Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор

Здравейте!

Налага се да направя upgrade компютъра и съм се спрял на следните компоненти:

Дъно: ASUS PRIME B360M-K, B360, DDR4 2666/2400/2133, VGA, DVI, M.2 Socket, USB 3.1, LGA1151

CPU: INTEL CORE i5-9400, up to 4.10GHz, 9MB, BOX, LGA1151, Coffee Lake

RAM: KINGSTON 2 x 8GB DDR4 2666MHz HyperX FURY, CL16, Black /HX426C16FB2K2/16/

Захранването е налично и е : Seasonic 520W

За видеокарта още не съм се спирал и в момента съм с два SSD-та поради което няма да взимам диск.

РС ще се ползва главно за работа с  Macromedia Dreamweaver, Microsoft Teams и Photoshop, като последната програма е главно за леко обрабоване на снимки (т.е. не за професионална употреба).

Въпроса ми е дали са оптимално съвместими, като бюдежта които отделям за тях е около 700лв. ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лош избор на платформа особено предвид смяната на сокета. Като се абстрахираме от това дъното е възможно най-скапаното.

 

Edit; Съответният процесор без графика ще е значително по-евтин.

Ако се държи на Интел най-добре изчакай за i5-10400F и не гледай евтините дъна на Азис не си струват парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента дъното което ползвах беше Asrock на за съжаление се предаде и вече не работи. За това няма да мога да изчакам и проучвам какъв хардуер да взема до два три дни. Нямам претенции за AMD или Intel.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо Intel?

AMD CPU - 200 лв.

Дъно - 150+ лв.

Хубав охладител 60 лв.

Паметта - добре е да е малко по-бърза, но цената няма да е много над избраната от теб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, baio написа:

Здравейте!

Налага се да направя upgrade компютъра и съм се спрял на следните компоненти:

Дъно: ASUS PRIME B360M-K, B360, DDR4 2666/2400/2133, VGA, DVI, M.2 Socket, USB 3.1, LGA1151

 

CPU: INTEL CORE i5-9400, up to 4.10GHz, 9MB, BOX, LGA1151, Coffee Lake

 

RAM: KINGSTON 2 x 8GB DDR4 2666MHz HyperX FURY, CL16, Black /HX426C16FB2K2/16/

 

Захранването е налично и е : Seasonic 520W

За видеокарта още не съм се спирал и в момента съм с два SSD-та поради което няма да взимам диск.

РС ще се ползва главно за работа с  Macromedia Dreamweaver, Microsoft Teams и Photoshop, като последната програма е главно за леко обрабоване на снимки (т.е. не за професионална употреба).

Въпроса ми е дали са оптимално съвместими, като бюдежта които отделям за тях е около 700лв. ? 

Би било добре да упоменеш каква кутия ползваш в момента, тъй като виждам, че си избрал mATX дънна платка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Jorge написа:

Би било добре да упоменеш каква кутия ползваш в момента, тъй като виждам, че си избрал mATX дънна платка.

Кутията е обикновена. До момента бях с дъно Asrock  Alive което е купувано преди около 10г. но в Понеделник ме "Напусна". Няма на нея модел и не мога да пиша. Сложил съм вентилатори отзад и отпред, като има отстрани (на капака) мрежа за вентилатора на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, baio написа:

Кутията е обикновена. До момента бях с дъно Asrock  Alive което е купувано преди около 10г. но в Понеделник ме "Напусна". Няма на нея модел и не мога да пиша. Сложил съм вентилатори отзад и отпред, като има отстрани (на капака) мрежа за вентилатора на процесора.

Или я снимай(вътре/вън) и покажи тук резултат, или сподели модел на старото дъно, което пак няма да е достоверно(за дъното). Искам тези неща, защото някой ще ти препоръча пълноразмерно дъно и няма да се побере в кутията(примерно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Налична видео карта има ли?

Май не. Има някои неясноти. Ако на първо време няма да се купува ще трябва да се търси процесор с вградена графика или някаква временна дискретна на ниска цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. В момента няма да взимам видеокарта. Спрях се на процесор 

AMD Ryzen 5 1600 AF и дъно

MSI B450M Pro-VDH Max 7A38-043R.

Кутията ми е идентична с тази на която ми замина дъното:

IMG_20200514_061046.jpg

преди 9 часа, Jorge написа:

Или я снимай(вътре/вън) и покажи тук резултат, или сподели модел на старото дъно, което пак няма да е достоверно(за дъното). Искам тези неща, защото някой ще ти препоръча пълноразмерно дъно и няма да се побере в кутията(примерно).

 

IMG_20200514_061024.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора няма графика но като гледам си имаш.

Дъното е микро като сегашното ти. Всъщност кутията може и да събира пълноразмерни не мога да преценя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Roujin Z написа:

събира пълноразмерни

Аз виждам 6 задни панела за разширителни платки.

Каква оперативна памет избра и на какви цени идва всичко?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Паметта е Patriot Viper Steel DIMM Kit 16GB PVS416G320C6K

от Vario. За момента ще ползвам сегашната видео карта и на заплата ще купя друга, като няма да ми е необходима така за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е кутията не събира пълноразмерни дъна. Аз лично бих я сменил на момента. И без това според избраните от теб части и определен бюджет има място за нова такава. Ето нещо примерно за ориентир:

 

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До тук се разбира, че имаш кутия, ссд,захранване ивидео карта, като картата ще я сменяш по-натам.

Търсиш дъно, процесор и рам за   -  "работа с  Macromedia Dreamweaver, Microsoft Teams и Photoshop".

бюджет 700лв. Най-лакума програта ти е PS или рамта ще ти е мин. 16гб. Сегашната видео карта каква е?

Иначе примерна бюджетна конфигурация

процесор

AMD Ryzen 5 1600 AF ~ 200лв (af  е версията от 2019г - Zen+, тя се доближава до  AMD Ryzen 5 2600.)

или AMD Ryzen 5 2600 ~ 250лв.

дъно

Gigabyte B450M DS3H ~ 150лв.

или ASUS PRIME B450M-A/CSM - 190лв.

рам:

/знаеш ryzen процесорите харесват по-висока честота на рамта/

- ако мислиш, че16гб може да са проблем -  2 плочки G.SKILL AEGIS DIMM 16GB F4-2400C mhz за 250лв.

- др.  "малко" по-скъп вариант е  2 плочки ADATA XPG GAMMIX D10 16GB AX4U- 3200mhz за 350лв.

ако си хепи с 16гб - примерно : можеш по една плочка от горе посочените и след време да добавиш още 1

или 2ь8гб, примерно ADATA XPG GAMMIX D10 RED DIMM KIT 2х8GB AX4U320038G16-DR10 - 200 лв.

Общо взето се въртиш около 700лв, като подреждаш компонентите според цена и нуждите ти.

Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Точно това което сте написали поръчах с изключение на РАМ. Тя е viper gaming by patriot 2x8gb Kit ddr4 pc 4 3200Mhz. Видео карта ще взема на по късен етап, като ще пиша за препоръки. Дъното е малко и става за тази кутия. Само Еконт ми врътнах номер и не успях да си взема процесора и сглобяването ще остане за Понеделник Вторник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...