Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте стрелката на горивото стой там където я сложа а другите се връщат при мръдване има ли някакъв вариант да се ремонтира или от къде мога да купя ново моторче 

20200511_195049.jpg

Това е след моето побутване : D но има гориво в колата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, didko96 написа:

ново моторче

Това за какво? Като нещо не ти е ясно отиваш на майстор. Ако вдяваш малко повече - има проводници и датчик за нивото. Обикновено е в резервоара с поплавък и е комбиниран с горивната помпа. Сигурно има съединител (куплунг) и може да се измери с уред. И първо се почва с модела на каруцата ти..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем. Стрелката си прави каквото си иска. Трябва да потърсиш стъпково моторче, на английски е "stepper motor".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Илиенци, или направо на битака? Искам да гледам! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 23 години карах Запорожеца си 15 000 км само с работеща лампа за налягането на маслото и то не през цялото време на експлоатация, че и там една година карах с откачен кабел от датчика на картера, който даваше на късо към картера и ме заблуждаваше постоянно. Не знам що се изнежихте сега с тия датчици. 15 000 км минах, всичко си записвах в тефтер - колко километра съм минал, колко бензин съм налял, какъв е разхода ми...и това по времето, когато интернет прохождаше в България и почти никой не бе чувал за навигация ;) Навигацията бе хартиена карта на местата, дето ходя, включително карта на града, в който най-често карах.  Със сигурност едва ли съм сгрешил повече от 5% с изминатите километри. Сега ви трявбали датчици за гориво...аз си имах една туба в багажника и като свърши бензина, наливах. Това ми изигра лоша шега веднъж, че колата придърпа и изяде 3 зъба на ангренажното текстолитово колело. Имах си аз късмет и след 10 минути мина комшията и ме изтегли с въже, макар да бе доста извън града. Но това са дребни кахъри. Та пак да попитам, за какво ти е тоя датчик за горивото? Пълниш ли резервоара изобщо? На една кола и научаваш чалъмите и изобщо не ти пука за горивото. Пълниш догоре, караш 500 километра примерно и пак пълниш догоре. Друго не ти трябва. Само зануляваш компютъра за изминатото разстояние. А ако нямаш такъв, имаш си тефтер и химикал. Дори мога да ти предложа и смартфон опция на Гугъл, дето всеки ден те следи колко километра си минал и тефтер няма да ти трявба :P Знае те де си ходил, колко километра си минал, останалото е твоя работа да изчислиш клолко гориво си изразходил. Учи се в 6-ти клас ако не греша. Поне навремето го учихме в 6-ти клас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Ъндъртейкър написа:

Преди 23 години карах Запорожеца си 15 000 км само с работеща лампа за налягането на маслото и то не през цялото време на експлоатация, че и там една година карах с откачен кабел от датчика на картера, който даваше на късо към картера и ме заблуждаваше постоянно. Не знам що се изнежихте сега с тия датчици. 15 000 км минах, всичко си записвах в тефтер - колко километра съм минал, колко бензин съм налял, какъв е разхода ми...и това по времето, когато интернет прохождаше в България и почти никой не бе чувал за навигация ;) Навигацията бе хартиена карта на местата, дето ходя, включително карта на града, в който най-често карах.  Със сигурност едва ли съм сгрешил повече от 5% с изминатите километри. Сега ви трявбали датчици за гориво...аз си имах една туба в багажника и като свърши бензина, наливах. Това ми изигра лоша шега веднъж, че колата придърпа и изяде 3 зъба на ангренажното текстолитово колело. Имах си аз късмет и след 10 минути мина комшията и ме изтегли с въже, макар да бе доста извън града. Но това са дребни кахъри. Та пак да попитам, за какво ти е тоя датчик за горивото? Пълниш ли резервоара изобщо? На една кола и научаваш чалъмите и изобщо не ти пука за горивото. Пълниш догоре, караш 500 километра примерно и пак пълниш догоре. Друго не ти трябва. Само зануляваш компютъра за изминатото разстояние. А ако нямаш такъв, имаш си тефтер и химикал. Дори мога да ти предложа и смартфон опция на Гугъл, дето всеки ден те следи колко километра си минал и тефтер няма да ти трявба :P Знае те де си ходил, колко километра си минал, останалото е твоя работа да изчислиш клолко гориво си изразходил. Учи се в 6-ти клас ако не греша. Поне навремето го учихме в 6-ти клас. 

Билдер, ти ли си бе? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, JKirilov написа:

На Илиенци, или направо на битака? Искам да гледам! ;)

Ти си гений!

PS: Сега по същество - всичко има в интернет. На битака, ходи лично. Явно те влече да си сред циганите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, ostavime написа:

Билдер, ти ли си бе? 

Не, Гробарят съм.

5d03b957b3ae8.image.jpg?resize=1200,675

Изнервят ме такива тъпи въпроси. Не твоя, а въпросът, зададен в темата. Наистина...колко мъка има по Земята и особено в България...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо като ви е скучно не си намерите работа ами се чудите каква простотия да напишете някъде като не разбираш питането никой не те кара да пишеш да ви имам умрелия сайт 

Не съм питал как трябва да си измисля километрите като не знаеш нищо по това което съм писал не отговоря благодаря за отговорите на глупавия ми въпрос много благодаря 

А на тези който отговориха нормално благодаря ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...