Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Някой знае ли какво е това?

Имам го от няколко месеца. От начало бяха две едно до друго, като второто което вече го няма беше нещо като нещо мазно под кожата. Правя втори опит да го премахна с лепенки за мазоли. От карантината и постоянното миене на ръцете е станало много чувствително. Наболява при топла вода.d11ecb80da47743c70169f08298827c1.jpg0960d62bcabd3f22f4863c3f30f45c7d.jpg

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Борислав Стоянов написа:

Здравейте,

Някой знае ли какво е това?

Имам го от няколко месеца. От начало бяха две едно до друго, като второто което вече го няма беше нещо като нещо мазно под кожата. Правя втори опит да го премахна с лепенки за мазоли. От карантината и постоянното миене на ръцете е станало много чувствително. Наболява при топла вода.d11ecb80da47743c70169f08298827c1.jpg0960d62bcabd3f22f4863c3f30f45c7d.jpg

Прилича на брадавица. Сега вече няма карантинни истории. Отиди на кожен лекар, за да го види.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Прилича на брадавица.

Или кокоши трън.Ако можеш да го завържеш с конец и да го стегнеш и да стои така за 4-5 дни.Ще изсъхне и ще се махне без да боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро е брадавица.
Като погледнах снимките в нета.
Ще ида на лекар. Дерматолог нали ?

Няма как с конец

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Борислав Стоянов написа:

По скоро е брадавица.
Като погледнах снимките в нета.
Ще ида на лекар. Дерматолог нали ?

Няма как с конец

Стига глупости. Дава се едно лекарство, с което я мажеш за няколко дни и ще я махнеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Борислав Стоянов написа:

Няма как с конец

В Испания така правят, връзват ги през кръста... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

В Испания така правят, връзват ги през кръста... :)

Шегуваш се,защото не си патил и не знаеш колко трудно се маха това чудо.Това си е метод,който съм чул от старите баби в България!За няколко дни почернява,изсъхва,излиза с корена и се уронва само.Интересно е,че после не остава белег.Чувстваш само сърбеж през цялото време.Лично съм го пробвал на мен,както и на други хора.100% успешност,ако се задържи вързано или ако се разхлаби се връзва отново по стегнато.Другия вариант е с разни лекарства за мазане.По дълго време се чака и оставя белег.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, направих това което казахте - вчера отидох на доктор и започнахме терапия с течен азот.
В момента това се поду като мехурче. Докторката ми даде едно ножче, но не я разбрах дали ако се появи мехурче, трябва да го спукам и в момента не смея нищо да направя.
Случвало ли се е при вас?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сок от стебло на змийско мляко - на всяко пречупване на стъблото (в коленат му) пуска оранжев сок - 2-3 пъти на ден мажеш САМО мястото и нищо наоколо. Дори първо може да нанесеш някакъвв крем около мястото и тогава да третираш. за 1-2 седмиси ще е спомен.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, Борислав Стоянов написа:

Докторката ми даде едно ножче, но не я разбрах дали ако се появи мехурче, трябва да го спукам и в момента не смея нищо да направя.

Не го пукай , защото ще инфектираш новата кожа отдолу !

Остави го - само ще си падне, когато е готово. И в никакъв случай не го травмирай, именно за да не се спука.

ножчето ти е дадено да премахне крустата, която ще се образува след това. 

Апропо сливи ли има в устата, като беше при дерматолога, та не попита какво да правиш, кога да отидеш на втори преглед, какво се очаква - как ще се развие образуванието ?

И каква е тая мода да питаш по форуми из интернет за неща, които се отнасят до СОБСТВЕНАТА ти кожа ?! Разбирам да е  нещо маловажно - компютър, телефон, кола, дрехи, времето или световната политика - ама за собстеното ти здраве и кожа - не мога да ви разбера, честно ! 

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го пукай , защото ще инфектираш новата кожа отдолу !

Остави го - само ще си падне, когато е готово. И в никакъв случай не го травмирай, именно за да не се спука.

ножчето ти е дадено да премахне крустата, която ще се образува след това. 

Апропо сливи ли има в устата, като беше при дерматолога, та не попита какво да правиш, кога да отидеш на втори преглед, какво се очаква - как ще се развие образуванието ?

И каква е тая мода да питаш по форуми из интернет за неща, които се отнасят до СОБСТВЕНАТА ти кожа ?! Разбирам да е  нещо маловажно - компютър, телефон, кола, дрехи, времето или световната политика - ама за собстеното ти здраве и кожа - не мога да ви разбера, честно ! 

Благодаря за информацията, вече ми се изясниха нещата от разговора вчера.

Докторката ми обясни, но не я разбрах за въпросната "крустата" и за това питам тук, защото нямам в момента контакт с нея.

"...кога да отидеш на втори преглед,..." Имам записан втори преглед.

"Не го пукай , защото ще инфектираш новата кожа отдолу !" Да и това го четох, че трябва да се внимава с точността, ако се спука.

"Ако мехурчето се спука, почистете зоната с антисептичен разтвор, за да предотвратите разпространението на вируса на брадавиците. Избягвайте контакт с течността, която може да съдържа вируса на брадавиците."

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отричайте БАБЕШКИТЕ методи - всичко работи! Имах две брадавици на ръката отдавна, намазване няколко пъти със сок от листо на смокиня и край!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам две много подобни на това от снимката на ръцете, не знам дали е същото, но какво ли не съм ги правил и все още си стоят - вече не ми се и занимава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...