Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Не знам дали е удачно тука да публикувам тази тема, ако не е за тук може да я преместите.

Към въпроса:

Правя проект по уеб дизайн и идеята ми е следната:

Как да направя така че от login form да ми даде достъп към определена страница?Например искам да направя страница с галерия, която да имам само аз достъп до нея и никой друг.

Може ли да ми дадете насоки как да го направя, че обърнах нета и нищо не намирам по тази тема.

Благодаря преварително за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От контрол панела на хостинга трябва да зададете адреса на страницата и да напишете парола по ваш избор и като искате да я достъпите после ще ви иска парола.

Обърнете се към хостинг фирмата да ви обяснят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dante_99 написа:

Здравейте,

Не знам дали е удачно тука да публикувам тази тема, ако не е за тук може да я преместите.

Към въпроса:

Правя проект по уеб дизайн и идеята ми е следната:

Как да направя така че от login form да ми даде достъп към определена страница?Например искам да направя страница с галерия, която да имам само аз достъп до нея и никой друг.

Може ли да ми дадете насоки как да го направя, че обърнах нета и нищо не намирам по тази тема.

Благодаря преварително за отговора!

Ще помоля първо да споделите каква платформа се използва за направата на уебсайта.
По принцип всяка платформа която работи с регистрирани потребители поддържа групи с ниво на достъп(Потребител, редактор, модератор, администратор...)на този принцип можете да зададете достъпа до съответната галерия, примерно само групата администратори да има достъп до нея или ако са повече от един човек във въпроната група а целта е само вие да имате правата да виждате галерията, си правите отделна група в която членувате само вие и само тази група има достъп до галерията. Има платформи които позволяват редакция(задаване/отнемане) на права по потребителско име, но както казах затова ще ми е нужно да знам каква платформа използвате.

преди 38 минути, Gangosa написа:

От контрол панела на хостинга трябва да зададете адреса на страницата и да напишете парола по ваш избор и като искате да я достъпите после ще ви иска парола.

Обърнете се към хостинг фирмата да ви обяснят.

Ъ? Я пак?
Какво точно ще пипа в хостинга? От там най много да си заключи целия сайт и да стане недостъпен за посетителите.
Тия неща както споменах по-горе се правят на ниво уеб платформа а не хостинг, ролята на хостинга е съвсем различна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако целта ти беше да покажеш, пе нищо не отбираш, се прави чудесно. Поздравления...

Само като се погледне въпроса на ОП става ясно пе хал хабер си няма а това значи, че basic  оторизация би му свършила перфектна работа за "секретната" страница. А това се прави на ниво сървър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, mr mcwolf написа:

Ако целта ти беше да покажеш, пе нищо не отбираш, се прави чудесно. Поздравления...

Само като се погледне въпроса на ОП става ясно пе хал хабер си няма а това значи, че basic  оторизация би му свършила перфектна работа за "секретната" страница. А това се прави на ниво сървър...

Хайде и тоз, за какво ще бара сървъра като всяка уеб платформа си има опцията да ограничиш достъпа до коя да е част на портала за кой да е потребител и/или коя да е група?

Оп, ей ся видях в кой раздел е темата, така че май и двамата сме в грешка.😛:super:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако потърсиш и на други места, може да намериш и по-евтини, въпреки че горе-долу цените са такива, няма как да е 20 лева. Може да потърсиш и някой да ти ги рециклира, както писах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Bubbles написа:

Хайде и тоз, за какво ще бара сървъра като всяка уеб платформа си има опцията да ограничиш достъпа до коя да е част на портала за кой да е потребител и/или коя да е група?

Оп, ей ся видях в кой раздел е темата, така че май и двамата сме в грешка.😛:super:

Кой ти каза, че ползва готова платформа? Това, че е начинаещ не значи, че е бавно развиващ се (макар, че последната част от поста му казва баш това).

Но да се върнем на въпроса - сериозните системи за сигурност разчитат на контейнера (в случая с php на web сървъра). Ако той не позволи достъп, колкото и бъгав да ти е кода, то ще има добро ниво на защита. При класическата схема apache + php това значи че може да се ползва .htaccess за да се сложи рестрикцията за достъп до корена директория на ниво web сървър (име и парола). Така не се налага да пипа нищо по това над което работи.

Следващото ниво на защита е двуфакторна оторизация - контейнерът проверява единия фактор (да речем, клиентски сертификат) а приложението другия (име и парола). Като частен вариант на това масово се използва basic/digital ауторизация за защита на административния интерфейс на готовите платформи (идеята е, че какъвто и бъг да се открие в платформата то административния интерфейс е защитен на още едно ниво) - макар, че в тоя случай се проверява два пъти един и същи фактор.

Раздела си е ОК и поне аз не съм в грешка - просто те троля, щото ми е скучно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, mr mcwolf написа:

Кой ти каза, че ползва готова платформа? Това, че е начинаещ не значи, че е бавно развиващ се (макар, че последната част от поста му казва баш това).

Но да се върнем на въпроса - сериозните системи за сигурност разчитат на контейнера (в случая с php на web сървъра). Ако той не позволи достъп, колкото и бъгав да ти е кода, то ще има добро ниво на защита. При класическата схема apache + php това значи че може да се ползва .htaccess за да се сложи рестрикцията за достъп до корена директория на ниво web сървър (име и парола). Така не се налага да пипа нищо по това над което работи.

Следващото ниво на защита е двуфакторна оторизация - контейнерът проверява единия фактор (да речем, клиентски сертификат) а приложението другия (име и парола). Като частен вариант на това масово се използва basic/digital ауторизация за защита на административния интерфейс на готовите платформи (идеята е, че какъвто и бъг да се открие в платформата то административния интерфейс е защитен на още едно ниво) - макар, че в тоя случай се проверява два пъти един и същи фактор.

Раздела си е ОК и поне аз не съм в грешка - просто те троля, щото ми е скучно.

Ок така е, но аз мога само да предполагам какво използва, понеже информация няма, а боба ми свърши.

Иначе си прав. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да си сетнеш http ауторизация за желания URL. Прави се по следния начин. Във .htaccess файла се добавят следните редове. Пътят да не те бърка че е странен HP-UX e шашав стар Юникс,AuthName задава заглавие на рестрикцията. AuthUserFile е пътят до файла с оторизираните потребители, и трябва да го замениш със верния за теб. Последната директива означава че за да може да достъпи съдържанието потребителят трябва да го има във .htpasswd файла. Не забравяй да си създадеш user. Не знам какъв хостинг ползваш, аз съм на собствен сървър но тук би могъл да намериш полезна информация.

https://httpd.apache.org/docs/2.4/programs/htpasswd.htm

AuthType Basic
        AuthName "Restricted Content"
        AuthUserFile /opt/hpws/apache2/conf/.htpasswd
        Require valid-user

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...