Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Да ми препоръчате дъно , цената не е от значение.😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

value : Asus prime x570-p

premium: msi x570 unify

някъде по средата: gigabyte x570 aorus elite , asus tuf gaming x570-plus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://omni.bg/product/173440/msi-b450-a-pro-max-am4.html

Без конкретни изисквания и това е вариант.

Иначе MSI имат намаление на някой дъна в момента - 

https://omni.bg/product/166526/msi-meg-x570-godlike.html

https://delshop.bg/MSI-MPG-X570-Gaming-PRO-Carbon-WIFI-AM4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

https://omni.bg/product/173440/msi-b450-a-pro-max-am4.html

Без конкретни изисквания и това е вариант.

Иначе MSI имат намаление на някой дъна в момента - 

https://omni.bg/product/166526/msi-meg-x570-godlike.html

https://delshop.bg/MSI-MPG-X570-Gaming-PRO-Carbon-WIFI-AM4

А ако му сложа 2060 RTX  окей ли е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това каква връзка има с дъното? Видеокарта може да сложиш каквато си поискаш стига захранването да е достатъчно и кутията да я събира.

R5 3600 ти е достатъчен за която видеокарта ти хареса не ти е необходим процесор с повече ядра освен ако приоритет не ти е работата а игрите са от време на време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Това каква връзка има с дъното? Видеокарта може да сложиш каквато си поискаш стига захранването да е достатъчно и кутията да я събира.

R5 3600 ти е достатъчен за която видеокарта ти хареса не ти е необходим процесор с повече ядра освен ако приоритет не ти е работата а игрите са от време на време.

Ще го използвам за работа, а в свободното време игри.Но искам близките години да не смевям нещо, затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за `60Hz 1920x1080 ти е достатъчна 1650 Super не за ултра но сравнително високи настройки.

Ако монитора е с по-висока резолюция трябва по-сериозна видеокарта но не съм сигурен че 2060 е смислена покупка.

Edit; За 850 - 900 лв. тоест същата цена се купува RX 5700 XT която е по-добра.

https://www.vario.bg/msi-radeon-rx-5700-evoke-gp-v381-098r

https://www.vario.bg/asrock-radeon-rx-5700-xt-challenger-d-8g-oc-90-ga18zz-00uanf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, SashoTo11 написа:

Да ми препоръчате дъно , цената не е от значение.😀

Щом цената не е от значение, аз бих взел Асус дъно.

/ ако няма асус => асрок - тайчи,фантом, криейтър / 

#3.ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO
#2.ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO [WI-FI]
#1.ASUS ROG CROSSHAIR VIII FORMULA

Примерно захранващата схема при #1 е реализирана в 7+1 фази с чипове х2 IR3555 60A.

VRM охлаждането е стоково водно, като имаш опция да го включих в къстъм лупа на системата ти.  + останалите благини и шарении е топ боНбоН :)

Това, което не ми допада е активното шумно охлаждане на почти всички X570 дъна, но пък ако няма да оувърклокваш или пък да включиш чипсета във

къстъм воден луп си 6 от към шум.... Някак си постоянно се сещам за перките над чипсетите от 2005-та - примерно ASUS A8N-E с чипсет nForce4+стокова перчица....

Някои психологически бариери са трудни за прескачане! 

:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се занимаваш с overclocking , ти препоръчвам да изгледаш това видео:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2020 г. в 20:26, Roujin Z написа:

Ами за `60Hz 1920x1080 ти е достатъчна 1650 Super не за ултра но сравнително високи настройки.

Ако монитора е с по-висока резолюция трябва по-сериозна видеокарта но не съм сигурен че 2060 е смислена покупка.

Edit; За 850 - 900 лв. тоест същата цена се купува RX 5700 XT която е по-добра.

https://www.vario.bg/msi-radeon-rx-5700-evoke-gp-v381-098r

https://www.vario.bg/asrock-radeon-rx-5700-xt-challenger-d-8g-oc-90-ga18zz-00uanf

А за 144Hz коя е най-добрата възможност

Няколко варинат😀

на 14.05.2020 г. в 0:53, holler_pz написа:

Примерно захранващата схема при #1 е реализирана в 7+1 фази с чипове х2 IR3555 60A.

VRM охлаждането е стоково водно, като имаш опция да го включих в къстъм лупа на системата ти.  + останалите благини и шарении е топ боНбоН :)

Това, което не ми допада е активното шумно охлаждане на почти всички X570 дъна, но пък ако няма да оувърклокваш или пък да включиш чипсета във

къстъм воден луп си 6 от към шум.... Някак си постоянно се сещам за перките над чипсетите от 2005-та - примерно ASUS A8N-E с чипсет nForce4+стокова перчица....

Да и аз си мисля някой от тия варианти,на  май ще бъде HERO

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, SashoTo11 написа:

Да и аз си мисля някой от тия варианти,на  май ще бъде HERO

Даже ако може да е ASUS ROG CROSSHAIR VIII HERO [WI-FI]

Не знам дали ще ти е интересно, но ето малко инфо за VRM (модул на регулатора на напрежението) при това дъно.

(VRM модулът намалява +5v и +12v-товото напрежение от захранването до по-малки стойности, нужни 

за захранването на процесорът,видеото, рамта и т.н.)

Все пак изборът на дънна платка до голяма степен зависи от VRM реализацията му. :)

https://www.tweaktown.com/reviews/9105/asus-crosshair-viii-hero-amd-x570-motherboard-review/index3.html

" The VRM is in a 14+2 phase configuration, which is achieved by doubling the number of power stages per each

PWM phase, so in this case, the IR35201 (custom labeled on the rear of the motherboard) is in 7+1 phase mode.

There are no doublers, and ASUS claims there is a benefit in not using doublers here since it should improve transient response.

The IR3555 60A PowIRstages are used to power the CPU; even the SoC phases use the high current 60A part "

Или казано VRM концепцията е реализирана без doublers (удвоители или разделители ако искаш).

Имаш (7+1)х2 <> / 14+2 / фази .  7 фази захранват процесора и видеото, 1 фаза захранва паметта.

Идеята без удвоители/разделители е да се постигне по-малко забавяне и по- малко намаляване честотата на подадения ток.

(по-плавен процес без пикове ако гледаш на осцилоскоп - системата ще работи по-стабилно при оувърклок особено)

Ако ти е интересно тук можеш да прочетеш - VRM, Power Phases, Doublers, and MOSFETs

https://www.hardwaretimes.com/what-is-a-vrm-power-phases-doublers-and-mosfets/

Поздрави :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2020 г. в 23:53, holler_pz написа:

1. повечето X570 не пускат вентилатора на чипсета колега, някои имат опция в BIOS,  на картинка ли само си ги гледал

2. .... водно на VRM .... bullshit и плащаш 600 евро за дъно, което има същия vrm 1:1 с 200 евро по-евтиния C VIII Hero... толкова струва Meg x570 Creation с 14+4 70A p-Stages....

3. пълниш главата на човека с глупости .... платки, които са по-скъпи от процесора (!) за работа и игри, нерентабилно е... толкова скъпи дъна, които от гл. точка електроника не впечатляват

преди 40 минути, holler_pz написа:

Или казано VRM концепцията е реализирана без doublers (удвоители или разделители ако искаш).

Имаш (7+1)х2 <> / 14+2 / фази .  7 фази захранват процесора и видеото, 1 фаза захранва паметта.

3. тотално невярно... 7+1 е конфигурацията на cpu+soc, затова 14 p-stages за процесора и 2 за soc. към soc влиза вграденото видео, ако процесорът има, но какво igpu на X570 ????

4. фазите за паметта се намират на друго място и са 2 на брой. картинка.

5. C VIII Formula както написах е с еднакъв vrm като C VIII Hero, дори strix X570-E е с такъв конфигурация 6+2 вместо 7+1 и пак тези 60a p-stages, .... за 600 лева msi x570 unify предлага почти същото с 12+2 IR3555 .... какво ви става с тази Asus фенщина като малки деца

6. двойно по-евтините от C VIII Hero Gigabyte X570 Aorus ultra и Asus TUF X570 Plus са с 12+2 50A (46A) p-stages, предостатъчно за всеки един билд с 3900X или 3950X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пс .... едно от малкото дъна топ клас с фиксирано управление на чипсет вентилатора беше точно C viii hero, там с обновления на bios трябваше да предложат по-разпуснат профил на фана ... с x570 unify съм билдвал и там не се пуска изобщо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм 14+2 p-stages  разделени между прооцесора - 14 бр и system on chip-а - 2 бр.

Сега забелязах, че фазите на паметта са изнесени отделно, реализирани  с ASP1103 "Digi+" + MOSFETs,

извинявам се за което. Не е нужно да ми режеш главата. 

Ако имаш добър въздушен поток или не клокваш, вентилаторът над чипсета не е проблем да,

иначе и с опция в биоса или ще грее повече или ще шуми, нали.

Човекът каза, че няма лимит в бюджета . Не казвам, че GIGABYTE X570 AORUS XTREME или 

GIGABYTE X570 AORUS MASTER или MSI MEG X570 GODLIKE са лоши дъна, напротив.

Просто му предлагам асус. 

Специално това с водното охлаждане на VRM, и без да е свързано към луп е добре охладено, пък 

камо ли ако го включиш да цирколира и флуид. Като цяло картината при асус дъната е по балансирана

спрямо др. брандове - платка-компоненти, охлаждането им, биос (работа с него и ъпдейти), имат добри 

дъна в целия ценови диапазон, имат и по-слаби разбира се. Bdw много от рекордите с 9 3900X са с asus дъна.

платките, които спомена ги провери тук:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA/htmlview#

Идеята беше, че няма лимит в бюджета и защо да не вземе от топ дъната. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, holler_pz написа:

Идеята беше, че няма лимит в бюджета и защо да не вземе от топ дъната.

... топ дъно ... пак се повтарям нито става въпрос за екстремен клок, нито за чак толкова скъп процесор... според теб добре ли е на процесор за 900 лева дъно за 1200 ?? или дори за 800-900

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, arestant написа:

... топ дъно ... пак се повтарям нито става въпрос за екстремен клок, нито за чак толкова скъп процесор... според теб добре ли е на процесор за 900 лева дъно за 1200 ?? или дори за 800-900

Ако има планове за ъпгрейд и сериозен оувърклок - цената може да е наравно

(в частен случай небалансирана спрямо повечето предлагани конфигурации )

А щом иска да строши някой излишен лев за топ дъно, може 50на50.

Все пак нека не забравя,че до края на годината се очакват Ryzen 4000 и X670.... 

Аз лично ако имам 9 3900X, няма да имам много остатъчни пари за даване,

за около 500лв - ще му взема едно TUF Gaming X570-Plus [Wi-Fi]  или макс Prime X570-Pro.

Prime серията винаги е била на ниво за парите си още от 370х.

На времето не намерих по-добро дъно от Prime X370-Pro за 230лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
    • от Lyuboslav Iliev
      Здравейте ,имам следният проблем https://streamable.com/okl01?fbclid=IwAR3lue0jX8ZfP362k9w5V0SxgzRjP6q7XAZLi0-mHsLv2_3DcquVnvVrpFY
      На всички игри , които играя има  подобни проблеми. Отделно , на моменти забелязвам - ( червени , зелени или сиво-бели пиксели ) по различни места на монитора дори при просто четене на текстови файлове. Пикселите се появяват предимно при черен и сив фон.
      Правих различни тестове всичко изглежда да е наред. Няма чувствително покачване на градусите на видеото или процесора при игра.
      AMD 5  -1600
      Nvidia GTX 1070 8GB 256 bit.
      Монитор - Acer ED273Awidpx 27" 144 hz
      Някой ако е срещал подобен проблем ,моля да сподели дали и как го е отстранил.
      Благодаря!

• от VecZen
      Гледам тук и там, и виждам че има доста различни сайтове за части, най-голямата купчина намирам във pazaruvaj.com . Обаче има и други сайтове които не са включени там като nikem.bg и vario.bg . Естествено единствената разлика за мен е в цената, но също така искам да знам за вашият опит със тези различни компании за части. Във момента имам купчина части които искам да купя, но не съм сигурен от къде ще е най-добре. От всичките сайтове които посетих във nikem ще ми излезе най-изгодно заради тяхната натрупваща се отстъпка, макар и да е общо около 30 лева. Но също така знам че, когато един мой приятел си купи цял компютър от там, на части, го бавиха известно време. А ако погледна към vario, ще получа същата цена, за същите части, макар и да трябва да разчитам на JarComputers за последните две, ще получа съвсем същата цена, но без отстъпката. Така че честно казано сега просто се чудя къде ще намеря колкото се може по-ниска цена, но и със добро обслужване. Знам че Jar ще са Ок, или Ardes, защото до сега със тях не съм имал проблеми.
    • от thundar
      Здравейте  , 
      видях , че има подобни теми но все пак в една конфигурация е чисто индивидуална според нуждите и желанията на човек . Компютърът ще се използва най вече за игри . Харесах си няколко неща и ще се радвам да ми помогнете със съвети. 
      RYZEN 5 2600x
      ASROCK FATAL1TY B450 GAMING K4  или
      ASUS TUF B450-PRO GAMING   приемам и други предложения за дъно .чел съм различни мнения че дори най евтиното   x470 е много по добро от най скъпото b450 до колко е така  не знам 
       G.SKILL RIPJAWS V DIMM KIT 16GB F4-3200C16D-16GVKB 
      SEAGATE BARRACUDA COMPUTE 1TB
      256GB SSD ADATA XPG GAMMIX
      Кутия NZXT S340 Elite
      за захранване също се колебая дали да е 
      CORSAIR RMX SERIES RM650X  или SEASONIC FOCUS PLUS GOLD 650W   по желание да е по тихо 
      за видео карта MSI GeForce GTX 1070 Ti 8GB Gaming 
      а за монитор 21.5" ASUS VZ229H  за по голям мисля че ще ми дразни очите ..
      Благодаря Предварително 

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
  • Дарение

• Добави ново...