Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ама вие или не четете, или четете, но интелектът ви е много ограничен. Това, което съм казал и за Комодо и за всички останали антивирусни е, че са остарели боклуци, с негарантирана ефективност. Вие продължавате да повтаряте за защитната стена и за пясъчника, за байпасите на Norton. Всички могат да бъдат байпаснати, включително и вашето любимо Комодо. Това не е темата на разговора там изобщо.

Темата е, че понеже антивирусната е, така или иначе безполезен инструмент (без значение коя точно ще бъде, дали Комодо, дали Нано АВ, Панда, Нортън и всяка друга), трябва да е тиха и лека. Със 100% улавяне на вируси няма да се защитиш от проджбата на личните ти данни, от небезопасни мрежи, от атаки към IoT устройства, затова не си заслужава да си инсталираш и търпиш л*йно като Комодо. 

Вие пак и пак повтаряте едно и също. Коя какво открила, какво не открила. А тестът ще си го направя както искам аз. Ти няма да ми казваш за кого са тестовете и за кого не са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, дръндю написа:

в сайтове, маймундата и подобие
среща се софтур с "активатори"
нали се сещаш, че трябва да се изключи за момент антивирусната
доста време търсих антивирусна, която при изключване, да запазва свойството на самозащита,  за да не изтрива активатори, ама не намерих такава
и да има опция за изключване на самозащита, за да може евентуално да се деинсталира 

И пак първо трябва да си убеден, че е чист. Има си ShadowDefender или VirtualBox, VMWare за подобни сценарии. Или дори вкарване в пясъчника на първо време за да се види какво точно прави или търсене на индикатори дали е зловреден с PEStudio. Изключването трябва да е последната инстанция и то е главно за ентусиасти, които знаят какво правят и какви ще са последствията от това действие. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

Изключването трябва да е последната инстанция и то е главно за ентусиасти, които знаят какво правят и какви ще са последствията от това действие. ;)

нали не нислиш, че всички сме специалисти като теб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, BVLon написа:

Ама вие или не четете, или четете, но интелектът ви е много ограничен. Това, което съм казал и за Комодо и за всички останали антивирусни е, че са остарели боклуци, с негарантирана ефективност. Вие продължавате да повтаряте за защитната стена и за пясъчника, за байпасите на Уиндоус. Всички могат да бъдат байпаснати, включително и вашето любимо Комодо. Това не е темата на разговора там изобщо.

Темата е, че понеже антивирусната е, така или иначе безполезен инструмент (без значение коя точно ще бъде, дали Комодо, дали Нано АВ, Панда, Нортън и всяка друга), трябва да е тиха и лека. Със 100% улавяне на вируси няма да се защитиш от проджбата на личните ти данни, от небезопасни мрежи, от атаки към IoT устройства, затова не си заслужава да си инсталираш и търпиш л*йно като Комодо. 

Вие пак и пак повтаряте едно и също. Коя какво открила, какво не открила. А тестът ще си го направя както искам аз. Ти няма да ми казваш за кого са тестовете и за кого не са.

Леко с тона. Забелязах, че и там сте арогантен. Една репутация трудно се гради и лесно се разваля. И там това ви го казаха директно. Явно вашия интелект е ограничен...самия пакет на COMODO е изграден на други технологии и не е типичния антивирус, а вие като игнорирате HIPS и Sandbox-a обезсмисляте целия пакет. Нещо което е абсурдно!

Ааа сега изведнъж станаха всички антивирусни? Нали другите бяха супер? И не, не се говори за bypass на Windows, а говорех конкретно за bypass на доста от платените програмки, които пропагандирате.

А иначе че антивирусните не струват се знае от години...в смисъл отдавна догонват (защото дефинициите са именно това) и затова взеха да вкарват и други технологии като поведенчески блокъри и прочие, но това е на мегдана. Има и алтернативни решения да се заключи човек основно с вградените средства на Windows и някои други по-сурови програми, но те далеч не са за болшинството ама дори по-малко и от сложния Comodo. Масата обичат решения от типа "Инсталирай и забрави"!

Както искате си правете тестовете, но не подвеждайте потребителите! Аз приключих с вас. Успех в начинанията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Леко с тона. Забелязах, че и там сте арогантен. Една репутация трудно се гради и лесно се разваля. И там това ви го казаха директно. Явно вашия интелект е ограничен...самия пакет на COMODO е изграден на други технологии и не е типичния антивирус, а вие като игнорирате HIPS и Sandbox-a обезсмисляте целия пакет. Нещо което е абсурдно!

Ааа сега изведнъж станаха всички антивирусни? Нали другите бяха супер? И не, не се говори за bypass на Windows, а говорех конкретно за bypass на доста от платените програмки, които пропагандирате.

А иначе че антивирусните не струват се знае от години...в смисъл отдавна догонват (защото дефинициите са именно това) и затова взеха да вкарват и други технологии като поведенчески блокъри и прочие, но това е на мегдана. Има и алтернативни решения да се заключи човек основно с вградените средства на Windows и някои други по-сурови програми, но те далеч не са за болшинството ама дори по-малко и от сложния Comodo. Масата обичат решения от типа "Инсталирай и забрави"!

Както искате си правете тестовете, но не подвеждайте потребителите! Аз приключих с вас. Успех в начинанията!

Пропагандирам ги, защото са леки, тихи и стабилни. А Комодо може да е тиха, ако си я туикнеш, но със сигурност не е стабилна.

И отново започвате с поведенчески блокъри, уиндоус туикове.... За вас да блокирате зловредният спфтуер и уязвимостите в системата е сигурност. Дотам се простират вашите знания, или може би дотам стига вашата употреба на електронни устройства, до един компютър с Уиндоус. Явно не сте чували за атаки на всякакви умни устройства, включително на кафе-машини, перални, коли и всякакви гаджети. Много държа да ми опазите Wi-fi свързаната пералня с поведенческия блокър на Симантек, или с пясъчникът на Комодо. 

Поради фактът, че заплахите тотално са се изменили, най-напред наблягам на потребителският комфорт когато пиша ревю. Вие обаче освен за пясъчника, за нищо друго не можете да се изкажете. Едно си баба знае, едно си баба бае.

Колко ви помогна пясъчникът на Комодо при изтичането на данни от НАП? Струва ли си да се занимавате с постоянните му бъгове и въпроси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, BVLon написа:

Пропагандирам ги, защото са леки, тихи и стабилни. А Комодо може да е тиха, ако си я туикнеш, но със сигурност не е стабилна.

И отново започвате с поведенчески блокъри, уиндоус туикове.... За вас да блокирате зловредният спфтуер и уязвимостите в системата е сигурност. Дотам се простират вашите знания, или може би дотам стига вашата употреба на електронни устройства, до един компютър с Уиндоус. Явно не сте чували за атаки на всякакви умни устройства, включително на кафе-машини, перални, коли и всякакви гаджети. Много държа да ми опазите Wi-fi свързаната пералня с поведенческия блокър на Симантек, или с пясъчникът на Комодо. 

Поради фактът, че заплахите тотално са се изменили, най-напред наблягам на потребителският комфорт когато пиша ревю. Вие обаче освен за пясъчника, за нищо друго не можете да се изкажете. Едно си баба знае, едно си баба бае.

Колко ви помогна пясъчникът на Комодо при изтичането на данни от НАП? Струва ли си да се занимаваш с постоянните му бъгове и въпроси?

За мен е стабилна. За 11+ години проблеми никакви на две отделни системи при всекидневни тестове и всякакви обичайни и необичайни задачки.

Вие на ударен ли се правите не знам, но все още говорим за Feedback-а ви за COMODO и затова се говори за пясъчници и HIPS-ове, защото той само това има, иначе е гол като пушка. А не въобще само за тези две технологии.

Ами да, само толкова са ми знанията...какво ли разбирам аз...

Голяма сте върти-опашка. Много ясно, че тук говорим за системи основно с Операционна Система Windows и то главно за домашни системи, не за бизнес средите, където си има разни Endpoint версии. Коя кафе-машина, пералня, дори кола и прочие върви с Windows, че да има версия на Comodo за нея? За различните системи макар риска да е различен си има различни решения за сигурност. Аз няма как да се занимавам с тях, защото даже нямам WiFi пералня, пък и да имах едва ли щеше да ми пука дали някой ще ми компрометира прането. Явно ще трябва да пусна MAC филтрирането на рутера и други настройки по него...

Comodo е виновен за изтичането на данни от НАП? Не знаех, че в НАП ползват Comodo...Колкото друго решение щеше да помогне там? Да при таргетирана атака всички решения биха се издънили...Затова е таргетирана. Колкото до пясъчника отдавна се знае, че трябва да се пипнат настройките за да може файловете в пясъчника да бъдат блокирани от комуникация навън.

Както и да е...явно говорим на различни езици, пък бил той и български.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, B-boy/StyLe/ написа:

За мен е стабилна. За 11+ години проблеми никакви на две отделни системи при всекидневни тестове и всякакви обичайни и необичайни задачки.

Вие на ударен ли се правите не знам, но все още говорим за Feedback-а ви за COMODO и затова се говори за пясъчници и HIPS-ове, защото той само това има, иначе е гол като пушка. А не въобще само за тези две технологии.

Ами да, само толкова са ми знанията...какво ли разбирам аз...

Голяма сте върти-опашка. Много ясно, че тук говорим за системи основно с Операционна Система Windows и то главно за домашни системи, не за бизнес средите, където си има разни Endpoint версии. Коя кафе-машина, пералня, дори кола и прочие върви с Windows, че да има версия на Comodo за нея? За различните системи макар риска да е различен си има различни решения за сигурност. Аз няма как да се занимавам с тях, защото даже нямам WiFi пералня, пък и да имах едва ли щеше да ми пука дали някой ще ми компрометира прането. Явно ще трябва да пусна MAC филтрирането на рутера и други настройки по него...

Comodo е виновен за изтичането на данни от НАП? Не знаех, че в НАП ползват Comodo...Колкото друго решение щеше да помогне там? Да при таргетирана атака всички решения биха се издънили...Затова е таргетирана. Колкото до пясъчника отдавна се знае, че трябва да се пипнат настройките за да може файловете в пясъчника да бъдат блокирани от комуникация навън.

Както и да е...явно говорим на различни езици, пък бил той и български.

Feedback-ът ми за Комодо е, че един обикновен потребител няма нужда да се занимава с Комодо и всичките му недостатъци, тъй като да си защитиш собственото устройство далеч не е достатъчно. Не съм казал, че НАП използват Комодо. Ако използваха, нямаше да има пробив. Давам ви го като пример как данните ви могат да бъдат откраднати отвсякъде и затова няма смисъл обикновеният потребител да се затормозява. И без това данните му ще свършат на черният пазар с, или без вирус.

Затова е препоръчително да се оставят настрана пясъчници, анти-ексета и ОС Харднъри и да се помисли за по-адекватни защити, като Next-Gen рутери, ВПН, наблюдение на личните данни, кредитният регистър, застраховка при кражба на личните данни и неоторизирани транзакции. А антивирус може да си инсталираш и на байду. С него и без него все тая, стига да не ти намаля продуктивността.

Тези препоръки изобщо грам не се отнасят до вас - първо таргетът ми е потребители които нямат опит и знания. Второ, поради регионът в който се намирате може и да сте изложени на друг спектър от заплахи. Не знам до колко пазарите онлайн с карта, до колко се свързвате с незащитени мрежи, доколко сте си оставили реалните данни по различните сайтове. Но не мислете, че всеки е като вас.

Нортън е споменат, като единствената компания (Заради LifeLock), която ти предлага обезщетение при краьба на самоличност. От тази година потребителите на Mobie Security ще имат и застраховка при пукнат екран. Освен това предлага архивиране и ВПН. С това покрива много по-широк кръг от запплахи, макар и да не е толкова добър антивирус, кокото Комодо. Има и 100% Virus Removal Guarantee. Не съм го споменал като образец за 100% откриване на вируси и защита. Проверете онлайн какво точно включва пакетът и ще разберете защо е препоръчан не само от мен, ами и от много други експерти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През годините (от v4 нататък) съм ползвал многократно CIS, но не съм го препоръчвал на приятели или като съм го правил, съм им казвал, че си иска настройка. Не помня да съм го ползвал без такава.

Никога не съм имал проблем с производителността на системата. За съжаление, до последния път, когато го инсталирах и Уиндоуса стартира за над 3 минути. Но това не беше чиста инсталация и отделно от това преди нея имаше друг антивир, който деинсталнах. Така че не знам на него ли да хвърля вината.

Разбира се, че входната точка, рутерът, е  по-важен от софтуерната защита. Касперски, Нортън, ЕСЕТ-месет. Ако са ти превзели рутера, все тая. They own you.

Но, много е важно това:

Цитат

защото той винаги е бил инструмент за превенция

Лично аз много харесвам идеята за комплексен пакет за защита, който е безплатен. И не е случайно, че не го включват в тестове.

Default deny не е старо-спряло. Както и много принципи от не знам колко години. Уайтлистингът е стара идея, но си действа все още (и смесения ѝ вариант) и много други изпробвани във времето концепции. Няма как концепции да остареят така.

Ако има нещо, което през годините ме е дразнило в Комодо е една не съвсем невинна ...лъжа. Че има интернет защитен модул. Няма. Има модул за уеб защита, но той действа, СЛЕД попадането на зловредния код в системата, а не да бъде засечен и спрян на изхода на източника (уебсайта, от който идва скрипта).Това е много важно уточнение, защото пакетът носи името (Comodo) Internet Security.

Ако има нещо, с което не съм съгласен с BVLon, това е за интерфейса - точката за контрол на цялата програма. Достатъчно интуитивен и подробен. Но също така и причината през годините тази програма да не се уеща като hog в системата (има достатъчно примери за некадърно създаден интерфейс). Обаче, да, по отношение на съобщенията може да са далеч по-информативни, особено, когато става дума за важни компоненти като проследяване на поведението на програмите. В тази област има две програми, които просто нямат конкуренция. И двете вече са в отвъдното - PCTools и стария Emsisoft (това днес е БитДефендър) и... a-squared ли се казваше? Стената на PCTools ти говореше на човешки, а не стандартизирани съобщения за различен вид поведение.

И в заключение. Не знам какво е настоящето състояние на Комодо. Имам дуал-бут конфигурация и в Уиндоус, който все пак използвам от време на време, имам инсталиран от една промоция споменатия Нортън. 360. Наистина съм впечатлен от поведението на програмата. Не съм я тествал подробно. Ако намеря време, ще го направя. От доста време не експериментирам, та не знам състоянието на другите продукти, но програмата май се справя успешно с малвъртайзинг атаки. И май не е на принципа на блеклистинга. Няма как да е - ежеминутно се генерират хиляди подобни страници. Не съм чел как ги бори, вероятно с някакъв прост принцип, понеже именно малвъртайзингът е една от основните заплахи днес и вектор за влизането на зловреден код в системата. Ироничното в случая е, че Нортът използва метод на малвъртайзъри, за да ми пробутва секюрити приставката си: щом включа браузъра си, при празна страница, се отваря нов таб и сайта на Нортън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Мальчик Бананан написа:

През годините (от v4 нататък) съм ползвал многократно CIS, но не съм го препоръчвал на приятели или като съм го правил, съм им казвал, че си иска настройка. Не помня да съм го ползвал без такава.

Никога не съм имал проблем с производителността на системата. За съжаление, до последния път, когато го инсталирах и Уиндоуса стартира за над 3 минути. Но това не беше чиста инсталация и отделно от това преди нея имаше друг антивир, който деинсталнах. Така че не знам на него ли да хвърля вината.

Разбира се, че входната точка, рутерът, е  по-важен от софтуерната защита. Касперски, Нортън, ЕСЕТ-месет. Ако са ти превзели рутера, все тая. They own you.

Но, много е важно това:

Лично аз много харесвам идеята за комплексен пакет за защита, който е безплатен. И не е случайно, че не го включват в тестове.

Default deny не е старо-спряло. Както и много принципи от не знам колко години. Уайтлистингът е стара идея, но си действа все още (и смесения ѝ вариант) и много други изпробвани във времето концепции. Няма как концепции да остареят така.

Ако има нещо, което през годините ме е дразнило в Комодо е една не съвсем невинна ...лъжа. Че има интернет защитен модул. Няма. Има модул за уеб защита, но той действа, СЛЕД попадането на зловредния код в системата, а не да бъде засечен и спрян на изхода на източника (уебсайта, от който идва скрипта).Това е много важно уточнение, защото пакетът носи името (Comodo) Internet Security.

Ако има нещо, с което не съм съгласен с BVLon, това е за интерфейса - точката за контрол на цялата програма. Достатъчно интуитивен и подробен. Но също така и причината през годините тази програма да не се уеща като hog в системата (има достатъчно примери за некадърно създаден интерфейс). Обаче, да, по отношение на съобщенията може да са далеч по-информативни, особено, когато става дума за важни компоненти като проследяване на поведението на програмите. В тази област има две програми, които просто нямат конкуренция. И двете вече са в отвъдното - PCTools и стария Emsisoft (това днес е БитДефендър) и... a-squared ли се казваше? Стената на PCTools ти говореше на човешки, а не стандартизирани съобщения за различен вид поведение.

И в заключение. Не знам какво е настоящето състояние на Комодо. Имам дуал-бут конфигурация и в Уиндоус, който все пак използвам от време на време, имам инсталиран от една промоция споменатия Нортън. 360. Наистина съм впечатлен от поведението на програмата. Не съм я тествал подробно. Ако намеря време, ще го направя. От доста време не експериментирам, та не знам състоянието на другите продукти, но програмата май се справя успешно с малвъртайзинг атаки. И май не е на принципа на блеклистинга. Няма как да е - ежеминутно се генерират хиляди подобни страници. Не съм чел как ги бори, вероятно с някакъв прост принцип, понеже именно малвъртайзингът е една от основните заплахи днес и вектор за влизането на зловреден код в системата. Ироничното в случая е, че Нортът използва метод на малвъртайзъри, за да ми пробутва секюрити приставката си: щом включа браузъра си, при празна страница, се отваря нов таб и сайта на Нортън.

Затова заглавието е "Comodo Internet Security. Or lack of such."

За интерфейсът... какво да кажа... Като гледам всички останали малко престарял ми се вижда и всичко е навсякъде. За такъв пакет, чиито таргет е напредналият потребител, а той често ще борави с него, можел е и малко по-полиран да бъде.

Рутерът е всъщност една от най-слабите и експлоатирани точки, поради много фактори. Затова са ми смешни хора, които ползват TP Link, пък са инсталирали 101 програми да пазят... и те не знаят какво. Точно такива са повечето в Malware Tips, ако им погледнеш конфгурациите. То софтуер и чудо, пък хардуера... кучета го яли. От 20 долара рутера става. Нали пръска мрежа. Ама то така е, като информацията ти още е от 2006, когато фалшивата антивирусна SpySheriff беше най-големият дерт. Ходи им обяснявай, че вече е 2020. 

Липсата на уеб филтър не е болка за умиране, те и без това къде работят, къде не. Може да си инсталираш развирение. Ама уж интернет сигурност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е тема за Комодо.   За мен CIS  е непрепоръчителен - заради грешките, сложните  сработвания и фалшивите тревоги на антивируса. Безплатната стена на Комодо за мен е най-добрата защитна програма - заради превантивните блокирания със сандбокс или с хипс,  като дефиниции не са нужни.Не съм установил грешки и сложни сработвания.   На второ място бих класирал корпоративната версия на  SEP 14 - клиентската версия на  Symantec Endpoint Protection  допуска безплатно ползване у дома. На трето място класирам 360 TS -  програмата с най-много ползватели в света.   Това са моите изводи след над 15 години експерименти с всякакъв вредоносен код при пробвания с почти всички защитни програми в реална среда.    Вероятно съм субективен.   Нека се върнем в темата - бихте ли посочили трите най-предпочитани от Вас защитни програми.   Споровете за Комодо е добре да са в темата за Комодо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, attj написа:

Това не е тема за Комодо.   За мен CIS  е непрепоръчителен - заради грешките, сложните  сработвания и фалшивите тревоги на антивируса. Безплатната стена на Комодо за мен е най-добрата защитна програма - заради превантивните блокирания със сандбокс или с хипс,  като дефиниции не са нужни.Не съм установил грешки и сложни сработвания.   На второ място бих класирал корпоративната версия на  SEP 14 - клиентската версия на  Symantec Endpoint Protection  допуска безплатно ползване у дома. На трето място класирам 360 TS -  програмата с най-много ползватели в света.   Това са моите изводи след над 15 години експерименти с всякакъв вредоносен код при пробвания с почти всички защитни програми в реална среда.    Вероятно съм субективен.   Нека се върнем в темата - бихте ли посочили трите най-предпочитани от Вас защитни програми.   Споровете за Комодо е добре да са в темата за Комодо.

На първо място поставям Нортън, заради LifeLock застраховките, VPN и просто за настройка и използване архивиране (спасявало ме е)

На второ място поставям БулГард - антивирусът е меко казано смешен, Битдефендър СДК, интерфейсът е мега зле, но също има наблюдение и алармиране при кражба на самоличност.

На 3 място бих поставил комбинацията F-Secure Total, която включва Sense Рутера и F-Secure SAFE + Freedome VPN. Финландия е една от страните, които повлияха GDPR и самата компания създава чувство на доверие в потребителя, макар антивирусът също да не е топ. Ама то топ не ти и трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да ползвам непълноценния  Нортон -щом и у дома мога безплатно да съм с корпоративна версия на Сепчо?  Вашите три уж най-добри ...предизвикват учудване при мен.    За кеф, сега у дома на един стационарен компютър стената на Комодо  временно е с антивируса  Preventon.   Антивирусите  на Панда, Касперски и Кихчо не се приемат лесно за съвместно ползване със стената на Комодо.    Preventon не дразни хипса и сандбокса на Комодо , не се налага да правя маймунджулуци - за да сработвам уж несъвместим софтуер. Иначе на стената на Комодо не и е нужен никакъв антивирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, attj написа:

Защо да ползвам непълноценния  Нортон -щом и у дома мога безплатно да съм с корпоративна версия на Сепчо?  Вашите три уж най-добри ...предизвикват учудване при мен.    За кеф, сега у дома на един стационарен компютър стената на Комодо  временно е с антивируса  Preventon.   Антивирусите  на Панда, Касперски и Кихчо не се приемат лесно за съвместно ползване със стената на Комодо.    Preventon не дразни хипса и сандбокса на Комодо , не се налага да правя маймунджулуци - за да сработвам уж несъвместим софтуер. Иначе на стената на Комодо не и е нужен никакъв антивирус.

Ама сепчо няма услужките, които идат с Нортънакисчо. На днешно време.... обслужване му е майката. Човешкият фактор някак по-действа като Point-of-Sale. Септакис е една идея по-напред от Комодоро, ама... нищо уау.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, BVLon написа:

... не си заслужава да си инсталираш и търпиш л*йно като Комодо. 

Или още по-голямото aкo Windows 10 нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

..а каква връзка има  Windows 10 ..с обсъждането в тази тема ..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Белгиеца написа:

Въобще няма да те удостоя с коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, BVLon написа:

Ама сепчо няма услужките, които идат с Нортънакисчо. На днешно време.... обслужване му е майката. Човешкият фактор някак по-действа като Point-of-Sale. Септакис е една идея по-напред от Комодоро, ама... нищо уау.

С каквото сам си услужа никой не може да ми услужи.  Сепчовата корпоративна версия е прекрасна, обаче по репутация не може да блокира почти 100 %, колкото постигат заедно сандбоксът и хипса на Комодко.   Няма нужда от обслужване при блокирани стартирания на бубите. Това се прави автоматично - няма съобщения и въпроси към ползвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, attj написа:

С каквото сам си услужа никой не може да ми услужи.  Сепчовата корпоративна версия е прекрасна, обаче по репутация не може да блокира почти 100 %, колкото постигат заедно сандбоксът и хипса на Комодко.   Няма нужда от обслужване при блокирани стартирания на бубите. Това се прави автоматично - няма съобщения и въпроси към ползвателя.

Под обслужване имах предвид LifeLock. Не ви обвинявам, че не държите на това в България. Там онлайн покупките ви са с наложен платеж, не сте изложени на кой знае каква опасност от кражба на самоличност и тези услуги на които аз държа нито са достъпни, нито биха имали смисъл. Тук е друго, fraud-ът е на всеки ъгъл, на всяка страница, всяка минута.

Септунината е добра, захранена е със същите енджини като Дяда ти Нортънян, с тая разлика, че там имаш повече контрол, и да, това което са ми заобяснявали там че default-deny било (91 го̀дина) и ми залинквали в едни глосарита от девствените години на Евгении Касперски, което е всъщност behavioural policy lockdown (да не линквам сега Симантек ли е, Броудком ли е, Аксенчър ли е... който последно ги закупи, да видите че съм прав)... въпросното го има в Септичната яма, няма го в Нортън. Като цяло двете не са земята и луната, както всеки може да се досети. Даже много от технологиите, SONAR например, първо изникнаха у Нортън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, icotonev написа:

..а каква връзка има  Windows 10 ..с обсъждането в тази тема ..?

Ами нали на него се инсталират, ако го няма него, отпадат ядовете.
Чета два дена тука внимателно и си спомням за времето когато трябваше и аз да ползвам антивирусна.
А заради детето ще трябва да ви наблюдавам да ме учите безплатно на антивирусни, ама на кой от вас да вярвам.
Има все по-голяма заплаха да трябва да се ползва един Уин 10 вкъщи, заради училища който друго освен него не познават. Аз му бягам успешно, но детето няма да има как да му избяга през следващите няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Белгиеца написа:

Ами нали на него се инсталират, ако го няма него, отпадат ядовете.
Чета два дена тука внимателно и си спомням за времето когато трябваше и аз да ползвам антивирусна.
А заради детето ще трябва да ви наблюдавам да ме учите безплатно на антивирусни, ама на кой от вас да вярвам.
Има все по-голяма заплаха да трябва да се ползва един Уин 10 вкъщи, заради училища който друго освен него не познават. Аз му бягам успешно, но детето няма да има как да му избяга през следващите няколко години.

Айде, айде... бягаш ти, ама се обръщаш назад да видиш да не си избързал прекалено много. Къде ще избягаш? На линус? Ще има да ръчкотиш да ти притръгне нета. Или на МакОС... само да попитам, Мака ли тръгна по пътеката на Уиндоус, или Уиндоус по пътеката на Мак, че двете така се засякоха и по качество, и по липса на такова? Не ми хортувай излишно. Сготви един гювеч на децата и не се занимавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BVLon написа:

Къде ще избягаш? На линус? Ще има да ръчкотиш да ти притръгне нета. 

Аз вече съм избягал точно защото не ми стигна акъла как да обясня на 10 годишно дете преди 2 години как да не пусне вирус в Уиндоус. И се преселих там където няма вируси. Ама сега в училището ползват Уиндоус 10, та заради това чета тука леко полеко, дано някой издаде някоя тайна да се възползвам.
А вие що не пишете разбрано тука ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Белгиеца написа:

Аз вече съм избягал точно защото не ми стигна акъла как да обясня на 10 годишно дете преди 2 години как да не пусне вирус в Уиндоус. И се преселих там където няма вируси. Ама сега в училището ползват Уиндоус 10, та заради това чета тука леко полеко, дано някой издаде някоя тайна да се възползвам.

Издавам ти тайна великая, тайна като индииска Мантра, от мъдростта на буда. Внимавай къде влизаш и какво отваряш и ти самият ще се превърнеш в мега-ефективна и мулти-сертифицирана антивирОсна. :) 
Туряй си един Трафик Лайт, Уеб Адвайзър или нещо подобно, с един попъп блокър стрикт, някакъв ад и скрипт блокър и еша няма да ти е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Инсталирай безплатната стена на Комодо  в автоматичен режим - как по ясно да го напиша?  Линк за изтегляне сам можеш да си намериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама какъв е тоя вашият страх и параноя... голяма работа като хванеш вирус. Последната формула на Ариел и на Кока-кола ще ти откраднат и ще ти криптират микса от подправки за следващото KFC... ще хванеш вирус, ще го изчистиш, щв си върнеш данните... оп-оп и айде. Ся че линукс, че на детето как да обясниш... голямо вживяване. Боливуд може да ти пишат скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

Ама сега в училището ползват Уиндоус 10, та заради това чета тука леко полеко, дано някой издаде някоя тайна да се възползвам.

Ами използвайте вградената антивирусна Windows Defender ...но добавете задължително Windows Hardening Configurator на Andy Ful

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...