Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

роско царев

GTA V - играта в момента е на минимални настройки но пак забива

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп Fujitsu s751 с параметри 8 gb ddr 3 intel core i 3-2350M и видео карта Intel hd graphisch 3000

Въпроса ми е тъй като инсталирах gta v и ми тръгва , има ли начин самата игра да се направи така че да не забива ,  играта в момента е на минимални настройки но пак забива

Попринцип играта дава грешка като тръгна да я пускам през Rocket games но като я пускам през FIVE M няма проблем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начина е да смениш компютъра на който я играеш или на s751 то да играеш някои по-леки игри като пасианси например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ined написа:

Начина е да смениш компютъра на който я играеш или на s751 то да играеш някои по-леки игри като пасианси например.

На този бая други игри му тръгват и работи бая бързо защото е с SSD но просто ми беше интересно дали може да се получава от драйвери 

Защото виждам че ппц играта я играят хора с такава видео карта и с 4 рам на по слаб процесор 

Но явно не ми е писано да я играя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минималните системни изисквания са:

Processor Intel Core 2 Q6600 @ 2.40GHz
AMD Phenom 9850 @ 2.5GHz

Memory 4GB

Video Card NVIDIA 9800 GT 1GB
AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

Sound Card 100% DirectX 10 compatible

HDD 72GB

Трудно би я подкарал. Реално твоята видео карта е колкото да има някаква.  

В момента в епик я има безплатно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирай по-точно "забива". Видеокартата, на която я мъчиш, е вградена и не е подходяща за игри, да не говорим, че е под минимума за играта:

https://support.rockstargames.com/articles/203428177/Grand-Theft-Auto-V-PC-System-Requirements

Цитат

Minimum System Requirements:

• Video Card: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-9800-GT-vs-Intel-HD-3000-Mobile-V2-13-GHz/m7716vsm7647

Да, играта ще тръгне, но играене на минимални настройки и 800х600 резолюция с 10-15 и надолу кадъра, не мисля, че е комфортно. Дори може да има и засичания на моменти - може би това имаш под предвид "Забива".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

коментар

Intel HD Graphics 3000 : Вградена графична карта в процесорите Intel Sandy Bridge (Core ix-2xxx). HD 3000 е по-бързата (вътрешно наречена GT2) версия с 12 единици за изпълнение (EUs).

С тези карти се играят само някои 3D игри с много ниски изисквания.

»Допълнителна информация можете да намерите в нашето Сравнение на мобилни графични карти и съответния списък за сравнение .

преведено с гугул превод от сайта на Fujitsu

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Дефинирай по-точно "забива". Видеокартата, на която я мъчиш, е вградена и не е подходяща за игри, да не говорим, че е под минимума за играта:

https://support.rockstargames.com/articles/203428177/Grand-Theft-Auto-V-PC-System-Requirements

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-9800-GT-vs-Intel-HD-3000-Mobile-V2-13-GHz/m7716vsm7647

Да, играта ще тръгне, но играене на минимални настройки и 800х600 резолюция с 10-15 и надолу кадъра, не мисля, че е комфортно. Дори може да има и засичания на моменти - може би това имаш под предвид "Забива".

Да това имам впредвит че забива самият герой се движи бавно и всичко се случва бавно , а аз почнах да мъча видеокартата защото гледах в интернет че дават че попринцип може да се играе с нея , но и при човека от клипа е много по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такъв вариант с видеокарта, която е много под минимума и не е подходяща за такива тежки игри. Търси друг хардуер, ако искаш да играеш играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Няма такъв вариант с видеокарта, която е много под минимума и не е подходяща за такива тежки игри. Търси друг хардуер, ако искаш да играеш играта.

а случайно има ли устройство за слагане на външна видео карта на лаптоп , ако само тя е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, роско царев написа:

а случайно има ли устройство за слагане на външна видео карта на лаптоп , ако само тя е проблема

да има :)  https://soringpcrepair.com/how-connect-external-video-card-to-laptop/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При натоварване с каква честота върви графичното ядро?

Какви са настройките на видео картата в управление на захранването и/или в контролния панел > intel графична карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

При натоварване с каква честота върви графичното ядро?

Какви са настройките на видео картата в управление на захранването и/или в контролния панел > intel графична карта?

това с чистотата къде да го видя

Screenshot_3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво меню и после?

Аз принципно винаги работя с advanced mode

GPU-Z може да каже текущи честоти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хубаво меню и после?

Аз принципно винаги работя с advanced mode

GPU-Z може да каже текущи честоти.

Това е докато е пусната играта ако има значение

Screenshot_4.png

Странното е че сега играта като тръгне през Rocket games  singleplayer не ми прави проблеми и не се осеща лага , явно просто самия FIVE M и сърварите в него са по тежки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ined написа:

Баси тия пасианси вече по 8 гъби рам ли плюскат?

По темата - Пичага слабичка ти е видео картата, GTA V е дзвер, с intel HD нема как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, роско царев написа:

На този бая други игри му тръгват

работи бая бързо защото е с SSD

Нито едното е от значение, нито другото. Игри могат да му "тръгват" всякакви. Въпросът е как ще вървят. SSD-то няма нищо общо с играенето на игри, освен времето за зареждане и, в редки случаи(Path of Exile), поведение(стабилност) на играта. Нищо общо с FPS до тук.

виждам че ппц играта я играят хора с такава видео карта и с 4 рам на по слаб процесор

По принцип, когато сравняваш, се описва подробно. Ето, например, знаеш ли, ти самият, кой процесор е по-слаб от Core i3 и е с HD3000 видео? Тук е важен съюзът "и", иначе си свободен да разпъваш локуми до утре. Жокер.
Как очакваш същите тези процесори да играят тежка игра със задоволителни кадри, след като ги наситиш с топлина(процесор/видео заработват на по-ниски честоти, за да не ги изпържиш)?

От лаптоп за сърфиране и филми очакваш кадри в игри. Грешна ти е представата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен лаптопите не стават за игри, особено за продължително играене. Може би единствено стават топ лаптопите на алиенуеър и на ейсър за 16000 лв.  Другото е пясък в очите. Охлаждане - зле, видео и процесор орязани и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dream3dprint написа:

Според мен лаптопите не стават за игри, особено за продължително играене. Може би единствено стават топ лаптопите на алиенуеър и на ейсър за 16000 лв.  Другото е пясък в очите. Охлаждане - зле, видео и процесор орязани и т.н

И какво? Коя игра няма да тръгне и да се играе нормално на лаптоп например с GTX 1650 и I5 9300H за около 1500 лева? Играл ли си някога на нещо подобно, за да даваш такъв компетентен коментар? По тази логика и десктоп процесорите на интел, дето вдигат по 90 и кусур градуса, пак не стават за игри сигурно според теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

И какво? Коя игра няма да тръгне и да се играе нормално на лаптоп например с GTX 1650 и I5 9300H за около 1500 лева? Играл ли си някога на нещо подобно, за да даваш такъв компетентен коментар? По тази логика и десктоп процесорите на интел, дето вдигат по 90 и кусур градуса, пак не стават за игри сигурно според теб.

Ами не знам, с охлаждането как ще е. От това което съм забелязал, евтините лаптопи са тънки и охлаждането не става за продължителен гейминг. Може вече да има и евтини с добро охлаждане, но не съм виждал все още. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дории и да има някакъв trhottling при по-тежки игри, пак ще се играят нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...