Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Някой използвал ли е Осцилококцинум? Действа ли бързо. Доволни ли сте? Има ли нежелани ефекти? Моля за мнения. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://bg.wikipedia.org/wiki/Осцилококцинум

Цитат

Осцилококцинум (Oscillococcinum) е хомеопатичен препарат, рекламиран като облекчаващ грипните симптоми. Произведен от френската хомеопатична компания Боарон, препаратът е популярен както във Франция, така и в България. Продава се в 50 страни по света.

Предлага се като доза-глобули 1 г в полиетиленова туба (оп. по 3 и 6 бр.). Всяка глобула осцилококцинум съдържа филтриран екстракт от черен дроб и сърце на патица, в доза 200CК. Според указанието, препаратът следва да се прилага при грип в начален и клиничен стадий с фебрилитет, втрисане, миалгия.

Състав и ефективност

Посочените като активни вещества са екстракт от патешки дроб и сърце. Помощните са захароза и лактоза. Обозначението 200CK значи, че препаратът съдържа 200 последователни разреждания на началната съставка – екстракт от патешки дроб и сърце.[1] На всяка стъпка се прави разреждане 1:100, като първият разтвор съдържа 1% от екстракта, вторият разтвор съдържа 1% от първия и т.н.[1] Буквата K показва, че се използва методът на Семьон Корсаков, при който вместо да се взема 1% разтвор на всяка стъпка и той след това да се използва за следващата стъпка, съдът се изпразва, пълни се отново и енергично се разклаща и се приема, че всеки път в съда остава по 1%.[2] Разреждането 200C е толкова силно, че окончателният продукт на практика не съдържа оригинален материал.[1][3] От гледна точка на математиката, за да има разумна вероятност да се намери една молекула от оригиналния екстракт, пациентът ще трябва да погълне количество лекарство, което е около 10321 пъти по-голямо от броя на атомите в наблюдаемата Вселена.

Няма никакви научни доказателства, че Oscillococcinum, както и всички останали хомеопатични продукти, имат ефект, по-различен от плацебо. Никоя от активните му съставки не присъства в крайния продукт, нито съществува каквото и да е доказателство, че патешкият черен дроб и сърце облекчават симптомите на грип. Няма и доказателство, че безкрайно разредените активни съставки се „запомнят“ от помощните вещества, както твърдят привържениците на хомеопатията. Хомеопатията се приема за псевдонаука от съвременния научен свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи Осцилококцинум е някаква хомеопатична дивотия разредена 1 към 1 000 000 000 ... или повече.

Айде помисли и си купи нещо друго, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвал съм го. Ефективен е само ако започнеш да го пиеш при първи симптоми. Ако закъснееш, търси друг вариант.

преди 30 минути, dimy написа:

Значи Осцилококцинум е някаква хомеопатична дивотия разредена 1 към 1 000 000 000 ... или повече.

Айде помисли и си купи нещо друго, а?

Ръгай химия където може и си скапвай организма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм доволна от хомеопатичните продукти. При спазване на схемата на приема, при мен и близките ми имаше страхотен ефект. Като, пример ще дам цинабсина, не съм вярвала, че ще ме изкара от синусната криза, но е факт. Всеки сам си преценява какъв ефект и за колко време го търси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че е слабо и трябва много да се пие? А се приема едно на шест часа, почти като антибиотик. И се пие само 5 дни, да не говорим, че рекламата е - при грипни състояния, веднага осцилококцинум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам този продукт е най-ефикасен като превенция, подсилва имунитета. В краен случай се вземат ударно 3-4 дози за 6 часа още при първи симтом. После други лекарсва - по предписание на специалист. Това е важно при лечение с хомеопатия, защото тя лекува личността, а не болестта. Едно заболяване се лекува от различни лекарства за различните хора. Това го решава специалист.Сам е трудно да улучиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 54 минути, valka79 написа:

рекламата е - при грипни състояния, веднага осцилококцинум...

Е стига де, несериозно е да вярваме само на рекламата. Кажете какво търсите (какъв ефект), за да може да ви се препоръча нещо изпитано, макар, че пак е строго индивидуално. Аз примерно,, цинабсина, си го смуча първия ден на всеки час, следващите 4 дни по таблетка на 3-4 часа, и на мен много ми помага. Но с други средства закрепих як имунитет, и отдавна не съм прибягвала до таблетки. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тук пишещите, ползвал го е само 1 човек, доколкото разбрах. А на мен ми трябват хора, които вече са го пили, Аза да споделят опит.

А иначе симптомите ми са запушване на носа и безапетитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 минути, valka79 написа:

А иначе симптомите ми са запушване на носа и безапетитие.

Направете си лабораторни изследвания за запушения нос, снимка на синусите. Няма как без изследвания да се намери причината. Правилно поставената диагноза си е половин лечение. Не си правете експерименти със себе си! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Meri Meri написа:

Направете си лабораторни изследвания за запушения нос, снимка на синусите. Няма как без изследвания да се намери причината. Правилно поставената диагноза си е половин лечение. Не си правете експерименти със себе си! 

Това ми се получава всяка година през пролетта, при смяна на сезона. Явно е някаква алергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, valka79 написа:

От тук пишещите, ползвал го е само 1 човек, доколкото разбрах. А на мен ми трябват хора, които вече са го пили, Аза да споделят опит.

Реално овкусените сиропчета без реално действие всички сме ги пили някога. Изпийте си го на две глътки, ефект няма да има. По-добре си купете литър-два натурален сок 100%.

И гледайте "Българско Рационално Общество". Там говорят и доказват, че с такава степен на разреждане на молекулите ефект няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 27 минути, valka79 написа:

Това ми се получава всяка година през пролетта, при смяна на сезона. Явно е някаква алергия.

Хм, явно е нещо такова. Имам колега, който лекува подобна алергия с инжектиране на витамин В 12. Но с догадки няма как да стане, трябва да се тествате! Ето нещо, което може да ви е интересно. 

Цитат

Ако смятате, че имате симптоми на дефицит на витамин В12, можете да поискате от вашия лекар направление за кръвен тест, който да провери това. 

Съществува тест, който измерва нивото на витамин В12 в серума на кръвта. Мненията за нормалните резултати при това изследване са противоречиви. Поради това изследването често се използва заедно с други маркери за дефицит на В12 (MMК, хомоцистеин и от неотдавна – холотранскобаламин).

Изглежда обаче, че тези маркери показват дефицит на В12 най-вече при пациенти със серумен В12 в „сивата зона“ (200 – 450 pg/ml). Смятаме, че прагът на нормата трябва да бъде повишен от 200 pg/ml поне на 450 pg/ml, тъй като дефицитите започват да се проявяват в гръбначно-мозъчната течност под 550 pg/ml.

Понястоящем смятаме, че нормалните нива на серумен В12 следва да бъдат над 550 pg/ml. С оглед на здравето на мозъка и нервната система и превенцията на заболявания при хора в по-напреднала възраст, серумните нива трябва да се поддържат около и над 1000 pg/ml.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, valka79 написа:

Явно е някаква алергия

С изпиване само на едно хапче се вижда явно ли е, или не е!

Разбира се има и тестове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...