Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Лаптопът ми без видима причина изгуби връзка към wi-fi буквално докато работех. Интернетът ми е през рутер и на телефона и другите устройства няма проблем. Звъних на Виваком, рестартирахме устройствата, конфигурираха наново мрежата,  отключиха я без парола, но винаги ми изписва "Свързването с тази мрежа е неуспешно" . Като изключа кабела на нет-а от рутера и го включа в лаптопа интернет има. OS e Windows 10 (upgrade ot Windows 8 licensed) Моля за помощта ви, какво мога да направя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да ъпдейтнеш драйверите на Wireless адаптера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А опита ли да рестартираш лаптопа?
Моя ги прави същите магарии понякога стази разлика, че веднъж свързал се връзката не се губи, а причината е че мрежовата карта за безжична връзка просто крашва и отказва да се свърже към коя да е мрежа.

Случайно лаптопа да е Dell?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да го свържеш с телефона например като направиш hotspot? Модел на безжичния адаптер? В device manager отчита ли проблеми? Деинсталирай драйвера и го инсталирай наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Bubbles написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Fifa написа:

Пробвай да ъпдейтнеш драйверите на Wireless адаптера.

Дв пъти по тази схема:

2. Ако видите съобщение, че Windows 10 не може да се свърже с тази мрежа, докато се опитвате да установите мрежова връзка, вашият мрежов адаптер вероятно е виновен. Най-доброто решение е да деинсталирате драйвера на мрежовия адаптер и да позволите на Windows да го инсталира автоматично. Изпълнете стъпките по-долу, за да завършите процеса:

- Натиснете „Windows key + X” и кликнете върху Device Manager.

- Кликнете с десния бутон върху мрежовия адаптер и изберете „Uninstall”.

- Ако бъдете подканени, кликнете върху „Delete the driver software for this device”.

- Рестартирайте устройството си, а Windows автоматично ще инсталира отново драйвера.

преди 1 час, Bubbles написа:

Моя ги прави същите магарии понякога стази разлика, че веднъж свързал се връзката не се губи, а причината е че мрежовата карта за безжична връзка просто крашва и отказва да се свърже към коя да е мрежа.

Случайно лаптопа да е Dell?

Многократно. Инъче върви като пушка. Само това го мъча вече 2 дни.

Лаптопът е ASUS  серия R505c Intel Core i7 - 3517U, 1.9 Ghz

Ползвам го 2,5 години не е имало такъв проблем.

Може да е параноично, но проблемът възникна 10 мин. след един по-остър разговор с call center-a на Виваком. Възможно ли е външно въздейтвие от оператора - примерно да забрани достъп на машината ми до wi-fi мрежата  - така назидателно ? 

преди 1 час, Raze написа:

Пробва ли да го свържеш с телефона например като направиш hotspot? Модел на безжичния адаптер? В device manager отчита ли проблеми? Деинсталирай драйвера и го инсталирай наново.

Пробвах да направя hotspot, но не се получава  Сувсем възможно е аз да  бъркам нещо понеже не съм сигурна как става.

Преглед на мрежовите свойства

Име: Wi-Fi

Описание: Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter

Физически адрес (MAC): хххххххххх

Състояние: Неработоспособна

Максимална предавателна единица: 1500

IPv4 адрес: хххххххххх

IPv6 адрес: хххххххххх

DNS сървъри: хххххххххх

Свързване (IPv4/IPv6): Връзката е прекъсната

"В device manager отчита ли проблеми?" - не съм сигурна 

пуснах диагностика от Контролен панел\Мрежа и интернет\Мрежови връзки :  резултатът е "Никоя от мрежите, към която сте били свързани преди, не са в диапазона" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не сте цъкнали без да искате в мрежовите нотификации Airplane mode или пък WiFi ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Regit Rash написа:

Лаптопът ми без видима причина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изтриеш "познатите" безжични мрежи, най-вече твоята текуща мрежа, нещо може да са се омазали настройките: https://www.howtogeek.com/246104/how-to-delete-a-saved-wi-fi-network-on-windows-10/

Ако не помогне, пробвай да преинсталираш драйвера за wifi. За wireless намирам това в сайта на асус за модела (дава го за windows 8, но трябва да работи и за windows 10, друго няма): https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/WiFI/WiFi_Intel_Win8_64_Z15805.zip

Изтегли го, деинсталирай драйверите от device manager, след това разархивирай и инсталирай. Възможно е и wifi адаптера да се е повредил, лаптопа е доста стар модел. При мен се беше получило нещо подобно, тестваха адаптера и на друг лаптоп и не работеше, смених го и се оправи проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекъсването на мрежите и и-нет от безжичния адаптер,  може да се дължи на скапан ъпдейт на Windows 10.

Имал съм подобен проблем не веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Да не сте цъкнали без да искате в мрежовите нотификации Airplane mode или пък WiFi ?

не, вижте сам

преди 1 час, Raze написа:

Пробвай да изтриеш "познатите" безжични мрежи, най-вече твоята текуща мрежа, нещо може да са се омазали настройките: https://www.howtogeek.com/246104/how-to-delete-a-saved-wi-fi-network-on-windows-10/

Ако не помогне, пробвай да преинсталираш драйвера за wifi. За wireless намирам това в сайта на асус за модела (дава го за windows 8, но трябва да работи и за windows 10, друго няма): https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/DriversForWin8/WiFI/WiFi_Intel_Win8_64_Z15805.zip

Изтегли го, деинсталирай драйверите от device manager, след това разархивирай и инсталирай. Възможно е и wifi адаптера да се е повредил, лаптопа е доста стар модел. При мен се беше получило нещо подобно, тестваха адаптера и на друг лаптоп и не работеше, смених го и се оправи проблема.

Звънях на поддръжката във Вива - триха мрежата 2 пъти (така предполагам защоти й даваха ново име). Но ще опитам и по инструкциите от двата линка. Благодаря! ще пиша 

преди 15 минути, oic написа:

Прекъсването на мрежите и и-нет от безжичния адаптер,  може да се дължи на скапан ъпдейт на Windows 10.

Имал съм подобен проблем не веднъж.

Може, някъде по това време си пусна ъпдейт, който не успя да довърши. Изписа номер на грешка. Търсих инфо и пробвах да го оправя, но не стана. Не помня обаче точно преди или след прекъсването беше това.

Анотиране 2020-05-09 212355.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инталирах последователно и двата драйвъра (от Raze и от JohnTRIVOLTA)  След всяка инсталация рестартитрах и лаптопа и рутера. Не се свързва с мрежата. Ще се носи на сервиз явно.

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.05.2020 г. в 0:09, Regit Rash написа:

Инталирах последователно и двата драйвъра (от Raze и от JohnTRIVOLTA)  След всяка инсталация рестартитрах и лаптопа и рутера. Не се свързва с мрежата. Ще се носи на сервиз явно.

Благодаря Ви!

Искате да кажете, че мрежата се вижда все пак от лаптопа, но не успява да се свърже, когато и дадете кънект ? Към други мрежи успява ли, пример към хотспот на телефона ви ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...