Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,
Проблемът ми се изразява в странно и непредсказуемо замръзване на екрана в idle режим или при браузване в интернет (случва се и при играене на игри). Замръзването не е придружено с никакви грешки или warning съобщения в Event Viewer. Единствените такива са за неправилното спиране на компютъра.
Обикновено този проблем се появава след 1-2ч на ползване на системата. След което се налага hard reset от копчето. След този 1-ви резет, това замръзване не се случва отново. Но при всяко 1-во стартиране на системата се появява.
Като след този хард резет, мога и да играя игри и каквото и да е и не замръзва с часове, докато не го спра.

Такъв проблем ми се бе случвал преди години, но се оправи с едно ъпдейтване на драйверите. Този път не иска да изчезне.

Пробвах с ъпдейтване на последните видео драйвери на Nvidia за видео картата (445.87),  но не помогна.
Пробвах да Roll-Back-на драйверите, но отново без успех.
Последно пробвах да махна видео драйвера с DDU (под Safe Mode)  и да сложа стабилен (по спомен) видео драйвер (442.59) - но отново греда.

Сканирах и системният диск за грешки - няма.
Пуснах и sfc /scannow - отново няма грешки на системните файлове.

Направих и Memory Check с Windows Memory Diagnostics - отново всичко е ок.

От Power Options нагласих PCI Link-а да а на Off, както и Hard Disk-a да е на Never. (прикачам скриинове).

Използвам Win 10 Pro версия, като съм ъпдейтнал всички ъпдейти към днешна дата (14.5.2020) за 1903 версията.

Системата ми е
CPU - i7 3770 (няма клок). idle градуси - 40-44. При игране на по-тежки игри 58-62.
RAM - 2x8 DDR3 1600mhz
GPU - 1060 6gb (няма клок освен фабричния понеже е OC версия). idle - 40. При игра 60.
HDD - SSD (системен диск) + HDD
PSU - Seasonic 620W Bronze

Моля да ме посъветвате какво друго да пробвам, за да го разреша този проблем. Тъй като вече съм без идеи какво друго да направя, освен да преинсталирам Уин-а, въпреки че е на няма и година ползване.

Благодаря!

Capture12.JPG

Capture13.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Благодаря за бързия отговор!

Направих проверка на дисковете от Уиндоус и не показва да има грешки.
Прилагам инфо скрииновете от Event Viewer.

capture14.JPG

capture15.JPG

Capture16.JPG

Capture17.JPG

преди 27 минути, Raze написа:

Покажи SMART статуса на дисковете. Качи лог-а от event viewer/windows logs/system някъде и дай линк.

Здравей,

Прилагам ти SMART статуса на 2-та ми диска.

Capture18.JPG

Capture19.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Joss Bomon написа:

Изключи си хибернацията, щом SSD ти е системния и от Power options настрой плана на Най-висока производителност.

Здравей,

В Power options беше изключена хибернацията. Сложих го на най-висока производителност плана, да видим дали ще има ефект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Други възможни причини са проблем със системните файлове или драйверите (има и други, не са само видео драйверите) Актуализирай ги ако не знаеш как, дай модел на дънната платка. Не е лошо да пробваш като обновиш версията на ОС до 1909. Може да пуснеш проверка със следните команди в cmd като Администратор:

chkdsk C: /f /r /v /x
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Сложих кабела от външната видео карта на вградена и вече 3 дни нямам такива замръзвания.

Явно проблема е пак проблемен нвидиа драйвер. Но интересното, е че замръзва дори и след DDU реинсталиране на драйверите. Ще пробвам с по-стари драйвери и ще трия де що видя Nvidia папка :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване