Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам този монитор - LG 34WK650. Пише, че поддържа HDR , но не мога да разбера какви настройки трябва да направя за да тръгне. Трябва ли да съм с display port и видео карта на амд с включен freesync за да тръгне, понеже сега съм с geforce 1050 и hdmi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... псевдо hdr на евтини ips панели с малка яркост без full array local dimming (FALD) е тотален шит, и без това lcd с ниския контраст не може да се мери с OLED технологията в тази област... с 1 приказка забрави за hdr изживяване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям горното мнение. 

HDR мониторите не могат да се сравняват със HDR във телевизорите. Най малкото, е защото липсва голяма яркост на малкият панел с които разполагат. 

Относно програма инсталирай   DaumPotplayer, и активирай HDR бутона, в лентата на програмата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз доскоро имах премеждия със същия монитор :) Накрая установих, че едно, че видеокартата ми - GTX 970 - поддържа само DP 1.2, както и монитора, който не е достатъчен за HDR. Успях да го подкарам през HDMI, но честно казано, стария ми IPS телевизор Panasonic ET60 се вижда по-добре, въпреки че няма HDR. Тествах HDR и на 4К Sony, който поддържа и други HDR формати, но не останах особено очарован от това, дори и при филми. Единствено може би при AC: Odyssey HDR дава някаква визуална разлика. А относно подкарването - трябва ти HDMI 2.0 кабел. Вече в зависимост от играта - при някои игри е нужно да активираш HDR от display settings на windows 10 - ако всичко е свързано и настроено правилно, ще имаш опция да го включиш:

DqWhbvu.png

При филмите трябва самия филм да е HDR - намират се по тракерите. Аз ползвам media player classic, той ползва madvr, като настройването става по следния начин: https://www.avsforum.com/forum/26-home-theater-computers/3127778-madvr-hdr-settings.html

При включване на цял екран се активира hdr. Може да тестваш и в youtube, но там hdr клиповете вървят с microsoft edge, май става и с chrome, но аз не съм пробвал. За целта пак активираш "play hdr games.." на windows.

Между другото съм избрал и от nvidia control panel/change resolution освен нативна резолюция и 75 Hz, долу имаш use nvidia color settings, там съм го сменил на 12 bpc и RGB color format.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи и от самото съдържание (било то игра или филм) как е направено. При някой ефекта е малък.

За филми препоръчвам научно популярнатите поредици:

Planet Earth II (2016)

Blue Planet II (2017)

Raze, как го настройваш MPC

Много лоша картина имаше  сравнен със VLC или DaumPot Player преди 2-3 години  като си избирах видео-плеър.

Сега може и да са оправили положението. Но знае ли човек...

П.П. Погледнах, преди малко официалният сайт на MPC. Изглежда  проекта е спрян. Последната версия е от 2017 г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал съм връзка. Настройваш madvr, после mpc да го ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НА мен нещо от уина не ми дава да настроя hdr. Може би трябва да го обновя :Д. Иначе сложих една приставка за хром и мисля, че го докара горе долу ефекта на hdr. Приставката се казва youtube magic actions.

hdr1.JPG

hdr2.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети пак какво съм написал за кабелите и портовете. На този монитор само през HDMI може да подкараш HDR. Провери си и настройките в nvidia control panel, както съм написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Raze написа:

Прочети пак какво съм написал за кабелите и портовете. На този монитор само през HDMI може да подкараш HDR. Провери си и настройките в nvidia control panel, както съм написал.

с hdmi съм ,  насройките в нвидиа са направени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нямаш ли HDR опция в display settings? Каква точно ти е версията на windows? При мен с 1909 работи, както съм дал снимката по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

И нямаш ли HDR опция в display settings? Каква точно ти е версията на windows? При мен с 1909 работи, както съм дал снимката по-горе.

не знам коя е версията...от 9-10 месеца не съм ъпдейтвал. Това ми изкача в менюто за хдр

dd1.JPG

dd2.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж nvidia панел-а така ли си го настроил:

K0sVmif.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Виж nvidia панел-а така ли си го настроил:

K0sVmif.png

Да, само това 12 bpc ми е 8...не ми дава 12 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може кабела да е проблем. С какъв HDMI кабел си свързал монитора? Аз пробвах и с фабричния HDMI, с който съм вързал служебния лаптоп, с него също ми позволява да активирам HDR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Може кабела да е проблем. С какъв HDMI кабел си свързал монитора? Аз пробвах и с фабричния HDMI, с който съм вързал служебния лаптоп, с него също ми позволява да активирам HDR.

С кабела от кашона на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам повече идеи. При мен всичко работи нормално с по-стара видеокарта. Обнови драйверите на видеокартата, в краен случай и windows.

Виж в менюто на монитора в настройките general/HDMI compatibility да не би да е включено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

Нямам повече идеи. При мен всичко работи нормално с по-стара видеокарта. Обнови драйверите на видеокартата, в краен случай и windows.

Виж в менюто на монитора в настройките general/HDMI compatibility да не би да е включено.

А драйверите на монитора да се ъпдейтнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на LG ги намери за модела, аз съм ги инсталирал, може и това да е проблема, въпреки че е малко вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...