Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 6 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Те може да се аргументират, но и там резултатите са 50/50 общо взето. Че има своите недостатъци има, това е факт...известна нестабилност, понякога пик в използваните ресурси, незачитане или изтриването на правила, слаба антивирусна (за който ползва CIS), пропуски в Cloud и честия whitelisting на зловредни приложения по репутация, но пък не може да се отрече силата нито на Auto-Containment (говорим за AUTO...защото повечето сандъци са MANUAL), нито възможностите на HIPS-а (дори без да е на Paranoid), нито гъвкавостта на стената (с възможностите за мощни правила дори да няма IDS възможности).

На мен повече ми прилича на 70-80% тотално я отричат и буквално разнищват, и 20-30%, които казват, че си има своите добри страни, но са доста малко в сравнение с недостатъците и не я ползват/не биха я препоръчали да се инсталира на Windows 10 (самият Andy Full го каза, който беше май един от малкото, които каза по нещо положително за Comodo). Общо взето никой не я и не би я препоръчал. Както и ти спомена - ''известна нестабилност, понякога пик в използваните ресурси, незачитане или изтриването на правила, слаба антивирусна (за който ползва CIS), пропуски в Cloud и честия whitelisting на зловредни приложения по репутация''. На мен това ми звучи като много сериозни недостатъци. Свикнал съм програмите, които ползвам да ги инсталирам и забравя, че ги има. 

Може да я пробвам, като дойде време за преинсталация, че ме хвана любопитството - толкова плю*не по друга програма не помня да е имало от времето на ccleaner вируса и utorrent миньора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 10 не знам как се държи, защото ползвам 8.1 Но споменават, че версия 10 била стабилна на Windows 10. Само новите билдове се дънели там. Може и да е така, защото те MS постоянно променят нещо и често дори самите те чупят с тея rush-нати актуализации. Но аз говоря от мое име и опит, че поне на 8.1 не съм видял, много сериозни бъгове. Да, срещал съм такива разбира се, но то такива съм срещал и в доста други програми за защита като цяло. Иначе не бих я препоръчал на начинаещи потребители (както са казали и повечето там..."харесвам, я но да си я ползвам аз"), но това не означава, че програмата все още не е солидна. Това, че комплексирания китаец Умбра вече не я ползва, защото имала 12 годишен бъг в изтриването на правила (нещо, което аз не съм срещал до момента) и че добавяла в белите списъци зловреден софтуер (нещо, което се оправя лесно като просто се спре Cloud-a и се изтрият доверените сертификати) не означава, че всички, които я ползват са "noobs", както се е "изакал" в темата...Той е най-големия специалист, няма що. Просто вече мина модата малко по-малко на HIPS-осве за домашна употреба и оттам се чудят, защо още някой би я ползвал. Ами аз бих я ползвал и точно, защото обичам HIPS не ползвам конфигурацията на Cruel Sister. Последната нещо вече не пише там, защото може би се е сдърпала с китайчето...кой знае. Както и да е де...аз лично към момента нямам намерение да я сменям, а и да го направя ще е в посока SpyShelter 12 free, която май е последната, която има стена и HIPS...тъй като вече няма PrivateFirewall, няма OSSS, няма MalwareDefender, няма Outpost и т.н. В платената ZoneAlarm има нещо като HIPS и там, но нещо от версия 5 май не съм я тествал. Колкото до плюенето, то там плюят по доста програми още, не само по Comodo. Не е лошо да се четат отзиви, но винаги най-важните си остават личните впечатления. Така е и с ревютата на техника и филми и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм BVLon, авторът на “Comodo Internet Security. Or lack of such.”

Това което се опитвам да обясня е, че механизмите на Комодото са остарели и не са еволюирали много от 2008 насам.

Никой няма нужда да се занимава с поп-ъпи и запитвания, бъгове и престарели, тежки технологии, като ВСИЧКИ други производители предлагат тиха и умна защита, без постоянният рев.

Механизмите на Комодо са подходящи за бизнес среда, работеща с 5 програми и поддържана от IT Admin, но домашният потребител няма нужда от цялата “палява” за да оключи някоя друга снимка и хронологията си в браузъра, която така или иначе е прихваната чрез бисквитки и тракери.

Както съм им казал, освен ако не си учен на Гилеад, или химик в Проктър & Гамбъл, едва ли има какво толкова да отключваш и може да си инсталираш комфортна защита, като Нортън, F-Secure, TrendMicro...

Колкото и технологии да има наблъскани в един антивирус, и дори и 200% ефективен да е, няма да си решиш всички проблеми с него. Няма да спреш компании да ти продават данните, или да изтичат в бриичове, няма да спреш изтичането на данни от умната крушка итн.

Ама ниско-интелигентни, пъпчасали китайци там продължават и продължават да спорят че била ефективна... Пожелавам им успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във форума на kaldata. Радвам се, че има и българи в чуждестранните форуми (колегата IcoTonev ми каза, че сте българин). Аз лично не съм се регистрирал там (мога да бъда част от екипа ако поискам, но нямам време да помагам и там, защото вече нямам толкова свободно време, както преди 10 години да речем). Как така решихте изведнъж да се включите в тази дискусия или някой просто ви я посочи? Просто "съвпадението" е доста голямо...

Comodo няма нужда от чак такава еволюция, защото той винаги е бил инструмент за превенция. HIPS/SANDBOX-a са достатъчно солидни инструменти. Както нямат нужда от еволюция Software Restriction Policies, AppLocker, Anti-Exe (като NoViRusThanks ExeRadar, AppGuard) и програми за виртуализация като ShadowDefender, Toolwiz Time Freeze, Deep Freeze или други ръчни пясъчници като Sandboxie и донякъде ReHips.

Аз ползвам COMODO от десетилетие сигурно, веднъж настроена, както трябва програмата е тиха и то доста (а съм задал максимален брой на диалоговите прозорци за максимално време). За месец сигурно да съм имал 4-5 запитвания, което е нищо. Пак зависи какво се прави със системата и дали често се качва софтуер и се тестват неща. Ако се тестват разбира се, че ще има една идея повече запитвания, но веднъж свикнала със наличните файлове в системата няма да издаде ни звук.

Изобщо не е тежка...тежка е, ако някой ползва калорифер. За модерна система (при това не от най-мощните е сравнително лека). Особено ако се ползва Comodo Firewall, вместо CIS. То от години се знае, че да се ползва CIS е лудост. CF е повече от достатъчен (особено ако се комбинира с Windows Defender или Kaspersky Security Cloud Free). А кой има нужда или няма нужда от тази комбинация е вече въпрос на личен избор и преценка...същото е и за всички защитни програми, не само за Comodo. Иначе това за данните е проблем на всички компании...Наскоро на avast доста им падна рейтинга в тази насока. На Norton пък колко пъти му крадоха кода през последните години? Аз си спомням за поне 2 или 3 пъти. Кой знае колко bypass-а може да са измислили авторите на APT атаки през това време. То май й на Kaspersky изтече един път. Comodo пък са се дънили като продаваха сертификати на злосторници те по едно време. Но все пак за домашна употреба не е чак толкова фатално, защото едва ли домашен потребител има чак толкова секретни документи. А е една идея по-добре да има някаква защита пред това да налети на някой нов ransomware (най-малкото, защото последните са доста досадни ако не друго).

Всъщност китайците там приказват, че вече не била ефективна (визирам Умбра)...другите го следват като стадо. А само до преди години всички я боготворяха едва ли не. Аз затова предпочитам да вярвам на собствените си тестове. А те за последните 11 години са сравнително доста. На мен лично ми липсват програми като PrivateFirewall, MalwareDefender, Outpost, OSSS, ThreatFIre, Mamtu, Zemana Anti-Logger, OnlineArmor, DefenseWall, GesWall и т.н. но какво да се прави. Затова наред с т.нар. Hardening на системата си и избора на защитен/тни продукти правя чести бекъпи и винаги Image на системния дял с Macrium Reflect (100% защита така или иначе няма).

Поздрави!

Иначе ако ми пратите онзи "sample" с който тествахте Norton (говоря за скрипта в Word документа) ще го тествам и с Comodo. Убеден съм, че ще го сложи в пясъчника. Ако не това, то HIPS-а ще реагира, защото дяловете са сложени в "Защитени файлове и папки".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Добре дошъл във форума на kaldata. Радвам се, че има и българи в чуждестранните форуми (колегата IcoTonev ми каза, че сте българин). Аз лично не съм се регистрирал там (мога да бъда част от екипа ако поискам, но нямам време да помагам и там, защото вече нямам толкова свободно време, както преди 10 години да речем). Как така решихте изведнъж да се включите в тази дискусия или някой просто ви я посочи? Просто "съвпадението" е доста голямо...

Comodo няма нужда от чак такава еволюция, защото той винаги е бил инструмент за превенция. HIPS/SANDBOX-a са достатъчно солидни инструменти. Както нямат нужда от еволюция Software Restriction Policies, AppLocker, Anti-Exe (като NoViRusThanks ExeRadar, AppGuard) и програми за виртуализация като ShadowDefender, Toolwiz Time Freeze, Deep Freeze или други ръчни пясъчници като Sandboxie и донякъде ReHips.

Аз ползвам COMODO от десетилетие сигурно, веднъж настроена, както трябва програмата е тиха и то доста (а съм задал максимален брой на диалоговите прозорци за максимално време). За месец сигурно да съм имал 4-5 запитвания, което е нищо. Пак зависи какво се прави със системата и дали често се качва софтуер и се тестват неща. Ако се тестват разбира се, че ще има една идея повече запитвания, но веднъж свикнала със наличните файлове в системата няма да издаде ни звук.

Изобщо не е тежка...тежка е, ако някой ползва калорифер. За модерна система (при това не от най-мощните е сравнително лека). Особено ако се ползва Comodo Firewall, вместо CIS. То от години се знае, че да се ползва CIS е лудост. CF е повече от достатъчен (особено ако се комбинира с Windows Defender или Kaspersky Security Cloud Free). А кой има нужда или няма нужда от тази комбинация е вече въпрос на личен избор и преценка...същото е и за всички защитни програми, не само за Comodo. Иначе това за данните е проблем на всички компании...Наскоро на avast доста им падна рейтинга в тази насока. На Norton пък колко пъти му крадоха кода през последните години? Аз си спомням за поне 2 или 3 пъти. Кой знае колко bypass-а може да са измислили авторите на APT атаки през това време. То май й на Kaspersky изтече един път. Comodo пък са се дънили като продаваха сертификати на злосторници те по едно време. Но все пак за домашна употреба не е чак толкова фатално, защото едва ли домашен потребител има чак толкова секретни документи. А е една идея по-добре да има някаква защита пред това да налети на някой нов ransomware (най-малкото, защото последните са доста досадни ако не друго).

Всъщност китайците там приказват, че вече не била ефективна (визирам Умбра)...другите го следват като стадо. А само до преди години всички я боготворяха едва ли не. Аз затова предпочитам да вярвам на собствените си тестове. А те за последните 11 години са сравнително доста. На мен лично ми липсват програми като PrivateFirewall, MalwareDefender, Outpost, OSSS, ThreatFIre, Mamtu, Zemana Anti-Logger, OnlineArmor, DefenseWall, GesWall и т.н. но какво да се прави. Затова наред с т.нар. Hardening на системата си и избора на защитен/тни продукти правя чести бекъпи и винаги Image на системния дял с Macrium Reflect (100% защита така или иначе няма).

Поздрави!

Иначе ако ми пратите онзи "sample" с който тествахте Norton (говоря за скрипта в Word документа) ще го тествам и с Comodo. Убеден съм, че ще го сложи в пясъчника. Ако не това, то HIPS-а ще реагира, защото дяловете са сложени в "Защитени файлове и папки".

Здравейте колега, добре заварил. Беше ми посочена дискусията, иначе щях да я открия може би след около месец.

Когато тествах COMODO (мисля че с главни букви е стилизирано), системата ми стана изключително и противно тромава, нещо, което не ми се хареса особено.
Не знам дали беше времемен бъг, но на моята конфигурация (Core i7 6700; 16gb ddr4 ram + samsung 850 pro ssd) не го считам за нормално. Дори не можах да я деинсталирам, трябваше в Safe Mode да буутвам.

Не ми хареса също да ми добавя браузъри, DNS-и и всякакви други компоненти. Просто User Experience-a много яко куца и изисква много работа. Не ми хареса и че няма никаква защита от вредни сайтове и фишинг, или поне не я видях в действие. Интерфейсът не беше страхотен също.

Като превантивен инструмент е добра, и няма как да не е. По архитектура вместо да влага сложни анализи, просто праща всичко съмнително в пясъчника и го анализира с Viruscope. Простите решения са най-ефективни. Продължавам да твърдя обаче, че има много по-добри решения от нея.

От 2-3 дни насам тествам TrendMicro, на които не съм обърнал достатъчно внимание през годините. Същата за сега блокира всичко, което и подхвърля без да натоварва прекалено много, а уведомленията са изчистени и дори не съдържат името на вируса, или компонентът който го е спрял. TrendMicro 3-годишен лиценз може да бъде закупен за £11 ot eBay. В допълнение програмата леко ускорява буута, блокира "лоши сайтове" с висока ефективност и пази определени папки (а'ла Windows Defender Controlled Folders). Интерфейсът е лек, организиран, приятен и мега-опростен.

Дори и да не е Тренд, наистина има много АВ програми и всеки е способен сам да си избере. Както съм казал и в дискусията там, просто не бих я препоръчал. Аз също съм я ползвал преди години и бих я ползвал и днес, но нямам нужда от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Иначе прочетох всички мнения в темата и егото на някои там ми идва в повече. Никога не съм харесвал Умбра (не случайно го баннаха от редица форуми и го махнаха от екипа на Емси, но както и да е), а този другия, това че той не харесва програмата и си търси последователи (тези които не споделят неговото мнение им отговаря, а на другите раздава лайкове) си е негов проблем. Бил писал и книга пък не знае какво точно е Default-Deny и Анди му обяснява там...не мисля да я купувам аз тази книга, само защото учи в Университет и се мисли за голям разбирач. Набляга на слабия антивирусен компонент на CIS и слабите възможности за почистване (нещо което всички знаем и не е открил топлата вода). CIS винаги е бил пакет за превенция, не за почистване впоследствие. Разбира се, че там Dr.Web/Kaspersky нямат стигане. Бил използвал hooks за операциите на VirusScope компонентите...ми то и MBAE използва Hooks...може да е остарял похват, но явно работи. Истината е, че CIS без Kaspersky Free може (говоря за Free, защото тя няма ТАМ), но Kaspersky Free без CIS не може, защото както се вижда от темата за подпомагането пропуска чат-пат и то дори ransomware (въпреки System Watcher). Комбинация от двете е бетон, но ако трябва да избирам самостоятелна програма то би била CIS (ако говорим от безплатните разбира се)...пък дори без Kaspersky дефинициите на вградения Windows Defender пак биха били по-добри от тези в CIS и пак би било по-добро COMBO. Оттам насетне всеки си решава какво да ползва и как да си го настрои. Същия BVLon показал снимка как Norton спрял някакъв скрипт в Word и вика Norton се справя с Next-Gen гадини, а Comodo не...аз пък съм убеден, че и CIS щеше да го спре, защото има опция за анализиране на скриптове и би го сложил в Containment-a. В темата за подпомагането това съм го виждал вече. А и самия ОФИС пакет и PDF четец имат опции за затягане на сигурността относно прикачените файлове, макросите и JAVA езиците и т.н.

Погрешно сте разбрали, не съм казал че Комодо не се справя с next-gen гадини, нито съм казал че няма как да се предпазиш от тези скриптове. Те по подразбиране са авто-блокирани, като отвориш съдържащ ги документ. Това което съм казал, е че не мога да препоръчам софтуера на общата маса, той е по-скоро за една определена ниша от потребители, които искат да имат максимален контрол, върху това, което се случва в системата. След това се изреждат да обясняват как Комодо била страхотна за тях... Хора инсталирали комбинация от 10 анти-ексета, system-hardeners, anti-exploit... Кому е нужно всяка програма някога писана да я инсталираш и комбинираш с други? Едва ли някой от НАСА с последните данни за извънземен живот се подвизава там, в този долнопробничък форум, та да има нужда от такава защита. И да те инфектират, няма да е краят на света. Ще ръгнеш един флаш драйв да си преинсталираш Уиндоус (на SSD отнема <20 мин), ще си възстановиш данните от архивно копие... няма да настъпи световен катаклизъм. Времето, което ще изгубиш да се занимаваш с този тип програми = 10 х чисти инсталации, а 100% сигурност пак не ти е гарантирана.

Такъв тип сигурност + още много повече е необходима на бизнеса, където всяка минута downtime ти струва пари. Като домашен потребител, откъдето и както и да се оключваш, данните ти като река текат по черни маркети, спам-листи и много други. Пясъчникът на Комодо няма да ги спре.

Default-Deny не го учим, както сами виждате разбирането на Comodo за default-deny не е съвпада съвсем с това на Касперски. Това което е дефинирано в речникът на руснаците е Behavioural Policy Lockdown, default-deny може би се е наричало 2006. 

Книгата не съм Ви карал да я купувате, тя още не е издадена и едва ли скоро ще бъде. За сега имам други приоритети.

Това което съм обяснил, и което там не са разбрали, а виждам че и тук не е обяснено, е че днес има много по-големи заплахи от вируси, рансъми и криптирани файлове. Комодо, както и всяка друга стандартна АВ не са адекватни да се справят с тези опасности и идват next-gen approaches, като dark web monitoring, VPN, Security-as-a-Service, застраховки, криптиране, биометрична и двуфакторна сигурност и много други. Антивирусната, default-deny (макар и лепкаво дефинирано и всъщност несъществуващо понятие),  пясъчници и много други, бяха средства за защита през 2010. Сега никое от тях няма да ти помогне. Затова не е нужно да се обременяваш с тежки конфигурации, уведомления и въпроси и да си деградираш пърформанса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, BVLon написа:

Здравейте колега, добре заварил. Беше ми посочена дискусията, иначе щях да я открия може би след около месец.

Когато тествах COMODO (мисля че с главни букви е стилизирано), системата ми стана изключително и противно тромава, нещо, което не ми се хареса особено.
Не знам дали беше времемен бъг, но на моята конфигурация (Core i7 6700; 16gb ddr4 ram + samsung 850 pro ssd) не го считам за нормално. Дори не можах да я деинсталирам, трябваше в Safe Mode да буутвам.

Не ми хареса също да ми добавя браузъри, DNS-и и всякакви други компоненти. Просто User Experience-a много яко куца и изисква много работа. Не ми хареса и че няма никаква защита от вредни сайтове и фишинг, или поне не я видях в действие. Интерфейсът не беше страхотен също.

Като превантивен инструмент е добра, и няма как да не е. По архитектура вместо да влага сложни анализи, просто праща всичко съмнително в пясъчника и го анализира с Viruscope. Простите решения са най-ефективни. Продължавам да твърдя обаче, че има много по-добри решения от нея.

От 2-3 дни насам тествам TrendMicro, на които не съм обърнал достатъчно внимание през годините. Същата за сега блокира всичко, което и подхвърля без да натоварва прекалено много, а уведомленията са изчистени и дори не съдържат името на вируса, или компонентът който го е спрял. TrendMicro 3-годишен лиценз може да бъде закупен за £11 ot eBay. В допълнение програмата леко ускорява буута, блокира "лоши сайтове" с висока ефективност и пази определени папки (а'ла Windows Defender Controlled Folders). Интерфейсът е лек, организиран, приятен и мега-опростен.

Дори и да не е Тренд, наистина има много АВ програми и всеки е способен сам да си избере. Както съм казал и в дискусията там, просто не бих я препоръчал. Аз също съм я ползвал преди години и бих я ползвал и днес, но нямам нужда от нея.

Явно сте авторитетна личност щом сте админ в престижен сайт. Стана ми смешно , като ви четох първия пост, защото отричате една програма  и срещу нея изпъквате (рекламирате) друга, която обаче е платена , а става въпрос за безплатната стена на комодо. Може и да се представяте за някой , който не сте или наистина са ви платили  антикомодовците. Като нищо както споменавате да сте имали бъг в системата, щом при комодо ви се е натоварила системата. Може да сте имали заразен драйвър и от там да е проблема

Според мен лъжете 

Охо бутнахте и касперски да ви защитава. Интересно ми е до къде може да стигнете и колко още глупости може да изпонапишете само и само да правите анти реклама на комодо. От толкова много написани думи нищо все едно не сте казал. Хубаво е да имаш много привържаници , но ако наистина имаш ще пишеш смислени работи и като го четат хората ще им харесва и ще ценят. Нищо против вас , но затвърдете мнението си все пак сте интелигентен човек . Това да плюеш по 1 програма и да и скачаш на бой с 2 други е леко тъпичко ми се струва. Имам чувство , че в следващите постове пак ще почнете да рекламирате някакви програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Gangosa написа:

Явно сте авторитетна личност щом сте админ в престижен сайт. Стана ми смешно , като ви четох първия пост, защото отричате една програма  и срещу нея изпъквате (рекламирате) друга, която обаче е платена , а става въпрос за безплатната стена на комодо. Може и да се представяте за някой , който не сте или наистина са ви платили  антикомодовците. Като нищо както споменавате да сте имали бъг в системата, щом при комодо ви се е натоварила системата. Може да сте имали заразен драйвър и от там да е проблема

Според мен лъжете 

Не съм админ във въпросният сайт. Изразил съм мнение, като сайтът е предназначен точно за това, потребители да предоставят обратна връзка.

Не съм афилииран с нито една антивирусна компания, да седна да им правя реклама. Ако желаете да сравним Комодо с безплатни програми, то Bitdefender Free и Kaspersky Security Cloud Free са 2 конкурента на Комодо, които АЗ ЛИЧНО бих предпочел и препоръчал. Споменал съм Тренд Майкро, тъй като £11 за 3-годишен лиценз не е много различно от free. Това което правя, чисто като хоби, е да тествам различни системи и конфигурации за сигирност, които биха могли да помогнат, на потребители БЕЗ МНОГО ЗНАНИЯ. 

Не съм заинтересован да влизам в някаква дискусия с Вас, или да коментирам теориите Ви за конспирация. Всеки е свободен да изрази лично мнени и ако бяхте една идея по-нетесногръди, изобщо нямаше да чета Вашият коментар. Ако бяхте една идея по-информирани, щяхте да знаете, че няма антикомодци. Комодо е един много минимален играч в полето си на операция, оставащ зад Kaspersky, McAfee, Bitdefender, Symantec (NortonLifeLock), Webroot, Avira, GData и един билюк други... Пазарният дял който държат е нищожен за да седне някой да плаща за да ги "смачка", а те самите не драпат да превземат пазара. Както може би сте видели, Комодо са напуснали всички тестови организации. Ако много държаха да са на върха, подходът им щеше да е съвсем друг.

А дали съм имал заразен драйвър, бъг или каквото и да било, не ме интересува. В тази среда работят и са работили добре десетки други програми, само Комодо видя проблем. Софтуерът има нужда от много солидна доразработка. Default-deny with automated containment добре, ама всички бенефити свършват дотук. Вие сте напълно свободен да си я ползвате. Видях, че и други потреботели докладват същият проблем както в темата ми в Malware Tips, така и в официалният форум на Комодо. Може би и те лъжат и са платени? Самата компания е западнала и това не е изненада, като се има предвид че никой за техният софтуер не плаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, BVLon написа:

В тази среда работят и са работили добре десетки други програми, само Комодо видя проблем

Да потвърждавате , че системата ви е мазало . Щом сте тествали 10-ки програми за защита и след това комодо какво очаквате да ви се случи със системата да литне ли? Айде моля ви се . Едно е да инсталирате на девствена система друго е на разкрантена  , както вашата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gangosa написа:

Да потвърждавате , че системата ви е мазало . Щом сте тествали 10-ки програми за защита и след това комодо какво очаквате да ви се случи със системата да литне ли? Айде моля ви се . Едно е да инсталирате на девствена система друго е на разкрантена  , както вашата.

Другите и на разкрантена система нямат проблем, но може да сте прав. Ще го тествам пак на някое от другите ми устройства и ще ви ъпдейтна с резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, BVLon написа:

Самата компания е западнала и това не е изненада, като се има предвид че никой за техният софтуер не плаща.

Продължавате да грешите . Май не сте отваряли сайта на комодо . Ще ви дам линк да видите никой ли не плаща https://www.comodo.com/sme/?track=8263&af=7639

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Gangosa написа:

Продължавате да грешите . Май не сте отваряли сайта на комодо . Ще ви дам линк да видите никой ли не плаща https://www.comodo.com/sme/?track=8263&af=7639

COMODO Enterprise Security, което предлага форенсик анализът няма нищо общо с Comodo Home Solutions. Това са 2 различни дивизии, като нито една от тях не финансира другата, Може би трябва да се запознаете по-добре с бизнес структурата на Комодо. Отварял съм им сайтът и знам всички техни услуги наизуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, BVLon написа:

Самата компания е западнала и това не е изненада, като се има предвид че никой за техният софтуер не плаща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Gangosa написа:

Казах за софтуерът им, не съм казал за услугите им. Услугите са друга дивизия, която от години е на върха и от години си прибира парите. Благодарение на нея групата Комодо все още съществува и е име. Дивизията, която се занимава с антивирусният софтуер за дома и за бизнеса е западнала видимо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен са ненадминати интелигентни не пропускат и то безплатна версия. Това се нарича репутация. Инсталираш харесва ти и ги ползваш дълго време .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Gangosa написа:

Според мен са ненадминати интелигентни не пропускат и то безплатна версия. Това се нарича репутация. Инсталираш харесва ти и ги ползваш дълго време .

Интелигентни са, на онези години когато всички се занимаваха с дефиниции и съмнителни облачни методи (като Панда), те говориха за пясъчници. Но и преди, както и сега, имат нуцда от подобрения. Същото което ви пиша тук, съм го повторил 100 пъти и във въпросната тема там, но я оспамиха да плюят или да защитават Комодо. Не съм направил контест за най-добра антивирусна там, отчел съм няколко факта, които не ми харесват, а те са:

• Липсваща (или много слаба) защита от фишинг и заразени файлове, която изобщо не видях в действие.
  • Инсталира компоненти, които потребителят не е поискал изрично, като браузърът, и които не носят никакви ползи за сигурността.
  • Скоростта на системата ми беше засегната, деинсталацията не беше ефективна.
  • Самият антивирус не беше ефективен при почистването на системата след зараза, Комодо си остава превантивен инструмент. 
  • Интерфейсът е хаотичен и бавен, самите уведомления не биха били подходящи за НАЧИНАЕЩ потребител.

За Вас Комодо може да е подходяща, за мен също не е лоша. За обикновен потребител, нещо друго и по-дружелюбно би било по-добър вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BVLon написа:

Самият антивирус не беше ефективен при почистването на системата след зараза, Комодо си остава превантивен инструмент. 

А комодо ли допусна заразата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Gangosa написа:

А комодо ли допусна заразата?

КОМОДО не е допуснало зараза, както казах и там. Аз лично, като част от теста, спрях Комодо и заразих системата, защото ми беше интересно как ще реагира. Комодото се представи най-зле от всички, които съм тествал през последните години. Като превенция, на току-що инсталиран Уин, никой няма да има проблем с Комодо, стига да работи добре. И да му се занимава...

И пак, сигурно за 350 път ще повторя, че Comodo и с превенция, и без превенция, и с пясъчник и без, не е адекватно да се справи със заплахите, на които сме изложени днес. Други компании предоставят услуги като застраховка при кражба на самоличност и наблюдение на дарк нета, архивиране на файлове и криптиране, VPN, рутери и много други продукти, които в частност са адекватни да се справят с текущите проблеми. Комодо изостава и не предлага нищо такова.

100% превенцията на вируси няма да ти помогне, като данните ти изтекат в поредният бриич и някой се опита да си купи дънки на Дизел от италиански сайт с твоята карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, BVLon написа:

Аз лично, като част от теста, спрях Комодо и заразих системата, защото ми беше интересно как ще реагира

имаше време, когато и аз се занимавах с такава дейност...експерименти
с изключването на коя да е антивирусна, изключваш и нейната самозащита
в крайна сметка, установих, че дефендъра на микромеките ми е достатъчен
при умишлено изключване на антивирусната и последващо заразяване на системата,
ползвам портативни версии на онлайн скенери :
malwarebytes anti-malware {MBAM)
EmsisoftEmergencyKit (EEK)
SpyHunter

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

имаше време, когато и аз се занимавах с такава дейност...експерименти
с изключването на коя да е антивирусна, изключваш и нейната самозащита
в крайна сметка, установих, че дефендъра на микромеките ми е достатъчен
при умишлено изключване на антивирусната и последващо заразяване на системата,
ползвам портативни версии на онлайн скенери :
malwarebytes anti-malware {MBAM)
EmsisoftEmergencyKit (EEK)
SpyHunter

Бе то и аз някой от тия ползУвам, ама обекта на теста беше Комодо да видим как се справя. Емсисофт нямат нужда от тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, BVLon написа:

ма обекта на теста беше Комодо да видим как се справя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, BVLon написа:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Копирано от https://malwaretips.com/threads/comodo-internet-security-or-lack-of-such.98732/page-7#post-862981

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My feedback on Comodo has generated quite a lot of comments here, as well as in other forums, where people have literally burst in flames.

I have been criticised over the way I've tested Comodo (on a system that's normally used for malware and anti-malware testing).
It is important to note that I have always tested all other AVs on the very same system and NONE of them has caused the same issues that Comodo did. However, I can see that there is some ongoing work at the moment and bugs are getting fixed...

People also keep saying "We know their AV is the worst, it's a preventive tool". ...
YES, Comodo does offer great prevention of malware. I've criticised the package for
1. ) Totally ruining the user's comfort with system freezing and slowdowns, and
2. ) The package DOES offer great malware prevention, but everything and all benefits just end there, where other companies offer a lot more.

Due to the reasons mentioned above, and because no software package is perfect, I will re-test Comodo (only as a malware prevention tool) and post updated feedback.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, BVLon написа:

КОМОДО не е допуснало зараза, както казах и там. Аз лично, като част от теста, спрях Комодо и заразих системата, защото ми беше интересно как ще реагира. Комодото се представи най-зле от всички, които съм тествал през последните години. Като превенция, на току-що инсталиран Уин, никой няма да има проблем с Комодо, стига да работи добре. И да му се занимава...

И пак, сигурно за 350 път ще повторя, че Comodo и с превенция, и без превенция, и с пясъчник и без, не е адекватно да се справи със заплахите, на които сме изложени днес. Други компании предоставят услуги като застраховка при кражба на самоличност и наблюдение на дарк нета, архивиране на файлове и криптиране, VPN, рутери и много други продукти, които в частност са адекватни да се справят с текущите проблеми. Комодо изостава и не предлага нищо такова.

100% превенцията на вируси няма да ти помогне, като данните ти изтекат в поредният бриич и някой се опита да си купи дънки на Дизел от италиански сайт с твоята карта.

Имаше една хубава българска ...приказка: "Аз на очите си ли да вярвам или на..." От това което чета в постовете оставам с усещането,че критиката е с цел...не ме интересува каква...Не мога да разбера и номерата с изключване на антивируса-неговата работа е да спира заразите...по мое мнение тестовете са за разбиращи хора...не за аматьори...

Това за "350 път ще повторя, че Comodo и с превенция, и без превенция, и с пясъчник и без, не е адекватно да се справи със заплахите, на които сме изложени днес" може да се отнася и за всяка друга програма- антивирусите винаги са били след...Ако следвам логиката ти,неминуемо трябва да последвам и съветите в подписа ми!

Като ползвател на Comodo от поне 10 години съм на абсолютно противоположно мнение-програмата си има всичко-пясъчник,HIPS,стена...написана на чист български.....дори в съобщенията е дадена насока за адекватна реакция.Що се отнася за допълнителните компоненти-ми те се  опция и се премахват елементарно,още при инсталацията.Само някой трябва да чете и да мисли....свикнахме някой друг да мисли вместо нас и всичко да ни е наготово...Точно на такива,дето мислят,че лаптопа е сандвич-тостер и е предназначен да отгатва мислите на задклавиатурното устройство им слагам Comodo-със пясъчник и настройки на антивируса -карантина.....

Ако ще се коментира само Comodo,по-добре да се прехвърлят част от постовете....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, BVLon написа:

Здравейте,

Лично аз не съм усетил забавяне нито на старата щайга с Q9550, 8GB DDR2, GTX650Ti и без SSD на Windows 7, нито на новата с 8700к, 16GB DDR4 3200 (CL15), GTX 1060 6GB, 850 Pro (128GB) на Windows 8.1

Това което казвате, че добавя може и да не се ДОБАВЯ ако изберете CUSTOM инсталация и премахнете съответните там отметки.

VirusScope може да се направи да анализира не само файловете в пясъчника. Като е толкова проста технологията, защо всички не я добавят ами добавят както сам казвате 100 технологии, които все пак пропускат (защото аз по-често съм срещал в мрежата преодоляване на Norton, отколкото на Comodo). Ааа да...не могат да го добавят, защото автоматичния сандък е патент на Comodo. Не са открили те пясъчника, но автоматизацията е техен патент...

преди 5 часа, BVLon написа:

Потвърждавате, че COMODO не е допуснал заразяване на системата и отново потвърждавате, че антивирусния компонент е сложен за красота, нещо което вече обсъдихме. Та то ако се стигне до заразяване вече системата е компрометирана и не може да и се има доверие, но дори да искам да почистя няма да е с Comodo...Има си второстепенни скенери като Malwarebytes, HitmanPro, Zemana Anti-Malware, RogueKiller, EmsisoftEmergencyKit или просто ще си напиша скрипт за FRST и ще почистя ръчно. Ако вече пясъчника се пропука може да дискутираме, но дотогава няма какво ново да се каже. Затова казвам, че няма нужда да се ползва Comodo Internet Security за сметка на Comodo Firewall. Да, Comodo без HIPS и sandбоx не е адекватен, но той ГИ ИМА и всъщност точно те представляват COMODO така че си е много адекватен и ще бъде години наред, защото тези технологии работят на принцип, който изисква основно познания от потребителя, а не зависи от автоматизирани анализи на изкуствения интелект (като новите NEXT-GEN решения, които наскоро бяха преодолени след разгадаване на алгоритъма им на действие => https://skylightcyber.com/2019/07/18/cylance-i-kill-you/). Разбира се, те го поправиха, но тук няма как това да стане, освен ако самия потребител отговори неправилно (нещо което съществува като възможност, но пак проблема няма да е на програмата, а на задклавиатурното устройство).

Колкото до изтичането на данни, то такива сигурно изтичат и с Norton, пък и не вярвам тя да е по-лека от Comodo:

1ecuTN1.png

Между другото сте писали на Andy, че архивите все още не са голяма заплаха. Не знам дали сте видели тази тема:

https://malwaretips.com/threads/macdefender-test-2-trojan-ransomware.98294/

Това отново не е ново разбира се и не е широко разпространено, но си е един сценарий. Аз лично тествах Comodo и именно заради репутацията в един от сценариите се издъни (ако скрипта се изпълни директно през CMD.exe), но ако се стартира през RUN го блокира с анализа си на скриптове:

Но то там пък SYSTEM WATCHER даже и не гъкна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, Proshark написа:

Не мога да разбера и номерата с изключване на антивируса-неговата работа е да спира заразите...по мое мнение тестовете са за разбиращи хора...не за аматьори...

в сайтове, маймундата и подобие
среща се софтур с "активатори"
нали се сещаш, че трябва да се изключи за момент антивирусната
доста време търсих антивирусна, която при изключване, да запазва свойството на самозащита,  за да не изтрива активатори, ама не намерих такава
и да има опция за изключване на самозащита, за да може евентуално да се деинсталира 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...