Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

преди 1 час, Desdinova написа:

Аз пък не ползвам антивирусна :) и не мисля и да ползвам :).

Лошо правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Desdinova написа:

Аз пък не ползвам антивирусна :) и не мисля и да ползвам :).

Теб те знаем. Ти и харддискове не ползваш отдавна а си търсиш компания. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евгени Симеонов, Интересно мение ... защо мислиш така?

Стефан, аз каквото правя няма много значение :) .... но не ходя с овцете както повечето :).

0.png

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте отново, знам че напоследък ставам малко досаден с питането за което се извинявам. Няма да увъртам и затова ще давам направо.

Искам да ми препоръчате платена антивирусна програма за лаптопа който наскоро си купих (

Искам програмата да е максимално лека за да не товари излишно лаптопа, но същевременно да е добра и качествена. Разбрах, че Microsoft security essentials е безплатна за потребителите с лицензиран windows, а аз имам такъв на лаптопа (7ца), но не знам дали е тежка. Та затова питам, как е по - добре да направя, да закупя лека и бърза антивирусна програма или да изтегля Microsoft security essentials от сайта на майкрософт, някой има ли мнение по въпроса, качествена ли е ?

Редактирано от miami_heat_3 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, miami_heat_3 написа:

Здравейте отново, знам че напоследък ставам малко досаден с питането за което се извинявам. Няма да увъртам и затова ще давам направо.

Искам да ми препоръчате платена антивирусна програма за лаптопа който наскоро си купих (

Искам програмата да е максимално лека за да не товари излишно лаптопа, но същевременно да е добра и качествена. Разбрах, че Microsoft security essentials е безплатна за потребителите с лицензиран windows, а аз имам такъв на лаптопа (7ца), но не знам дали е тежка. Та затова питам, как е по - добре да направя, да закупя лека и бърза антивирусна програма или да изтегля Microsoft security essentials от сайта на майкрософт, някой има ли мнение по въпроса, качествена ли е ?

Зле е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, miami_heat_3 написа:

Която и програма да инсталираш, ще окаже известно влиание, върху системата. Но тази 'антивирусна' от Майкрософт, не върши кой знае каква работа. Като платени и качествени, бих ти препоръчал NOD32 (моя любимец), Касперски, Панда, Битдефендър. Цените им са от 30 лв, за годишен лиценз.

Ако знаеш какво правиш, може и да караш с антивирусната на Майкросфт. Но обезателно слагаш Criptoprevent и правиш няколко задължителни процедури. Като да спреш ауторън функцията, при ползване на флашки.  Към браузъра добавяш Noscript. И ако не сваляш незнайни exe файлове, от дебрите на интернет или торентите, би си запазил чист компютъра.

Аз има легален Ундосу 10 и не съм сложил антивирусна. Само нещата дето казах.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, miami_heat_3 написа:

Искам програмата да е максимално лека за да не товари излишно лаптопа, но същевременно да е добра и качествена.

До скоро бях резервиран към програмата, която ще ти препоръчам, именно заради известната и в миналото "тежест", която оказваше на системата. Сега вече не е така. От както имам лиценз за 3 компютъра, съм я сложил освен на моя и на този на детето, който е архаична машина с допотопен двуядран Атлон 3600+, памет 2 Гиги и вградена видеокарта карта с нищожни характеристики. Машината е изключително слаба, но върви перфектно. Програмата се казва КИС 2016 :)  Очоквах, че архаичния компютър на сина ми няма да върви с Касапа, но това не се оказаха така. Програмата сякаш се "адаптира" към компютъра, независимо колко е слаб и практически не се усеща, повече, отколкото Аваст

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря сайт за закупуване, освен този на ардес, но там има само 2 програми - нода и мскафе.

Нода няма ли да е тежък за лаптоп ? Пандата съм я отписал вече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.03.2016 г. at 19:41, Desdinova написа:

Евгени Симеонов, Интересно мение ... защо мислиш така?

Стефан, аз каквото правя няма много значение :) .... но не ходя с овцете както повечето :).

0.png

Никой не ти е писал, че ходиш с "овцете като повечето". Но там където си има твърде много по вече овце отколкото тук. Не обиждай хората от форума а ако имаш да кажеш нещо, кажи им го така, че да останат поне доволни. А дали си със или без антивирусна, теб никой не те пита. Питащият е написал така: " Препоръчайте ми антивирусна програма..! (обединена) . Интересува се каква да бъде, а не че му препоръчваш да не ползва нищо. Не всички са "дорасли" до твоето "ниво", младеж!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miami_heat_3 написа:

Не мога да намеря сайт за закупуване, освен този на ардес, но там има само 2 програми - нода и мскафе.

http://www.kaspersky.bg/category/for-home#tab=prod-34

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, miami_heat_3 написа:

http://bitdefender.todstudio.com/

http://www.eset.com/bg/ 

NOD32 няма да е тежък за лаптопа. Ако взимаш от официалния дистрибутор, по-добре избери варианта да плащаш със SMS (4,8 лв) на месец.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами този варианта с Касперски ми е може би най - изгоден, лиценс за 1 година и 2 устройства 73.95лв.

Сега отново на въпроса, Касперски тежък ли е за лаптоп ? А на пц-то дали ще върви добре ?

Пц-то е dual core 2.51 Ghz AMD Athlon, 2 GB RAM

П.П: Сега виждам, че не мога да поръчам по куриер, а ми иска карта, нямам желание за плащане по този метод

Редактирано от miami_heat_3 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, miami_heat_3 написа:

Касперски Интернет Секюрити MD 2016 2PC

Цитат

http://www.descom.com/catalog/conditions.php?osCsid=8eeb5d278730f3ac5e894c43de0b3b11

Плащането се извършва пo един от следните начини:

1. Плащане в търговския ни офис в брой;
  2. През ePay.bg от вашата микросметка или регистрирана в ePay банкова карта;
  3. Чрез банков превод - ще Ви пратим на мейла проформа или истинската фактура, въз основа на която да извършите плащането. По този начин спестявате таксата към куриера за наложен платеж;
  4. С наложен платеж - плащане на куриера при получаване на стоката. Така дължите % върху цената на куриера.

1.  
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, miami_heat_3 написа:

Ами този варианта с Касперски ми е може би най - изгоден, лиценс за 1 година и 2 устройства 73.95лв.

Сега отново на въпроса, Касперски тежък ли е за лаптоп ? А на пц-то дали ще върви добре ?

Нещо такова е компа на сина ми, при това с Уин 7 х32, но си върви Касапа...а и работа върши - сина ми не може да отвори нищо от "онова", което не трябва да отваря....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно славата на Касперски,че тежи е малко преувеличена или може би такава е била в миналото.Аз минах на нея от скоро и много си я харесвам.Взема ми показаните параметри на шота в момента.Не знам много ли е или малко,но изобщо не се усеща.Малко се затруднявам...не мога да отварям обявите в олх.Сайта ми се отваря до началната страница.Чукна ли обява и ми излиза бяла страница.Спирам защита за малко,когато влизам.Принципно знам как се добавят изключения,но с тоя олх се омотах.Какъв линк да добавя и къде? Има две опции,на едната пише добави файл или папка,на другата обект.На руски е,моля за малко помощ.

Ashampoo_Snap_2016.03.20_20h29m40s_001_.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ♫ Stefany ♫ написа:

Явно славата на Касперски,че тежи е малко преувеличена или може би такава е била в миналото.Аз минах на нея от скоро и много си я харесвам.Взема ми показаните параметри на шота в момента.Не знам много ли е или малко,но изобщо не се усеща.Малко се затруднявам...не мога да отварям обявите в олх.Сайта ми се отваря до началната страница.Чукна ли обява и ми излиза бяла страница.Спирам защита за малко,когато влизам.Принципно знам как се добавят изключения,но с тоя олх се омотах.Какъв линк да добавя и къде? Има две опции,на едната пише добави файл или папка,на другата обект.На руски е,моля за малко помощ.

Ashampoo_Snap_2016.03.20_20h29m40s_001_.png

Спри защитата от банери. Аз например ползвам Adblock plus. Имайте впредвид,че продавалника е доста калпав сайт и съвсем не безопасен затова не спирайте в никакъв случай защитата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам Adblock plus,антивирусната ми добави и Kaspersky Protection  за браузъра.Пробвах да спра и двете разширения,олх пак не се зарежда,тоест не е от тях.Знам,че не е желателно да си спирам защитата,за това се чудя как да го добавя в изключенията сайта.Той дефакто се отваря,на пръв поглед виждам обявите на цялата страница.Но не ми дава да разгледам детайлно,която и да е конкретна обява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, ghostBG86 написа:

Като платени и качествени, бих ти препоръчал NOD32 (моя любимец), Касперски, Панда, Битдефендър. Цените им са от 30 лв, за годишен лиценз.

Къде се дянаха Комодо и Аваст!:rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ♫ Stefany ♫ написа:

Ползвам Adblock plus,антивирусната ми добави и Kaspersky Protection  за браузъра.Пробвах да спра и двете разширения,олх пак не се зарежда,тоест не е от тях.Знам,че не е желателно да си спирам защитата,за това се чудя как да го добавя в изключенията сайта.Той дефакто се отваря,на пръв поглед виждам обявите на цялата страница.Но не ми дава да разгледам детайлно,която и да е конкретна обява.

Нека продължим там ако желаете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, miami_heat_3 написа:

П.П: Сега виждам, че не мога да поръчам по куриер, а ми иска карта, нямам желание за плащане по този метод

Може да свалиш 30 дневната версия, на която и да е антивирусна. И да провериш, как се държи лаптопа ти, с конкретната програма. Имай предвид, че между два уж еднави компютъра, може да има разлика в работата и представянето.

преди 12 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Къде се дянаха Комодо и Аваст!:rolleyes:

Казах платени, а не безплатни. Човека пита за платена версия и аз му предлагам такава. Няма смисъл да купуваш лиценз за Комодо, като може да ползваш безплатната версия.  Чети преди да пишеш. ;)  За Аваст, не знам български дистрибутор. Би трябвало да има.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, ghostBG86 написа:

Може да свалиш 30 дневната версия, на която и да е антивирусна. И да провериш, как се държи лаптопа ти, с конкретната програма. Имай предвид, че между два уж еднави компютъра, може да има разлика в работата и представянето.

Така е. Най-добре да се пробва (30 дни не са малък срок) и тогава да се дават пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

360 TS напоследък здраво са над всяка конкуренция - дори е безплатна...   Спирам да хваля Симантек, а за Касперски въобще не виждам защо да се сещам...Пробвайте  германо-румънския безплатен китаец!    

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз току-що си свалих Comodo-то дано се окаже хубав софтуер ,че ми писна от смотани анти-вирусни. Сега сканира и дано върши добра работа. Мнения за програмката? :D

Редактирано от Vocaloid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има тема, специално за Комодо. Хубаво е да я прочетеш и да питаш. Защото си иска определени знания и настройки. HIPS ще започне да задава въпроси. Пясъчника, ще изолира програми. Абе общо взете, иска се да се придобие опит. Програмата е много добра, но много специфична. Ако си мислиш, че я инсталираш и забравяш за нея, няма да стане.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване