Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Като говорим за HIPS-a на ЕСЕТ днес ми се обадиха (един приятел, който е отишъл да почиства компютъра на свои приятел) за компютър заразен с Crypt ransomware-a. Eset бил с включен HIPS (накарах го да проверят настройките по телефона). Това нищо не значи разбира се и не искам да оронвам авторитета на програмата по никакъв начин, защото може и самия потребител да е разрешил достъпа на вируса през HIPS-a, но това това само доказва, че колкото и добър да е един продукт бил той и Eset трябва да се използват и допълнителни слоеве на защита (пасивна и активна имунизация) в комбинация с работещата антивирусна програма и потребителя да има някакви основни знания, защото крайните решения често зависят от самия него. Впрочем не знам дали е бил и легален използвания продукт на Eset. Ако не е бил, това би обяснило пропуска (ако е бил по вина на програмата разбира се).

Друг приятел ми се обади (той работи в някаква фирма за IT), че ходил да почиства някаква фирма - пламнали с Locky...нещо за което няма декриптор. Добре, че са ограничили щетите до няколко машини и, че са били в различни мрежи, че са били 170 машини в мрежа....Не попитах каква защита са имали, но знам само че са били с Windows XP...просто повече няма какво да се коментира...Тези с Windows 7 не били засегнати, но тези с XP да...Да се използва морално остаряла ОС по незнайни съображение (може би били те и финансови) си е просто безумие. Евтиното често излиза по-скъпо, но в България сме свикнали "Да се ловят маймуни с трици". Другото по-абсурдно нещо е, че в самите папки в мрежата са имали Read и WRITE права...просто No Comment!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 4 години ползвам лицензиран KIS. Завишил съм някои настройки и съм го оставил на автомат. Само съм го оставил да ме предупреждава при засечени бацили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Като говорим за HIPS-a на ЕСЕТ днес ми се обадиха (един приятел, който е отишъл да почиства компютъра на свои приятел) за компютър заразен с Crypt ransomware-a. Eset бил с включен HIPS (накарах го да проверят настройките по телефона). 

Ако не са направени коректни настройки на хипса естествено,че ще се дъни. Особено този на Есет с настройки по-подразбиране.

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Другото по-абсурдно нещо е, че в самите папки в мрежата са имали Read и WRITE права...просто No Comment!!!

Абсурно ли? Например в работата ми на единия компютър е Windows XP настройките на една споделена папка са с всички права. Четене , промяна...в противен случай софтуера на FUJI FRONTIER няма как да работи коректно. Естествено към споделената папка права за това има само този компютър, а там друг софтуер освен на FUJI няма. Пряк достъп до интернет също няма само в локалната мрежа. Ауторъна също е спрян макар,че Касапа си го спира сам с модула контрол на устройствата.

Отделно на самата машина пък е познай....Windows 2000 :D .... е там нищо няма. Тя прави връзка само с цифровата станция.

По въпроса са взети мерки относно възможно заразяване KES с включен модул контрол на стартирането и CryptoPrevent. Без права за сваляне на файлове различни от JPG .

Понякога си принуден да правиш компромиси или да си усложняваш живота. Просто няма как.

пп. Ся да не вземе някой да ми препоръчва Кихчо,че той ще бастиса половината софтуер на машината. :biggrin:

преди 1 час, Евгени Симеонов написа:

От 4 години ползвам лицензиран KIS. Завишил съм някои настройки и съм го оставил на автомат. Само съм го оставил да ме предупреждава при засечени бацили.

Слагаш го на автомат , пускаш TAM , махаш тикчето за KSN и цифровия подпис и си пълен рахат. :)

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой има ли наблюдения върху Dr.Web Security Space, от два дена съм с нея и е доста олекотена ,страниците се зареждат доста бързо пък и лиценза не е скъп,особено този без техническа подръжка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добра антивирусна. Повече информация, из руските форуми. В нашите геогравски ширини, не е много разпространена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 17/05/2016 at 22:21, nikssi написа:

Ако не са направени коректни настройки на хипса естествено,че ще се дъни. Особено този на Есет с настройки по-подразбиране.

Абсурно ли? Например в работата ми на единия компютър е Windows XP настройките на една споделена папка са с всички права. Четене , промяна...в противен случай софтуера на FUJI FRONTIER няма как да работи коректно. Естествено към споделената папка права за това има само този компютър, а там друг софтуер освен на FUJI няма. Пряк достъп до интернет също няма само в локалната мрежа. Ауторъна също е спрян макар,че Касапа си го спира сам с модула контрол на устройствата.

Отделно на самата машина пък е познай....Windows 2000 :D .... е там нищо няма. Тя прави връзка само с цифровата станция.

По въпроса са взети мерки относно възможно заразяване KES с включен модул контрол на стартирането и CryptoPrevent. Без права за сваляне на файлове различни от JPG .

Понякога си принуден да правиш компромиси или да си усложняваш живота. Просто няма как.

пп. Ся да не вземе някой да ми препоръчва Кихчо,че той ще бастиса половината софтуер на машината. :biggrin:

Слагаш го на автомат , пускаш TAM , махаш тикчето за KSN и цифровия подпис и си пълен рахат. :)

Защо пък да махам KSN?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, AntiAlGor написа:

Добра антивирусна. Повече информация, из руските форуми. В нашите геогравски ширини, не е много разпространена.

Поразтърсих се малко из руските форуми като прочетох повече положителни неща за Dr. Web,за сега при мен на нов windows 10 се държи много добре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Евгени Симеонов написа:

Защо пък да махам KSN?

Не да спираш KSN а да махнеш отметката да зарежда данните от облака. Така ти поемаш нещата и преценяваш дали да е доверена или не.

Причината е,че от облака понякога получаваш данни за определена програма,че е доверена само на базата на цифров подпис и е възможно да я бутне в доверени поради тази причина. Имах един случай с един криптор с фалшив цифров подпис и какво ли не правих да го махнат от базата като доверено приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

След досадни проблемчета с Avast! (докарваше BSOD на моята машина), търсих читава FREE-антивирусна и попаднах на Sophos Home. Няма много настройки, засега не съм забелязал и някакво товарене на компа (6-годишен, i5-750, 8GB RAM). Малко е криво с ползването на dashboard в браузър за повечето настройки, ама се свиква. Не можах да намеря някакъв по-сериозен тест на програмата в нета, но предвид, че корпоративната им антивирусна е доста читава, надявам се и home-версията да е такава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, NIKISHARK написа:

Ето един тест Sophos Home

Те го направиха на нищо тук. :)

Ама така и така съм го качил вече, надявам се ако задклавиатурното устройство е читаво, недостатъците на Sophos-а да се компенсират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм много впечатлен от Sophos,да си призная...В днешно време,освен "читаво задклавиатурно устройство",е добре да се ползва и Пясъчник,HIPS ,като първото е почти задължително...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

У дома двата десктоп-компютри и един лаптоп Тошиба , с операционна система Уиндоус 10 , разчитат на Уиндоус Дефендер и нямат никаква друга антивирусна програма. Майкрософтския дефендер е оборудван с много богата база дефиниции и до сега работи много добре. Изброените по-горе антивирусни програми може и да работят добре, но са много досадни -както колегата твърди, че компютърът му е старичък, ще се сблъска с невъзможност да работи от време на време, защото антивирусната програма в това време я се ъпдейтва, я сканира . Преди време имах Avast, после опитах AVG, голяма досада... С Дефендера съм най-доволен. Друг е въпросът, че той с ХР няма много избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, B3M2W0 написа:

У дома двата десктоп-компютри и един лаптоп Тошиба , с операционна система Уиндоус 10 , разчитат на Уиндоус Дефендер и нямат никаква друга антивирусна програма. Майкрософтския дефендер е оборудван с много богата база дефиниции и до сега работи много добре. Изброените по-горе антивирусни програми може и да работят добре, но са много досадни -както колегата твърди, че компютърът му е старичък, ще се сблъска с невъзможност да работи от време на време, защото антивирусната програма в това време я се ъпдейтва, я сканира . Преди време имах Avast, после опитах AVG, голяма досада... С Дефендера съм най-доволен. Друг е въпросът, че той с ХР няма много избор.

Те затова са толкова назад в защитата. :)

2016-06-04_15h50_16.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Използвам, а и вече си позволявам да препоръчам едно макар и нетрадиционно решение за ,което няма много писано!

WebRoot  - впечатлен съм!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Ивайло Иванофф написа:

Търся надеждна защита за Win 7 Pro x64

360 Total Security Essential + Malwarebytes Anti-Malware + Malwarebytes Anti-Exploit + Malwarebytes Anti-Ransomware
А в браузъра - ublock + https everywhere

Редактирано от konnikbezglava (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Ивайло Иванофф написа:

Търся надеждна защита за Win 7 Pro x64

Няма надеждна 100% защита! Ако някой знае, то нека сподели!

Иначе по теимата писано, та писано! Трябва някой само да чете!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Кумчо вълчооо написа:

Няма надеждна 100% защита! Ако някой знае, то нека сподели!

Иначе по теимата писано, та писано! Трябва някой само да чете!!!!!

Ами като е писано, да се затрият останалите коментари, да се остави само отговора, който е верен и да се заключи темата. Аз лично ползвам лицензиран KasperskyIS + безплатната MBAM, за профилактика. Чат-пат пускам хитман про. И като цяло Касапа си върши работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, konnikbezglava написа:

360 Total Security Essential + Malwarebytes Anti-Malware + Malwarebytes Anti-Exploit + Malwarebytes Anti-Ransomware
А в браузъра - ublock + https everywhere

avast free + Malwarebytes Anti-Malware + Malwarebytes Anti-Exploit + comodo firewall + BitdefenderAntiRansomware +MCShield (заради многото флашки на всички  у нас)

браузъра - ublock origin + bluhell firewall +WOT

това е при мен ! :):wink12:

Редактирано от Петроff (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване