Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравей те ,сложиха ми в колата бас туба pioneer (която е правена като кутията е купуване отделно и говоритела също ) + усилвател blaupunkt който е пребодисван и незнам какъв модел е и той.Кабелите ги имах към колата (така съм я купил) като сложихме само един бушон към акумулатор и кабела който го наричаме + , а минуса е взет от купето на колата под задната седалка. Три кабела са изкарани от сд-то като два са за тонколоните явно към усилватела те са с букси а третия е вързан към усилватела и сд-то демек също като с тези двата с буксите.Проблема ми е че баса свири но дали съм го усилил на 6/7 степен от сд-то или на 38/40степен от сд-то значение няма и прекъсва постояно баса за 1-2 секунди спира и тръгва на ново а усилватела свети постоянно по това разбирам че работи и има ток в него постояно а също така момчето се постара и върза всички кабели хубави като ги стегна да няма луфт да се местат или вадят и така на татъка към усилватела. Реших да не е от дупките по пътя и да прекъсва някъде кабел но не защото и на едно место да е колата пак същата работа а прекъсва постоянно като напримерно 10секунди свири и спира за 1-2секунди и пак се чува баса на ново ? От момчето което взех музиката незнам как е била преди него защото несъм се качвал да чуя а направо ми я свали от колата и ми я сложи друг приятел.Някой някакви идеи да има от какво може така да се получава? само знам че бушона е 60ампера защото като го взимах вчера обърнах внимание какво пише на него а за тубата идея си нямам каква е защото споменах че е правена и на кутията не пише нищо а на усиватела е пребоясван с боя и също така незнам и той какъв модел blaupunkt е. само разбрах че баса е вързан на бридж с нови кабели а старите + и - който са са много дебели и са на 1-2 години.Някой ако има някакви идеи защо така прекъсва нека сподели или да не сме испуснали нещо защото аз лично нищо не разбирам а момчето и то разбира колкото от личен опит където си е връзвал на него преди .Също така забравих да кажа че сд-то и то ми е pioneer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Претоварва се и защитата го изключва. Не го мъчи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но той е намален усиватела почти до минимум от сд-то баса е на 0, а преди това се чух с момчето каза че е свирела нормално защото все пак 2-3 години му е била в колата и не е имало проблеми такива но просто ми дължеше пари и реших да му взема музиката. А музиката както казах дори  на леко да я усиля на 6-7 степен също гасне за 1-2 секунди и така същото пак като я усиля на 30-32 степен

също така забелязах отначалото усиватела ми беше усилен много и като усилех музиката се чуваше изведнъж едно бжжж (от баса и направо ти заглъхват ушите от бас) и дори и да го намаля сд-то пак така се чуваше за секунди и след това спира и затова го намалих усилватела и това вече несе чува но прекъсва баса от време на време .. както казах слушам примерно една песен 1мин и за секунди спира баса несе чува и пак после се чува веднага.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тънък кабел на плюса или към шасито прекъсва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за тънак кабел не е защото са немски кабелите и са много дебели тука едвали има на пазара такива. А на кое казвате шасито 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е високоговорителя, какъв е усилвателя? Ако ще гадаем за причини, по нисък импеднас на говорителя от този който може да работи усилвателя, дефект в крайното стъпало, прекалено висок входен сигнал към него, дефектирал говорител, недостатъчен ток на усилвателя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Djoni Ivanov написа:

А на кое казвате шасито? 

Минуса който си свързал на маса.А JKirilov те попита правилно,за кабела(плюса) от захранването-12v ,дали не е тънък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Djoni Ivanov написа:

Здравей те

Здрас ти!

преди 5 часа, Djoni Ivanov написа:

От момчето което взех музиката незнам как е била преди него защото несъм се качвал да чуя а направо ми я свали от колата и ми я сложи друг приятел.

Сега ходи му я върни щото е нередовна. Или говорителя е опекъл намотката и вече не се знае колко е на късо или усилвателя не е в ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Djoni Ivanov написа:

също така момчето се постара и върза всички кабели хубави като ги стегна да няма луфт да се местат или вадят и така на татъка към усилватела.

Това ОК. Сега виж двата други края на тези захранващи кабели?

Измери омовете на входа на кутията:

преди 7 часа, Djoni Ivanov написа:

бас туба pioneer

Фабричен Пионер, но може да е "ремонтиран"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AGD написа:

Или говорителя е опекъл намотката и вече не се знае колко е на късо или усилвателя не е в ред.

По скоро усилвателя е дефектирал, а може да е прекъснала ширмовката (екранизацията) на кабелите от тон источника до входа на усилвателя, и той се самовъзбужда принуждавайки защитата да сработи. Ако е изпечена намотката то тогава трептината ще почернее и ще мирише на прегорял лак, а и той казва, че се чувал силен брум на пресеци. Случвало ми се е при изместен център намотката да се претрие и да прекъсва механически при по големи амплитуди. Информацията която дава за повредата е непълна.

преди 3 часа, FusE написа:

Какъв е високоговорителя, какъв е усилвателя? Ако ще гадаем за причини, по нисък импеднас на говорителя от този който може да работи усилвателя, дефект в крайното стъпало, прекалено висок входен сигнал към него, дефектирал говорител, недостатъчен ток на усилвателя. 

Да, така е, но за да стигнем до спрягането на товара (импеданса на говорителя) към усилвателя, първо трябва да сме убедени, че тон источник, усилвател и говорителят са напълно изправни! При ниски нива на входа на усилвателя, не е необходимо да му се осигурява голям ток при пробите за оживяване! Така че, на първо време и с предпазител от 10 А и 2-4 mm2 кабел може да се изпробват нещата!

преди 7 минути, JKirilov написа:

Фабричен Пионер, но може да е "ремонтиран"?

Може, но по някога ремонтираният бас е по-добър от фабричния, зависи кой и как го е ремонтирал. Някога, когато нямаше много мощни бас-говорители по магазините, аз съм ги пренавивал, защото освен с ремонта на техниката бях и музикант, но това време отмина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, herkules2 написа:

Информацията която дава за повредата е непълна.

Факт.

преди 8 минути, herkules2 написа:

на първо време и с предпазител от 10 А и 2-4 mm2 кабел може да се изпробват нещата!

Става и на масата с едно РС захранване...

преди 8 минути, herkules2 написа:

аз съм ги пренавивал

Ми бегай му го пренавий! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, JKirilov написа:

Става и на масата с едно РС захранване...

Става, но не е за начинаещи!

преди 5 минути, JKirilov написа:

Ми бегай му го пренавий! ;)

Може, ако е от моя край, и ако говорителя е действително повреден, което не е доказано!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Консултирай се с който ти го е слагал. И на когото си платил.

Ако не можете да се разберете има и сервизи.

Според мен правиш типичната новобранска грешка . Слагаш нещо да ту думка на главата от келешлък. Съсредоточи се върху пътната обстановка и работата на двигателя. Дрънчаща консервна кутия тип 20+ годишен пернишки голф определено ми предизвиква отвращение и да не казвам още какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oпитах пак да прочета първия пост. Пак не можах, но - Жони, ти откъде вземаш сигнал за този усилвател? За да може

на 18.05.2020 г. в 18:07, Djoni Ivanov написа:

бас туба pioneer

да дъни бас, трябва да се подаде бас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те на всички , проблема го реших с помоща на FusE, като преместих клемите на говорителя които са свързани към усилвателя.като минуса го преместих към левия канал на усилвателя до плюса. С две думи не е вързан на бридж а по стандартния начин и нямам никакви проблеми :)  Благодаря най вече на FusE  и на всички остана ли който се опитаха да ми помогнат! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Djoni Ivanov написа:

преместих клемите на говорителя които са свързани към усилвателя.като минуса го преместих към левия канал на усилвателя до плюса.

Радваме се че проблема е решен.Но за да има полза на друг,уточни свързването,защото по думите ти си го свързал на БРИДЖ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Димитър 59 написа:

Радваме се че проблема е решен.Но за да има полза на друг,уточни свързването,защото по думите ти си го свързал на БРИДЖ 

Първоначално беше свързан субуфера в бридж, но говорителя е нискоимпедансен и се претоварва крайното стъпало. В момента е свързан субуфера към левия канал на усилвателя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.05.2020 г. в 18:07, Djoni Ivanov написа:

Проблема ми е че баса свири но дали съм го усилил на 6/7 степен от сд-то или на 38/40степен от сд-то значение няма и прекъсва постояно баса за 1-2 секунди спира и тръгва на ново а усилватела свети постоянно

Ако си го усилвал само до 6/7 степен няма да има значение импеданса на говорителя при свързване бридж или стерео вариант при пробите, па било то свързване и само с един канал, ако усилвателя е изправен и е с подходяща мощност. Защитата ще изключва колоната само при по-голям размах-амплитуда на бас съставната над 6/7-ма степен на усилване с  товар е по-голям от нормалния. При ниски нива на входа, токът прокаран през говорителя е малък-недостатъчен за защитата, колкото и нискоомен да е говорителя звукът няма да прекъсва!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, JKirilov написа:

Имало е лош контакт и вече няма. ;)

Съгласен съм! Това е вече нещо друго и обсъждането спира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от aratoress
      Здравейте!
      Може ли малко съдействие, опитвам се да разбера как да си настроя даден видео файл да работи по default с даден аудио канал. Например свалям си филм и филма има 2 аудио канала или пътеки. Използвам KM Player и си сменям аудио пътеката от руски на английски например. Но когато си кача филма на USB за да го гледам на ТВ там си е със руско аудио което си е по default. По същия начин и на лаптопа ми като сменя канала си е само за момента и при следващо пускане на файла пак си е на руски. Има ли как да сменя аудио пътеката и да си остане на английски дори да не е с KM Player?

Благодаря ви
    • от Петьо Илиев
      Добър вечер.. имам следния проблем ..наскоро си закупих 5+1 система тъндър активна ,но в процес на работа от порядъка на  20 30 мин и се изключва и включва самичък и сякаш се чува нещо като леко пукане все еедно реле цъква или не звая ....при усилване в малък диапазон отново се изключва и включва и така все по често..като постои изключено примерно час отново свири 15 20 30 мин без да се изключва и започва на ново..мисля си че нещо загрява и включва защита..но  носих го при познат ,отваря го всичко било наред нямало изгоряло само 2 студени спойки ,който са презапоени ,но проблема продължава  . ...Моля за помощ,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем..
    • от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Имам един лек проблем и се надявам с ваша помощ да го разрешим. 
      Та въпроса ми е, че си тегля анимационни филми за децата и после ги прехвърлям на usb и ги пускам на децата да гледат от телевизора, но имам филми blu-ray и са с 2 потока аудио ENG i BG искам когато прехвърлям файла към usb'то да ми е с БГ аудио, как мога да направя тази магия? Молим за помощ, благодаря предварително.
    • от Qnko Hristozov
      Здравейте, от много време искам да си направя мини студио в домашни условия с цел да правя музиката, която харесвам. Вече разполагам с някакъв бюджет и съм готов да вкарам някой лев в доста по - качествена техника, от която имам сега. 
      Отделил съм до 300 лева за слушалки, (с цел миксиране и мастеринг) като желая да чувам музиката чиста, ниските честоти са ми приоритет. Closed-back или затворени, понеже ще съм пред микрофона с тях и не искам микрофона да улавя звука от слушалките.
      Доста се поразрових за слушалки и това, което видях е, че повечето препоръчват няколко вида слушалки - 
      1. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms - Beyerdynamic DT-770 PRO;
      2. https://www.muziker.bg/akg-k-240-mkii - AKG K-240 MK II;
      3. https://www.muziker.bg/akg-k240-studio - AKG-240 Studio;
      4. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-280-pro  - Sennheiser HD 280 PRO.
      Като цяло, аз всъщност искам техниката да ми е малко по-скъпа, за да не се налага да я сменям скоро и да закупувам по-нова и по-добра... Не съм на ясно много за това какво точно да търся в слушалките или микрофона, затова се обръщам към вас.
      Моят избор за слушалки е този 
      1. https://www.muziker.bg/audio-technica-ath-m50-x-white - Audio-Technica ATH-M50 X
      2. https://www.muziker.bg/beyerdynamic-dt-770-m - Beyerdyamic DT-770 M
      3. https://www.muziker.bg/sennheiser-hd-300-pro - Sennheiser HD 300 Pro
      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      Не знам дали направих грешка, като пиша за две отделни неща..Ако е така, моля за извинение! Ако е проблем бих направил отделна тема за микрофона.
      Ориентирах се към към няколко вида микрофони - от 300 до 400 лева максимум (ще го използвам за звукозапис, вокали, бързо пеене)
      На първо място до колкото съм информиран ми трябва динамичен микрофон, който да е кардиоиден. Чудя се между тези - 
      1. http://velikovmusic.com/index.php?route=product/product&path=91&product_id=868 - sEelectronics X1 Vocal Pack
      2. https://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_27878/BEHRINGER_T_47.html - Behringer T-47
      Пускам тук Аудио карта, която мисля да си закупя - https://www.muziker.bg/focusrite-scarlett-6i6-2nd-generation - Focusrite Scarlett 6i6 2nd Generation
      и MIDI Keyboard - https://www.muziker.bg/behringer-motor-49 - Behringer Motör 49 
      с цел ако има някакъв проблем в свързването, импенданса и други несъответствия, поради които е невъзможно да се свържат устройствата и да работят заедно..
      Моля препоръчайте ми или някои от тези, които споделих,  или други, които съответстват на дадената цена. Имам голямо желание да си направя мини студио като следващата крачка ще е да си направя студио извън дома с цел правене на музика!
      ПП: Ако има някакъв проблем относно темата и написаното вътре в нея, моля да ме извините! За пръв път пиша тук, ще се съобразя с нередностите, ако има такива! 
    • от Humpty Dumpty
      Здравайте!
      Някой може ли да ми даде информация оригиналното стерео на VW Golf 5, какъв аудио формат чете за дисковете, а също и самите дискове, какви трябва да са (CD, DVD, DVD-RW и т.н.)?
      Благодаря, предварително!
  • Дарение

• Добави ново...