Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Що ми струва,че темата не е за обсъждане ами за избор между три програми изброени в първия пост. Като сте я подкарали,ще дам и мое мнение,което е напълно противоположно на вашето. За лека...колко да е лека? Айде бе лека с пуснати всички енжини. Ами фалшивите аларми? Ще кажете не е проблем - лесно се вадят от карантината. Вадят се ама се вадят и лесно зловредни файлове. На кой ще имаш доверие на антивирусната програма засякла като зловреден системен файл напълно легитимен или на собствената си преценка? Ако е последното за какво ти е подобен продукт? Ако е първото как така ще извадиш от карантината изтрит файл? Нали се доверяваш на програмата за защита?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Китайците имат добър продукт:whist:Колкото до защитата и доверието към подобен продукт нещата са доста субективни:wink12: Всеки антивирусен продукт си има силни и слаби  страни:)Проявата на здрав разум и внимание е най мощното оръжие срещу мошенниците и зловредния  софтуер:wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, nikssi написа:

Тодоре, има още подобни теми. ;)

Ники, нека хората безплатно да пробват - вместо неуместно и ненужно ....да си купуват  програми на  Касперски ,Симантек или някои други...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, attj написа:

Ники, нека хората безплатно да пробват - вместо неуместно и ненужно ....да си купуват  програми на  Касперски ,Симантек или някои други...

Е да де затова казах,че има още теми. Давайте наред като сте тръгнали. Аз мнението за китаеца си го казах в една.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен първото всичко останало си е просто приказки. Поредната тема която се обръща на говорилня. Автора пита в първия пост нещо ама никой не чете.

на 21.02.2016 г. at 2:55, Ивайло Иванофф написа:

Коя антивирусна да си сложа от тези 3-те:

1. Avast

2.Avira

3.AVG

Да пита случайно за Кихчо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikssi написа:

Освен първото всичко останало си е просто приказки. Поредната тема която се обръща на говорилня. Автора пита в първия пост нещо ама никой не чете.

Да пита случайно за Кихчо?

Avast.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвам AVG Internet security доволен съм ама ми се иска нещо друго.Коя ще ми препоръчате:Kaspersky,BitDefender,Avira,Avast,Nod32

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква ти е машинката.

Навремето сложих Касперски на много слаба щайга и ... операционната система спря да работи, а BIOS-а си пусна неплатен отпуск. За вируси изобщо не можеше да става дума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не теглиш непрестанно торенти и тн. - според мен не ти трябва. През седмица едно сканиране с безплатната версия на Anti-Malware Bytes и е пушка. Аз съм така и не съм преинсталирал отдавна.

Иначе като тегля от Mirror-и от нета, минавам линка/файла през Virus Total.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам аваст ,  а ако си много напред в антивирусните програми ти препоръчвам комодо .

преди 7 минути, Sc0user написа:

Ако не теглиш непрестанно торенти и тн. - според мен не ти трябва. През седмица едно сканиране с безплатната версия на Anti-Malware Bytes и е пушка. Аз съм така и не съм преинсталирал отдавна.

Иначе като тегля от Mirror-и от нета, минавам линка/файла през Virus Total.

И аз ъм така но на настолния един път в седмицата сканирвам с хитман про или Anti-Malware Bytes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, adersa написа:

Аз ти препоръчвам аваст ,  а ако си много напред в антивирусните програми ти препоръчвам комодо .

Ауу верно! В какви класации участва Комодо? Ида почне те пита за щяло и нещяло толко е и умна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колко съм тествал антивирусни http://www.comss.info/page.php?al=Webroot_SecureAnywhere_AntiVirus_90

Тази ми изглежда най лека и надеждна.В сайта виждате коя след колко време реално започва да пази и колко рам заема http://www.webroot.com/us/en/home/affiliates/wsc-29

От горният линк си теглите 90 дневен пробен период и след като изтече просто си я преинсталирате и имате нови 90

Виждате на снимката на мен колко памет ми заема.

Новата версия вече има вграден "ENHANCED! Anti-Ransomware " модул.Firewall-а също е много добър.А като детекция е на челните позиции.

http://www.webroot.com/us/en/home/products/isp

Untitled.jpg

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Комодо не се препоръчва за начинаещи потребители , ако не ми вярваш попитай антивирусния екип , комодо има и hips настройка за защита на криптовируси както и много други сложни настройки и за слаби машини не е препоръчителна .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За слабичка машина - Avast и е без аналог! Ако машината е съвременна - 360 Total Security. Няма да те опази нито една на 100%, но е добре да има такава!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, adersa написа:

Комодо не се препоръчва за начинаещи потребители , ако не ми вярваш попитай антивирусния екип , комодо има и hips настройка за защита на криптовируси както и много други сложни настройки и за слаби машини не е препоръчителна .

Верно ли има хипс? Интересно в какво ли се изразява това предимство? И защо да не се препоръчва на начинаещи потребители? По подразбиране си е с прилични настройки и чак пък сложни настройки.... мдаааа.  И кой е тоя антивирусен екип,че нещо не го откривам тука.

Като вземете да пишете едни такива и човек да се чуди на коя планета е попаднал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

HJT-Team има предвид! Ицо Тонев е с Касперски а за Георги незнам.

И аутпоста има ама ако не можеш да вземеш решение като те пита то да не се изразява точно - Внимание Криптовирус?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikssi написа:

И кой е тоя антивирусен екип,че нещо не го откривам тука.

12123 мнения..... за толкова коментари дето си написал да не знаеш за антивирусния отдел значи нищо не знаеш .Затова всички праскате теми където ви падне .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.02.2016 г. at 14:25, asen9307 написа:

В момента ползвам AVG Internet security доволен съм ама ми се иска нещо друго.Коя ще ми препоръчате:Kaspersky,BitDefender,Avira,Avast,Nod32

http://mirror.telepoint.bg/archlinux/iso/2016.02.01/archlinux-2016.02.01-dual.iso

Но тия от изброените бих заложил на Румънците

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adersa написа:

12123 мнения..... за толкова коментари дето си написал да не знаеш за антивирусния отдел значи нищо не знаеш .Затова всички праскате теми където ви падне .

nikssi  е вече 10 години в този форум и е един от потребителите, които са много напред в Темите за вируси и антивируси. Не обсъждайте, без да знаете.

Сигурен съм, че не знаете дори и 10 процента от това, което знае потребителя nikssi

А по темата - ползвал съм Avira в комбинация с MBAM и системата е била чиста. В момента съм с 360 Total Security Essential + МВАМ и отново всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, adersa написа:

Пак ли ти ве! Георги писна ми от тоя кажи му да спре моля те!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване