Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Ако избора ти се свежда,конкретно до тези 2 програми,за предпочитане е Есет+CryptoPrevent.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По статистически проучвания почти всички заразени с криптовируси са с AVAST,ESET затова ти препоръчвам тази http://www.bitdefender.com/solutions/free.html

а ако ти харесват платените антивирусни тука има постоянно промота http://www.comss.info/list.php?c=promo

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За информация на потребителите,може ли да предоставиш по-подробна информация за статистиката?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този форум я мернах статистиката и отделно работя в сервиз и като ми дойдат с криптирани данни 80% са с Аваст ,10 % ЕСЕТ и 10 % изобщо нямат антивирусна.

Но все пак b-boy чисти заразени компютри от тези вируси и той нека да си каже личната статистика.

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко от тези, ползващи НОД32, са легални? :D  Плюс това, каквато и антивирусна да си сложил, ако потребителя е идиот, ще се зарази.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 26.12.2015 г. at 0:40, KoiAzLiWe написа:

Но все пак b-boy чисти заразени компютри от тези вируси и той нека да си каже личната статистика.

За съжаление нямам време да си водя статистика, но поне тази във форума тук е видима за всички и който има време нека да състави една. Знам, че на инженера би му харесала една подобна задачка, ако има време. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, B-boy/StyLe/ написа:

За съжаление нямам време да си водя статистика, но поне тази във форума тук е видима за всички и който има време нека да състави една. Знам, че на инженера би му харесала една подобна задачка, ако има време. ;)

Нали знаеш , кухата статистика няма нищо общо с реалността? Слагат разни защитни програми и какво ли не правят само и само да инсталират някоя нелегална игричка и после реват на рамото на бате им Жоро :D и като за капак си отварят тема и спорят дали е необходима антивирусна и друга защита. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да е, тъпотата на задклавиатурните устройства е безгранична. Оттам се почва - от собственото ограмотяване. И научаването на някои елементарни правила.

Едно време сума ти зарази се саморазпращаха по Skype. Естествено, заразата ставаше благодарение на тъпъя потребител, който вместо за запише файла на диска за по-лесно направо натискаше <Open>.Така няма да виоди двойното разширение на "циците на някоя си". Поне в последните версии се промени - M$ качват на техните сървъри.

Нататък няма да спечелиш от лотария, в която не си участвал или единствения наследник на някой африкански "крал" е решил точно теб да направи милионер.

И последните криптопростотии. Хората да се научат да пазят важната информация и да правят бейкъпи. Като нямат - има кой да им вземе парите. Особено като има непроследими плащания през оная пирамида с биткоини. И там масово става с отваряне на прикачен файл в поща. Архив с .js или нещо с макроезик. Има и заразени сайтове. Но и неупдейтнати ОС, флаш плеъри и всичко.

В резюме 99,9% става в резултат от активни действия на ЗКУ. А ако всеки си правеше копия на важните неща, нямаше да има нужда да се плаща за разкодиране. и съответно бум на криптошитните.

Аз лично ползвам Dr.Web - "кодовое слово с журналов" винаги се намира. Не фигурира из масовите тестове, но поне за криптиращите неща няма грешка, доколкото има тестове.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички . Искам да помоля за препоръки на добри и безплатни антивирусни програми , които да не ми правят постоянно проблеми . Тъй като моята Avast ми прави проблем със стартирането на програми от Visual Studio .

Благодаря предварително .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрата безплатна антивирусна програма, която не прави проблеми е... без антивирусна. Всички са достатъчно зле. NOD32, Avast, Avira... всички под ножа!!! Инсталираш, преинсталираш Windows 10 pro 64-bit, оставяш го така и си готов. ЧЕСТНА ДУМА!

Редактирано от borkata91 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, borkata91 написа:

Най-добрата безплатна антивирусна програма, която не прави проблеми е... без антивирусна. Всички са достатъчно зле. NOD32, Avast, Avira... всички под ножа!!! Инсталираш, преинсталираш Windows 10 pro 64-bit, оставяш го така и си готов. ЧЕСТНА ДУМА!

После, ще понесеш ли поне морална отговорност, когато колегата бъде засегнат, от криптиращ вирус? :ph34r: Ама от псевдо разбирачи, дето препоръчват да не се ползва антивирусна.

преди 1 час, Begginer1 написа:

Здравейте на всички . Искам да помоля за препоръки на добри и безплатни антивирусни програми , които да не ми правят постоянно проблеми . Тъй като моята Avast ми прави проблем със стартирането на програми от Visual Studio .

Благодаря предварително .

Какви проблеми, прави Аваст с Visual Studio? Както са ти препоръчали, пробвай Авира или някоя от другите безплатни програми. Най-добре платена легална, като НОД32, Касперски, Панда и др. Все пак, ценат от 30 лв за година, не мисля че е страшна.

Разгледай раздела за антивируситните програми. Има много информация там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oще един глас за 360 Total Security Essential. най-доброто  сред безплатните продукти. касперски фрий иска особено инсталиране през руско прокси няма хипс и така нататък. мисля, че в момента 360 е по-добрата програма за защита. Понеже съм абонат на виваком и ми се полага лиценз за нод 32, не го ползвам ами си ползвам 360, по-добра е от нода.

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ghostBG86 написа:

После, ще понесеш ли поне морална отговорност, когато колегата бъде засегнат, от криптиращ вирус? :ph34r: Ама от псевдо разбирачи, дето препоръчват да не се ползва антивирусна.

Какви проблеми, прави Аваст с Visual Studio? Както са ти препоръчали, пробвай Авира или някоя от другите безплатни програми. Най-добре платена легална, като НОД32, Касперски, Панда и др. Все пак, ценат от 30 лв за година, не мисля че е страшна.

Разгледай раздела за антивируситните програми. Има много информация там.

При стартиране на дадена програма , конзолата е празна . Много отговори и всички те са различни :Д , но благодаря все пак !

Редактирано от Begginer1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Begginer1 написа:

При стартиране на дадена програма , конзолата е празна . 

Кое те кара да мислиш, че виновна е Аваст? Пусни една снимка, да видим. Проблемите, след като инсталира Аваст ли започнаха? Или след някакъв ъпдейт на Вижън студиото? И друг въпрос, безплатната версия ли ползваш, на вижъна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като има цяла секция, защо не пуснахте темата там!?Сигурност и антивирусна защита

А и съм убеден,че щяхте да се разминете и с пускането на такава,ако бяхте попрочели малко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ghostBG86 написа:

Кое те кара да мислиш, че виновна е Аваст? Пусни една снимка, да видим. Проблемите, след като инсталира Аваст ли започнаха? Или след някакъв ъпдейт на Вижън студиото? И друг въпрос, безплатната версия ли ползваш, на вижъна?

Да ползвам безплатната . Проблема започна след като си преинсталнах лаптопа (преди това не помня с какво точно съм бил ... , но нямах такъв проблем)  , знам че проблема е в аваст защото като  изключа защитата само на файловата система и програмата си тръгва и изписва всичко без проблем  .

преди 5 минути, NIKISHARK написа:

След като има цяла секция, защо не пуснахте темата там!?Сигурност и антивирусна защита

А и съм убеден,че щяхте да се разминете и с пускането на такава,ако бяхте попрочели малко...

Да прав си , не съм видял , че има такъв раздел .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Begginer1 написа:

Да ползвам безплатната . Проблема започна след като си преинсталнах лаптопа (преди това не помня с какво точно съм бил ... , но нямах такъв проблем)  , знам че проблема е в аваст защото като  изключа защитата само на файловата система и програмата си тръгва и изписва всичко без проблем  .

Добави я в изключенията на Аваст. Ама настройки за тази цел. Ако не ти се занимава, пробвай друга АВ. Поне има избор. Но която и да пробваш, ги деинсталирай с техните приложения за пълно премахване. Ето за Аваст https://www.avast.com/uninstall-utility

Антивирусните оставят много 'мизерия' по Уиндоус, дори след като ги деинсталираш. А това, рано или късно ще довоеде до други проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От безплатните ,които на времето съм ползвам .Единствено AVG  що годе да.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още една куха тема. Пак ли ще има мерки и теглилки? Търсачка няма ли? Модератори, редактори?

Обединете ги тия теми бре,че става мазало.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Begginer1 написа:

При стартиране на дадена програма , конзолата е празна . Много отговори и всички те са различни :Д , но благодаря все пак !

Можеш да оставиш Аваст-а - просто добави папката, в която ти е проекта на Visual Studio в изключенията - т.е. Аваст няма да сканира това, което се намира там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване