Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

преди 10 часа, icotonev написа:

Брей...страшни...! Кажете една комбинация че и аз да си спретна една защита...!;)

Точно ти можеш и без защита и пак ще се справиш.    

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А недей..!" Врее " версията е огън...!

Вие използвате една от най-добрите ....Коя версия използвате и на каква операционна система ..? Каква е причината ..за това ваше решение..? Не разбирам какво имате впредвит....но не вкарвай

В много случаи няма разлика в качеството между безплатен и платен вариант. А вторият просто предлага повече възможности, които може и да не са ти нужни.

Публикувани изображения

In

Post by: Lital Asher-Dotan

Ransomware is Here to Stay

This year, ransomware attacks have become more prevalent and attackers are demanding larger ransoms, estimated to cost victims hundreds of millions of dollars. We saw criminals targeting organizations like Hollywood Presbyterian Hospital and San Francisco Municipal Transportation Agency as well as local governments and individuals. In other words, ransomware doesn’t discriminate.

The Failure of Antivirus

The main reason ransomware attacks are so successful is that traditional antivirus software cannot detect them. New variants of ransomware are developed every day, so signature-based defenses can’t identify and protect an organization from the ransomware causing damage. In addition, many types of ransomware are polymorphic, meaning it generates a new hash every time it propagates to avoid detection.

The Common Denominator

Cybereason researched tens of thousands of ransomware variants belonging to over 40 ransomware strains, including Locky, Cryptowall, TeslaCrypt, Jigsaw and Cerber and identified the behavioral patterns that distinguish ransomware from legitimate applications. While each ransomware strain was written by different criminal teams, they all exhibit the same low-level file-related behavior. Ransomware attempts to encrypt as many files as possible, as quickly as possible.

Introducing RansomFree

Cybereason has developed a unique behavioral approach to stop ransomware in its tracks. Since we’ve identified the typical pattern of behavior, we know how and where ransomware will start encrypting files. We built this knowledge into RansomFree: a free, anti-ransomware software that detects and blocks ransomware.

By targeting the common behavior of ransomware, Cybereason RansomFree protects against 99 percent of ransomware strains. RansomFree detects ransomware, suspends the activity, displays a popup that warns users that their files are at risk and lets the user stop the attack with one click.

ransomfree-alert-window

Protection From an Array of Ransomware Attacks

RansomFree protects against local encryption as well as the encryption of files on network or shared drives. The encryption of shared files is among the doomsday scenarios an organization can imagine. It takes only one employee on the network to execute ransomware and affect the entire company.

RansomFree catches stand-alone ransomware programs as well as fileless ransomware. Stand-alone ransomware uses vulnerabilities in applications, like buggy Flash code, but fileless ransomware abuses legitimate Windows tools, like the PowerShell scripting language or JavaScript, to carry out its malicious intentions.

troducing RansomFree by Cybereason

https://ransomfree.cybereason.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ице, Ице, коолко има да учиш още! :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'бе, я по-добре не пущай тока до машината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, icotonev написа:

Много....направо се уплаших....тестове ,виртуални машини...много сложно...! :shy11:

ВМВАРЕ конвертор е безплатен -конвертира физическата машина във виртуална

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека нощ..момчета....вече съм на години..трябва да си почивам повече...! Някой да хвърли светлина по въпросите тук.....! Има още хора тук май които не сме вадили от батака...!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, icotonev написа:

Спирам с шегите...добре се работи в тази тема...Браво..! :)

То много хубаво - ама вземи публично си избери някакъв антивирус!   Защото възниква реална заплаха за фалит на защитния софтуер!   Когато нещо не се купува - то просто става никому ненужно....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско за препоръките,на този етап ще се въздържа да слагам. Постоянно ми излизаше предупреждение, че съм инфектиран и много ме дразнеше, напоследък спря да се появява. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Временно сега ползвам само SEP 12 - с  Win XP, Win 7 и Win 8.1. Сега съм с втората най-ползвана програма в света. 360 TS невинаги се деинсталира по стандартния начин и това още веднъж я доказва като неподходяща за множество неопитни позватели.   Реално е трудно неопитен ползвател да съумее да си намери и инсталира безплатно  клиентската версия на Symantec EP 12. Макар, че си има тема за това тук в този форум.    Излиза, че най-ползваните програми са сложни за инсталиране като настройки и ползване - дали те въобще са подходящи за неопитни ползватели?  И защо на нас да ни изглеждат сложни и трудни - след като стотици милиони ползватели в света се справят с ползването им? Над това последното е добре да се позамислим - защото логиката е проста, редно е да са най-добри най-използваните програми в света. Че те допускат  и законно безплатно ползване у дома - при това на пълнофункционални неорязани версии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Интересува ме нужно ли е да си сменя антивирусната и ако да - с каква друга? В момента и от доста време ползвам Comodo ISP 8. Няколко пъти чета, че в тестове е на последните места. Чел съм и мнения, че тези тестове нямат много общо с "реалния свят". Бих казал, че нямам "нелегален" софтуер, игри не играя, по принцип влизам в ограничен брой сайтове като има и такива, от които ми се появяват изскачащи прозорци. От сегашната програма нямам конкретни оплаквания - освен, че като си отворя папката с колекцията програми и харда пощурява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sten90 написа:

Здравейте. Интересува ме нужно ли е да си сменя антивирусната и ако да - с каква друга? В момента и от доста време ползвам Comodo ISP 8. Няколко пъти чета, че в тестове е на последните места. Чел съм и мнения, че тези тестове нямат много общо с "реалния свят". Бих казал, че нямам "нелегален" софтуер, игри не играя, по принцип влизам в ограничен брой сайтове като има и такива, от които ми се появяват изскачащи прозорци. От сегашната програма нямам конкретни оплаквания - освен, че като си отворя папката с колекцията програми и харда пощурява.

Това,че е на последно място в класациите НЕ Е критерий,и нищо не означава,ако си я конфигурирал правилно...Комодо е с изключително мощни настройки,включително и за заключване на системата.HIPS-а е на изключително ниво,пясъчника също!Нещо,което работи добре-не се сменя...научаваш се само как да работиш с него още по-добре!

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Desdinova написа:

Антивирусните са безполезни, по скоро са още един вектор за атака.

:offtopic_s:Всеки има право на мнение..и избор....аз предпочитам да имам някаква защита,пред никаква....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Desdinova написа:

Но и с антивирусна нямаш защита. Това е само мит.

След като се изказвате толкова негативно спрямо тях, е добра идея да защитите думите си с някакво доказателство. Иначе така написано, това са просто думички, буквички и там някакви точици и запетайчици.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха и по-горе, всеки има право на мнение, но този мит, както го наричаш ме е спасявал хиляди пъти през годините, а и не само мен. Но всеки е свободен да твърди каквото иска и да ползва или не каквото пожелае. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Desdinova написа:

Но и с антивирусна нямаш защита. Това е само мит.

Всъщност,темата е за препоръки...Добре би било да разбиете ..митовете или да(не) препоръчате антивирус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи в моят случай най-много да инсталирам по-нова версия на Комодо? Освен ако има някакви съображения против. Чел съм, че някои антивирусни трябва да се деинсталират по специален начин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sten90 написа:

Значи в моят случай най-много да инсталирам по-нова версия на Комодо? Освен ако има някакви съображения против. Чел съм, че някои антивирусни трябва да се деинсталират по специален начин.

Предлагам,преди да надградиш версията,да се запознаеш с новата и възможностите ,които предлага.Не мисля ,че ще те разочарова...

p.s

До сега не съм намирал сайт,в който толкова подробно, да са описани възможностите на програмата....

Не е необходимо да спазваш стриктно описаното..само това от което имаш необходимост

https://www.comss.ru/list.php?c=comodoblog

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sten90 написа:

За изскачащите прозорци ползвай блокатор на реклами (adblock).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Stoyannnov написа:

След като се изказвате толкова негативно спрямо тях, е добра идея да защитите думите си с някакво доказателство. Иначе така написано, това са просто думички, буквички и там някакви точици и запетайчици.

https://www.wired.com/2017/03/clever-doubleagent-attack-turns-antivirus-malware/

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Desdinova написа:

Това е вече стара новина и някои благодариха за доклада и закърпиха продуктите си, някои я опровергаха. А и ако се използва система като CIS с няколко нива на защита това няма да пробие програмата. Вече е обсъдено във форума им. Винаги истината е била в многопластовата защита. А вектори на атака има и на гол Windows, не само на облечен, но поне облечения ще спаси от нещо, голия едва ли. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Това е вече стара новина и някои благодариха за доклада и закърпиха продуктите си, някои я опровергаха. А и ако се използва система като CIS с няколко нива на защита това няма да пробие програмата. Вече е обсъдено във форума им. Винаги истината е била в многопластовата защита. А вектори на атака има и на гол Windows, не само на облечен, но поне облечения ще спаси от нещо, голия едва ли. ;)

Статията е от преди няколко дена, но дори и да е пи стара основните идей са все още валидни. Но всеки има право на избор и може да прави каквото си поиска :), дори и да е пълна глупост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване