Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

първо да се извиня, понеже такава тема най-вероятно сте виждали хиляди пъти, но предпочитам да попитам там, където ще получа полезна помощ, вместо да скачам сам. В момента използвам Aspire V 17 Nitro, който в общи линии ми върши работа, но с оглед на уседналостта вече не ми е необходим. Затова планирам да го продам и да се снабдя с настолна конфигурация, като съм си определил бюджет от около 1500 лева за пълния комплект. Наясно съм, че не е висок, но и очакванията ми от нея не са нереалистично високи.

Общо взето ми се иска да премина от лаптоп към настолен компютър с оглед на комфорта. Разбира се би било добре да мога да подкарвам съвременните заглавия, дори не на ultra графично качество, за моментите, когато имам някой друг час за губене. Наясно съм, че в рамките на 1500 лева трудно ще се сдобия с наистина гейминг конфигурация, но все пак ми се иска да видя какво бихте могли да ми предложите, за да се ориентирам горе долу как стоят нещата.

Нямам абсолютно никакви претенции относно тип на процесор, видео карта, кутия и прочие, готов съм на абсолютно всякакви варианти. Благодаря ви :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор имате ли и ако не, каква резолюция търсите, защото това е важно за видеокартата, пък и за процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, ivaylo71 написа:

Монитор имате ли и ако не, каква резолюция търсите, защото това е важно за видеокартата, пък и за процесора?

Нямам монитор, не съм се замислял за резолюция. Не прекалено голям със сигурност. В момента ползвам лаптоп 17.3 инча. Та, отворен съм към всякакви предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за резолюция, не за големина. За този бюджет над Full HD не може. Големината 24". С матрица IPS се намират за 200-250лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivaylo71 написа:

Говорим за резолюция, не за големина. За този бюджет над Full HD не може. Големината 24". С матрица IPS се намират за 200-250лв.

Ами, до момента ползвам монитор с FULL HD резолюция, та мисля, че това ме устройва като вариант. Не държа да е UHD. По-склонен съм да дам повече пари за останалите компоненти, мониторът и 1920x1080 ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор от тук, че на повечето места го няма или е с ограничена гарнция: https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600_af_amd_cooler

Ако държиш да е от едно място: http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-RYZEN-5-2600-3.4GHz-6-CORE-12-Thread-19MB-Cache/

и всичко се получава: http://nikem-bg.net/cart/63554p1r61087p2r60812p1r61544p1r63238p1r63711p1r63408p1r59097p1rf.html

Кутията я има и в други разцветки, може и да си избереш някоя друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Процесор от тук, че на повечето места го няма или е с ограничена гарнция: https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600_af_amd_cooler

Ако държиш да е от едно място: http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-RYZEN-5-2600-3.4GHz-6-CORE-12-Thread-19MB-Cache/

и всичко се получава: http://nikem-bg.net/cart/63554p1r61087p2r60812p1r61544p1r63238p1r63711p1r63408p1r59097p1rf.html

Кутията я има и в други разцветки, може и да си избереш някоя друга.

Определено ми се иска да е от едно място, тъй като не мога да си я сглобя сам и предпочитам да го направи търговеца и да ми го изпрати сглобен. Благодаря ти!

Сега се сещам да попитам, понеже в момента работя на wi-fi, разбираемо, дали има вариант настолният компютър също да работи по този начин или там е кабелно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като платиш повече пари понеже това и онова е по-скъпо и накрая като не тръгне ама какво станааа?!:crying10:

Айде обратно за твоя сметчица и още време без компютър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Roujin Z написа:

И като платиш повече пари понеже това и онова е по-скъпо и накрая като не тръгне ама какво станааа?!:crying10:

Айде обратно за твоя сметчица и още време без компютър. 

Май не успях да те разбера. Какво по-точно имаш предвид?

Със сигурност няма да си сглобявам сам конфигурацията, а ще поискам търговецът да я сглоби. Просто отварям тема, в която да получа помощ относно това какви компоненти са ми необходими относно самото сглобяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш от едно място за да ти сглобят машината това не значи че ще тръгне особено щом говорим за Никем.

Достатъчно оплаквания е имало от не добре поставени части включително не обновен биос тоест машината не пали нещо което щяха да установят ако я бяха включили.

Купи си изгодно частите и ходи в близкия квартален гараж (не в голям сервиз където се чака и взимат скъпо) плати си и след час си я вземи.

Даже може да вземеш по-кафе ако е някой пич и да гледаш какво прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Купуваш от едно място за да ти сглобят машината това не значи че ще тръгне особено щом говорим за Никем.

Достатъчно оплаквания е имало от не добре поставени части включително не обновен биос тоест машината не пали нещо което щяха да установят ако я бяха включили.

Купи си изгодно частите и ходи в близкия квартален гараж (не в голям сервиз където се чака и взимат скъпо) плати си и след час си я вземи.

Даже може да вземеш по-кафе ако е някой пич и да гледаш какво прави.

Не съм убеден, че ми идва рентабилно да го правя това. Не бих дал части за 1500 лева на кварталния "специалист" в никакъв случай, първо защото нямам идея дали ще се справи като хората, второ защото няма да ми даде гаранция. За да ги дам някъде да ги монтират в сервиз след покупката, трябва да ида до София, да го оставя, да платя, да изчакам и да си го взема, което е кажи речи едно и също.

Отделно аз не съм се насочил задължително към Никем, напротив. Затова съм отворил темата, за да видя от къде е най-удачно да купя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навсякъде може да се случи просто Никем са ми се набили в очите. В крайна сметка тези фирми печелят пари от търговия с части не са сервиз.

За да привличат клиенти като теб обаче са наели някой младеж на минимална надница дето не че не може просто му е през ... за клиентите.

Това са инциденти разбира се но няма такова нещо като 100% сигурност понеже е от същото място. А гаранцията е за дефекти няма връзка с това за което говорим.

Примерно ако си поръчаш несъвместими части никой не е длъжен да ти спре поръчката. Ако някой забележи (понякога грам не разбират) и са коректни ще те информират своевременно.

Разбира се ако има и сглобяване ще се установи и ще ти кажат но ако всичко е съвместимо никъде не е казано че ще го тестват тоест може въобще да не запали.

Причината може да е дефектна част за което има гаранция и стар биос което си е твой проблем очевидно дъното е работещо. Тоест винаги има шанс за ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Roujin Z написа:

Навсякъде може да се случи просто Никем са ми се набили в очите. В крайна сметка тези фирми печелят пари от търговия с части не са сервиз.

За да привличат клиенти като теб обаче са наели някой младеж на минимална надница дето не че не може просто му е през ... за клиентите.

Това са инциденти разбира се но няма такова нещо като 100% сигурност понеже е от същото място. А гаранцията е за дефекти няма връзка с това за което говорим.

Примерно ако си поръчаш несъвместими части никой не е длъжен да ти спре поръчката. Ако някой забележи (понякога грам не разбират) и са коректни ще те информират своевременно.

Разбира се ако има и сглобяване ще се установи и ще ти кажат но ако всичко е съвместимо никъде не е казано че ще го тестват тоест може въобще да не запали.

Причината може да е дефектна част за което има гаранция и стар биос което си е твой проблем очевидно дъното е работещо. Тоест винаги има шанс за ядове.

Рискът от греди го има винаги, дори при най-големите в бранша, просто си мислех, че е по-вероятно да не удариш такава, когато купуваш от добре познати фирми, които имат какво да губят, ако се дънят(реноме, реклама и тн). Тоест на кварталния майстор от гаража, едва ли му пука особено дали ще ми съсипе частите, които ще му дам. Нито ще ми ги възстанови после, нито ще ги подмени, а хората ще продължат да си ходят при него, защото просто нямат друга алтернатива.

Иначе такава беше първоначалната идея на темата ми. Да видя конфигурации, които ми препоръчват хора, които са далеч по-напред с материала от мен. В крайна сметка аз последният си настолен компютър съм го имал преди 12-13 години, от тогава нещата са се променили доста. Основно се надявам да прочете темата някой, който е правил същата или сходна покупка като моята, доволен е от своята конфигурация и е готов да я препоръча.

Та, определено не съм на зор, просто искам да видя какъв е пазарът и евентуално да действам. Гледам има доста сайтове, които предлагат и готови конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, nedqlkow написа:

готови конфигурации.

Недей!

преди 21 минути, nedqlkow написа:

Гледам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Недей!

Няма да купя готова конфигурация. Имах предвид, че след като ги продават готови, значи ги е сглобявал някой преди това все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

29 лв. ще е над бюджета което се дължи на по-голямата надценка в Жар на кутията и паметта.

https://www.jarcomputers.com/Kutiya-be-quiet-PURE-BASE-500-Black-BG034_prod_CASEPBEQUIETBG034.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Kutiya-be-quiet-PURE-BASE-500-White-BG035_prod_CASEPBEQUIETBG035.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Kutiya-be-quiet-PURE-BASE-500-Metallic-Gray-BG036_prod_CASEPBEQUIETBG036.html?ref=prod

п.с. Ако можеш да отделиш още пари виж за MX вместо BX. Актуализираният BX (1TB вместо 960GB) и "евтиния" Самсунг са QLC и не ти ги препоръчвам.

https://www.jarcomputers.com/Crucial-MX500-1TB_prod_SSDCRUCIALCT1000MX500SSD1.html?ref=prod

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, nedqlkow написа:

Няма да купя готова конфигурация. Имах предвид, че след като ги продават готови, значи ги е сглобявал някой преди това все пак.

Не е гаранция, че са налични сглобени, сглобяването ще е на същото ниво - според деня, служителя, магнитните бури, зависи какво е казал генерала и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Roujin Z написа:

29 лв. ще е над бюджета което се дължи на по-голямата надценка в Жар на кутията и паметта.

https://www.jarcomputers.com/Kutiya-be-quiet-PURE-BASE-500-Black-BG034_prod_CASEPBEQUIETBG034.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Kutiya-be-quiet-PURE-BASE-500-White-BG035_prod_CASEPBEQUIETBG035.html?ref=prod

https://www.jarcomputers.com/Kutiya-be-quiet-PURE-BASE-500-Metallic-Gray-BG036_prod_CASEPBEQUIETBG036.html?ref=prod

п.с. Ако можеш да отделиш още пари виж за MX вместо BX. Актуализираният BX (1TB вместо 960GB) и "евтиния" Самсунг са QLC и не ти ги препоръчвам.

https://www.jarcomputers.com/Crucial-MX500-1TB_prod_SSDCRUCIALCT1000MX500SSD1.html?ref=prod

Изглежда чудесно, ще се огледам и за монитор, да видим къде ще отидем като тотал с предложенията от предното мнение за останалите компоненти и кутиите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Roujin Z написа:

https://www.vario.bg/aoc-24e1q

https://eu.aoc.com/en/monitors/24e1q

Доставката е безплатна над 200 лв.

Точно нещо такова ми се въртеше в главата. Не държа нито да е по-голямо, но да е с по-голяма резолюция от UHD.

Един тъпичък въпрос, но като не съм сигурен, по-добре да питам. Има ли как настолния компютър да работи с wi-fi? Или е задължително да бъде включен по мрежов кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или трябва да си вземеш дъно с wi-fi карта или да си купиш отделна безжична мрежова карта. Тези дъна са много скъпи за твоя бюджет-обикновено са с висок клас чипсет. Нещо такова за безжична мрежова карта:http://nikem-bg.net/computer-components/NIC-TP-Link-TL-WN881ND-PCI-Express-2,4GHz-Wireless-N-300Mbps/. Слага се на слот на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ivaylo71 написа:

Или трябва да си вземеш дъно с wi-fi карта или да си купиш отделна безжична мрежова карта. Тези дъна са много скъпи за твоя бюджет-обикновено са с висок клас чипсет. Нещо такова за безжична мрежова карта:http://nikem-bg.net/computer-components/NIC-TP-Link-TL-WN881ND-PCI-Express-2,4GHz-Wireless-N-300Mbps/. Слага се на слот на дъното.

А същото нещо дали го има в Jar, за да мога, ако поръчвам от там, поне да е от едно и също място и съответно да го монтират? Не са ми проблем тези 25-30 лева, предпочитам тоя вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.jarcomputers.com/TP-Link-TL-WN881ND-300Mbps-MIMO-Wireless-N-PCI-E_prod_WIFITPLINKTLWN881ND.html?ref=prod. Има и доста USB устройства-разгледай хубаво и поразпитай за предимствата между USB и PCI-E. За неразбиращ човек май по-добре и по-лесно ще се справи с USB безжична карта.

https://www.jarcomputers.com/Mrejovi-adapteri-Bezjichni_cat_83.html?ref=c_81

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
    • от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Митко Симеонов
      Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.
    • от Благой Великов
      Здравейте. Реших да си купувам някаква гейминг машина от среден клас. Може ли да ми помогнете с избора на части или да ми предложите направо готова конфигурация. Парите С които разполагам са около 2300 2400 лева. Благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...