Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Теодор Тодоров

Има ли начин да си ъпгрейдна лаптопа от 2008

Препоръчан отговор

Модела е HP Voodoo Envy 133 и в момента работи с Windows XP, но искам да го ъпгрейдна до Windows 8.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл да влагаш пари в такива стари компютри, събери пари и си вземи нещо актуално. Ако целта е да играеш игри заложи на настолен компютър, а не на лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, tepmu написа:

Няма никакъв смисъл да влагаш пари в такива стари компютри

От както беше нов го ползвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Този дарак отива в кошчето за боклук.

Там са ми старите данни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква пречка да си прехвърлиш файловете на преносим диск и да се пробва инсталация на желанта от теб Win 8.1ца ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Теодор Тодоров написа:

От както беше нов го ползвам 

Техниката остарява, някога е била добра машина, вече не е. За мен няма смисъл да слагаш 8.1 дори да тръгне 32-битовата версия иска 1GB RAM, а ти имаш 2 май, отделно сигурно нямаш и драйвери.

преди 8 минути, Теодор Тодоров написа:

Там са ми старите данни

Какъв е проблемът да ги прехвърлиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай точни параметри на твоята система, състояние на твърдия диск (може да замериш каква начална скорост на четене има той - да знаем колко е бавен), евентуално бюджет ако имаш за тази цел и самата цел - тоест трябва ти W8.1 заради ..., ще се ползва за ... с програмите ... версии и т.н. всичко полезно което можеш да кажеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 58 минути, Теодор Тодоров написа:

Там са ми старите данни

Ти данните може да си ги прехвърлиш на друга машина, но това нещо е просто антика.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ти данните може да си ги прехвърлиш на друга машина, но това нещо е просто антика.

Но, как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Теодор Тодоров написа:

Но, как?

Copy and Paste

Питах те нещо, ти не ме отрази. Разбери - никой няма да дойде във вас и да свърши това което трябва да направиш ти! - най-малкото е време на карантина все още, но можеш да получаваш съвети ако вкараш малко усилия и ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Теодор Тодоров написа:

Но, как?

Вадиш хард диска на този лаптоп, свързваш го към друг компютър и си прехвърляш данните. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Вадиш хард диска на този лаптоп, свързваш го към друг компютър и си прехвърляш данните. 

Всъщност това може да се окаже един доста труден начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Този дарак отива в кошчето за боклук.

Емо ти така ли викаш на клиент като ти донесе 10 годишна щайга ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, adersa написа:

Емо ти така ли викаш на клиент като ти донесе 10 годишна щайга ?

Да така казвам и не се занимавам. Това нещо може да ми умре в ръцете всеки момент и после ще ям трибуквения. Е ял съм го няколко пъти!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Да така казвам и не се занимавам. Това нещо може да ми умре в ръцете всеки момент и после ще ям трибуквения. Е ял съм го няколко пъти!!!

Ще ти запалят сервиза с такова отношение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Ще ти запалят сервиза с такова отношение

Първо никога не съм твърдял, че имам лично аз сервиз. И втори когато започнеш да ремонтораш компютри и ти донесат антики ще разбереш сам какво имам в  предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Емил Костов написа:

Да така казвам и не се занимавам.

Ако кажеш и сервиза ... за да го избягвам ще е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Теодор Тодоров написа:

Модела е HP Voodoo Envy 133 и в момента работи с Windows XP, но искам да го ъпгрейдна до Windows 8.1

Няма абсолютно никакъв проблем да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

Първо никога не съм твърдял, че имам лично аз сервиз. И втори когато започнеш да ремонтораш компютри и ти донесат антики ще разбереш сам какво имам в  предвид.

Майсторите ремонтират и стари, и нови коли. Аз ако съм ти клиент и ти донеса 10 годинишния ми Acer, а ти ме отсвириш, просто другия път няма да се сетя за теб. Някой ще ме пита да му препоръчам къде да си оправи машината, просто ще те пропусна. Просто теб те е страх да поемеш риска и  да работиш със стари машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, M.Николов написа:

Няма абсолютно никакъв проблем да се направи.

Не знам как да го направя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Теодор Тодоров написа:

Има.
12$ за макс проц II-ръка .
6$ за Wi-Fi b/g/n+4.1 Blue
35$ - 128GB SSD втори ешалон
DDR2 да я докараш до 4 GB - затруднявам се в отговора.

Това е всичко и смело на Win10. Tази система тръгва на всичко. Драйверите от майкрософт крепят положението. Остава да окастриш ненужните проги и процеси.

Просто за спорта.
Инсталиран Win10 на една машина. Свалям диска и го слагам в машина от 2005г с 512МB RAM. Близо час чаках неизвестното. Накрая изгря на квадратния монитор. Никакви екрани на смърта, никакви питанки и чуденки. И да, стартиране на браузър отне 20мин. Ясно, че толкова може, но факт. Windows10 e царя сред прозорците.

Този "грузин" показва пътя на "ъпгрейда".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, nikssi написа:

Aз в един телефонен сервиз занесох старият си телефон леново за ремонт и оня като го видя ме отсвири и повече не съм стъпил там дори и за протектор на новия ми телефон . А жалкото е , че колко много хора ми го препоръчаха за майстор в групата на Добрич в фейса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Eclipse2G написа:

Майсторите ремонтират и стари, и нови коли. Аз ако съм ти клиент и ти донеса 10 годинишния ми Acer, а ти ме отсвириш, просто другия път няма да се сетя за теб. Някой ще ме пита да му препоръчам къде да си оправи машината, просто ще те пропусна. Просто теб те е страх да поемеш риска и  да работиш със стари машини.

Задължително ще те отсвиря и няма да се занимавам с тази антика. Защото като ми умре в ръцете аз ще бъда виновен. Да не говорим, ще трябва да ти го възстановя ако държа на реномето си та ще вляза с 400 лева поне за да те компенсирам. А ти си ремонтирай каквото искаш.

преди 19 часа, nikssi написа:

Бягай колкото искаш. Твоя воля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...