Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Взех си Sennheiser hd 4.40 bt с Bluetooth и aptX за по-добро качество, въпреки, че са по-бюджетен модел, защото ми трябват за композиране и свирене на китара.

При връзка с кабел звукът е чист и плътен, харесва ми, но при преминаване на Bluetooth ... при пускане на музика, свалена на компютъра или през програма всичко е чудесно,

но при слушане в youtube - и на телефон и на компютър качеството в тубата преминава автоматично на 144 или 240p, като преминавайки на HD (720p или повече) клиповете забиват и прекъсват.

Работя с Win 10 и с Android 8.00 на телефона, който между другото е с включен aptX кодек, когато слушам на него.

Та, Bluetooth -та влияе ли върху интернет връзката, някакви идеи от къде може да идва проблема, за да се информирам. Желането ми е да разбера проблема със всички слушалки ли ще е или е с тези, за да зная, дали да не гу върна.

P.S. рутера е се намира на етажа над мен, но при гледане на youtube без слушалките не е проблем да се пуска и доста високо качетсво.

Благодаря предварително на запознатите и образовалите ме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без включени слушалки клиповете нормално ли се гледат? Пробвал ли си да доближиш телефона до рутера - има ли промяна? Не е невъзможно bluetooth да смущава wifi, все пак това са радио честоти. Пробвай да настроиш рутера на друг канал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Светлин Танев написа:

Та, Bluetooth -та влияе ли върху интернет връзката, някакви идеи от къде може да идва проблема, за да се информирам.

Проблема не е от слушалките.Търси го в браузъра,добавките му,устройството с което гледаш youtube,интернет скоростта,която имаш и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих казал, че по-скоро е в безжичната мрежова карта на лаптопа. За целите на теста закачи LAN кабел и тествай как е ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Raze написа:

Без включени слушалки клиповете нормално ли се гледат? Пробвал ли си да доближиш телефона до рутера - има ли промяна? Не е невъзможно bluetooth да смущава wifi, все пак това са радио честоти. Пробвай да настроиш рутера на друг канал.

Да, качеството е супер и не прекъсва, докато не включа слушалките, тогава започва да забива и да намалява качеството (и на телефона и на лаптопа).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 29 минути, Светлин Танев написа:

При връзка с кабел звукът е чист и плътен, харесва ми, но при преминаване на Bluetooth ... при пускане на музика, свалена на компютъра или през програма всичко е чудесно,

Под кабел, LAN кабел ли се има предвид?

преди 6 минути, Светлин Танев написа:

(и на телефона и на лаптопа)

А с какъв рутър си? Марка, модел? Устройствата двубандови ли са? Ако да - пробвай връзката на 5GHz

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Светлин Танев написа:

Да, качеството е супер и не прекъсва, докато не включа слушалките, тогава започва да забива и да намалява качеството (и на телефона и на лаптопа).

И остава да пробваш решенията, които съм ти предложил със смяна на каналите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Бих казал, че по-скоро е в безжичната мрежова карта на лаптопа. За целите на теста закачи LAN кабел и тествай как е ситуацията.

Пробвах в Egde, където няма добавки, HD тръгна супер, не знам до кога обаче. Рутера в момента е на фул сигнал.

Аз това и исках да питам основно, влияе ли блутут върху WiFi по някакъв начин.

P.S. под кабел имх в предвид като гу включа в аудио входа кабелно с изключен блутут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Светлин Танев написа:

влияе ли блутут върху WiFi по някакъв начин.

Да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Да

Е как. След като сигнала през компютъра започна да тече по-гладко и да върви HD, веднага пробвах с телефона, там на HD забива.

Не мога да си обясня основата на проблема, не за друго, а дали да заменя модела на слушалките с други. или не би имало значение.

преди 37 минути, Raze написа:

Не, рутера е трудно достъпен. Просто ми е странно как всичко работи перфектно, и като активирам слушалките забиват клиповете, повече на телефона. Искат ли се WiFi ресурси, някакви инфомрационни пакети предават ли се там, за да не достига канала, какво се случва?

преди 41 минути, Димитър 59 написа:

Проблема не е от слушалките.Търси го в браузъра,добавките му,устройството с което гледаш youtube,интернет скоростта,която имаш и т.н.

Трябва ли част от WiFi сигнала за инфо пакети, когато се пусне блутут, защото забелязах, че като се качи сигнала с чертичка, поне на лаптопа всичко е 6.

преди 33 минути, DarkEdge написа:

Под кабел, LAN кабел ли се има предвид?

А с какъв рутър си? Марка, модел? Устройствата двубандови ли са? Ако да - пробвай връзката на 5GHz

Ох, TP Link, и до там. Трудно ще е да го манимулирам. На изключен Интернет всичко също е ОК. Основно онлайн стриминг и тубата са ми проблема. Ползва ли WiFi пренос на данни при включен Блутут, защото както казах без Интернет връзката е супер, затова имам съмнение за "запълване" на WiFi сигнала при активиране на Блутут.

преди 34 минути, Raze написа:

И остава да пробваш решенията, които съм ти предложил със смяна на каналите.

Благодаря ти много за съдействието, лошото е, че не мога да манипулирам рутера, нямам достъп до него. Явно при онлайн стриминг и ютюб през WiFi има пренос на данни и може би при по-слаб сигнал се запушва сигнала, така си го обяснявам, иначе без интернет всичко върви супер.

преди 49 минути, Димитър 59 написа:

Благодаря. Пробвам, да, различни варианти. Може би в крайна сметка проблема е, че рутера е на горният етаж, а аз нямам достъп до него, а и разстоянието, когато сигнала леко се вклоши, може би там е проблема. Иначе без интернет връзката е супер към всички устройкства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Светлин Танев написа:

Трябва ли част от WiFi сигнала за инфо пакети, когато се пусне блутут

Wifi e електонен модул, който свързва интернета на лаптопа,а Блутут е друг отделен модул,служещ да свърже две устройства.Никакъв интернет не се използва,за да има звук в слушалките,чрез блутут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Димитър 59 написа:

Wifi e електонен модул, който свързва интернета на лаптопа,а Блутут е друг отделен модул,служещ да свърже две устройства.Никакъв интернет не се използва,за да има звук в слушалките,чрез блутут.

Благодаря, но защо тогава, след като включа слушалките към телефоан, youtube се превключва автоматично на 144 p, и при повишение на 360p или 480p, за да е поне гледаемо започва да забива, да не говорим за по-висока резолюция. Щом не иползва пренос на данни, каква може да бъде причината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wi-Fi и  bluetooth използват близки честоти , затова ти предложиха да смениш канала на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, lupis написа:

Wi-Fi и  bluetooth използват близки честоти , затова ти предложиха да смениш канала на рутера.

Да, ще опитам, благодаря. До тогава - с кабелче :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, lupis написа:

Wi-Fi и  bluetooth използват близки честоти

Eee днеска научих нещо ново и аз не го знаех това ще го имам предвид :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Димитър 59 написа:

Да, на мобилен нет качеството е супер. Така че явно между двете устройства, слушалките и рутера има конфликт. Всички други варианти работят перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалките ти би трябвало да работят на 2.400–2.4835 GHz. На каква честота работи рутера? Може да се проверят и работните честоти на мрежовата карта на лаптопа ти. Напълно е възможно да се получават смесване на честоти и смущения, в следствие на които да имаш този проблем.

Без достъп до рутера ти остава единствено възможността да опиташ да го достъпиш през 192,168,0,1 и да се надяваш да е със заводската си парола. Знаейки марката на рутера можеш лесно да провериш обичайните имена за логване и пароли на този производител.

Аз също съм склонен да ти кажа да провериш дали не може да се смени честотата на рутера.

Ако нямате практика с настройки на рутери, и/или не сте уверен какво точно трябва да се направи в случай че влезете в рутера - недейте да го правите. Не ви съветвам да влезете в рутера. Само посочвам възможността да го направите, ако е със заводските си логин и парола.

И каквото и да направите с рутера - отговорността за действията ви си е ваша.

Да няма после "Той ми каза да го направя".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Светлин Танев написа:

но защо тогава, след като включа слушалките към телефоан, youtube се превключва автоматично на 144 p

Подходи логически - защото някак разбира какво си включил. По този случай дай всички настройки на този блутуут?

Естествено виж и настройките на Wi-Fi?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WiFi и Блутут на лаптопа се намират обикноввенно на една платка/модул. 

Ако блутут на лаптопа (не се знае модела) не поддържа Bluetooth 5.0 АptX, а слушалките, да, тогава има голяма вероятност за конфликт между устройствата. 

Не се знае и модела на рутера, който използваш. Например при промяната му на друга честота  на 5 GHz или смяна на канала,  да отстрани проблема.  Но, и безжичната карта на лаптопа, също трябва да ги поддържа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, oic написа:

при промяната му на друга честота  на 5 GHz, е да отстрани проблема.  Но и безжичната карта на лаптопа също трябва да ги поддържа. 

Рутърът си излъчва и на двете честоти. Ако лаптопът поддържа 5GHz, ще "види" и втораа мрежа на рутъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всики за помощта и съветите, които ми дадохте, защото чрез тях успях да локализирам проблема и той е - рутера. Пробвах слушалките чрез телефона и на работа, където си нямам и на идея какъв е рутера (явно по-модерен от моя) и всичко заспа - Full HD, без прекъсване, разговори - перфектни, явно трябва да си сменя рутера, за сега поне ще опитам да сменя честотата, както много от вас ме посъветваха, това ще е единственото решение. Щастие е, че проблема отпадна от лаптопа или телефона като съвместимост със слушалките, защото трябваше да ги върна, а за такъв скромен бюджет такъв безжичен саунд на дали щях да си намеря.

Още веднъж - благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Най-вероятно смянат на канала няма да помогне. Или поне не много.
Можеш да прегледаш радио оибхвата с помощта на Wifi Analyzer, инсталиран на телефона.
На рутъра ти не му достига изчислителна мощност. Има съвременни що-годе свестни рутъри по 50-70лв.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубаво го каза, "съвременен", търсейки юзър и пасс, поне попаднах на данни за рутера - архаичен. Радвам се поне, че се разбра от къде идва проблема :)

TP-Link TL-WR340G (2007) review

https://routerchart.com/tp-link/tp-link-tl-wr340g-tl-wr340g-64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...