Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Ами, като гледам тук

няма активни промота, значи питайте тук, дали няма някой, който да ви помогне:

След инсталация, може да разцъкате насам-натам и да завишите някои настройки, ако искате. Принципно е хубаво...

Панда-та избягвам да я коментирам, в сравнение с Авира и Нортън.

Иначе на сайта на Нортън има някакво намаление... Хубава е програмата и ако ви се нрави ви препоръчвам да си закупите един лиценз (не знам къде може по-тъничко). Принципно е добре да не се сменя често антивирусната програма и разбира се, ако може да е инсталирана на чиста инсталация, без да са инсталирани преди това на системата други програми за сигурност....

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ивайло Иванофф написа:

Тогава да сложа Norton Security? Ключ от къде мога да взема ако Вие знаете?

Гледам че тук има още активна 3-месечна пробна версия,от 16.03.2016:

http://www.comss.info/page.php?al=Norton_Security_3month

Линк за сваляне:http://external.comss.ru/url.php?url=http://buy-download.norton.com/downloads/OEM/22.5.2/NS/NS_22.5.2.15_SYMTB_PROMO_15_MRFTT_CC027_13147.exe

За да е валидна промоцията,трябва да си направите регистрация по време на инсталацията.

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ивайло Иванофф написа:

Тогава да сложа Norton Security? Ключ от къде мога да взема ако Вие знаете?

Нямало промоции :D

Ето още  ;)

Цитат

пробный период 90 дней

Norton Security 22.0.2.17 OEM
http://buy-download.norton.com/downloads/OEM/22.0/NS/NS_22.0.2.17_2430_SYMTB_PROMO_15_MRFTT_BB027_11472.exe

Norton Security with Backup 22.0.2.17 OEM
http://buy-download.norton.com/downloads/OEM/22.0/NSBU/NSBU_22.0.2.17_2430_SYMTB_PROMO_15_MRFTT_BB052_11473.exe

пробный период 90 дней (дистрибутив совместим с Windows 10)

Norton Security 22.5.2.15 OEM
http://buy-download.norton.com/downloads/OEM/22.5.2/NS/NS_22.5.2.15_SYMTB_PROMO_15_MRFTT_CC027_13147.exe

опсс. Дублаж с поста на Акулата

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам въпросче. Аз лично не ползвам никакви антивирусни програми, ползвам компа си за програмиране, фб, видеа, музичка и филми, тегля само от Замунда и не посещавам някакви несигурни сайтове. Защо трябва да имам антивирусна, всеки ме съветва да си сложа, а аз откакто се помня не никога не си слагам, и реално погледнато нямам проблеми. Според мен антивирусните са за фирми да им пазят данните и пак не е 100% сигурно. Дайте ми съвет защо да си сложа антивирусна и има ли смисъл, благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пазаруваш по интернет се въвеждат доста лични данни, още повече и с кредитни карти. Хубаво е да има нещо което да пази. По темата, аз преди известно време като питах за платени АВ програми, отказах се, реших да си карам с уиндоус дефендъра, засега нямам проблеми, да чукна на дърво.:17:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NedNikolov написа:

........., фб, .......... и не посещавам някакви несигурни сайтове. .........

Като го гледам това ''фб'' много сигурен,няма що.Още си спомням как ревяха във форума за почистването преди време за вируси от ''фб''.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, NedNikolov написа:

Здравейте, имам въпросче. Аз лично не ползвам никакви антивирусни програми, ползвам компа си за програмиране, фб, видеа, музичка и филми, тегля само от Замунда и не посещавам някакви несигурни сайтове. Защо трябва да имам антивирусна, всеки ме съветва да си сложа, а аз откакто се помня не никога не си слагам, и реално погледнато нямам проблеми. Според мен антивирусните са за фирми да им пазят данните и пак не е 100% сигурно. Дайте ми съвет защо да си сложа антивирусна и има ли смисъл, благодаря предварително!

Това което съм оцветил в червено, дава отговор на въпроса ти. Да теглиш неща от Замунда, не е изобщо сигурно занимание. И направо си плачеш, за криптиращите вируси. А е достатъчно, да те зарази един крипто вирус, и ще ти отиде по дяволите, целия труд с програмирането.

Вирус може да ти зарази компютъра и от линк във Фейсбук. Както и от легитимен сайт, когато го компрометират, тоест някой го хакне и вкара някакъв java script, дето да ти свали вирус. Фишинг сайтове и още една камара методи.

Антивирусната за Уиндоус, е като презерватива и пистолета за хората. По-добре да ги имаш и да не ти потрябват, от колкото да ги нямаш и да ти трябват. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, NedNikolov написа:

Защото като ти дадат флашка, да си копираш някой документ, лепваш бацилчето и духаш супата. Отделно, че може да стане обратното- ти да заразиш някоя флашка. Ти, няма как да знаеш дали си заразен, докато не се яднат някакви симптоми, ама хванеш ли троянче, нема да вденеш. Във фейсбука също дават линкове към вируси. Ти си го цъкаш щото видиш ли вярваш на твоя приятел и.... отново духаш. Няма гаранция, че антивирусната ще те опази, а без гумичка е още по-опасно, нали?

PS: От 4 години съм с Kaspersky IS и вирус, който да ме е заразил не съм имал. Винаги ги блокира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Евгени Симеонов написа:

Защото като ти дадат флашка, да си копираш някой документ, лепваш бацилчето и духаш супата. Отделно, че може да стане обратното- ти да заразиш някоя флашка. Ти, няма как да знаеш дали си заразен, докато не се яднат някакви симптоми, ама хванеш ли троянче, нема да вденеш. Във фейсбука също дават линкове към вируси. Ти си го цъкаш щото видиш ли вярваш на твоя приятел и.... отново духаш. Няма гаранция, че антивирусната ще те опази, а без гумичка е още по-опасно, нали?

PS: От 4 години съм с Kaspersky IS и вирус, който да ме е заразил не съм имал. Винаги ги блокира.

Няма антивирусна, която да пази на 100% винаги има 1% пропуск ;) Ако знаеш къде влизаш и какво правиш не ти е нужна антивирусна въобще. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

за мен е    и   предложил----  AVIRA  FREE                                                                                                                                                                                                      

McAfee Internet Security - на 6 месяцев бесплатно   ----   за почитателите на   McAfee

Редактирано от Stoyan Dimitrov_353369 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Ивайло Иванофф написа:

Няма антивирусна, която да пази на 100% винаги има 1% пропуск ;) Ако знаеш къде влизаш и какво правиш не ти е нужна антивирусна въобще. 

Влизам асбсолютно навсякъде. Никакви проблеми до момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, престанете с тези клишета - "аз не ползвам антивирусна и нямам проблеми"

Вирусите отдавна не са това което бяха - да се изфукат пишман хакерите...(червени черепи по десктопа и пр...)

Доста от вирусуте вече са стелт - няма как да разбереш, че си заразен, или си част от бот мрежа, например... Даже някои от тях ти оптимизират системата, като спират системни услуги и приложения, за да има ресурси само за тях...

И как ще се предпазиш от фишинг сайт - да си набиеш данните от кредитната карта...

С антивирус - не е много сигурно, без антивирус е много несигурно...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

viperdick, пълни глупости.

Всеки софтуер който изпълняваш е потенциален проблем. Наскоро имаше статия за Тренд Микро как има дебъг интерфейс публично достъпен за всеки да изпълнява произволен код :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така - опираме пак до дискусията - кой ще ни пази от тези, които ни "пазят", и то още повече ако вкараш разни конспирации за тези които създават опасностите, преди да ти предложат защита срещу тях...

Тренд Микро - уязвимост, но я и виж онлайн защитата - 1000/1 за защитените от нея...

Има няколко неща, според мен, необходими да предпазят един обикновен потребител, от които задължителна е антивирусната програма. 

А Вие, Необикновенните - правете каквото искате (пък нека да е и от врме на време при HJT Team с криптирани файлове)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори да има криптирани файлове, решението е винаги просто :): zfs rollback.

Според мен Антивирусна програма дори може да навреди. Наскоро бях конфронтиран с въпрос: Нали имам антивирусна, как така тогава е възможно да имам вирус. Последван от напълно неразбиращ и питащ поглед :). Но правете каквото искате :). Когато дойде момента в който питам нещо в този hjt форум е момента в който ще се .... всъчност ... този момент няма да дойде така че е все тая :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има първи път ") . И аз съм без антивир... на Дебиана, от който пиша. Колко съм защитен, не знам, ма Уин без антивир...тцъ. Значи то веднъж е нужно да се случи беля. Както каза ghostBG, по-добре да я имаш и да не ти потрябва, отколкото... Освен това, така вие застрашавате други във вашата мрежа. viperdick ви каза това за ботовете. Вие нищо може нищо да не разберете. Ма ще ви използват като зомби. Интернет е все по-опасно място, а интернет сайтовете с всичкия този ненужен скрипт са все по-сложни за управление и контрол платформи с всички онези "удобства", де ви предлагат. Скриптови вируси, адуер, малвъртайзинг. Това не са измислени фрази. Ми как да ви посъветвам... да ви посоча адрес на легитимно изглеждаща страница, на която да се заразите и която ще я блокира почти всяка антивирусна, а Google Safe Browsing ще я пропусне? Не искам. Поне предполагам ползвате Google Safe Browsing. Не сте го изключили (вградената защита срещу зловредни страници на Файърфокс и Хром)? А флашките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Аз съм на 12 години. В компютъра си нямам абсолютно никаква лична информация - освен Steam и Facebook. Посещавам само сигурни сайтове с https:// и зеленото катинарче. Онлайн не съм пазарувал. Могат ли нещо да ми направят?

Иначе аз съм на Windows 10 с Windows Defender-а и засега нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,могат да Ви загубят времето от 3-4 часа , за читава и качествена преинсталация или 30-40 минути връщане на системата в изходно положение...А щом имате Facebook (което включва и лична информация),значи доста ядове може да имате...в това число и с нашумелите криптиращи вируси.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, NIKISHARK написа:

Здравейте,могат да Ви загубят времето от 3-4 часа , за читава и качествена преинсталация или 30-40 минути връщане на системата в изходно положение...А щом имате Facebook (което включва и лична информация),значи доста ядове може да имате...в това число и с нашумелите криптиращи вируси.....

Ако обединя Eset Smart Security с Comodo Firewall добре ли ще е :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Devastation написа:

Ако обединя Eset Smart Security с Comodo Firewall добре ли ще е :D

Не схванах защо е иронията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, NIKISHARK написа:

Не схванах защо е иронията...

Пробвах гледам, че си сложил иконката на есет и комодо ама като инсталирах комодо есет спря да бачка та го унинсталирах и си качих есет а между двете нали есет е по добрата ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Като кажеш Есет то си има стена а не Нод32!

Тук конфликта е по-скоро заради дублацията на хипс-а. На Есет хипса може да се настрои да роботи на прилично ниво,да не кажа по добре от Комодо,че може да ме заритат тука феновете на варана. :D  Неудобството му е,че правилата,които създава хипса при Есет не са обединени по-производител примерно ами са разхвърляни и трябва ръчно да си правиш папките и дооформяш като правила. Един път направени тези настройки и нивото на защитата се вдига рязко нагоре. Или казано просто врътнеш ли ключа и нищо не може да се инсталира без твое разрешение.При Комодо е подобно , при Касперски също.  Въпрос на избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, nikssi написа:

да не кажа по добре от Комодо,че може да ме заритат тука феновете на варана. :D

:DНяма бе...никои няма да те "рита"...въпреки че си го каза...:no-no: За останалото си прав-не е препоръчително да се дублират активни функции,на две програми.Хипс-а на ЕСЕТ може да те изнерви повече от този на Комодо...ако си е включен на " Интерактивен режим ",без предварително създадени правила или преминат обучаващ режим...Първо(начина на създаване)-не ми е удобен,а втория (обучаващия) избягвам по-принцип да ползвам...Въпрос на допадане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване