Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Daniel777

моля за помощ не мога да гледам филми като нормален човек

Препоръчан отговор

така... преинсталирах си компа с 7ца  ... HP pavilion 5 laptop старичък е знам   ... пускам си hbo go или подобни сайтове за гледане онлайн филми и постоянно ми се върти едно колелце и някой път върви за 5 10 мин и после пак почва да върти ... процесора в този момент е разбира се на 100 % иначе ако е по малко си върви нормално .. но това рядко .. пробвах с всички видове браузари ... единственото което съм инсталирал е падна анти вирус .. не е от загряване защото още в самото начало на стартиране пускам филма и въртиии ;) ще се радвам ако някои може да помогне btw като затворя браузара и веднага процесора си работи на 50 30 20 % примерно ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази антика забрави да правиш нормално каквото и да е. Ориентирай се към по-съвременен хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Даниел Петровч написа:

браузара

който е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преди да преинсталираш как беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Даниел Петровч написа:

така... преинсталирах си компа с 7ца  ... HP pavilion 5 laptop старичък е знам   ... пускам си hbo go или подобни сайтове за гледане онлайн филми и постоянно ми се върти едно колелце и някой път върви за 5 10 мин и после пак почва да върти ... процесора в този момент е разбира се на 100 % иначе ако е по малко си върви нормално .. но това рядко .. пробвах с всички видове браузари ... единственото което съм инсталирал е падна анти вирус .. не е от загряване защото още в самото начало на стартиране пускам филма и въртиии ;) ще се радвам ако някои може да помогне btw като затворя браузара и веднага процесора си работи на 50 30 20 % примерно ... 

Това е машина за боклука. От нея нищо не става. Не само няма да гледаш филми онлайн, ами и за нищо друго няма да може да я използваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се използва за четене на книги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С жичен или безжичен интернет се ползва на машината?

Точни параметри на системата?

Настройките за качество на видео потока - как са зададени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 1 час, JKirilov написа:

А с тубата как е?

Като с бурето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Даниел Петровч написа:

... 

Притежавам HP pavilion 5, който е с 32bit процесор. Заради него и остарялия екран го сложих в сандъка за донори.
Опишете модела - HP pavilion 5 ХХХХХ. Какъв точно процесор и с колко рам памет е. Преинсталация с 7-ма ме съмнява, че нещо вътре се обновява. Самата система или браузера, и затова пържи процесора на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Даниел Петровч написа:

гледам филми като нормален човек

Нормалните хора го правят в киното. Със съответното качество и звуково съпровождение. Като за начало пробвай да го пуснеш на телевизора си. Определено ще видиш повече. И за начало пробвай с до 720p - не се изхвърляй на най-голямата резокюция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Емил Костов написа:

Това е машина за боклука. От нея нищо не става. Не само няма да гледаш филми онлайн, ами и за нищо друго няма да може да я използваш.

Още не знаеш характеристиките, ама се изхвърляш както обикновено.

Сериозно ли без най-съвременен хардуер не може да се гледат онлайн филми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Още не знаеш характеристиките, ама се изхвърляш както обикновено.

Сериозно ли без най-съвременен хардуер не може да се гледат онлайн филми?

Сериозно! За да може в момента свободно да използваш една машина за интернет, филми, игри (тук вече започва дрането) или специализиран софтуер ти трябва: 8 Gb Ram, четириядрен процесор, SSD+HDD, външна видеокарта ( според завивиси). Всичко друго са просто изтезания и свободни съчинения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш ли разлика между ретро хардуер и съвременен? С отделна видеокарта, на която да се ползва хардуерното ускорение, макар и да не е последен модел, нещата може да се подобрят в пъти, както и с процесор, който не е орязан лаптопски само с 2 ядра. Но тази машина има няколко разновидности, въпреки че като гледам всичките едва ли с някоя от тях ще може да стане това, което иска автора.

https://ardes.bg/news/2009/05/hp-pavilion-dv5-2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Сериозно! За да може в момента свободно да използваш една машина за интернет, филми, игри (тук вече започва дрането) или специализиран софтуер ти трябва: 8 Gb Ram, четириядрен процесор, SSD+HDD, външна видеокарта ( според завивиси). Всичко друго са просто изтезания и свободни съчинения. 

Човека не пита за игри, пита за онлайн филми и аз категорично ти заявявам, че всеки лаптоп или комп с двуядрен процесор, 2ГБ рам и видеокарта дори от сорта на вградена Нвидиа 7150 ще подкара онлайфилм на 720п!

преди 5 минути, Raze написа:

Но тази машина има няколко разновидности, въпреки че като гледам всичките едва ли с някоя от тях ще може да стане това, което иска автора.

Този как мислиш ще ги подкара ли?

https://www.olx.bg/ad/laptop-hp-pavilion-dv5-1210eq-na-chasti-CID632-ID7Kqpl.html#bfb2319ef4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, M.Николов написа:

Човека не пита за игри, пита за онлайн филми и аз категорично ти заявявам, че всеки лаптоп или комп с двуядрен процесор, 2ГБ рам и видеокарта дори от сорта на вградена Нвидиа 7150 ще подкара онлайфилм на 720п!

А аз ти казвам, че няма да стане. Пък нека постващият сам да каже дали е така. Да не говорим, че при online филмите нямаш възможност да правиш настройки. За пример филмисуб.ком

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

А аз ти казвам, че няма да стане. Пък нека постващият сам да каже дали е така.

Да ти направя видео как лаптоп с едноядрен процесор и 1 Гб памет с видео Ати Радеон 9200 подкарва клипове в ютуб, вярно с ниска резолюци, но все пак?

Бати и филмите бати и нещото вие го изкарахте, че едва ли не ще прави някакви много сложни изчисления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Да ти направя видео как лаптоп с едноядрен процесор и 1 Гб памет с видео Ати Радеон 9200 подкарва клипове в ютуб, вярно с ниска резолюци, но все пак?

:lol6::lol6::lol6::lol6::lol6::lol6:. Разделът за вицове е на друго място. Едноядрен процесор умира само при стартирането на браузъра нищо повече. А колкото до твоята прехвалена двуядрена машина само един avast free antivirus ще я убие. Освен това обикновеният потребител иска да си цъка свободно. Освен филми, има отоврен чат, ФБ, някоя програма за музика, някоя игра и освен това да му вървят филми. Продължавайте да пишете наизуст. 

И другото интересно е защо в този раздел, когато някой пита за лаптоп или за конфигурация при втора употеба не му се предлагат машини с едноядрен или двуядрен процесор. Хайде да сме малко сериозни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като направя видеото ще се откажеш ли официално да даваш повече съвети?

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Освен филми, има отоврен чат, ФБ, някоя програма за музика, някоя игра и освен това да му вървят филми.

Ама разбира се, кой ли докато гледа филм не слуша музика и цъка някоя игрица.:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 минути, M.Николов написа:

Като направя видеото ще се откажеш ли официално да даваш повече съвети?

Ако искаш направи и видео как на 286 вървят най-тежките игри. Аз ще продължа да се смея. Официално давам и ще давам такива съвети, защото са верни и правилни. Това, че някой ще ми се смее или ще казва, че лъжа на мен не ми дреме, защото съм прав. И обикновеният потебител ще го види и разбере сам. Само дано не се полъже да вкарва пари в стари машини, защото ще се намери кой да го измами и да му ги вземе.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега, никой няма да купува нищо, нито някой препоръчва нещо за купуване.Задаващия въпроса вече притежава въпросния лаптоп и пита как да гледа онлайн филми с него.А съветите ти нито са правилни, нито са верни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, M.Николов написа:

Чакай сега, никой няма да купува нищо, нито някой препоръчва нещо за купуване.Задаващия въпроса вече притежава въпросния лаптоп и пита как да гледа онлайн филми с него.А съветите ти нито са правилни нито са верни.

Сериозно? Я да видим на каква ОС ще ми демонстрираш едноядрен процесор да работи и да вървят филми online. И според теб това става да се работи с него??? И мен да ме убеждаваш няма смисъл. Помогни на постващия да си оправи проблема, защото аз казва ще е в слабата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уин 7 професионал

и не филми, а клипове от Ютуб!

За  онлайн филми не съм го пробвал.

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Помогни на постващия да си оправи проблема, защото аз казва ще е в слабата машина.

Първо да каже точните характеристики на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Win 7 взмеа 800 до 900 мегабайта от рамта без нищо друго. За браузъра нищо не остава, А ако сложиш антивирусна даже и компютърът ще избяга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, да, има и антивирусна.:)

Но тъй като не залагаш нищо насреща, за сега няма да правя клип.

Когато решиш да си заложиш репутацията кажи и ще направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...