Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

преди 4 часа, nikssi написа:

2. MalwareBytes Anti-Exploit  със сигурност влиза в конфликт с Kaspersky Total Security и по-добре я деинсталирайте.

Никси здравей,
Какъв точно е проблема м-у КТС и МБАЕ понеже си мисля да слагам Касапа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече заложих! Васко ела при зеления екип!;)

Да и аз имам двата Малуеърбайтс!:clown:

Само че съм с антивируса. В Тотала какви са опциите незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Аз вече заложих! Васко ела при зеления екип!;)

Да и аз имам двата Малуеърбайтс!:clown:

Мойте са 3 (+анти-рансъма).:giggle1:
А и да попитам някой знае ли за конфликт м-у КТС и VoodooShield (понеже го ползвам в момента на мястото на NVT EXE Radar Pro)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крипто превент имам аз. Не съм забелязал проблеми между касперския и малуеърбайтовете.

При интернет секюрити и тотал секюрити на Касперски май има като битдефендера опция да си слагаш папки под протекция за ransomware, но Никси ще каже. На мен ми е тежък много Битдефендър!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно как си успял да пуснеш Windows Defender-а заедно с Kaspersky Total Security?

Принципно той засича ако има инсталирана друга антивирусна програма и се самоизключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

Никси здравей,

Привет Васе,

По спомени от преди година нещо се биеха с Касапа. Разрови се из английския форум на Касапа. Май и в MBAM имаше тема.

kts4_11399_0214-253027.png

За чифт ми е нещо допълнително,като не може да мине през хипса? Трябва да го пусна за да мине.

Необходимо ли е да се ползва? Нещо недолюбвам накачването с какво ли не.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, nikssi написа:

Определено оставете Kaspersky Total Security ако е лицензиран , ако не е ми... няма как да очаквате да ви пази кракната програма.

Без да имам някакви претенции ще споделя как е при мене.

Acronis True Image
Kaspersky Secure Connection    17.0.0.611
Kaspersky Total Security 17.0.0.611
Process Hacker
Shadow Defender
Sticky Password
VirusTotal Uploader
VMware Workstation
VT Hash Check 1.47

Допълнително към браузъра има Adblock plus и никакви други разни там приставки за защита...

Зад рутер съм естествено.

Имам си виртуализация, защитна стена към пакета, бекъп през Касперски и отделно Acronis за тестване имам инсталирана виртуална машина, тя за какво ли ми е ама... настройките ми на Касперски с изключение на хипса са по-подразбиране и отделно за сърфиране в интернет понякога ползвам и Kaspersky VPN. UAC ми е на макс.

Поздрави

Супер. 

Честно казано от това би се получило много добра тема - каква комбинация от софтуер ползвате? Не знам дали има такава тема във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, toc написа:

На мен ми е интересно как си успял да пуснеш Windows Defender-а заедно с Kaspersky Total Security?

Принципно той засича ако има инсталирана друга антивирусна програма и се самоизключва.

Абе,не баш и не винаги. Може да е неоправен бъг. Не е критичен естествено.

преди 1 минута, randb написа:

Супер. 

Честно казано от това би се получило много добра тема - каква комбинация от софтуер ползвате? Не знам дали има такава тема във форума.

Има има и то важна.

Ако искат модовете да местят там постовете. Естествено ако не е против пусналия темата.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, nikssi написа:

Привет Васе,

По спомени от преди година нещо се биеха с Касапа. Разрови се из английския форум на Касапа. Май и в MBAM имаше тема.

Поздрави

Благодаря,ще се разровя

преди 3 часа, randb написа:

Супер. 

Звучи интересно (:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _Alex&Vanko_ написа:

VooDoo Shield или Secure Aplus със заключване може да станат проблеми. Пламен си пада по тях!:D

Чакай сега. Ако ще се ползва КИС-КТС можеш не по зле да се заключиш. TAM е за тая работа + някои допълнителни настройки по хипса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, nikssi написа:

Чакай сега. Ако ще се ползва КИС-КТС можеш не по зле да се заключиш. TAM е за тая работа + някои допълнителни настройки по хипса.

Не го знаех това честно! И не съм фен на заключването.

Да Касперски ми вкара малуеърбайтс антималуеър в карантината заради хамелеона. Но това е оправено отдавна мисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета ви и тук като и на други места, викате риск това, риск онова, 15 програми за зашита дъра-бъра...

Ся всеки има своето на право на избор но аз лично много не го разбирам това : Аз имам само 360 security и windows firewall за дефендъра дори не знам дали е включен, пък вирус и/или проблем от подобно естество не съм мяркал от години. Е имал съм чат-пат проблеми и съмнения за гадини, но винаги се оказвало че не са те а нещо друго. Та думата ми беше, че ако ще и сто програми да сложите и те да все най добрите, най важно е задкомпютърното устройство, знае ли то какво прави, чете ли преди да инсталира, къде рови и т.н. Такаче автора на темата да не се филмира, лаптопа може да е нов, но може да си има дефект, за което си има гаранция и може спокойно да си го занесе да му го видят(лаптопа имам предвид хихи :D ). Ся вече ако е ровил някъде и се е напълнил с гадове, най добре един преинстал на ос и вече да внимава къде пипа. Колкото до препоръка на анти-вирусен софтуер, идеален няма, затова както казаха някъде по-горе, хвашай за ушите някой безплатен и умната. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не го знаех това честно! И не съм фен на заключването.

Да Касперски ми вкара малуеърбайтс антималуеър в карантината заради хамелеона. Но това е оправено отдавна мисля.

Пусни един GetSystemInfo и ще видиш дали ти изписва за несъвместимост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

При инсталацията още Касперски си казва ако не намери нещо несъвместимо. Той се слага последен!;)

Остави това. Пусни си един отчет и ще видиш как си светнал в жълто.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Bubbles написа:

Чета ви и тук като и на други места, викате риск това, риск онова, 15 програми за зашита дъра-бъра...

Ся всеки има своето на право на избор но аз лично много не го разбирам това : Аз имам само 360 security и windows firewall за дефендъра дори не знам дали е включен, пък вирус и/или проблем от подобно естество не съм мяркал от години. Е имал съм чат-пат проблеми и съмнения за гадини, но винаги се оказвало че не са те а нещо друго. Та думата ми беше, че ако ще и сто програми да сложите и те да все най добрите, най важно е задкомпютърното устройство, знае ли то какво прави, чете ли преди да инсталира, къде рови и т.н. Такаче автора на темата да не се филмира, лаптопа може да е нов, но може да си има дефект, за което си има гаранция и може спокойно да си го занесе да му го видят(лаптопа имам предвид хихи :D ). Ся вече ако е ровил някъде и се е напълнил с гадове, най добре един преинстал на ос и вече да внимава къде пипа. Колкото до препоръка на анти-вирусен софтуер, идеален няма, затова както казаха някъде по-горе, хвашай за ушите някой безплатен и умната. :)

Не е точно така. Представи си че търсиш уеб сайт за футболни прогнози и пишеш в google - football predicions и почваш да отваряш сайтовете и на един от тях потребител слага линк към друг уеб сайт, решаваш да го провериш. На пръв поглед сайтът има вид на сайт за футболни прогнози, но се оказва, че има скрит нов ransomware, ако разчиташ само на антивирусна програма , има малък шанс тя да го пропусне и хоп всичките ти файлове са криптирани и не можеш да ги отвориш. Малко вероятен е такъв сценарий, но все пак докато антивирусната програма се осъзнае е възможно ...

Ако не вярваш ще ти намеря видео с подобен сценарий.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, randb написа:

Не е точно така. Представи си че търсиш уеб сайт за футболни прогнози и пишеш в google - football predicions и почваш да отваряш сайтовете и на един от тях потребител слага линк към друг уеб сайт, решаваш да го провериш. На пръв поглед сайтът има вид на сайт за футболни прогнози, но се оказва, че има скрит нов ransomware, ако разчиташ само на антивирусна програма , има малък шанс тя да го пропусне и хоп всичките ти файлове са криптирани и не можеш да ги отвориш. Малко вероятен е такъв сценарий, но все пак докато антивирусната програма се осъзнае е възможно ...

Ако не вярваш ще ти намеря видео с подобен сценарий.

Тоест ако имам например 5 подобни програми все една ще го хване?
Не искам и няма да споря, не съм капацитет в тая област, просто казвам това което мисля и виждам на собствения си компютър. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

Никси здравей,

Според отчета няма конфликт с Kaspersky Total Security  17.0.0.611.  Shadow Defender обаче нещо светна в червено.

2016-09-01_22h53_28.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Bubbles написа:

Тоест ако имам например 5 подобни програми все една ще го хване?
Не искам и няма да споря, не съм капацитет в тая област, просто казвам това което мисля и виждам на собствения си компютър. :)

Просто вече има много различни начини да получиш зловреден код и понякога само антивирусната програма не може да реагира. Аз лично използвам такава структура на защита без да се имам за някакъв компютърен гуру, тук е малко усложнено, защото се добавят и правила за това от къде може да се инсталира софтуер т.е. дори да се свали нещо, например в Temp папката на браузъра то не може да се инсталира без администраторска разрешение т.е. да му дадеш Run as administrator, което е много сложна за начинаещ потребител. Изглеждат много програми накуп, но така умно направено може да изкара готини без проблеми ...

Lazy Admin.png

Ето тук се показва това, което споменах. Има инсталиран антивирус на Microsoft, но пропуска ransomware, който криптира всички документи и снимки, но Malwarebyte Anti-Exploit e допълнително ниво на защита, което предотвратява процеса

Лично аз предпочитам ЕМЕТ пред MBAE защото беплатната версия на MBAE не обхваща всички програми, а само определени, докато ЕМЕТ обхваща браузер, архиватор, PDF четец и т.нт

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, randb написа:

Лично аз предпочитам ЕМЕТ пред MBAE защото беплатната версия на MBAE не обхваща всички програми, а само определени, докато ЕМЕТ обхваща браузер, архиватор, PDF четец и т.нт

Погледни в темата за ЕМЕТ,а ако ти трябва код за МБАЕ премиум пиши,ще ти изпратя (:
Никси,явно VoodooShield&KTS няма да се разберат помежду си...тва разполага с изкуствен интелект :giggle1:
weZTasF.jpg

Алекс/Ванко-на мен ми се налага да работя с заключващи програми понеже на няколко пъти попадаме на С&C панели закичени с 0-days 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

Погледни в темата за ЕМЕТ,а ако ти трябва код за МБАЕ премиум пиши,ще ти изпратя (:
Никси,явно VoodooShield&KTS няма да се разберат помежду си...тва разполага с изкуствен интелект :giggle1:
weZTasF.jpg

Алекс/Ванко-на мен ми се налага да работя с заключващи програми понеже на няколко пъти попадаме на С&C панели закичени с 0-days 

Здрасти,Васко. Не си далеч от истината:

https://malwaretips.com/threads/voodooshield-ai-artificial-intelligence.56588/

Между другото ако искаш лиценз ми кажи ще ти дам.;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване