Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си направя аларма в гаража и ми хрумна как да го направя. Имам 12V Hitpoint спийкърче и ми е интересно дали като го свържа с прекъсвач на вратата и 1 за централно изключване ще е ок. Имам в предвид то ще работи, но ще се случи ли нещо ако не изключвам адаптира който е на 12V 2A. Стоков за рутерите на A1.... говоря за пожар и тн. Благодаря предварително

Още нещо. Преди време писах форум който е за CD плеър от кола който си инсталирах в гаража. Захранвам го със същия адаптор и вие ми казахте че не е ок да е включен непрекъснато от възможноста от пожар. Та ако си купя акумолатор някой стар ако си намеря мога ли да го използвам? За CD то, алармата и led който е около 2М.  Благодаря

току-що, Калоян Атанасов написа:

Здравейте. Искам да си направя аларма в гаража и ми хрумна как да го направя. Имам 12V Hitpoint спийкърче и ми е интересно дали като го свържа с прекъсвач на вратата и 1 за централно изключване ще е ок. Имам в предвид то ще работи, но ще се случи ли нещо ако не изключвам адаптира който е на 12V 2A. Стоков за рутерите на A1.... говоря за пожар и тн. Благодаря предварително

Още нещо. Преди време писах форум който е за CD плеър от кола който си инсталирах в гаража. Захранвам го със същия адаптор и вие ми казахте че не е ок да е включен непрекъснато от възможноста от пожар. Та ако си купя акумулатор някой стар ако си намеря мога ли да го използвам? За CD то, алармата и led който е около 2М.  Благодаря

Говоря да е непрекъснато включен от акумулатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо ти писаха тогава, че не е желателно да е постоянно включен, но както и да е...

Когато си е бил включен на рутера е нямало проблем да работи 24/7, сега изведнъж има проблем...

Според мен няма проблем да си е постоянно включен в контакта. Естествено трябва да се съобрази какъв консуматор има свързан... Тези 2A да не се превишават по никакъв начин... Може и предпазителче да му сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези адаптери са направени да работят 24/7 без да се изключват, така че не е проблем. Още повече, че при теб натоварване и черпене на ток ще има само когато се задейства алармата.

За CD плеера също не трябва да е проблем стига да не го претоварваш по ток защото е само 2 ампера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попринцип съм сложил прекъсвач на плеъра и мисля да го изключвам от там. За да не консумира cd плеъра когато не го ползвам. А относно това за изключването всички ми казаха да не го оставям включен и не мога да си обясня още защо. И това ме чуди. Когато е в рутера няма проблем а той е 24/7 включен а ся не може. Wtf

преди 12 минути, ice_lion__01 написа:

Не знам защо ти писаха тогава, че не е желателно да е постоянно включен, но както и да е...

Когато си е бил включен на рутера е нямало проблем да работи 24/7, сега изведнъж има проблем...

Според мен няма проблем да си е постоянно включен в контакта. Естествено трябва да се съобрази какъв консуматор има свързан... Тези 2A да не се превишават по никакъв начин... Може и предпазителче да му сложиш.

А за това превишаване за кога говорим. Когато слушам музика да не го усилвам много защото е слабо захранването или и аз не знам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Калоян Атанасов написа:

Попринцип съм сложил прекъсвач на плеъра и мисля да го изключвам от там. За да не консумира cd плеъра когато не го ползвам. А относно това за изключването всички ми казаха да не го оставям включен и не мога да си обясня още защо. И това ме чуди. Когато е в рутера няма проблем а той е 24/7 включен а ся не може. Wtf

Нума проблем да работи 24/7 стига да не го претоварваш по ток над 2 ампера. Ако нямаш с какво да измериш проверявай адаптера и на пипане да не е много горещ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AGD написа:

Нума проблем да работи 24/7 стига да не го претоварваш по ток над 2 ампера. Ако нямаш с какво да измериш проверявай адаптера и на пипане да не е много горещ

Ахаа един път беше по топъл но не и горещ а много леко топъл. Много леко и аз тогава просто го изключих. Но когато съм го оставяш за 30 Мин с изключен прекъсвач нямаше индикации че може да се запали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той че няма да се запали, ако не се претоварва, е ясно, но на мен ми е чудно как така са ти оставили този адаптор. Обикновено при прекратяване на услугата операторите си искат цялото оборудване, което са ти дали в началото. Поне така стана при мен със Свиваком. Не бях върнал рутера и след месец се получи фактура на стойност около 30лв. След връщане на рутера се изчисти задължението. Водят си всичко под номер гадовете и дори не можеш да им върнеш друг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ice_lion__01 написа:

Той че няма да се запали, ако не се претоварва, е ясно, но на мен ми е чудно как така са ти оставили този адаптор. Обикновено при прекратяване на услугата операторите си искат цялото оборудване, което са ти дали в началото. Поне така стана при мен със Свиваком. Не бях върнал рутера и след месец се получи фактура на стойност около 30лв. След връщане на рутера се изчисти задължението. Водят си всичко под номер гадовете и дори не можеш да им върнеш друг..

Защото все още сме на A1. 1 от телевизорите не се използва и е от него. Но това не е важно. Ако случайно бъде прекратен скоро аз ще трябва да върна рутера и тн. Но след като съм рязал кабела? Аз ще го оправя но няма да е същото 🤣

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупусти, купи си един адаптер 12V 5A не са скъпи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AGD написа:

Не се занимавай с глупусти, купи си един адаптер 12V 5A не са скъпи. 

Е да де ама. Като сън го срязал аз ще го закърпя ама дали ще го заемат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Калоян Атанасов написа:

Е да де ама. Като сън го срязал аз ще го закърпя ама дали ще го заемат

Защо да не го вземат, казваш, че кучето го е яло ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ice_lion__01 написа:

Когато си е бил включен на рутера е нямало проблем да работи 24/7

защото е бил късметлия.

Гараж, барака - в никакъв случай. Или по-точно, викат се майстори и слагат обезопасено оборудване с гаранция, ако стане пожар - плащат всичко изгоряло.

https://www.google.com/search?channel=trow2&client=firefox-b-d&q=fires+of+charging+devices

Само един цитат: "Did you know that we attend on average 24 fires each week that have been started by chargers, batteries and cables?" - Знаете ли, че посещаваме средно 24 пожара седмично, породени от зарядни, акумулатори и кабели?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ти е ясно и не прави самоделки. 

Каква е целта на занятието - не теб ли да известява и по какъв начин или да плаши гаргите?  Има готови домашни алармени централи. С различен брой зони, датчици и т.н. Всичките имат акумулатор за резервно захранване. Най- простите се деакривират с ключ, по-доброто решение е с изнесена клавиатура и код до входа на входно - закъснителна зона.

Примерно http://steinberger.bg/category/328/alarmeni-sistemi-i-dayleri.html

Може би такова като минимум http://steinberger.bg/product/888/alarma-s-2-distantsionni-keeper-3.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз ако исках да си го купя щях да си го купя. Искам да си го направя сам. Да се уча и тн. И за това пиша тук за да науча нещо. 

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен цитат на последен пост. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С пръдня боя не се прави. Още повече нямаш никакви знания, уреди и инструменти. И да почнеш да си купуваш елементи, ще дадеш повече пари и пак нищо няма да постигнеш. Загубеното време отделно.

преди 10 часа, Филипов написа:

Каква е целта на занятието - не теб ли да известява и по какъв начин или да плаши гаргите?

Не то говоря дори за балансирана линия и други защити срещу саботаж и т.н. Някои от нещата вече съм ги написал (клавиатура). Сигурен съм че дори няма да се справиш с нещо толкова просто като резервно акумулаторно захранване.

Що не се пробваш да направиш автомобил като си мераклия? Ами няма да го докараш. Евентуално ще сковеш ръчна количка или максимум каруца да впрегнеш магарето ти на село. Топлата вода отдавна е измислена - наблегни на учене и четене. А не на фантасмагории, как според теб се правят нещата. Както казваше лирическият герой на Тодор Колев - ще реалисираш кочина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Направо му секна ентусиазма на човека!

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен цитат на последен пост. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Филипов написа:

С пръдня боя не се прави. Още повече нямаш никакви знания, уреди и инструменти. И да почнеш да си купуваш елементи, ще дадеш повече пари и пак нищо няма да постигнеш. Загубеното време отделно.

Не то говоря дори за балансирана линия и други защити срещу саботаж и т.н. Някои от нещата вече съм ги написал (клавиатура). Сигурен съм че дори няма да се справиш с нещо толкова просто като резервно акумулаторно захранване.

Що не се пробваш да направиш автомобил като си мераклия? Ами няма да го докараш. Евентуално ще сковеш ръчна количка или максимум каруца да впрегнеш магарето ти на село. Топлата вода отдавна е измислена - наблегни на учене и четене. А не на фантасмагории, как според теб се правят нещата. Както казваше лирическият герой на Тодор Колев - ще реалисираш кочина.

Приятел... Не съм ти търсил мнението относно това което ще правя и ще се уча да правя. Не знаеш нищо освен че съм новак в тази сфера. Въпроса ми беше дали този адаптор е сигурен и мога да го използвам 24/7. Алармата която исках я направих и е точно както исках. Но проблема е че освен че ми секваш ентусиазма се доказваш пред всички тук като истински специалист. Оставяме настрана опита който имаш но си започнал точно като мен. Но НИКОЙ не ти дава право ДА РЕШАВАШ какво правя аз и защо го правя. Правя го по мое усмотрение. Вас ви питам ще се случи ли нещо. Не ви питам как да го направя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо няма да се случи, освен ако не го претовариш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се случи, ще е късно. Но може да е навреме за затвора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.05.2020 г. в 23:53, JKirilov написа:

Когато се случи, ще е късно. Но може да е навреме за затвора...

Добре не мога да ви разбера. Едните ми казват давай няма какво да стане направено е за 24/7 другите недей пожар. Какво да правя последно. Да си взема накрая един акумулатор от някъде да го вържа и да не се занимавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Калоян Атанасов написа:

Добре не мога да ви разбера. Едните ми казват давай няма какво да стане направено е за 24/7 другите недей пожар. Какво да правя последно. Да си взема накрая един акумулатор от някъде да го вържа и да не се занимавам. 

Направено е за 24/7 ако консумирания ток е един и същи за което е изчислено това захранване в противен случай рискуваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Калоян Атанасов написа:

Добре ако си взема акумулатор ще имам ли проблеми????

Защо акумулатор, трансформатор 5A е достатъчен, ако нямате познания как да изправите напрежението който разбира ще го свърши за 10мин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Защо акумулатор, трансформатор 5A е достатъчен, ако нямате познания как да изправите напрежението който разбира ще го свърши за 10мин. 

Защото не ми се занимава насам натам в лутане и най вероятно няма да намеря такъв човек. Имам в предвид ще намеря но няма да ми свърши работата. Според мен ще е по лесно да си купя акумулатор 2ра ръка и готово

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Калоян Атанасов написа:

Защото не ми се занимава насам натам в лутане и най вероятно няма да намеря такъв човек. Имам в предвид ще намеря но няма да ми свърши работата. Според мен ще е по лесно да си купя акумулатор 2ра ръка и готово

Крайното решение е ваше. Има готови решения на захранване с изправено напрежение също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...