Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

преди 43 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Кой ще седне да чете? Колкото повече я стягам като Комодо повече ще пищи то е ясно!

Виж хората сме различни! Ако почне да ме тормози няма как да не я махна.

Предубеден ли си,или така ми се струва?Да беше го сложил това Комодо,да видим какви точно са ти забележките...Лично ще ти предоставя настройки-да разбереш,че не само антивирусната трябва да е умна,ами и задклавиатурното...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми антивирусна да е лека добра и да не пречи на игрите като например влизам в World of Tanks (танковете) играя през wifi и ме дискънектва някоя която да не товари и нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 часа, NIKISHARK написа:

Предубеден ли си,или така ми се струва?Да беше го сложил това Комодо,да видим какви точно са ти забележките...Лично ще ти предоставя настройки-да разбереш,че не само антивирусната трябва да е умна,ами и задклавиатурното...

Не искам да ме тормози а аз внимавам! Пак не си разбрал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.09.2016 г. в 10:38, _Alex&Vanko_ написа:

Не искам да ме тормози а аз внимавам! Пак не си разбрал.

Можеш да ги пробваш всичките една след друга и след около 10 години вероятно ще си имаш реални лични изводи - като мен, защото точно тази глупост натворих....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

След reset на Windows 10, реших да заложа на комбинацията Kaspersky Free Antivirus 17 + Comodo Firewall 10. Това подковано с Zemana AntiMalware Premium и CryptoPrevent 7. Засега се оказва доста добра комбинация, която изобщо не ми товари компа (модел 2010г с i5. 8GB RAM и SSD).

Евентуален "недостатък" за някой може да се окаже руският интерфейс на KFA, но аз си го знам и грам не ме бърка. :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.12.2016 г. в 11:05, zitrön написа:

След reset на Windows 10, реших да заложа на комбинацията Kaspersky Free Antivirus 17 + Comodo Firewall 10. Това подковано с Zemana AntiMalware Premium и CryptoPrevent 7. Засега се оказва доста добра комбинация, която изобщо не ми товари компа (модел 2010г с i5. 8GB RAM и SSD).

Евентуален "недостатък" за някой може да се окаже руският интерфейс на KFA, но аз си го знам и грам не ме бърка. :ph34r:

Спрямо подобен конгломерат 360 TS  сам и също безплатен е много по-добър избор.  Работи си отлично и само с 2GB RAM.  Кихчо е в обединено кралско войнство с дефиниции на  Avira и  Bitdefender. Не му е нужна и стена като  Comodo Firewall 10. Zemana AntiMalware Premium и CryptoPrevent 7 са съвсем ненужни при наличен китайско-германо-румънски конгломерат - все пак нещата са обединени само в една програма.   Лично мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, NEY написа:

Спрямо подобен конгломерат 360 TS  сам и също безплатен е много по-добър избор.  Работи си отлично и само с 2GB RAM.  Кихчо е в обединено кралско войнство с дефиниции на  Avira и  Bitdefender. Не му е нужна и стена като  Comodo Firewall 10. Zemana AntiMalware Premium и CryptoPrevent 7 са съвсем ненужни при наличен китайско-германо-румънски конгломерат - все пак нещата са обединени само в една програма.   Лично мнение.

Бях качил 360TSE, ама нещо не ми беше по вкуса. Иначе нямах забележки от нея, но на мен ми трябваше и стена, която да блокира достъпа на някои програми до нета. GlassWire, офериран с Кихчото, нещо много постен ми се струваше. А като сложих Комодо-то и се припокриваха част от функциите на двете програми, та изключвах функции от Кихуто...

Редактирано от zitrön (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Calando написа:

Колеги, от доста време не се занимавам с антивирусни програми и сега, тъй като имам нова машина, започнах да ги разглеждам. Можете ли да препоръчате някоя нормална антивирусна програма, която не са я развалили тотално. След като изпробвах BitDefender - тежи, Avira - няма интерактивен режим и сканира след всяко засичане, ESET - също са си премахнали интерактивния режим, Comodo - който си добави собствените файлове като неразпознати, блокира разни нормални известни файлове, а след това и не можа дори да се деинсталира добре.... Направо ми писна, разочаровах се и ми се отщя да инсталирам другите.

Нямам проблем да бъда без защита, то си е до интернет култура, но ми се ще да имам нещо за спорта. Държа да има интерактивен режим и да не тежи. Какво е положението с онези китайци?

Честита новата година!

Я ми кажи как стана тая работа с Comodo-то,че ми стана интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, NIKISHARK написа:

Я ми кажи как стана тая работа с Comodo-то,че ми стана интересно.

Инсталирах го нормално. (Последната 10-ка) Не видях Custom инсталация дори и си инсталира всичките тъпни като GeekBuddy и т.н., но го преглътнах. 

След инсталацията превключих на Proactive конфигурация. Малко след това ми блокира софтуера за track pad-a и още нещо... След това видях, че е добавило в Sandbox-a разни негови файлове - един негов от temp-a и още 2-3 от собствената му папка. 

Въобще не ме грабнаха гореописаните неща и не се постарах да ми хареса повече. Не са си направили деинсталаторче дори, та през Add&Remove го премахнах. В момента Security Center-a все още показва, че е инсталирано, та ще се наложи да го ресетвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да те убеждавам.Дръпнал си offline инсталатора..за това не ти е дал Custom-изиране.Реда е такъв-Инсталираш-Скан по рейтинг-Анивирусен скан и превключваш на proactive..Както и да е.

А 360 Total Security  или 360 Total Security Essential разгледа ли ги?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, NIKISHARK написа:

Аз няма да те убеждавам.Дръпнал си offline инсталатора..за това не ти е дал Custom-изиране.Реда е такъв-Инсталираш-Скан по рейтинг-Анивирусен скан и превключваш на proactive..Както и да е.

А 360 Total Security  или 360 Total Security Essential разгледа ли ги?

Може и аз да съм подходил неправилно с природата на програмата, но все пак ми направи лошо впечатление. Трябва и да ти е симпатична все пак.

Не съм пробвал досега 360. Какви са впечатленията - не ми стана ясно кои ядра използва за реално време и дали multi-core-a e оптимизиран добре, има ли интерактивен режим?

Редактирано от Calando (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има проактивна защита,Тотал-а има и оптимизатори,до като в Essential-а  тези неща ги няма.Всъщност ето официалния сайт,най отдолу са дадени компонентите: http://www.360totalsecurity.com/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам от месец друга китайска-baidu antivirus и ми се струва доста прилична и съм доволен. Няма сложни неща в настроиките и заема малко расурси.............аз  търся точно това и разчитам предимно на мене си.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Щом започнеш да разчиташ на себе си натоварването от най-различни защитни модули спада.. Но точно с това Baidu имах проблеми..  инсталира ми се като adware преди няколко години с една програмка, след това пак някакви проблеми имах и не се затри лесно.. Но сигурно е било просто копие с интерфейса на самата програма, но със съвсем различен код..

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, NIKISHARK написа:

Има проактивна защита,Тотал-а има и оптимизатори

при всяко стартиране на машината ми излизаше съобщение от защитника на микромеките за премахване на малуер, но явно все не успяваше
след прочита на този пост, се реших да го пробвам Тотал-а
отчита zhpcleaner2016 като злонамерен софт, при всяко влизане в нета, ми дава съобщения на защитната стена долу вдясно, което ме дразни
но общо взето ми харесва

ps

това при windows 10

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Charlie_Harper написа:

Какво мислите за новата NOD32 версия 10 Antivirus ?

Ми познатият добър чичо Нод. Те в Словакия много резките промени не ги обичат. Така че си е общо взето същата програма от 6-7, като има заздравена защита срещу експлойти и възможност за сканиране на рутера. Държи се стабилно и както обикновено, поне при мен, трябва да използвам тулчето им да си остържа Уина от нея, като реша да я махам. Всъщност говоря за Смарт Секюрити, но то важи и за "антивирус".

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Методи Дамянов написа:

трябва да използвам тулчето им да си остържа Уина от нея

Че след коя защита не е така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

'сички оттърват мат'р'ял. Затова и всички си имат стъргалки.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Charlie_Harper написа:

Какво мислите за новата NOD32 версия 10 Antivirus ?

Не лоша като антивирус,дори бих казал един от най-добрите...много писане при настройките на Hips-за(срещу ransomware съм дал готови настройки в темата) за това ползвам Comodo Firewall с пясъчника..защото не харесвам обучаващи режими.

преди 31 минути, :::::::::::::::::::::::::: написа:

при всяко стартиране на машината ми излизаше съобщение от защитника на микромеките за премахване на малуер, но явно все не успяваше
след прочита на този пост, се реших да го пробвам Тотал-а
отчита zhpcleaner2016 като злонамерен софт, при всяко влизане в нета, ми дава съобщения на защитната стена долу вдясно, което ме дразни
но общо взето ми харесва

ps

това при windows 10

Фалшиво е засичането-добави в изключенията...поне има такава опция,след като го измъкнеш от карантината...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на ‎3‎.‎10‎.‎2016‎ г. в 19:10, attj написа:

защото точно тази глупост натворих....

И сега 10 години по-късно?

преди 12 часа, NIKISHARK написа:

Нямам проблем да бъда без защита, то си е до интернет култура

Лошото е, че вече и само от браузване може да закачиш някоя хубавина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване