Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва ми код, който да поставя в блога си в Blogger против копиране и поставяне на текста. Не знам дали точно темата е за тук, но ако можете, бихте ли помогнали?

Ето, например в 24 часа използват такъв: https://www.24chasa.bg/novini/article/8563766

Когато се опитам да копирам и поставя излиза:

"Утpĸ щĸ ми пpoвят eпĸpoция нo гpъбнoao, eбoчĸ мнeгe pядao ми ĸ apъвнoтo гpyпo". Ceвo нoпиco във фĸйcбya бизнĸcмĸнът Ивoйлe Xĸнчĸв, чийтe coмeлĸт в cъбeтo cлĸдeбĸд пoднo нo лĸтищĸ Лĸcнeвe apoй Peфия. Xĸнчĸв пpизeвo xepoтo дo дopят apъв, o тeй щял дo пeчĸpпи.

Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/8563766 © www.24chasa.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по-точно използват?

Цитат

"Утре ще ми правят операция на гръбнака, обаче много рядка ми е кръвната група". Това написа във фейсбук бизнесменът Ивайло Пенчев, чийто самолет в събота следобед падна на летище Лесново край София. Пенчев призова хората да дарят кръв, а той щял да почерпи.

Ето и целият му пост във фейсбук:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

28pBisb.png

В HTML-а си е оригиналният текст, т.е. най-вероятно това, което правят, е нагледно показано ей на тази страница:

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Element/copy_event

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ahsanul Kabir да си обръсне брадата и да ходи да дои камили. Стъпка по стъпка важи само за талибаните му.

Примерът на 24 часа и на камилара разчита на JavaScript, a това спира само профани. Изключвам го и текста е мой.

spacer.png

Ако бе AJAX, тогава щеше да има смисъл от подобни пинизи, но GOOGLE по обясними причини не позволява тази  технология в Blogger. И дори тогава можеше да се копае в изходния код, така че тръгнеш ли да криеш, означава, че не си редовен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Profruit написа:

Принца на Якоруда,айде обясни на жената как да изключи копирането в Блогер по най-лесния начин вместо да разтягаш локуми какво можеш и какво не :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Васкo написа:

...

На тебе преди години ти обърнах внимание. Гледам и сега пак просиш. Просто не дружиш с мозъка си.

С подобни смешки

<script src='demo-to-prevent-copy-paste-on-blogger_files/googleapis.js'></script>
<script type='text/javascript'>
if (typeof document.onselectstart!="undefined" ) { document.onselectstart=new Function ("return false" );
} else { document.onmousedown=new Function ("return false" ); document.onmouseup=new Function ("return true" );
}
</script>

можеш да обясняваш колкото искаш на жената и на всички жени. Ясно се аргументирах.

Цитат

copy/paste blah blah

подобни кодчета отзад ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам - като изключа javascript, дали ще ме спре да копирам съдържанието от страницата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Profruit написа:

На тебе преди години ти обърнах внимание. Гледам и сега пак просиш. Просто не дружиш с мозъка си.

Не виждам да си постигнал някакъв напредък щом се налага да изключваш JS за едното копиране на "защитен"текст.

Следващият път използвай Print за целта:

Psg7ASu.jpg

N6pL4i5.jpg

Айде лек ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислих, да не ти отговоря тук, за да не стават циркове пред хората, но за пореден път разсейваш съмненията.
Показвай фокуси на жената как в Blogger не може да се копира!

Заради такива "умници" като тебе съм сложил на една ръка разстояние бутонче. Това е всичкото ми усилие, да направя жалките им напъни безсилни.

spacer.png

Принт и бла-бла, довечера в кръчмето. И колко години стана вече, още чакам да ми хакнеш профила през флаш, му ха ха. Такива злобни коментари като твоя, написани, да се чудиш защо винаги ме карат, да се кефя, че съм успял да провокирам някой "всезнайко", да напише безсмислица, за да изглежда интересен.

Слушай си яката музика и си свиркай. Не се напъвай да ми отговаряш, моля! 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, проблемът при мен е, че пиша авторско съдържание в блога си, но то веднага бива копирано от други сайтове, което напълно ме сломява да го създавам и да отделям време. Не разбирам от езиците, които говорите, имам най-най-най основни бегли понятия, доколкото преди 1 седмица да вкарам в HTML на блога следния код (най-долу), който намерих в интернет сайт. Ок, за настолната версия работи - текстът не може да се маркира, но тези, които копират съдържанието ми, си пускат Сафари от айфона и копират безпроблемно. Само на принципа, с който работят 24 часа, не става и от сафари - буквите се разместват и цялото действие се обезсмисля. Мога ли вкарам някакъв код и при мен или е изгубена кауза, предвид ограниченията на Blogger

<script src='demo-to-prevent-copy-paste-on-blogger_files/googleapis.js'/>
if (typeof document.onselectstart!=&quot;undefined&quot; ) { document.onselectstart=new Function (&quot;return false&quot; );
} else { document.onmousedown=new Function (&quot;return false&quot; ); document.onmouseup=new Function (&quot;return true&quot; );
}
</script>

Най-малко бих искала тази тема да създава конфликти между вас, просто го пуснах тук, защото знам, че бихте могли да ми помогнете по някакъв начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В мига когато изпратиш формата, съдържанието в нея от твое става общо. Така работи уеб! И никакви скриптове няма да спрат копирачите в Blogger!
Kaто изнасяш тайните на ЦРУ или ключовете на съветските ракети си купи домейн. А после поръчай на профита, да ти напишат сайт на PHP, JAVA, Python, Ruby. И срещу абонамент изнасяй инфото на регистрирани читатели. Точка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Васко, мерси за линка, мисля, че бях вкарала кода точно от същия сайт преди седмица, но разковничето е, че може да се копира от Сафари.

96762692_835359583653203_349371233199561

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, telenovellas_news_elena написа:

Колеги, проблемът при мен е, че пиша авторско съдържание в блога си, но то веднага бива копирано от други сайтове, което напълно ме сломява да го създавам и да отделям време. Не разбирам от езиците, които говорите, имам най-най-най основни бегли понятия, доколкото преди 1 седмица да вкарам в HTML на блога следния код (най-долу), който намерих в интернет сайт. Ок, за настолната версия работи - текстът не може да се маркира, но тези, които копират съдържанието ми, си пускат Сафари от айфона и копират безпроблемно. Само на принципа, с който работят 24 часа, не става и от сафари - буквите се разместват и цялото действие се обезсмисля. Мога ли вкарам някакъв код и при мен или е изгубена кауза, предвид ограниченията на Blogger

<script src='demo-to-prevent-copy-paste-on-blogger_files/googleapis.js'/>
if (typeof document.onselectstart!=&quot;undefined&quot; ) { document.onselectstart=new Function (&quot;return false&quot; );
} else { document.onmousedown=new Function (&quot;return false&quot; ); document.onmouseup=new Function (&quot;return true&quot; );
}
</script>

Най-малко бих искала тази тема да създава конфликти между вас, просто го пуснах тук, защото знам, че бихте могли да ми помогнете по някакъв начин

:offtopic_s:не се притеснявай за конфликтите. Понякога с тях може да е по-интересно.

Но, ако четеш контекст, би трябвало да се разбере, че трябва да си платиш. Нали не мислиш, че от "24-часа" са питали във форум и някой безплатно ги е посъветвал...срещу безплатен абонамент за годината и двудневна почивка във Велинград.

Но от друга страна Васко е отзивчив и може да се опита да ти помогне на ЛС, ако вече сам не ти го е предложил :)

Поздрави. И успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Profruit написа:

Мислих, да не ти отговоря тук, за да не стават циркове пред хората, но за пореден път разсейваш съмненията.
Показвай фокуси на жената...
в кръчмето...
И колко години стана вече, още чакам да ми хакнеш профила през флаш, му ха ха...
Такива злобни коментари като твоя...
Слушай си яката музика...

Изпари ми се всякакво желание за "спор" или какъвто и да е разговор с теб след това което си написал.

Нямах представа,че тия неща толкова са те подтискали през годините,а както виждам и в момента :speak:

Относно желанието ти да бъдеш "хакнат през флаш"-съжалявам но е невъзможно,тази уязвимост и още 3 заедно с нея ги докладвахме на IPBoard и съответно бяха закърпени преди 6 години: IP.Gallery 4.2.x-5.0.x Security Update (благодаря че ми припомни,и извини за дългото и напразно чакане)

Човек бъди спокоен,ще избягвам всякакъв контакт с теб,за да не ти причинявам такива душевни тревоги и очаквания занапред.

преди 21 часа, telenovellas_news_elena написа:

Само на принципа, с който работят 24 часа, не става и от сафари - буквите се разместват и цялото действие се обезсмисля. Мога ли вкарам някакъв код и при мен или е изгубена кауза, предвид ограниченията на Blogger

"24 Часа" използват безплатния български скрипт CopyPoison за разместването на буквите,едва ли ще ти свърши работа в Blogger- и както може би ти стана ясно от "спора" до тук,някой навие ли си на пръста да копира е почти невъзможно да го спреш,дали ще е там дали на друга платформа.Тия JS решения са срещу обикновени потребители които биха се отказали като видят,че копирането или десният бутон не работят-а не срещу хора които ще се опитат да се докопат до съдържанието по всевъзможен начин .

Лек ден ! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, Васкo написа:

по всевъзможен начин

Най-лесният от които е екранният четец. Въобще не ме интересува кой какво е защитавал и текст ли е, картинка ли е. Резултатът е текст в буфера.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Най-лесният от които е екранният четец. Въобще не ме интересува кой какво е защитавал и текст ли е, картинка ли е. Резултатът е текст в буфера.

Идеята явно е да се отблъснат 98% от потребителите, които като видят, че просто с копи-паста няма да стане, ще се откажат. Разбира се, че останалите 2% ще намерят начин. Едно време докато Flash беше все още на върха на силите си, цели сайтове се правеха на него с цел да не се копира съдържание, и познай - пак се намираше начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.05.2020 г. в 12:19, telenovellas_news_elena написа:

Колеги, проблемът при мен е, че пиша авторско съдържание в блога си, но то веднага бива копирано от други сайтове, което напълно ме сломява да го създавам и да отделям време.

Ами не го пиши като не искаш повече хора да го намерят и четат.
Всеки ще може да го препише на ръка твоето съдържание, ако няма начин да го копира и пак ще го сложи на друго място надявайки се да привлече повече посещения и да изкара някакви стотинки от реклами.
Има хора пишещи с десет пръсти без да гледат клавиатурата, тях как ще ги спреш да не го напишат собствено ръчно ?
И как ще спреш някой просто да го лепне във вид на снимка твоя текст ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...