Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рязане MP3 без прекодиране

Препоръчан отговор

Всяка програма използва ffmpeg, а пък той независимо от версията си лепи в Writing Library енкодера Lame3.100 за всяка програма.
Къде се е загнездила проклетата библиотека, необозначена за деинсталация, че искам да я махна или да даунгрейдна с по-стара? Проблемът е, че никой не може да изтрие Writing Library данните от файла, който пречи на правилното разчитане на MP3 от USB плеър за лека кола. Тоест, песента не се вижда, но се виждат всички останали песни. ID3 тага е празен както и при другите песни. Името е кратко и на латиница. Единствено записа на Lame енкодера е със специфични символи.
Прилагам линк като наръчник на начинаещите и за жертвите в геноцида.
Благодаря за "изслушването". Приятно ползване на advanced функциите на Windows OS и Linux. ;) Вие сте напреднали потребители до неутрална позиция. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не разбрах от тая тирада :huh: ... Нещо обясняваш ли, или питаш как да решиш проблем?

За всеки случай - MP3-ки режа с Nero Wave Editor, метадата редактирам с Easy CD-DA Extractor. Старички програми, ама вършат работа.

Дано да съм бил полезен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, RudeBoy написа:

Нищо не разбрах от тая тирада

Май иде реч за проблемите на авто плейърите с USB  съдържанието.
И вярно твърде хаотично намятани мисли. И май не иде реч за рязане на mp3, а за почистване/редактиране на етикети.
Ако все пак става дума за рязане:
https://mpesch3.de/
реже без прекодиране

преди 12 минути, RudeBoy написа:

Easy CD-DA Extractor

Новото й име EZ CD Audio - и аз ползвам това швейцарско ножче.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, DarkEdge написа:

реже без прекодиране

Новото й име EZ CD Audio и аз ползвам това швейцарско ножче.

Това първо mp3DirectCut съм го опитвал и внася:
Writing library: LAME3.100ªªªªªªªTg

Това второто EZ CD Audio си е натурален конвертер. Не искаме да прекодираме а само да приложим един Trim.
Знаех си, че възможностите са до тук.

lamecharacters.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Бонбон с катран! написа:

Това второто EZ CD Audio си е натурален конвертер

Тов са пълни глусти! Освен да конвертира, може и САМО да редактира таговете.

преди 2 минути, Бонбон с катран! написа:

съм го опитвал

Кога? И писа ли на автора? Не, нали? Ама благо си мрънкаме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какво ще ми помогне EZ CD Audio? С внасянето на още един таг Encoded by?

При втори опит с mp3DirectCut внесох урбулешката места за сплит и взе че ги резна без Writing Library. Свалям ти шапка @DarkEdge , за теб една голяма почерпка! Благодаря! :wors: Само ти помагаш и то с хъс от опит! Ако не беше ти, това щеше да си остане някак си тъй.... висящо. Браво на теб! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не виждам нещо необичайно тук. Програми за edit на аудио бол и повечето го правят без прекодиране:

https://www.kaldata.com/софтуер/wavepad-103332.html

http://help.nchsoftware.com/help/en/wavepad/win/losslessmp3.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ви подкарам сега наред.

преди 14 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Аз също не виждам нещо необичайно тук. Програми за edit на аудио бол и повечето го правят без прекодиране:

https://www.kaldata.com/софтуер/wavepad-103332.html

http://help.nchsoftware.com/help/en/wavepad/win/losslessmp3.html

WavePad е лъжа, че запазват Lossless MP3 без прекодиране. Кодирането става доста бавно и в метаданните показва даже на колко паса е кодирано.

преди 14 часа, zlinaka написа:

Щом е само рязане, ползвам това "mpTrim". Просто като (за) мен.

Тази програма също употребява запис с неясни символи.

преди 15 часа, DarkEdge написа:

Ако все пак става дума за рязане:
реже без прекодиране

Оказва се, че частите които разхвърля имат различно съдържание на метаданните. Първият сплит винаги е празен. Той работи за USB плеър. От вторият нататък всички се обозначават с Writing Library. Което означава, че потребител не може по никакъв начин да отреже началото и ще трябва да чака доста от боклука да мине за да започне да слуша реален запис. :)  Краят може да се отстрани, но никога началото. Не е ли прекрасен живота, кажете! След 900 години ще се оправим. Пророк съм като Бил Гейтс и ще видите, че съм прав. Само че ще бъдете на прах, а децата ще ни съжаляват какъв нещастен живот сме водили и сме живеели с глупостта си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извод - купуваш си плейър модел 2015+

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току-що попаднах на този инструмент за работа с етикети(тагове)
350px-Kid3-fileloaded.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, DarkEdge написа:

Извод - купуваш си плейър модел 2015+

Плеъра е внедрен към 2013. Едва ли всички плеъри са били калпави, но да предположим, че не е сносен. Това което сега ме съмнява е несъвместимост с новия кодек Lame 3.100, тоест не може да разпознава MP3 кодирано от този кодек. Защото намерих друг семпъл сплитер 1 мегабайт и той вписа единствено lame3.100 без никакви други инициали и неясни символи. Резултатът е, че и с него плеъра пак не прочита че има MP3 във флашката. Единственото спасение в момента виждам реенкоуд! Другият вариант, който вече питах още в началото е как да заменя версията му с по-стара. Защото всяка програма, даже стари от 2011-та година вписват употребата на най-новия Lame. А Уиндоус гледам не ми дава възможност да го премахна или заменя. Нито пък някъде има инфо как ще се случи. Потърсих в папка Windows за lame_enc.dll и няма такъв файл. А в същото време от някъде си го намира, затова погледнах и в програмни файлове. Интересно, че там лично аз бях бутнал този енкудер чрез копи/пейст и би трябвало да работи само за програмата, в която съм го положил. Оказва се, че всички редактиращи програми него виждат. Същият го имам и в Application Data, но от там не виждат. Премахнах го от програмни файлове единствено и в последствие другите инструменти започнаха да вписват LAME 32bits version 3.98.2 (http://www.mp3dev.org/) вместо Lame3.100 Остана да тествам, но ще се случи в други ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете @DarkEdge , но аз се изтощих и се предавам. Опитах и трети инструмент, който не съм обявил. Но наблегнах на втория от 2011-та година и се случва следното:
Първа експлоатация на програмата, 6 пъти съм стартирал и затварял преди това, не съм махал Lame, опит в произволни участъци. Резултат - writing library записа отсъства в метаданните! Чист, точно както го желаех. Всеки следващ опит няма успех и всичките записват последния Lame 3.100, дори и да съм го премахнал от всякъде!!! В един от случаите рязането го преведох в по-малък участък, от средата (случаен участък) до към края (където искам). Тук се промени съдържанието в метаданните и на Lame се появиха някакви шашави йероглифи с UUUU и не знам какво си след него.

От цялата работа заключавам, че проблемът не е такъв, че не може да се премахне Lame 3.100 от Windows 10.
А по-вероятно, че файла е някакъв сборен пакет от сигменти с различни кодеци.
Оригиналният файл не съдържа в инфото си такъв запис, но с Hex Editor виждам 7002 записа на Lame. Ако флаш плеъра проверява за цялостната структора, може би да не може да го идентифицира като MP3. :eek: Толкова с играта на неизвестното. Режите и ако имате късмет източника да е постояннен констант от един кодек ще слушате. В противен случай изхвърляте песента или плеъра, а може и двете за да останете с празни ръце. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване