Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Препоръчайте ми добра антивирусна, защото си преинсталирах уиндоуса и отново компа ми се товари, но в "D:" си запазвам всичко от много време насам и съм почти сигурен, че има неща които пречат. Ползвам Аваст, но тя не е много надеждна май. Свалих си преди малко "Malwarebytes Anti-Malware" и сканирах, откри дост​а вируси и ги постави под карантина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А недей..!" Врее " версията е огън...!

Вие използвате една от най-добрите ....Коя версия използвате и на каква операционна система ..? Каква е причината ..за това ваше решение..? Не разбирам какво имате впредвит....но не вкарвай

В много случаи няма разлика в качеството между безплатен и платен вариант. А вторият просто предлага повече възможности, които може и да не са ти нужни.

Публикувани изображения

Препоръчайте ми добра антивирусна, защото си преинсталирах уиндоуса и отново компа ми се товари, но в "D:" си запазвам всичко от много време насам и съм почти сигурен, че има неща които пречат. Ползвам Аваст, но тя не е много надеждна май. Свалих си преди малко "Malwarebytes Anti-Malware" и сканирах, откри дост​а вируси и ги постави под карантина.

Преди всичко друго:https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-системата-ми-е-инфектирана-какво-да-правя-сега/?p=1486095

После ще си избереш антивирусна.

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Най-добри са 360 TS  и SEP 12. Обаче и двата гранда се препоръчват само за напреднали ползватели - защото толкова много неща поради недопреценяване  могат да се сгрешат .... Аз вече постоянно безплатно си ги ползвам и двете - даже напоследък съвсем забравям за  Comodo IS Premium Free...    Кихчо и Сепчо изглежда са ми предостатъчни засега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като Аваст не ти харесва (в интерес на истината - развалиха я), може да сложиш безплатната Панда - лека, с простички ясни настройки, и добра защита в реално време. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте!
Машинката ми е със следните характеристики:
Процесор : Intel Core 2 Duo 2,10GHz
РАМ : 2 ГБ
32 битов Уиндоус 7
Слаба видео карта
Абсолютно доволен съм за това,за което я купих.Интернет и тук таме някой филмче.
С инсталирана антивирусна Microsoft Security Essentials.
Прочетох мнения за тази антивирусна и от повечето си вадя извода,че не е много надеждна.Въпросът ми е да запиша ли нещо допълнително,но такова,което да не натоварва много...или да остана само така?Или пък да премахна напълно MSE и да запиша друга антивирусна?
Прочетох,че CryptoPrevent била хубава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом само за нет и филмче, си качи един линукс и ще се родиш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Машинката ми е със следните характеристики:

Процесор : Intel Core 2 Duo 2,10GHz

РАМ : 2 ГБ

32 битов Уиндоус 7

Слаба видео карта

Абсолютно доволен съм за това,за което я купих.Интернет и тук таме някой филмче.

С инсталирана антивирусна Microsoft Security Essentials.

Прочетох мнения за тази антивирусна и от повечето си вадя извода,че не е много надеждна.Въпросът ми е да запиша ли нещо допълнително,но такова,което да не натоварва много...или да остана само така?Или пък да премахна напълно MSE и да запиша друга антивирусна?

Прочетох,че CryptoPrevent била хубава.

Ползвай я така. За крипто превент си прав, но може да се погледнеш и https://voodooshield.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CryptoPrevent е допълнение към защитата.Лично аз ,бих ти препоръчал 360 Total Security Essential  или 360 Total Security, като може да включиш или съответно изключиш допълнителните скенери на Avira и Bitdefender,според твоите изисквания за натовареност.С CryptoPrevent разбира се...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом само за нет и филмче, си качи един линукс и ще се родиш...

За мен това е прекалено голяма лъжица, да сложа Линукс...:Д пък и не искам такава промяна.Като бързина съм доволен.

Значи ще реша дали да сложа 360 или да запиша само CryptoPrevent.А иначе CryptoPrevent натоварва ли и фактически достатъчно попълнение ли е към MSE?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това е прекалено голяма лъжица, да сложа Линукс...:Д пък и не искам такава промяна.Като бързина съм доволен.

Значи ще реша дали да сложа 360 или да запиша само CryptoPrevent.А иначе CryptoPrevent натоварва ли и фактически достатъчно попълнение ли е към MSE?

Слагай 360 Total Security Essential плюс Malwarebytes Anti-Malware 2.1.8.1057 Final/безплатната версия/ като допълнителен скенер и ще останеш доволен.

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от години ползвам Nod-32 и съм много доволен. Колкото до това дали товари ,смятам че не или поне до преди година най-новата версия не товареше. Става дума за стари офис компютри с 1,5 рам ,процесори AMD Sempron 1600Mhz. Разликата е тая ,че при тях ОС беше ХР SP3. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На лаптоп с W7 и процесор 1.8 (едноядрен !) съм  :

http://onhax.net/advanced-systemcare-ultimate-2015/

Рядко го забелязвам , а проблеми никакви..... :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наричате слаба машина?

Мойта щайга - нетбук "Самсунг" N130 трябва да е "умряла" машина.

daf012ae68ff2367.png

Нямам грижи. На вас съвсем спокойно ще ви работи Аваст или Авира. Никакви грижи не трябва да имате. Ако имате, тогава имате проблем с инсталацията на Уина или с хардуера (задръстен с прах например). Не съм оптимизирал с нищо моята инсталация на "Ултимейт", единствено са спрени обновленията.

Ако желаете все пак по-лека - виждате: ESET Smart Security, но не нова версия (която е 8 в момента и се тества 9, а всъщност... защо не най-новата?), а по-стара. Имах големи грижи с намирането на шестицата в сайта на есет и я свалиха от OldApps, но е препоръчително да я свалите от сайта на есет. Намират се постоянно промота и ключета за програмчето. Ако ли не може да пробвате Аваст или Авира. Както казах, с тези параметри не би трябвало да имате проблеми.

По втория ви въпрос, най-добре намерете модерно интегрирано решение, което включва антивирусен модул и защитна стена. Не е зле да видите дали разполага с допълнителни механизми като виртуализиращ модул, поведенчески блокатор, репутационна услуга, хипс (с него ще заключите компа си), и ако може реален интернет щит, а не такъв, който разчита на черен списък с адреси. Но не е проблем и с черния списък. На Авира например не ѝ пречи.

Накачулването с различни програми за защита може да има негативен ефет върху представянето  на системата.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наричате слаба машина?

Методи,аз съм със една идея над представеното от теб и колегата

8338434Y.jpg

и карам без проблем с Eset и Comodo...

Колегата, след 3-4 поста, каза че се е ориентирал...затова се въздържах от  коментари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виждам различните мнения.Вярвам,че всеки един е доволен от антивирусната,която ползва иначе няма да я предложи.
Изборът е голям,но разликите може би не са толкова големи точно,заради различните избори,които ми предложихте.
Със сигурно се ориентирвам към безплатна.Не ми се търсят ключове. :Д
Доста често срещам да се споменава 360 TSE.
Методи признавам, става ми сложно!Имам предвид аз самия да анализирам качествата на дадена антивирусна и прочие.
Коя програма представлява според теб модерно интегрирано решение.MSE май не е от тях? :Д

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не. Аваст Интернет Секюрити, но е платена. Аваст -безплатната версия е доста добра програма, която спокойно се мери с платени програми и ги бие. Има добър интернет щит, а и скрипт блокър. Имаше виртуализационен модул, но за съжаление вече е в платената, но пък има модул за засилена защита.

Единственото безплатно интегрирано решение, което аз лично бих ви препоръчал е Комодо Интернет Секюрити. В смисъл наистина модерно и надеждно. Няма реален интернет щит обаче, а разчита на списъци. Това обаче пък означава, че не ви пречи на брауза въобще. При инсталация не изключвайте предложението за включване на Comodo DNS.

Китайски програми не съм пробвал за продължително време и за това нямам мнение.

Комодо обаче иска малко да се настрои и управлява. Може да я автомаризирате, така че да не ви дразни с въпроси и има бг фейс.

Както казах, не знам китайците. Много хора ги използват, значи сигурно са добри програми. Аз лично нямам мнение. Най-добре пробвайте за два-три дни едно, после друго и което най ви се нрави го оставете, след което не го махайте (щом му се доверявате).

А защо не желаете да приемете предложението на Pataran? Повярвайте ми Линукс Минт например е все едно Уин. Не ги слушайте тези за конзолите. Всичко може да свършите и без конзола. С нея просто стават по-бързо нещата. А ако имате Андроид на телефона си, значи съвсем няма да имате проблем - има си софтуерен магазин, откъдето с един клик си инсталирате какво ви душа сака. И може да инсталирате Минт заедно с Уиндоус и да имате две системи на компютъра си. Тоест, ако сте геймър, като ви се доиграе, рестартирате и сте в Уин. Искате друго да правите, рестарт - и хоп в Минт. :)

Още две неща за Минт - инсталацията е на български и е next-next. Самата система при инсталиране ѝ казвате да е на български, а след това те пита "Да инсталирам ли Минт заедно с Windows", цъкате на "Инсталирай" и след 30 минути имате ОС с включени плейъри, браузър, офис пакет и всичко друго..

П.С. По отношение на ЕСЕТ, ми не не е толкова досадно с ползването на промота и траяли. Ползвам програмата от началото на века и ѝ се доверявам напълно. Консервативен съм. Имам поглед и добър опит над програми като Аваст и Авира, Нортън и... май това е. И няколко други, но по-малък. Не са по-лоши, просто е хубаво да в този случай да си консерва. Познавам човек, ползващ АВАст над 10 години и не е имал един инцидент.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ще препоръчам нещо по-нестандартно - Dr.Web. Не е безплатна, но можеш напълно легално да си поискаш и да получиш тримесечен Trial ключ от официалния им сайт. Или да потърсиш ключови думи, например, ' Журнальные ключи для Dr.Web '. Много списания, като Chip, Hard'N'Soft и други, публикуват промоционални ключове за програмата - на практика с всеки брой. Няма кракване, няма ровене по варез-форуми за ключове.

В момента реших да тествам програмата, при това съм инсталирал интегрирания пакет със стена:

untitled5asgl.jpg

Минус: бави системата при стартиране, но след това всичко е ОК.

Китайската 360 също съм я ползвал дълго време и според мен е добро решение.

Това с Линукса, ако няма да си ползваш компютъра за нещо друго освен браузване и гледане на филми/клипове, наистина е добра идея, а за 3 дни няма да ти прави впечатление, че си минал на друга система.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В подкрепа на казаното от Методи,като ресурс:

8338588i.jpg

като защита,препоръчана конфигурация-Проактивна.

Препоръчах 360 само защото ,за незапознати ,Comodo е малко стряскащ....но ако не беше сигурен в защита, с HIPS и сандък,нямаше да съм с него.

Аз пък ще препоръчам нещо по-нестандартно - Dr.Web. Не е безплатна, но можеш напълно легално да си поискаш и да получиш тримесечен Trial ключ от официалния им сайт. Или да потърсиш ключови думи, например, ' Журнальные ключи для Dr.Web '. Много списания, като Chip, Hard'N'Soft и други, публикуват промоционални ключове за програмата - на практика с всеки брой. Няма кракване, няма ровене по варез-форуми за ключове.

В момента реших да тествам програмата, при това съм инсталирал интегрирания пакет със стена:

untitled5asgl.jpg

Минус: бави системата при стартиране, но след това всичко е ОК.

Dr.Web CureIt! ползвам понякога и е добър скенер.За съжаление обаче, след ползване на  trial ключета ,за Security Spase, е невъзможа повторна активация.

А за Линукс,бих си позволил да предложа,примерно едно УСУ,инсталирано във Windows...ако му хареса...може  да продължи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dr.Web CureIt! ползам понякога и е добър скенер.За съжаление обаче, след ползване на  trial ключета ,за Security Spase, е невъзможа повторна активация.

Твърдо не. Get new licence -> Other activation types и зареждаш новия файл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо не. Get new licence -> Other activation types и зареждаш новия файл.

Може и да не съм прав,прочетох коментари относно активацията...за да не цитирам сега ,прилагам шот,а и не искам да коментирам програма която не ползвам..в момента.

8338648F.png

8338649b.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е ,просто супер оферта от Dr.Web...дано да се задържи по-дълго време. :go ahead: Интересно ... на официалната страница е написано веднъж годишно...

8338697y.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, те са малко като BitDefender - навсякъде промоции за тях, т.е. легални и действащи ключове. Вече имам чувството, че и хладилника да отворя, ще излезе промоция за него оттам. Политика на фирмата. :)

screenshot47ss3.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ,не може да се активира втори ключ от оф.сайт..но за промоциите от журнали няма проблем...иначе,съвсем щеше да е странна политиката... :ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване