Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нова антивирусна програма

Препоръчан отговор

Ако само ти го ползваш този компютър и не сваляш и инсталираш съмнителни работи, можеш спокойно да си без антивирусна, дори и да деактивираш defender. Ако имаш съмнения за някой свален файл, може да го сканираш онлайн във virustotal.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

А недей..!" Врее " версията е огън...!

Вие използвате една от най-добрите ....Коя версия използвате и на каква операционна система ..? Каква е причината ..за това ваше решение..? Не разбирам какво имате впредвит....но не вкарвай

В много случаи няма разлика в качеството между безплатен и платен вариант. А вторият просто предлага повече възможности, които може и да не са ти нужни.

Публикувани изображения

Ами ако се наложи да ъпгрейдвам софтуер, свалям го на основния комп и инсталирам през мрежата. Единствено Youtube в мрежата и DuckDuckGo, ако се наложи да се чете нещо.

Defender-ът не го товари изобщо, ноп не знам дали е толкова ефикасен, колкото на 10-ката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% сигурност никога няма. Като се съмняваш в нещо - пак повтарям:

https://www.virustotal.com/gui/

Качваш файла и го сканираш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ясно, ама да карам жена ми да качва във virustotal като ме няма е causa perduta.

То няма да се сваля нищо на него де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Cabron написа:

Defender-ът не го товари изобщо, ноп не знам дали е толкова ефикасен, колкото на 10-ката.

Щом Defender-ът не го товари изобщо, с тази също ще е ок F-Secure Client Security

Програмата е напълно автоматизирана по подразбиране.

Ако някой от модулите не ти трябва, може да избереш да не се инсталира.

В твоя случай бих ти препоръчал да инсталираш само av модула, web guard и deep guard.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се интересувам кое е подходящо за лелята ,Сепчо 14 например всякак и е труден,трябва и автоматична и безплатна програма.

К

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ТHEBOSS написа:

Щом Defender-ът не го товари изобщо, с тази също ще е ок F-Secure Client Security

Програмата е напълно автоматизирана по подразбиране.

Ако някой от модулите не ти трябва, може да избереш да не се инсталира.

В твоя случай бих ти препоръчал да инсталираш само av модула, web guard и deep guard.

А това изобщо free ли е? 2018 година имах 1-годишен лиценз за F-Secure SAFE и се усещаше някакво забавяне. Преди 3-4 години имапе BitDefender Free, но старата версия (2014), която беше супер лека, но с новата твърдят че е тежка вече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Cabron написа:

А това изобщо free ли е? 2018 година имах 1-годишен лиценз за F-Secure SAFE и се усещаше някакво забавяне. Преди 3-4 години имапе BitDefender Free, но старата версия (2014), която беше супер лека, но с новата твърдят че е тежка вече.

В темата съм добавил безсрочен лиценз. В 2018 тя беше с битдефендер енджин, сега вече е с по лекия авира енджин, а и версия 13.11 вече е в голяма степен облачна и доста по лека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ТHEBOSS написа:

В темата съм добавил безсрочен лиценз. В 2018 тя беше с битдефендер енджин, сега вече е с по лекия авира енджин, а и версия 13.11 вече е в голяма степен облачна и доста по лека.

Преди половин час я инсталирах, вече я деинсталирам. Направо "скопи" компютърчето 😧

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Cabron написа:

Преди половин час я инсталирах, вече я деинсталирам. Направо "скопи" компютърчето 😧

Айде и аз да се включа. Предлагам да сложиш Huorong Internet Security

Ако и тази идва тежичка,май най-добре да си останеш с OSArmor и Defender-а...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Cabron написа:

след инсталацията при първия ъпдейт сваля и инсталира локалния енджин на авира,може би от там е дошло забавянето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Proshark написа:

Айде и аз да се включа. Предлагам да сложиш Huorong Internet Security

Ако и тази идва тежичка,май най-добре да си останеш с OSArmor и Defender-а...

Мисля да приключа с експериментите - оставям го на Defender и OSArmor. Заради един Youtube няма да си жертвам плавното слушане на DSD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Proshark написа:

Не разбрах само, Тошко на какво се хили....!?

На резултата от експериментите. Трябва да се пробва- ама и да се мисли.... И аз съм се дънил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, attj написа:

На резултата от експериментите. Трябва да се пробва- ама и да се мисли.... И аз съм се дънил.

Какви експерименти бре?Въпросната програма има завидно малко потребление на системни ресурси...а се справя прилично ...за програма без претенции...Даваш ли си сметка,че е потенциален конкурент на Comodo, особено ако спрат безплатния вариант!? Знам,че сега пак ще ми излезеш с номера Symantec,ама това е булдозер за home....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сепчо е различен при различни настройки - не съм го виждал като булдозер.  Безплатните версии например  на  Rising са от най-леките. Не ми се вярва стената на Комодо  да не бъде безплатна - на мен другите им програми не ми трябват.    За слаби системи има и още програмки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, NEY написа:

Сепчо е различен при различни настройки - не съм го виждал като булдозер.  Безплатните версии например  на  Rising са от най-леките. Не ми се вярва стената на Комодо  да не бъде безплатна - на мен другите им програми не ми трябват.    За слаби системи има и още програмки.

Стига писа от различни акаунти. Трагично е подобно поведение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2020 г. в 11:56, nikssi написа:

Стига писа от различни акаунти. Трагично е подобно поведение.

Пиша от различни компютри и се получава заради различни запаметени настройки при  различни браузъри. Не е нарочно и нищо трагично няма.  Понякога пропускам да погледна с кой акаунт съм влязъл в този форум.  По темата - според Вас коя е най-подходящата  защита като за леля Станка от Горно Нанадолнище?     Според мен е безплатната стена на Комодо без никакъв антивирус инсталиран в активен режим. Може да се разчита на автосандбокс и хипс.  Ще ми са интересни мненията и на други съфорумци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, attj написа:

По темата - според Вас коя е най-подходящата  защита като за леля Станка от Горно Нанадолнище?     Според мен е безплатната стена на Комодо без никакъв антивирус инсталиран в активен режим. Може да се разчита на автосандбокс и хипс.  Ще ми са интересни мненията и на други съфорумци.

Знам накъде те тегли.....Обясни ли ,на леля си Станка какво е HIPS и какво е автосандбокс!? Ако си и обяснил,ма тя не е схванала,да си кара с вградената,да си гледа скайп-а и китките в градината....Ако упорства -сложи и Kaspersky Free....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е удачно и компютърът и скоро ще е бубарник . На нея и трябва тотален автоматичен режим без въпроси.  Та тя не знае как да си разгледа лога на блокираните програми и файлове. Тя не знае дори какво е това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Оцелели от CoViD-19, някой от вас имал ли си е вземане-даване с неуправляемия клиент на McAfee Endpoint Security? Четох, че и той като SEP е без ограничение по срок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Cabron написа:

Оцелели от CoViD-19, някой от вас имал ли си е вземане-даване с неуправляемия клиент на McAfee Endpoint Security? Четох, че и той като SEP е без ограничение по срок.

Да, може да се ползва безплатно и за неограничено време  https://www.comss.ru/page.php?id=6131

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Да, може да се ползва безплатно и за неограничено време  https://www.comss.ru/page.php?id=6131

Повече ме интерсува как е като натоварване. Жената е home office и на служебния лаптоп има някакъв KES с отдавна изтекъл лиценз и последно обновени дефиниции от 2017. Та ми стана интересно дали ще й работи нормално лаптопът (i5 4xxx, 8GB RAM, HDD). Вкъщи сме със SEP, ама ми е интересно и това чудо в действие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване