупости. Че БТК си имат ядове и че не навсякъде са ок, това е нормално. При всеки доставчик е така. Но не идват след седмица и не ги чака по 10 дена. Мога да го проверя на скундата и да го опровергая. И няма лошо, че твоят доставчик е ок. Дадох ти вариант какво ще стане ако случайно фалира, а ти си платиш за 1 година. Давам ти веднага пример. Евроком-> Бизу->А1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Дадох ти вариант какво ще стане ако случайно фалира, а ти си платиш за 1 година. Давам ти веднага пример. Евроком-> Бизу->А1.

Не че нещо, но не съм съвсем съгласен. В София имах абонамент за телевизия и интернет, а в Пловдив за интернет към Близу. Избрах ги преди години, заради безсрочните договори. Отказах скоро услугите, заради циганиите, които почнаха да правят с телевизията. Услугите си вървяха и си плащах към А1, друг е въпроса, че при А1 като прекратиш договора и въртеш оборудването начисляват неустойки за него и после ходиш с протоколи да доказваш, че нямаш сестра. И на двете места го направиха. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, naskobg написа:

Не че нещо, но не съм съвсем съгласен. В София имах абонамент за телевизия и интернет, а в Пловдив за интернет към Близу. Избрах ги преди години, заради безсрочните договори. Отказах скоро услугите, заради циганиите, които почнаха да правят с телевизията. Услугите си вървяха и си плащах към А1, друг е въпроса, че при А1 като прекратиш договора и въртеш оборудването начисляват неустойки за него и после ходиш с протоколи да доказваш, че нямаш сестра. И на двете места го направиха. :D

При всеки доставчик като прекратиш договор неправомерно имаш неустойки. Мога да се хвана на бас на секундата. А ти можеш сам да си прочетреш договра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всеки доставчик като прекратиш договор неправомерно имаш неустойки. Мога да се хвана на бас на секундата. А ти можеш сам да си прочетреш договра. 

Не четеш! Съвсем правомерно с предизвестие! Начисляват неустойка за не върнато оборудване, за което имам протоколи, че е върнато!!!!!!!!!!!!!!! Кое точно в договора да прочета???????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, naskobg написа:

Не четеш! Съвсем правомерно с предизвестие! Начисляват неустойка за не върнато оборудване, за което имам протоколи, че е върнато!!!!!!!!!!!!!!! Кое точно в договора да прочета???????????

А това не е пробем. Решава се много лесно. Случва се постоянно.Носиш протоколите и проблемът е решен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това не е пробем. Решава се много лесно. Случва се постоянно.Носиш протоколите и проблемът е решен!

Така е, но защо трябва аз да им ги нося, като са издадени от тях??????? Не го ли отразяват в системите си? Вече се съмнявам, че имат такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но защо трябва аз да им ги нося, като са издадени от тях??????? Не го ли отразяват в системите си? Вече се съмнявам, че имат такива!

Не си само ти. А и се случват грешки. Затова трябва да си следиш нещата. И това не е само за интернет! Ако ти кажа, аз за един фиш от 20 лева, който беше платен на какви свободни съчинения се нагледах ще паднеш под масата, както се казва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си само ти. А и се случват грешки. ...

При мен грешките са 100 % - за два договора в два града едно и също. Всички са такива. Сега едни други пускат информация по телевизиите (то си е чиста реклама), стойте си в къщи и повишаваме скоростта ви до 500 мегабита! Пак съм изключение - при мен не е мръднала и с мегабит :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен грешките са 100 % - за два договора в два града едно и също. Всички са такива. Сега едни други пускат информация по телевизиите (то си е чиста реклама), стойте си в къщи и повишаваме скоростта ви до 500 мегабита! Пак съм изключение - при мен не е мръднала и с мегабит :D

Е ти що вярваш на такива глупости. Скоростите могат да се повишат там, където има възможност. А и теб кво те грее дали си на 100 или 500 мегабита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Е ти що вярваш на такива глупости. Скоростите могат да се повишат там, където има възможност. А и теб кво те грее дали си на 100 или 500 мегабита?

Ами мога да кажа следното:

1. Ако е глупост е заблуда на потребител.

2. В информацията е посочено, че е възможно при оптична свързаност. С оптика съм.

3. Какво ме грее? Нищо, но щом е обявено, трябва да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, naskobg написа:

Ами мога да кажа следното:

1. Ако е глупост е заблуда на потребител.

2. В информацията е посочено, че е възможно при оптична свързаност. С оптика съм.

3. Какво ме грее? Нищо, но щом е обявено, трябва да се направи.

Дори и при оптика пак не е сигурно че може да се вдигне скоростта. Нещата са доста по-сложни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и при оптика пак не е сигурно че може да се вдигне скоростта. Нещата са доста по-сложни.

Знам колко са сложни! Има възможност, няма желание! Както каза са глупости, което си е меко казано нарушаване на поне два закона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, naskobg написа:

Знам колко са сложни! Има възможност, няма желание! Както каза са глупости, което си е меко казано нарушаване на поне два закона!

Не, не знаеш!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не знаеш!!

Знам, знам! :) Прозира пристрастеност към въпросния доставчик! Може би ще те учудя, но чисто любителски имам техника за сплайсване на оптика, за замервани и други подобни. Това само по себе си трябва да ти говори, че знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...