Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми дали съвет какво да направя за следния проблем. Имам един лаптоп, който до скоро ползвах ASUS K53SV с I5-2430M 2.4GHz, понеже си направих настолна машина и реших този леко по леко да го ъпгрейдвам, първо попаднах на една плочка рам 2GB сложих я и с моята си плочка станахa 6GB. След това взех SSD Lite-on 128GB с идеята да махна записвачката и да го сложа там и да инсталирам ОС на него. Така и направих, след това сложих флашката с ОС и влезнах в биоса сложих на първо място флашката, на второ ссдто и хард диска. И от там един базов преинстал и като зареди всичко отварям device manager и гледам процесора при каквато и инструкция да изпълня работи на пълни обороти 100%. От какво може да е?  Преди лаптопа беше буутван от друга флашка и сега при този инстал форматирах всичко в дисковете и си ги сегментирах ССДТо да е системен диск. Пастата е сменяна преди по-малко от година и няма да е зле да сложа нова, от къде мога да си намеря охладител за моя лаптоп? Къде е по-добре да стои ссд-то на мястото на хард диска или записвачката? Сега използвам хард диск Hitachi Travelstar Z5K500 2.5 500GB 5400rpm 8MB SATA3 HTS545050A7E680, да го заменя ли с Seagate Momentus Spinpoint 2.5 1TB 5400rpm 8MB SATA2 ST1000LM024. Не мисля, че е добра идея защото втория диск е по-голям, но е SATA 2. Моля дайте ми адекватен съвет!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиши по-разбрано!

Извади всички дискове, сложи само SSD-то там където трябва да е твърдия диск, изтегли оригинална, не пипана OS подготви носител за зареждане, инсталирай без мрежа и когато си готов виж как се държи машината. Опиши какво си правил и какво си получил ако е необходимо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак работи на прекалено високи обороти, чак вентилатора ще фръкне... Вярно че процесора е стар и е доста играно с него, но каква алтернатива бихте предложили... Мислих да взема по-големия процесор за този лаптоп i7-2670qm, но излиза доста нерентабилно... Ами ако сменя вентилатора, но как да разбера модела? С коя програма мога да тествам бързодействието на ССД-то?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JKirilov написа:

Затова при нов диск стария се клонира на него!!!!!!!!!!!!!!

Сега нека лети...

Бихте ли обяснили по-подробно какво съм объркал?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква OS сложи, от къде я изтегли? Internet свързвал ли си към системата?

Програми: CPUID HWMonitor, Crystal DiskInfo and Crystal Disk ... test (ще си я намериш сам), Aida64, Speccy и т.н.

Добре е да изясниш дали процесора се товари и с какво или прегрява!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сбъркал си, че не си запазил старата работеща ОС!

Сега проблемът е я липса на ъпдейт, я неправилен драйвер, я някоя тънка настройка, но върви я търси. Сервиз!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой процес ти товари процесорът, снимай Task Manager-a с подредени по CPU в низходящ ред. По принцип не е е толкова ненормално при инсталиране на ОС в началото процесорът да е натоварен. Често съм наблюдавал подобен проблем при по-слаби компютри с Microsoft OneDrive. С каква ОС си, от къде е свалена и как е записана? Скоростта на SSD-то може да видиш с CrystalDiskMark. Ако си с Windows 10 препоръчвам спирането на Prefetcher

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека автора да провери дали Windows update, товари процесора от Диспечера. 

Както да провери температурата на CPU-то. 

Преди няколко дни имах проблем със  натоварване на процесора, (изведнъж започна, досега нямах проблем) при включване комп. натоварването отива на 100% след зареждането на ОС, остава да товари CPUот 30-45 %. 

Бях оставил ъпдейтите  за Windows 10, само да се проверяват, но да не се свалят. Ударих му два ъпдейта с надеждата да се оправи проблема но не. Директно забраних Update-а от Services. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли драйвери на лаптопа за чипсета и двете видео карти (най-добре от сайта на производителя на лаптопа), ако след това не се кротне от към температури - сервиз за профилактика на охладител, термопаста и проверка на цялото охлаждане.

Кога последно е чистен хардуерно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене, ако беше сервиз компов, гладен ще си стоиш! ;)

Наистина ли смяташ, че всяка инсталация на каквато и да е ОС, води до

преди 5 часа, plamen_petrov_80 написа:

сервиз за профилактика на охладител, термопаста и проверка на цялото охлаждане

???:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от Тъп Но Грозен
      Здравейте колеги, имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за преинсталирането на windows7. Имам си boot флашка, с която всеки път си преинсталирам компютъра, обаче сега имам доста странен проблем. Когато вляза в boot менюто и дам boot да се изпълни през плашката, не ме вкарва в boot менюто да избера къде да се инсталира windowsa и съответно да изтрия дяла с старият windows, а директно ме праща от мястото директно на инслирането на windowsa, с 2 думи се пропуска 1 стъпка.

Моля за помощ, че подобно нещо до момента не ми се е случвало.
    • от Alexander Apostolov
      Здравейте, преди дни си купих китайски двоен дин универсален модел 7020g. И понеже съм смотан и реших да инсталирам уж по- нов софтуер ама уви се ппецака и сега екрана само свети без да има каквото и да е изображение. Въпроса ми е има ли как да се преинсталира това нещо (което е с WinCE) и ако да ... как ? :/  Ще питате гаранция ..но тя не важи за това мое сътворение . Поздрави.
    • от HAZARD
      Здравейте колеги ! значи проблема е следният - вчера купих нов лаптоп ,беше без ОС когато аз го взех и реших да му преинсталирам Уиндовс 7 от флашка , при опитам да инсталирам , изписва ми една грешка - Липсва нужно CD/DVD дисково устройство. Ако имате външно флопидисково устройство включете го сега  ,търсих но не можах да намеря решение на проблема , лаптопа го взех от Емаг беше без дискове 
      Модела на лаптопа е Lenovo ideapad 110 - 15lBR
      моля помогнете , поздрави !
    • от Maria Kirova
      Привет.Извинявам се ако темата вече съществува.С лаптоп Lenovo g50 чисто нов закупен от Технополис,с който съм на уиндоус 8 искам да го преинсталирам,.Обаче проблема е там,че имам записани дискове и на 8-цата и на 7цата и когато рестартирам компютъра,не тръгва диска.Преди съм преинсталирал само XP и не ми се беше случвало подобно нещо..Ако може някак да ми помогнете, как да подкарам диска и къде може да е проблема.Компютъра по принцип чете CD/DVD,пробвах различни комбинации като F2,F12, и т.н.Благодаря предварително.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване