Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

На вниманието на аудиофилите и всички интересуващи се - ПЪРВАТА тонколона в света!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Това е първият електро-магнитен говорител - концепцията, която ползваме до днес. 

Както се казва в описанието Hornless. Преди него са се ползвали хорните като 

усилвател на звука (или казано пускаш звук през телефона и му слагаш една фуния за усилване :D ). 

https://edisontechcenter.org/speakers.html

https://www.voices.com/blog/history-loudspeaker/

Ако прецените, темата може да остане тук или да отиде в друг раздел .

prod2320166.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм любител  на тонколоните, които използват хорни за средно- и високочестотните говорители. По-точно на прждуктите на една американска фирма, класика в жанра - Klipsch.

spacer.png

И съм адски доволен от звученето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно, :)

Клипиш на времето щях да взимам за домашно кино, със суббас на Рел, че нискочестотните ОТ на клипиш (среден и нисък клас) нещо ги претупват малко.

В крайна сметка се насочих към стерео звук - двулентови букшелф от Ручо, лампи от Гого и ЦАП от Ивелин Йовчев (аудиоплатинум), та до днес.

Хорните не ми допадат визуално, също и необходимостта, в някои случай, от пространство заради огромното гърло... 

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едните и другите Хорни нямат много общо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.05.2020 г. в 18:11, Михайлов написа:

Аз съм любител  на тонколоните, които използват хорни за средно- и високочестотните говорители. По-точно на прждуктите на една американска фирма, класика в жанра - Klipsch.

spacer.png

...

Фамилното име на основателя - Klipsch  е традиционен немски ситаксис. Изглеждат доста винтажно и асоциирам с производи на Deutsche Telefunken oт времето на III райх. Да похарчиш подобна сума пари за тези тела не е никаква инвестиция, а поредното "всеки луд с номера си".

Уважам избора ти и ни най-малко упреквам. Просто мои мисли относно обекта.

поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.05.2020 г. в 18:11, Михайлов написа:

spacer.png

И съм адски доволен от звученето.

Това са просто РУПОРНИ говорители, ХОРНА е тип конструкция на озвучително тяло и се изработва с конусен високоговорител и кутия със камера, завършваща с т.н. УСТА!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според Вас, това дали ще "свири " добре?

NnccdWzhnYn5atMEnCEtCa-650-80.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, nickolaycho написа:

Това са просто РУПОРНИ говорители, ХОРНА е тип конструкция на озвучително тяло...

Прав си кривчо, но това е само едно от значенията на думата!

holler_pz единствен е разбрал за какво се говори в статията за първия в света!

Става въпрос за пасивно усилване на звука с помощта на хорна. Даже има снимка на съвременна щуротия. ;)

Едно време единственият източник на звук в домашни условия е бил грамофонната доза със стоманена игличка и пасивно усилване с фунията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Колев60 написа:

А според Вас, това дали ще "свири " добре?

NnccdWzhnYn5atMEnCEtCa-650-80.jpg

Трябва да се чуе....това  се слуша, който умее да чува!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...