Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здрасти! Предварително се извинявам за опростеното и неграмотно обяснение, не разбирам много от компютри, надявам се да е достатъчно разбираемо.   

Преди няколко дена си изтеглих един учебник в pdf формат от замунда, но беше заключен от към търсене на думи в него, копиране и принтиране, също така беше много голям (270мб) за да го кача в онлайн програмите за откючване на pdf файлове който намерих, затова реших да потърся офлайн такава, която да изтегля и без да се замисля  изтеглих  и инсталирах първата програма която намерих в гугъл (понежене в замунда не можах да намеря такава) и тя се оказа вирус. След като я инсталирах, започна автоматично да изтегля и инсталира някакви програми. 

Спрях интернета, деинсталирах програмите който бяха се инсталирали (вкючително и първата програма - вируса) и пробвах да пусна windows defender, но пишеше нещо от сорта на "програмата е блокирана от групата" . Пуснах пак интернета за да потъся как в този случай да пусна дефендъра и в момента в който отворих хрома, автоматично се отвори и затвори нов раздел в браузъра и пак започнаха да се теглят и да се инсталират програми. Спрях отново интернета, деинсталирах пак програмите и от допълнителните системни настройки пуснах възстановяване на системата.

След като възстановяването мина, забелязах, че повечето ми файлове завършват на .qewe. и не може да се отворят и като им сменям формата в такъв какъвто си бяха(pdf, jped или mp4) ми изписва "невалиден файл"Потърсих в ютюб "How to remove .qewe virus " цъкнах на един от туториалите с повече гледания и следвах стъпките - натиснах windows key+r, написах msconfig, влязох в boot, после цъкнах на сейфти мод с нетуърк, натиснах ок и после рестартиране, лаптопа се рестартира и влезе в безопасен режим, после влязох в C:/ не помня къде точно, последната директории бяха drivesr и ect или нещо такова и отворих един фаил с notepad, май се казваше host, изтрих последните 2 ред, май бяха някакъв Ip адрес - нз, след това влязох в хром и изтеглих malwarebytes, пуснах я, намери 118 файла, натиснах да ги сложи под карантина и след като програмата си свърши работата, натиснах пак win.key+r, msconfig и махнах тикчето от сейфти буут-а, рестартирах лаптопа и си помислих, че всичко вече ще си е нормално. Когато влизах в хром вече автоматично не се теглеха и инсталираха различни програми, но повечето файлове си останаха .qewe и win.def. не се отваряше.

Потърсих пак в тубата как да оправя дефендъра, намерих туториал, следвах стъпките (win.key+r, regedit, влязох някъде и изтрих един файл) и дефендъра тръгна, пуснах го да сканира - не намери нищо. Потърсих из ютюб малко информация за .qewe - каквъ формат е и т.н, и се оказа, че е някакъв вид криптиране и че вирусът който съм инсталирал се казва ransomware и такива вируси се ползват за искане на подкуп. Подкуп никой не ми е искал, но забелязах нещо странно в фейсбук - някой ми е влязъл в фейсбука с ip адрес от щатите, въпреки, че съм с google authenticator, т.е дори да ми зане паролата, му трябва да въведе код от приложението google authenticator което е инсталирано на телефона ми. Някакви страници е правено от фбка ми, реклами са пускани за някви хранителни добавки и най-странното беше, че когато си смених паролата на фейсбука и се опитах пак да се логна в него от компа, (понеже като си я сменях цъкнах да се лог офне от всички устойства) ми влезе в някакъв съвсем различен фейсбук, без профилна снимка и с някфо странно име. Този фб е бил регнат в деня в който инсталирах вируса и беше регистриран с телефонният ми номер и беше админ на тези страници, от които са се пускали рекламите, т.е в този момен имаше 2 фейсбука с регистриран еднакъв основен телефонен номер. Изтрих страниците от този фейсбук, направих имейл в абв от сорта на [email protected] и сложих този имейл за основен, след това си изтрих телефонният номер от този фб акаунт и после изтрих и самият акаунт. След това като се опитах да се логна в фб с тел.си номер вече си влезе в моят си фб. 

За сега всичко изглежда наред, но не съм сигурен дали съм махнал вируса напълно. Лаптопа си бачка както преди с изключение на това, че се включва по бавно и повечето ми файлове са .qewe. Може ли да ми помогнете да разбера дали наистина съм махнал вируса напълно и как да си възстановя файловете? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 68
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ами за мен нещата са ок. Все пак сте пренебрегнали инструкциите ми да не триете нищо с HitmanPro. Добре, че между изтритите неща няма критични обекти. Можете да позволите на Emsisoft да изтрие втория

Готови сме! В Autoruns изтрийте следния ред: След това можете да изтриете използваните от нас инструменти, техните папки и лог файлове. Например папките (ако ги има все още): Колкото за

Да, получило се е. В момента нямам време да прегледам логовете обстойно, но не видях активни зловредни компоненти. Има обаче доста остатъци от такива, които е добре да почистим после: Интересно

Здравейте,

За да се разбере дали системата е чиста, се нуждаем от логовете генерирани от FRST. Следвайте инструкциите за сканиране с FRST и прикачете двата лог файла, които ще се създадат след работата на програмата.

Системата ми е инфектирана - Какво да правя сега?

Криптираните файлове засега едва ли могат да бъдат възстановени, защото това явно е нова версия на STOP DJVU Ransomware и за него няма декриптор и не се знае дали скоро ще има. Но все пак си ги оставете (макар да заемат място), ако са ви важни за няколко месеци с надеждата, че ще се появи декриптор и ако не винаги можете да ги изтриете. Ако пък не са ви толкова важни и имате откъде да си ги набавите (бекъп или други източници) можете направо да ги изтриете и дори мога да ви създам автоматизиран batch, който да ги изтрие от всичките дялове на системата автоматично.

Колкото до паролите ви, да не би да сте ги съхранили в браузъра си (без активирана Главна Парола) или някъде другите в незащитен вид (например текстов файл например)? Паролите обикновено е добре да се пазят криптирани в мениджър на пароли от рода на KeePass или онлайн приложението LastPass. Ако ще е в браузъра (например в Mozilla Firefox) е добре да се активира Главната Парола, а ако ще е в текстов файл е добре поне да бъде сложен в архив с парола. След почистването на системата ви (ако такова се наложи) е добре да смените паролите си за всички акаунти (особено паролите на пощите са важни, защото те често се използват за резет-ването на паролите от другите ви акаунти и който контролира пощите, контролира и другите ви акаунти).

След като публикувате лог файловете аз или някой колега ще ви поеме. Аз в момента имам служебни ангажименти и затова ще проверя темата по-късно и ще се включа само ако някой вече не е поел случая ви.

Надявам се колегата @icotonev да е по-свободен от мен!

Поздрави и успешен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих програмата, следвах инструкциите ( https://prnt.sc/sfbema  ), къде може да съм сбъркал? 

В случая какво трябва да направя? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ги отворите при вас имат ли съдържание? Ако да, значи нещо при прикачването се е объркало. Тогава ги качете тук и публикувайте линк за да ги изтеглим:

https://dox.abv.bg/

Ако и при вас са празни значи нещо е попречило на проверката. Или пробвайте временно да изключите антивирусната си програма или направете проверката от Safe Mode (макар това да попречи да се видят всички активни компоненти ако има такива, но пак ще е по-добре от нищо).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, получило се е. В момента нямам време да прегледам логовете обстойно, но не видях активни зловредни компоненти. Има обаче доста остатъци от такива, които е добре да почистим после:

Цитат

2020-05-12 10:57 - 2020-05-12 10:58 - 000000000 ____D C:\Windows\SysWOW64\%Report%
2020-04-28 14:58 - 2020-04-28 15:14 - 000000000 ____D C:\Users\Lenovo\AppData\Roaming\hxilw0r30ke
2020-04-28 14:56 - 2020-04-28 14:56 - 000000262 _____ C:\Users\Lenovo\AppData\Roaming\YL07R22EAQ5.txt
2020-04-28 14:55 - 2020-04-28 14:55 - 000001116 _____ C:\Users\Lenovo\_readme.txt
2020-04-28 14:55 - 2020-04-28 14:55 - 000001116 _____ C:\_readme.txt
2020-04-28 14:55 - 2020-04-28 14:55 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Komare
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:55 - 000000000 ____D C:\ProgramData\vvuBTrDjcW
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:55 - 000000000 ____D C:\ProgramData\TMRfAdfsfVSk7Ic
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:55 - 000000000 ____D C:\ProgramData\IE5KVMWZ8X3RXCDSJTLN214F8
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:53 - 000000559 _____ C:\Users\Lenovo\AppData\Local\bowsakkdestx.txt
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:53 - 000000049 _____ C:\Users\Lenovo\AppData\Local\script.ps1
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:53 - 000000000 ____D C:\SystemID
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:53 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Odedwa
2020-04-28 14:53 - 2020-04-28 14:53 - 000000000 ____D C:\ProgramData\Newf
2020-04-28 14:52 - 2020-04-28 14:52 - 000000000 ____D C:\Users\Lenovo\AppData\Roaming\Python
2020-04-28 14:48 - 2020-05-11 19:31 - 000000000 ____D C:\Program Files (x86)\AZFj
2020-04-28 14:48 - 2020-04-28 15:14 - 000000000 ____D C:\Users\Lenovo\AppData\Roaming\giyazhmxvcu

Интересното е, че датата на повечето е 28.04.2020. Явно (ако не е бил променен timestamps на файловете от вируса) може би сте били заразени от по-дълго време отколкото предполагате...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Изтеглете fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Скрипта е сработил, но има още какво да се желае.

Изтеглете новия fixlist.txt и го запазете в папката, където сте свалили FRST64.exe (на десктопа).

Стартирайте FRST64.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата на програмата.

Внимание: Скрипта е създаден за текущата система. Да не се ползва за други системи с подобни проблеми!

След това направете нова проверка с FRST с бутона SCAN този път и прикачете новите лог файлове - FRST.txt и Addition.txt

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглеждат ми наред лог файлове.

Отворете Start Menu => в полето за търсене въведете CMD.exe => кликнете с десен бутон върху файла и изберете Run as administrator

В конзолата въведете командите и след всяка една натиснете Enter (ако втората върне съобщения за грешка я изпълнете втори път).

reg add "HKLM\System\CurrentControlSet\Control" /v ServicesPipeTimeout /t REG_DWORD /d 100000 /f

winmgmt /resyncperf

lodctr /R

И нека да проверим за остатъци с активни скенери и се ориентираме към приключване.

СТЪПКА 1

• Изтеглете и стартирайте 6sv1DN9.jpgAdwCleaner 8.0.4
  • Съгласете се с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона Scan Now (или Сканиране сега, ако ви е на български)

4lqbd6J.png

• AdwCleaner ще обнови базата с дефинициите си и ще започне да проверява компютъра. Проверката ще отнеме не повече от няколко секунди.
  • След като проверката приключи ако има намерени обекти ще се появи диалогов прозорец подканващ ви да натиснете бутона Clean & Repair (Почисти & Поправи).
  • Програмата ще затвори всички излишни процеси и след почистването ще иска да рестартира машината. Съгласете се.

FCuQiuz.png 

• В новата версия е въведена възможността за сканиране за предварително инсталиран софтуер, който не е част от Операционната Система, но някои сервизи/магазини/фирми го инсталират при инсталирането на Операционната Система, защото са решили, че може да е полезен за потребителите. Но AdwCleaner дава избор на потребителите дали да го запази или не. Ако има такъв софтуер ще видите следния прозорец. Натиснете OK.

ALwj4qT.png

• След това ще се появи списъка с подобен софтуер. Аз лично съм избрал десен бутон и да го добавя към изключенията, защото го ползвам за връзка между компютъра и телефона си.

Bz2bfjO.png

• Натиснете Отказ на този прозорец.
  • Ако не бъдат открити зарази ще видите следния прозорец:

CWWivYK.png

• Натиснете бутона Skip Basic Repair (Пропускане на основното поправяне).
  • И в двата случая ако няма открити зарази или ако програмата е почистила такива, стартирайте пак програмата и отидете до табът Log files (Журнални файлове на български, но превода не се събира в интерфейса на програмата).
  • Кликнете с двукратен клик на мишката върху лог файла с последната дата и част (новите файлове са най-отдолу в списъка) и публикувайте съдържанието на файла в следващия си коментар.

Забележка: В името на лог файловете ще видите нещо от рода на AdwCleaner[S00].txt и/или AdwCleaner[C00].txt като цифрата 00, 01 и т.н. отговарят на броя на проверките с програмата, а буквите отговарят съответно S - за сканиране, C - за извършено почистване с програмата.

СТЪПКА 2

1.Изтеглете Hitman Pro.

За 62-битова система - dEMD6.gif.
2.Стартирайте програмата.
3.След като сте стартирали програмата като кликнете върху иконата 5vo5F.jpg и натиснете бутона „Напред“ като се съгласите с лицензионното споразумение (EULA).

4.Сложете отметка пред "Не, искам да завърша еднократно сканиране на компютъра".

5.Натиснете бутона „Напред“.

6.Програмата ще започне да сканира. Времето за сканиране е около 2 минути.

7.След завършване на сканирането от списъка с намерените неща (ако има такива) изберете Apply to all => Ignore.

8.Натиснете "Next" и след това натиснете "Изнеси резултата в XML file" и запазете лог файла на десктопа.

9.Архивирайте файла и го прикачете в следващия си коментар или копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

Забележка: Ако няма падащо меню, където да изберете ignore както на снимката:

6-scanfin-choose.jpg

Тогава просто затворете програмата след края на проверката (без да премахвате нищо)...след това отворете C:\Programdata\HitmanPro\Logs, отворете и публикувайте съдържанието на лог файла в следващия си коментар. Пак повтарям, не трийте нищо с програмата, защото е доста мощна и може да бъде опасна!

Забележка: Папката C:\ProgramData е скрита и затова трябва да направите скритите файлове видими по-следния начин:

От My Computer => Tools => Folder Options => View:

Сложете отметка пред "Show hidden files, folders and drives"

и махнете отметката пред "Hide protected operating system files (recommended)".

Натиснете Apply.

Сега проверете за лог файла в папката C:\Programdata\HitmanPro\Logs и го прикачете в следващия си коментар.

Или просто поставете C:\Programdata\HitmanPro\Logs в адресния бар на Windows Explorer и пак би трябвало да се отвори.

СТЪПКА 3

emsisoft_emergency_kit.pnglogo.png

• Моля изтеглете EmsisoftEmergencyKit, стартирайте exe файла и посочете къде да се разархивира програмата - например в (C:\EEK), натискайки бутона Extract.
  • Стартирайте файла Start Emergency Kit Scanner.exe от папката в която сте разархивирали програмата.
  • Натиснете бутонаYes, когато бъдете подканени да обновите дефинициите на програмата - ако не бъдете подканени тогава натиснете бутона долу вдясно Update now.
  • След като процеса по обновяването на дефинициите приключи натиснете бутона Scan & Clean.
  • Натиснете бутона Yes, ако бъдете попитани дали да програмата да включи засичането на потенциално нежелани приложения (Potentially Unwanted Applications).
  • Сега вече изберете бутона Custom Scan. Премахнете от списъка всички дялове без C:\ (т.е. нека да остане само дял C:\ в списъка).
  • Сложете всички отметки под Scan Objects.
  • Натиснете Next за да започне проверката.
  • Когато проверката приключи натиснете бутона View Report.
  • Копирайте съдържанието на лог файла в следващия си коментар.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При изпълнението на стъпка 1, при рестарта ми показва този син прозорец, който най-отдолу на dumping physical memory to disk зарежда до 100 и ми показва windows error recovery прозорец, който ме подканва да launch-a start up repair. 

2020_05_13 12_40 ч. Office Lens.jpg

2020_05_13 12_40 ч. Office Lens (1)_compress27.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление тази грешка може да е от доста неща. Ако рестартирате системата от Reset бутона, стартира ли се?

А преди рестарта AdwCleaner намери ли зловредни обекти?

От втората снимка първо пробвайте с Start Windows Normally.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, това същото се повтаря и също така като натисна repair стига до тук:(снимката)....и да adwCleaner- намери 8 неща започващи с PUP. и пишеше нещо от сорта на - трябва да ги сложи под карантина или да ги desable-не и да натисна next.

20200513_124351_compress74.jpg

20200513_124419_compress81.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По време на рестарт натиснете F8 многократно и като видите това меню изберете Last Known Good Configuration и вижте дали ще зареди:

aid2214985-v4-728px-Restore-Windows-7-to

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заредете пак това меню и вижте дали имате възможността да изберете Repair Your Computer.

Ако да, влезте в него и следвайте инструкциите докато видите следните възможности:

6262597.png

Изберете System Restore и върнете системата в предишното състояние преди проверката с AdwCleaner.

1060d1227686109-system-restore-restore_p

Изберете например втората точка създадена от FRST:

1054d1227684574-system-restore-system_re

Вие в момента имате следните такива. Първо пробвайте с тази в черен цвят:

Цитат

==================== Restore Points =========================

11-05-2020 18:54:38 Windows Update
12-05-2020 15:43:09 Removed Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Home
12-05-2020 20:52:00 Restore Point Created by FRST
13-05-2020 08:55:18 Restore Point Created by FRST

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, тази с днешната дата. Този път не знам дали проблема е в timestamps. Може часовника да не е сихронизиран нещо (макар да ми се струва, че е избрана правилната часова зона GMT +02:00) или проблема да е в FRST или да се показва различно време под Recovery средата. Досега не съм обръщал внимание на подобно явление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей...ще пробваме по друг начин, но това започва да ми намирисва на сериозно омазан Windows или дори хардуерен проблем.

Разполагате ли със свободна USB флашла? Ако да, копирайте в нея FRST64.exe и следния файл => fixlist.txt

• След това заредете до това меню, но този път изберете Command Prompt:

sro8.jpg

• Когато се появи конзолата за команди въведете командата notepad => и натиснете Enter.
  • От менюто в notepad File => изберете Open => посочете My Computer => и намерете и запомнете буквата на вашата флашка и затворете notepad.
  • От менюто за команди напишете E:\FRST64.exe (заменете буквата E с тази на вашата флашка).
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона FIX веднъж.
  • Вижте дали сега системата стартира нормално.
  • Ще се създаде лог файл с името - Fixlog.txt на флашката.
  • Ако системата стартира нормално копирайте съдържанието на лог файла. Ако не стартира ще се наложи да използвате друга машина за целта.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nikolaustirol
      Здравейте. Имам съмнение, че компютъра е заразен защото в мултитаскинг менюто виждам, че процесора е винаги натоварен поне на 46%, а паметта е заета над 65%. Случва ми се често страници да пишат, че липсва достатъчно памет и да искат обновяване. Компютърът е Фуджицо Сименс Еспримо с процесор Intel Core Duo E7600 3,06 GHz. Инсталирана памет 8 ГБ, но пише, че само 3 ГБ са използваеми. ОС е Уиндоус 7 Про, 32 бита. Имам оригинален диск.
      FRST.txt Addition.txt
    • от Усмихни_Се :)
      Компютъра днес стана страшно бавен , и отделно имам 7 папки, които не могат да се изтрият по никакъв начин ( пробвах през Safe Mode, и с програма за триене на папки )  Не се получава, стоят си папките на DSKTOPA..
      FRST.txt Addition.txt
    • от doktorkartar
      Здравейте, и честит Никулден на всички празнуващи!

Преди няколко дни почистих с AdwCleaner и от тогава Mozilla се шашна.  Отварям си някой сайт (без значение кой), и си го преглеждам в продължение на няколко мин. Изведнъж спира да ми зарежда страницата все едно няма нет. Каквото и да се опитам да отворя в сайта е без успех. Тръгва да зарежда но все не успява. Даже и да презаредя страницата пак не се получава. Обаче ако реша да отворя същия сайт или друг в нов раздел, всичко си е нормално до следващото забиване.
      Пример с youtube:
      Пускам някой клип върви си нормално и по едно време клипа спира и се опитва да го зареди но без успех. Цъкам на някой друг клип и се опитва да зареди в адресната лента но не успява. Общо взето от този раздел не може да се отвори нищо повече. Цъкам със скрола на мишката върху друг клип, за да го отвори в нов раздел и всичко си се зарежда нормално до следващото забиване на новия раздел.

С Хром страниците се отварят нормално и няма този проблем.
      Изтрих мозилата и я инсталирах на ново и пак същото.
      Пробвах с изключени добавки и отново без резултат.

Пусках JRT и malwarebytes, така че ето и техния доклад.
      Разполагам с диск за ОС.

JRT.txt mb1.txt Addition.txt FRST.txt
    • от Венцислав Бориславов
      Здравейте, току що си сложи флашката за да прегледам стара снимки и забелязах че има са заключени с .harma фаил и не помага нищо. 
      Пусках лаптопа в safe mode, свалях няколко тоолкита но нище помага, други решения има ли за проблема или утре да му бия преинстала, че и без това му е наближило. 😀
    • от grizly
      Здравейте, преди няколко дни пробвах едни дискове в какво състояние са и в един от тях ми се залепиха някакви вируси, касперски започва да ги дезинфектира и изтрива но мисля че не успя да се справи с тях напълно.
      Долу в систем трея иконата на касперски стои червена постоянно и пише защитата е застрашена,
      Открито MEM:Virus.Win32.Sality.Gen Обект: Системна памет, срещу него като чукна на бутон Изтрий не се случва абсолютно нищо и стои червен знак за внимание.
      Общо взето системата ми се държи добре и нормално но ме дразни много тази червена икона на касперски в систем трея долу.
      https://dox.abv.bg/download?id=8257cebfb2# - Линк за сваляне
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване