Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Надявам се да ми помогнете...

Става въпрос за следното: 

След записване на видео в създадена  преди това група направих Save as на файла на компютъра и след това Remove  на самия файл в чата. След това като исках да прегледам записа се оказа, че го няма на компютра и стоеше икона като Short cut.. и нямах видео.

Моля за съвет, помощ, как да си възвърна видеото.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверихте ли в облака?

Не сте дала информация, как точно сте записвали. Самият аз отдавна не ползвам Скайп. Но  прочетох, че записите се съхраняват в облак. https://www.kaldata.com/it-новини/skype-най-после-ще-може-да-записва-разговор-288789.html

Тоест, влезте си в акаунта на Майкрософт и проверете какво има. А през това време, тук ще влезне запознат, да уточни. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Iliyana Atanasova написа:

Здравейте, 

Надявам се да ми помогнете...

Става въпрос за следното: 

След записване на видео в създадена  преди това група направих Save as на файла на компютъра и след това Remove  на самия файл в чата. След това като исках да прегледам записа се оказа, че го няма на компютра и стоеше икона като Short cut.. и нямах видео.

Моля за съвет, помощ, как да си възвърна видеото.

Благодаря!

На файла, който сте записала и преименувала (защо ли?) е останала само иконката на десктота. Ако това наистина минава през облак както е посочил колегата в горният пост, то записаният ви фаил можете да си го потърсите в облака, към който имате акаунт.  Възвръщането става , като влезнете в акаунта си и изтеглите файла от самия облак на компютъра. От там насетне ще се оправите лесно или наново ще го...изтриете! Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

опитах, няма го в облака.. Чата си стои и на двете места ( и app и облака), но видеото го няма..

Как е възможно да с еизгуби, след като уж нищо не се губи наиста..и винаги е някъде там в Интернет пространството..

Ако се сети някой още нещо ще се радвам да опитвам, за да го намеря.

Поздрави,

Илияна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

вярвам че някой може да помогне.. става въпрос за възстановен архив на Скайп. 

Свалих файла и открих доста документи в word i power point, които много лесно се отварят и преглеждат и съответно записват ( възстановят ) на компютъра.

Обаче, онези които са видеа, записани видео конференции немога да отворя, прегледам и съответно да запиша на компютъра си. Поразрових ве и установих, че те са .json   файлове. Опитвам се да ги отворя, но ми излизат някакви програмерски неща и инфо до кога е валиден файла. Файла/видеото, което е .mp4 файл, а през архива .json файл пише, че expire на 07.06 ( пазат се по 30 дни), затова ви моля за съдействие - инструкция или някой да влезе в компютъра ми за няколко минути и ми го възстанови, или да го изпратя да ми го оправитеи след това върнете като видео, много ще съм благодарна. 

Поздрави,

Илияна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша само за да вдигна интерес към темата с надежда, че ще мине запознат да ви помогне. Много работа сте свършила, явно са ви важни тези записи. Но май не е до JSON

"JSONфайлът е файл, който съхранява прости структури от данни и обекти във формат на JavaScript Object Notation (JSON), който е стандартен формат за обмен на данни. Той се използва предимно за предаване на данни между уеб приложение и сървър. Файловете JSON са леки, текстови, четливи и могат да бъдат редактирани с текстов редактор."

Колев, привет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви, за помощта, Колев! 

Да, важен ми е файла (само един е, един час видео). Благоевград, че ме насочихте, да не губят време, с тези файлове, както казахте, ще трябва да търся истината още.. не мога да се ориентирам какъв формат файл да търся, имам целия архив...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Iliyana Atanasova написа:

Здравейте, 

вярвам че някой може да помогне.. става въпрос за възстановен архив на Скайп. 

Свалих файла и открих доста документи в word i power point, които много лесно се отварят и преглеждат и съответно записват ( възстановят ) на компютъра.

Обаче, онези които са видеа, записани видео конференции немога да отворя, прегледам и съответно да запиша на компютъра си. Поразрових ве и установих, че те са .json   файлове. Опитвам се да ги отворя, но ми излизат някакви програмерски неща и инфо до кога е валиден файла. Файла/видеото, което е .mp4 файл, а през архива .json файл пише, че expire на 07.06 ( пазат се по 30 дни), затова ви моля за съдействие - инструкция или някой да влезе в компютъра ми за няколко минути и ми го възстанови, или да го изпратя да ми го оправитеи след това върнете като видео, много ще съм благодарна. 

Поздрави,

Илияна

Не ползвам скайп, но... си мисля, че тези записи стават локално - т.е на самия компютър. Я качи някъде един *.json файл да видим съдържанието му. Съмнявам се подобни неща да се размятат по публични (или не) сървъри ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз изпратих запитване към Скайп и след два дни те ми пуснаха нотификация и опция да си сваля архива, който беше 3 Gb ( незнам дали това означава публични или незнам какви сървъри), казвам че не са случайно намерени файлове... Ето един такъв

0-wus-d1-565e5da2a8794c4bebbfa82125ae7ed2.json

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Iliyana, привет.

Не съм Колев, просто поздравих другия ни събеседник, но нали все препускам, сторил съм го не като хората и съм ви подвел. Простете.

Сега. Понеже не ни се появи спец, поразгледах едно друго. Оказа се, че това излъчване е засукана работа. Моля ви, кажете - срещнахте ли прозорци като описаните в тази процедура?

https://support.office.com/bg-bg/article/Запис-и-публикуване-на-излъчване-на-събрание-на-skype-8fa897c7-9253-4737-8f77-94f206f25dee

Вашият Скайп за бизнеса ли е? Ако не е, май няма да стане.

Поне сме сигурни, че тези записи се съхраняват на сървър, но ТРЯБВА заявка за последващо изтегляне. Аз поне така го разбрах. Нямам как да проиграя ситуацията в близките дни. 

Пак ще драсна. 

P.S.

Умолявам, не се сърдете, ако съм неточен. Целта е темата да е актуална. Кой знае. може да намине запознат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря отново, че писахте.. дано да мине някой и да намерим файла.. благодаря и че сте поразгледал.. Скайпа не ми е за бизнеса, но въпреки това направих някой от стъпките, т.е. има опция да запишеш събранието и той след това автоматично се изпраща на цялата група и има опции за сваляне.. Правила съм го това и друг път и знам, че работи... само ще незнаех, че му пречи преименуване и че изчезне.. Но вярвам и знам , че е някъде там.. на някой сървър...нищо в интернет пространството не изчезва, нали? 🙂  Само че не съм техн. лице и хич не ги разбирам, а и всеки е специализиран в отделна област и някакви по-сложни неща.. 

Сега ще изпратя ново запитване за сваляне на файлове и ще видим какви data ще изпратят 🙂   Ще сипробвам, докато има шанс... 07.06.2020г., след това.. няма да се пазят и ще е в въпрос на декодиране..май 🙂  Незнам, стана ми интересна цялата тази работа.. Имали сте предизвикателни професии занимания, а аз си мислех, че е скучна работа, тая програмерската 🙂 🙂 🙂

Благодаря отново и до скоро Iztre6tel

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се великолепна функция, даже работи супер без Бизнес Скайп. Изпробвах между 2 телефона, съответно с iOS 13 и Windows 10 Mobile. Направих запис, файлът наистина е .MP4. Но как точно е организиран в облака, наистина не знам.

Стана така – спрях записа. Той се появи и на 2-та телефона, с възможност за изтегляне. Айфонът си го изтегли и стана видим в приложение ФОТО. Там е обикновен видео .mp4 файл, който може да се манипулира препраща и всичко останало, което правим с файлове.

На другия телефон ми генерира връзка за изтегляне, но не ми позволи, защото Windows 10 Mobile не е поддържана ли, не знам, но ми изписа, че се извиняват, но системата е стара.

С една дума, ако сте изтеглила тогава видеото на PC, би следвало да е в Изтеглени файлове по подразбиране. Ако нещо е прецакало свалянето и записването, и не са преминали 30 календарни дни, файлът е в облака.

Вие вече сте достъпила съдържанието. Остава ръчно да проверите един по един по-големите файлове, дали не са видеото.

Те там може и да не са означени .mp4. Не знам как са структурирани. Или пази Боже да са криптирани. Трябва да опитате.

Сваляте папката на компа. С десен клик върху по големите размери, Отвори с, и избирате видеоплейър. Прекръствате се и се надявате да сработи.

На моята проба за 25 секунди размерът е 4.5 МБ. Умножете по времето на вашето видео и ще получите приблизителен размер на търсеното.

Не си давайте акаунта на анонимни. Те може и да ви помогнат, но отсетне при всеки гаф, ще подозирате мними врагове. Или опитайте сама, или викнете оправен френд.

С програми за евентуално възстановени изтрити файлове на диска, не си струва, понеже е минало време. Само в облака ви е надеждата, ако не е преминат 30 дневния срок.

++++++++

Писали сме едновременно. А другите участници от връзката дали не са дръпнали видеото? Или .. То ако бе така. нямаше да питате. Простете. И нещо странично. сайтът е великолепен, има десетки спецове, но аз не съм от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

🙂 да, в облака е, щото нещо се прецака при свалянето.. Остава да намеря начин да ги отворя тези големи файлове, защото с плейра на компютъра ми и плюс един друг който свалих не става.. Затова си помислих, че можеби има специална апликация, която ги отваря.. и дори свалих едно File Viewer Plus 3. Което беше за тези .json файлове, които незнаех какви всъщност са.. 

Някой опита ли да отвори това, което изпратих в попредишната публикация? Това е .mp4 файл от архива. Това е видеото, което ми трябва  по датата се ориентирам, че е това). Нямах друго с тази дата.. Ако не става...явно са криптирани и може би и опраавен френде няма да помогне 🙂

Аз продължавам да се кръстя и отварям големите файлове....

с VLC media player се отвориха други стари видео файлове с "Отвори с" функцията с десен клик....йeeee, има надежда... стискайте палци 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Iliyana, прикаченото е мъничък файл, не е видео. 

{"expiry_date":"2020-06-08T08:57:50.6415342Z","contents":{"1":{"type":"video/mp4"}}}

Това е, друго няма. А и системата на форума има ограничение за обем на файловете. Може би трябва линк към сайт за обмен, от сорта на DOX. Качвате го там и тук пускате линк. https://dox.abv.bg

За видеоплейър опитайте различни, но да имат кодек за mp4. Не се сещам, за mp4 или MOV ми искаше доп кодек. Иначе този плейър на Уин10 си ги подкарва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Iliyana Atanasova написа:

на някой сървър...нищо в интернет пространството не изчезва, нали?

Всъщност, точно обратното. Ужасно много неща изчезват. Безвъзвратно. Достатъчно е някой да ги изтрие.

Не знам как си представяте "сървър"-а. Ако си мислите, че е един гигантски виртуален мозък, който помни всичко, което е минало през него - грешите. В крайна сметка сървърите опират до физически носители - твърди дискове например. И ако някой изтрие информацията от тях - тя изчезва.

А и във вашия случай не намирам причини да си мисля, че някой сървър съхранява видеото ви. Вие самата качвала ли сте го някъде?...

преди 28 минути, Iliyana Atanasova написа:

Някой опита ли да отвори това, което изпратих в попредишната публикация?

Че какво да му отваряме?... Това, което сте качила, е голямо 84 байта .Не знам какво е, но при този размер няма как да е видеофайл. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с уважение, RudeBoy.

Това което тя е правила, пази съдържание до 30 дни. Има го описано в линк по-горе. https://support.office.com/bg-bg/article/Запис-и-публикуване-на-излъчване-на-събрание-на-skype-8fa897c7-9253-4737-8f77-94f206f25dee

Ново е. Поне за мен, де. Аз не го знаех. Записва видеоконферентна връзка, като предупреждава участниците, че са записвани. И сетне всеки може от сървъра да си свали записа. Нейният запис изтича през Юни - expiry_date":"2020-06-08T08:57:50.6415342Z"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно повечето програми за разговори(Skype, ICQ, Viber etc...) трият фаила от устройството в момента в който бъде изтрито от дискусията, така че ваша си е грешката.
По какъв начин е записвано видеото,с функцията на скайп или с друга програма? Ако е друга програма коя? С коя програма сте търсили за изтрити файлове и как?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Iztre6tel написа:

Това което тя прави, пази съдържание до 30 дни. Има го описано в линк по-горе. Ново е. Аз не го знаех.

Да де, ама ... Ти прочете ли, че:

"опитах, няма го в облака.. Чата си стои и на двете места ( и app и облака), но видеото го няма.."

Явно нещата не работят така, както са ги описали в линка ти. За мен "облак на Microsoft", в който се записва хронологията на Skype по неясно какъв начин, не е нещо надеждно. Надежден облак за мен е примерно от типа на Google Drive - качваш си файл в някакъв формат, виждаш го, че е там, можеш да си го прегледаш, свалиш, или да пратиш линк на някой друг да го свали. А не да трябва да ровиш в архиви, сред неизвестни формати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, RudeBoy написа:

Да де, ама ... Ти прочете ли, че:

"опитах, няма го в облака.. Чата си стои и на двете места ( и app и облака), но видеото го няма.."

Явно нещата не работят така, както са ги описали в линка ти. За мен "облак на Microsoft", в който се записва хронологията на Skype по неясно какъв начин, не е нещо надеждно. Надежден облак за мен е примерно от типа на Google Drive - качваш си файл в някакъв формат, виждаш го, че е там, можеш да си го прегледаш, свалиш, или да пратиш линк на някой друг да го свали. А не да трябва да ровиш в архиви, сред неизвестни формати.

Е не той One drive си е добър и си дава достъп все едно си в локална папка, по някаква причина вече My documents се помещава там с всичките ми сейвове на фифата и стар крафт примерно(хубаво е че все пак си имат и отделен облак де), мисълта ми е, че тоя облак действа като локална папка обаче изтриеш ли нещо как точно ще го възстановиш с коя да е програма за възстановяване на изтрити файлове не се знае, щото никоя програма няма да има достъп до сървърите на чичко Уили та да рови там да търси къде аджеба е онуй нещо дето го снимахме снощи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Bubbles написа:

Е не той One drive си е добър и си дава достъп все едно си в локална папка

Ам нали анджак туй е проблемът, де! :) Като изтриеш нещо от компа, веднага ти се маха и от облака. Аз затова изобщо не ползвам One Drive. Предпочитам ценните неща аз да си ги качвам ръчно, където реша, че ще са на сигурно. И на всичко наистина ценно - минимум по две копия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, RudeBoy написа:

Ам нали анджак туй е проблемът, де! :) Като изтриеш нещо от компа, веднага ти се маха и от облака. Аз затова изобщо не ползвам One Drive. Предпочитам ценните неща аз да си ги качвам ръчно, където реша, че ще са на сигурно. И на всичко наистина ценно - минимум по две копия.

Е то реално ако имаш синхронизация май всеки облак е така, не съм сигурен де щото не съм много на ти с тия облаци.
Обаче one drive всъщност замества стария My docs, така че като изтриеш нещо от My docs ти го триеш от самия облак а не от компютъра, тъпо но факт.

Ся има и локален my docs обаче той не функционира или поне игрите ми не си засичат сейвовете от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Bubbles написа:

Е то реално ако имаш синхронизация май всеки облак е така, не съм сигурен де щото не съм много на ти с тия облаци.
Обаче one drive всъщност замества стария My docs, така че като изтриеш нещо от My docs ти го триеш от самия облак а не от компютъра, тъпо но факт.

Ся има и локален my docs обаче той не функционира или поне игрите ми не си засичат сейвовете от там.

Синхронизирането между облака, който и да е той и компютъра дава предпоставка за изтриване от двете места , без значение от кое изтриваш - от компа или от облака. Аз съм писал по този въпрос миналата година и за мен не е добра позиция синхронизацията  за някои действия. Нали идеята е това, човек да си освободи някакво място от някой диск.  При синхронизиране, става повторение на всичко и на облака и на компютъра. В облачните пространства има и такъв вид качване с определен срок на действие от облака( както в случая е със посочения пример от дамата  - 30 дни. В този случай обаче, преди изтичане на срока упоменат от "облака" последният задължително праща съобщение до собственика на файла, че остават примерно 7 дни до крайният срок, за да се вземат нужните мерки за евентуално запазване на файла в компютъра или за увеличаване на срока за съхранение върху облака. Но последното отново е с продължение от 1 месец. Към всеки облак има методика на работа с него още в началните му страници при регистрацията. Ползвайте методиката на RudeBoy, как той процедира, за да сте сигурни и в облака.  Никога не ползвам синхронизация и до сега съм нямал никакви проблеми, а ползвам постоянно няколко облака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм...близо час мултимедия, при каквато и да е компресия от кодера, барабар с други файлове... да се помести в три гъби архив....малко ми се струваневъзможно. Дано греша..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RAR файла с архив в който има и други видеа (до сега 4 открих и всички са към 40-50-60 мин.), презентации и уърд документи е толкова "гъби" 🙂 , колкото ви казах 🙂Аз неразбирам, само дадам факти..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.tar е архива, само за инфо... не е .rar

сега като се раговорихте за обаците.. ми стана ясно защо е изчезнало от компютъра.. то явно е теглело от облака и аз си мислех, че вече го имам..което се оказва супер грешка. Неко бях мултиплицирала на още едно място, както казвате на drive, copy, drop box и т.н.

сега ще сваля отново архива, за който изпратих запитване сутринта и само да файлове, ще ровя пак 🙂 

Благодаря Ви на всички, че се отзовахте 🙂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване