Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Linux Mint

Има ли начин да си ъпгрейдна лаптопа от 2008

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Бягай колкото искаш. Твоя воля.

Да де, кажи сервиза да ти направим реклама или те хваща шубето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2020 г. в 5:32, Eclipse2G написа:

Майсторите ремонтират и стари, и нови коли. Аз ако съм ти клиент и ти донеса 10 годинишния ми Acer, а ти ме отсвириш, просто другия път няма да се сетя за теб. Някой ще ме пита да му препоръчам къде да си оправи машината, просто ще те пропусна. Просто теб те е страх да поемеш риска и  да работиш със стари машини.

Просто трябва да кажеш на шефа му. В днешно време всяка стотинка се цепи на две и клиентите са ценни. Друг е въпроса, че не го осъзнават. А като кажеш на шефа му, че те гони, не само ще вземе да оправя щайгата, ами ще му пукат ушите. 

Имал съм подобни сблъсъци с хора в сферата на услугите. Уверявам те, че всички са много нахакани, преди да говориш с шефа. След това си вършат работата и се задоволяват само да ти хвърлят лоши погледи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.05.2020 г. в 21:19, Теодор Тодоров написа:

Модела е HP Voodoo Envy 133 и в момента работи с Windows XP, но искам да го ъпгрейдна до Windows 8.1

има но само повече рам и по голям хард  по добре да си купиш нов 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 минути, Тoни написа:

Просто трябва да кажеш на шефа му. В днешно време всяка стотинка се цепи на две и клиентите са ценни. Друг е въпроса, че не го осъзнават. А като кажеш на шефа му, че те гони, не само ще вземе да оправя щайгата, ами ще му пукат ушите. 

Имал съм подобни сблъсъци с хора в сферата на услугите. Уверявам те, че всички са много нахакани, преди да говориш с шефа. След това си вършат работата и се задоволяват само да ти хвърлят лоши погледи. 

И какво ще каже на шефа, че не ми е ясно или се пишат глупости просто така. Тази машина е стара. Частите са скъпи. Няма нови, а втора употреба не се занае колко са читави и дали работят. Като ти донесат на теб такава машина и тя ти умре в ръцете какво ще се оправдаваш тогава???  Да не говорим, че пък upgrade никакъв не може да се направи. 

Или викаш ще дойде клиентът при теб с такава машина и ти ще го обрулиш с едно SSD за 70 лева, ще му преинсталираш Windows за 30 лева и ще му направиш почистване за още 20 и ще си викаш, че днес си прецакал един глупак. 

А сега да видим кой каква реклама ще си направи???? Като кажеш, че машината е стара и няма смисъл от нея или като излъжеш клиента и му вземеш парите?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много п*шкомер около един елементарен факт - машинката е за музей. Разни сантиментални стойности иди ги обяснявай на Windows 10, който постоянно цикли по "склада", на браузърите, които лесно лапат 2GB+ RAM, въобще на съвременния софтуер, който се пише с идеята, че имаш 4+ ядра(физически/виртуални, все тая), 8GB рам и SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hudyr написа:

Толкова много п*шкомер около един елементарен факт - машинката е за музей. Разни сантиментални стойности иди ги обяснявай на Windows 10, който постоянно цикли по "склада", на браузърите, които лесно лапат 2GB+ RAM, въобще на съвременния софтуер, който се пише с идеята, че имаш 4+ ядра(физически/виртуални, все тая), 8GB рам и SSD.

А за музей! Ма и ти какви глупости говориш. Само чакам коментар как на тази машина се слага едно SSD и олекотен линукс, който взема 500 мегабайта РАМ. Мозилата взема около 400 и тази машина ще лети за браузване и филми, че даже и за нещо по-сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...