Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли да ми препоръчате някакъв лаптоп за умерен гейминг до 1000лв? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умерен? - забрави!

Гейминг, лаптоп и1000 лв. - не се комбинират никак заедно.

Гейминг настолна машина до 1000 лв. е голям компромис.

Гейминг лаптоп - такова животно принципно няма.

Лаптоп за 1000 лв. - също си е компромис.

А защо лаптоп?

Помисли добре, сега все пак имаш 1000 лв. една настолна леко геймърска система може да се вмести в 1500 лв. - то ако беше ясно белот ли ще играеш или какво ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен напиши, кои игри ще се играят. Все пак всяка игра си има различни изисквания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и неумерен няма да стане с този бюджет,всяка една от тези пластмаси при 5-10 мин натоварване стига 85-90 градуса и е до там с гейминга,как не разбрахте,че това са машини за нет,офис,музика и др. подобни леки всекидневни задачи,дори и скъпите лаптопи не се справят и страдат при гейминг,но ги правят, за да прибират парите на наивните вярващи в нещото наречено "гейминг" лаптоп!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Слави Маринов написа:

Даже и неумерен няма да стане с този бюджет,всяка една от тези пластмаси при 5-10 мин натоварване стига 85-90 градуса и е до там с гейминга,как не разбрахте,че това са машини за нет,офис,музика и др. подобни леки всекидневни задачи,дори и скъпите лаптопи не се справят и страдат при гейминг,но ги правят, за да прибират парите на наивните вярващи в нещото наречено "гейминг" лаптоп!

И кое според теб от тези машини ще стигне такива температури? Процесор i3-10110U с Configurable TDP-up 25 W (което едва ли ще стигне 40+ W при максимален товар, може и да си остане 25 W, не съм търсил подробно) и turbo чесота, MX 250, която е с максимално TDP 25 W или пък AMD Ryzen™ 5 3500U, на който максимум му дават cTDP: 12-35W?

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/196451/intel-core-i3-10110u-processor-4m-cache-up-to-4-10-ghz.html

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-MX250-Graphics-Card.382341.0.html

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-3500u

https://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_design_power

И не всички игри изискват последен модел хардуер и най-висок клас, за да се подкарат или играят. Преди 4 години, когато си взех моя лаптоп с 860m и I7 4710 HQ си изиграх всички игри, които бяха излезли до тогава (2016 година) без проблеми, макар и за някои да трябваше да намалявам резолюция и детайли. И колкото и да не ти се вярва, лаптопа още е жив и си го ползвам. Не ми е ясно защо като някой чуе лаптоп и си мисли, че става само за фейсбук, офис и да си гледаш мейлите? Вече не сме 2000 година отдавна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

860m

преди 3 минути, Raze написа:

MX 250

Би ли дал коментар на техническите разлики в двете карти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Би ли дал коментар на техническите разлики в двете карти?

Ко? Не! Не мисля, че въпроса ти има връзка с темата, просто давам пример за геймърски лаптоп, какъвто според много от потребителите на форума не съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

Преди 4 години, когато си взех моя лаптоп с 860m и I7 4710 HQ

А за колко пари го взе тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

И кое според теб от тези машини ще стигне такива температури?

Оффф,нали го имам  това:https://laptop.bg/laptops-asus-M509-asus_m509dawb51s ,което е между предложенията и е с  AMD Ryzen™ 5 3500U 15W,аз съм го взел точно с цел офис ,нет и т.н. и то само когато ми се налага да пътувам,иначе даже за същите цели си ползвам настолната машина,та..........товарил съм го с въпросните 15W  и точно след 5-6 мин е на 80+ градуса и дори преди 10 мин е на 90 градуса,ти ми говориш за 35-40W и тези бюджетни пластмаси!Ако не е включен в захранване не ги стига тези температури,обаче се сещаш ,че производителността и бързината падат значително........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2020 г. в 21:23, Слави Маринов написа:

Оффф,нали го имам  това:https://laptop.bg/laptops-asus-M509-asus_m509dawb51s ,което е между предложенията и е с  AMD Ryzen™ 5 3500U 15W,аз съм го взел точно с цел офис ,нет и т.н. и то само когато ми се налага да пътувам,иначе даже за същите цели си ползвам настолната машина,та..........товарил съм го с въпросните 15W  и точно след 5-6 мин е на 80+ градуса и дори преди 10 мин е на 90 градуса,ти ми говориш за 35-40W и тези бюджетни пластмаси!Ако не е включен в захранване не ги стига тези температури,обаче се сещаш ,че производителността и бързината падат значително........

От лаптоп до лаптоп има голяма разлика.  Като се сетя от @LaptopMedia колко много ревюта съм изгледал на техни лаптопи последните 2-3 години, то нито един читав по образец няма направен -визирам лесно разглобяване, почистване/пастиране, качество на изработка. Отделно една камара са и с обърнати платки та трябва цялата платка да разкачиш от шасито да я обърнеш и оттам почистване, пастиране -после обратно.

Сигурно и при други се срещат, но при Асус съм с чувството че високата инженерна мисъл преобладава при тях.

Искахте ги... леки... тънки... да карат много на батерия... ето ви ги -евтинджоси колкото да си изкарат гаранцията, просто е пестено от всичко за да са на тая цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rosko написа:

Искахте ги... леки... тънки... да карат много на батерия... ето ви ги -евтинджоси колкото да си изкарат гаранцията, просто е пестено от всичко за да са на тая цена.

Аз пък какво съм искал,да виждаш някъде да се оплаквам?За това, за което съм го взел и при сравнително рядко ползване ми върши работа,а тези дето искат да играят игри с лаптопи за по 800-900-1000лв и да са тънки,мощни и евтини на тях обяснявай,кое как е!Между другото до преди 3-4 год за тези пари се взимаше доста по- прилична машина,ако не толко откъм по-добър хардуер,то поне откъм качество на изработка,материали,здравина,охлаждане и т.н.Сега ги правят за 1000лв, както викаше баба ми- едни леблезии, та не е дума...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...