Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

iBonev

Частична конфигурация за гейминг (процесор, охладител и дъно)

Препоръчан отговор

Здравейте

Ryzen 5 3600X + Arctic Freezer 34 eSports DUO и ASRock B450M Steel Legend ли са най-доброто, което мога да взема до 700 лв., имайки се в предвид, че останалите части са:

Case: FD Define R5;

RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB DDR4 2400MHz; 

SSD: Silicon Power A80 256GB M2 SP256GBP34A80M28

HDD: Seagate 1TB ST1000DM003-1SB102

VC: PowerColor RED Devil Radeon RX 480 8GB

PSU: Thermaltake Smart Pro RGB 850W 80+ Bronze Fully Modular

RGB Controller HUE 2 NZXT

Monitor: LG 23MP68VQ-P / LED LG Smart, 43" (108 см), 43UK6200PLA, 4K Ultra HD 

Знам, че рамта е с ниски честоти, а Ryzen обича високите, но само първоначално ще я ползвам, след някой друг месец и тях ще сменя.

Старата конфигурация беше с i7 6700K + Noctua NH-U14S и ASUS RoG RANGER VIII

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си  Ryzen 5 3600. Като другите средства ги инвестирай в дъно например.

За Ryzen 5 3600, за препоръчване е RAM-a да е на по висока честота. Но, за сега може да използваш наличната.

AMD Ryzen 5 3600 vs 3600X - X Worth The Extra Money?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво повече да търся/гледам в едно дъно от това, което съм посочил като примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, iBonev написа:

Какво повече да търся/гледам в едно дъно от това, което съм посочил като примерно?

Беше само като пример. Ако ти харесва това дъно вземи го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ryzen 5 3600X - Ако ще е този процесор бих взел дъно с X470 чипсет ако има възможност даже и X570

RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB DDR4 2400MHz; - AMD процесорите обичат бърза рам, може да вземеш същия кит памет само че на 3200mhz

PSU: Thermaltake Smart Pro RGB 850W 80+ Bronze Fully Modular - не я разбирам тая мания с RGB на захранващия блок, и защо точно 850w с тази видео карта,  вземи си 650w хубаво захранване

примерно Super Flower Leadex III 650W 80 Plus Gold ,за същите пари голд сертификат и е модулно, няма проблем да подържа и 2080ti

п.п. Охладителя е ясен https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-34-esports-duo.html

с цена от около 70.00лева ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега съм се спрял на: Ryzen 5 3600 + Arctic Freezer 34 eSports DUO - Red и дъно ASRock B450 Steel Legend, но не M-модела.

Всички Ryzen 5 3600 ли идват с боксов охладител?

Добра колаборация ли са предвид ограничения бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За охладителя трябва да се справи.

Но, наскоро попаднах на тази важна тема, в която става ясно, че новите процесори Ryzen 4000 series, от AMD Zen архитектурата излизащи на есен няма да се поддържат от по старите дъна:

Внимание към конфигураторите на АМД системи

Ако не ти е спешно лично бих изчакал да взема новото поколение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iBonev написа:

За сега съм се спрял на: Ryzen 5 3600 + Arctic Freezer 34 eSports DUO - Red и дъно ASRock B450 Steel Legend, но не M-модела.

Всички Ryzen 5 3600 ли идват с боксов охладител?

Добра колаборация ли са предвид ограничения бюджет?

Щом бюджета ти е е ограничен вземи за 200-220  лева 1600AF tray и дъното ще дойде без пари от разликата в цената на 1600AFи 3600 и от афтър маркет охладеля може да спестиш 70 лева, ако не се бъркам Asrock B450 Steel Legend беше около 220 лева последно като го гледах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не винаги имаш Tray (без охладител) но е възможно търговеца да го предлага с някакъв (изрично да е написано).

Иначе 3600 идва с най-калпавия Wraith Stealth който не става за нищо а 3600X с малко по-добрия Wraith Spire. 

Това са охладители под 20 лв. 

п.с. Виждам че ще купуваш охладител в такъв случай имай предвид че Tray варианта на 3600Х е 407 лв. или поне това е най-ниската цена която открих.

https://plasico.bg/процесор-amd-ryzen-5-3600x-6-core-38-ghz-44-ghz-turbo-35mb-95w-am4-box-123931.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ryzen 1600 достатъчен ли ще бъде да играя нормално GTA 5 на високи детайли на FHD, спрямо стария ми 6700K?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На старата ти конфигурация видеокартата е проблема не процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Roujin Z написа:

На старата ти конфигурация видеокартата е проблема не процесора.

Ще я сменя с по-съвременна, но може би към края на годината, а до тогава ще ползвам наличното. Рамта също ще я сменя.

Въпроса сега е на какво да заложа - Razen 1600 AF, Ryzen 3600 или 3600Х и дъното, което съм избрал дали е читаво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1600 e с 4-ядра а 1600AF е с 6 ядра малко по слаб, от 2600 но и цената е 100 лева надолу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ясно е кой е с по-добра еднонишкова производителност и ако парите не са проблем...

3600Х ще дига повече честотите и при разлика около 20 лв. си заслужава

п.с. Придържай се към дъната на MSI с MAX в името - https://www.msi.com/blog/msis-max-motherboard-lineup

Това при липсата на такива с B550 чипсет.

https://www.vario.bg/msi-b450-a-pro-max-7b86-022r

https://www.vario.bg/msi-b450-gaming-plus-max-7b86-016r

https://www.vario.bg/msi-b450-tomahawk-max-7c02-020r

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че си заслужава в момента смяната която си решил. Ако вече си намерил къде да пласираш старите дъно и процесор на приемлива цена - ОК, ако не си парите които ще хвърлиш няма да ти донесът кой знае какво подобрение. Ако смениш наистина и рам и видеото особенно с нещо доста по нагоре, пак е ОК....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамта ще бъде следващото нещо, което ще сменя. Процесор, дъно и охлаждане са продадени и в момента стоя без компютър, и търся в какво да инвестирам малкото парите, които съм събрал от продажбите плюс спестявания. За в момента съм се спрял на това:

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си?

преди 2 часа, ludfen написа:

1600 e с 4-ядра а 1600AF е с 6 ядра малко по слаб, от 2600 но и цената е 100 лева надолу

1600 е с 6 ядра и 12 нишки:

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-1600

1600 AF е ребрандиран 2600 и работи на малко по-ниска честота:

https://www.techspot.com/review/1977-amd-ryzen-1600-af/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда грешката е моя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, защо първо не смениш видеокартата, чак тогава да пристъпиш към смяна на процесор и дъно? Не виждам никаква логика в действията ти. Както ти е казал @Roujin Z проблемът ти идва от видеокартата, процесорът е предостатъчен за въпросната видеокарта. Ако ще правиш нещо смени първо нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда икономичния вариант щеше да е една 1070TI втора ръка за 400 лв. и още няколко годинки с машината но човека вече е продал старата платформа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, iBonev написа:

Рамта ще бъде следващото нещо, което ще сменя. Процесор, дъно и охлаждане са продадени и в момента стоя без компютър, и търся в какво да инвестирам малкото парите, които съм събрал от продажбите плюс спестявания. За в момента съм се спрял на това:

Без име.jpg

Аз лично на този етап бих взел процесор ''BOX'', а след смяна на паметите и апетит за оувърклок и някакво по-витално охлаждане. Също така виж платки с двоен M.2 на B450 чипсета, защото си е предимство/удобство. Обаче цялата операция не ми е много ясна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е BOX при положение че е значително по-скъп. Ако толкова му е притрябвало калпавото охлаждане или негово подобие то няма и 20 лв.

https://plasico.bg/amd-wraith-spire-sr2a-hsf-129667.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Roujin Z написа:

За какво му е BOX при положение че е значително по-скъп. Ако толкова му е притрябвало калпавото охлаждане или негово подобие то няма и 20 лв.

Какво разбираш под ''значително''?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...