Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Процесор Intel i7 4765T поддържа температура както следва idle 55,59C тротва на 72,74.C. по време на гледане туба,браузване 65,68.C 

при студен старт на компютрa  46,48C за около 5 минути и леко по леко се вдигат 55,58C.Tермопастата на процесора вече я сменям 5 пъти все същото положение термопаста e MX4.Kомпютъра е lenovo thinkcentre m93p tiny intel i7 4765T 16RAM SSD180 intel pro 1500.вентилаторa се усилват със вдигане на температурата всичко си работи Windows 10 pro.

Имам две бройки Lenovo M93p Tiny и се държат по идентичен начин единия държи три градуса по ниско от другия.

На всеки стрес тест тротва от температури 72,74C нормално ли е

Kажете какво най добре да направя?Имам ли нужда от делит на процесора Intel i7 4765T?

защо след описаното по горе температурите са такива високи моля кажете.

Screenshot-1.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора сменян ли е или фаброчно е бил с този?

4 ядрен + графика няма как да е 35W - така, че определено е топъл процесор.

Какво може да промениш - виж графичното ядро на какви честоти работи, ако трябва намали я.

Друга врътка е честотата на процесора - пробвай как се държи без турбо режима или с ръчно контолиране на максималните честоти.

Прегледай дали нещо не копае на заден план, тоест какво е натоварването на процесора когато ти нищо не правиш.

Реално за какво се използват въпросните машини?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Високи температури ...“ - съмнения за Коронавирус! 14 дни карантина!

Виж какво казват от Intel

Цитат

По-скъпите и мощни Intel процесори (някои модификации Core i5, Core i7, Xeon) разпределят много по-малко топлина от "червените" конкуренти, но също така се нуждаят от висококачествена охладителна система. Работният диапазон на тези процесори в режима на минимално и средно натоварване е приблизително равен на този на средния ценови сегмент. Въпреки това при максимално натоварване тя може да надвишава 100 ° C, но при нормална работа на процесора температурата не трябва да надвишава 80 ° С.

Не забравяй, че „стрес тест“ съвсем не е „минимално и средно натоварване“!

Пп. Само аз ли виждам на видеото, че отгоре пише „Процесор - 32 °C“, а отдолу, за ядрата „CPU Core # 1 (2, 3, 4) - 74 °C“?

преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

4 ядрен + графика няма как да е 35W - така, че определено е топъл процесор.

Оказва се, че ...  не само може, ами и Е! „TDP - 35 W“.

Или и Intel® не са в час?

С уговорката:

Spoiler

TDP

Thermal Design Power (TDP) represents the average power, in watts, the processor dissipates when operating at Base Frequency with all cores active under an Intel-defined, high-complexity workload. Refer to Datasheet for thermal solution requirements.

преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

Прегледай дали нещо не копае на заден план, тоест какво е натоварването на процесора когато ти нищо не правиш. когато той „уж нищо не прави“!

Реално за какво се използват въпросните машини?

Как за какво - да ги тества, и да се шашка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говоря точно за когато той нищо не прави. Не пуска тестове, не рови в нета, не играе игра, не гледа филм, дори и музика не слуша. Процесора винаги прави нещо, защото там има OS, AV, задачки, оптимизации, а 10-ката и други екстри.

Точно за договорките говоря, няма как да е чисти 35W, моя T8300 се води 35W - само две ядра, 2400MHz, няма графично ядро, но почва от 20-30 градуса, 72 градуса никога не е достигал, а на това охлаждане лежи и външна видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите и на двете машини за заводски оригинални.
Машините се използват за браузване торенти тубата и филми игри не играя.
Hяма вируси нищо не копае на заден план,поне така си мисля.
Windows10 pro преинсталирах поне три пъти за една седмица 
никва промяна на температурите затова мисля че нищо не копае пак и диспечера показва 2%,4% idle прилагам снимка.
Повече от 75C никога не качва по време на стрес тест с аида но винаги  тротва на 72,74C. процесора e TDP 35 W 
Kак да избегна тротинга на процесора?
да се притеснявам ли за температурите
Имам ли нужда  от делит ... поръчах tool Алиекс...имам и течен метал 

Екранна снимка (4).png

Kомпютъра е с захранване заводско леново като за лаптоп 65 W оригинално

само процесора работи на 35W и допълнително Ram SSD WIFI и така нататък до към 55+нататъка

компютъра е мини към 1,2 kg

в момента температура на ядротa 57C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, viki96 написа:

Kомпютъра е с захранване заводско леново като за лаптоп 65 W

5t_O3F5RvBdqronIhp89-2pRH2X_7B-8we9CkifvJ2s2VWeabnckXYlIXMWypdRcYQcc5YiMQe6NV2eIfI6TMXMAz4w1uqIR1whMiDH-MUMHdHhKVdoVNC_fAeowrwRjtnHf7jO1URbfwNYYWWliJB7WfZ-a7u2n0HzwiEZwFpj1pKCHY3QtvMYPgJ45VyFy41S3GnPrzpJnXjws-M4ZnEgyHphlDN1982qEZoshvyQpccfUFy66lEwLrwU3LyZF2ieRE--C-7VtU2k8w7hL8uDReyeuYJIKLXpZmpcd0p94Mh3K2XMy_0shncsSKIMuahfWfJhdb28YKGAjFWKunSMY2fhagObIJ_VfWXXOr21nBrM7pfNcCTHQO9UfTvWppcAH5YyQXXyOi32wZ3d-tRxOlksHE4_CbxLB94xdEWzlEs3bUBTZycR8aEsH81LW5m2mdnLt-B9HzovMqkp8QsC_fsO-JRzmlACUS2c_j2ehR_NUUpVMkCH297_IMPO27l47CoM0vm2l1B7i2zG1P16PnqUpS2XBGo9VLfR3Ej3FIYtCLkeXD9ir991-5VxbUHQDCE48l0BzRp_7f-n98YXa2D0mPn2UhGzS5n3AePfeU7oLSkQ6EW383Q2bgPBDfitEfSqv99k7YDnOzCNKXXnlOpHJ0ddRsFXChWaRzndsxmzNamfCYyPS-nZmBA=w514-h270-no?authuser=0

65 W или 650 W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Пп. Само аз ли виждам на видеото, че отгоре пише „Процесор - 32 °C“, а отдолу, за ядрата „CPU Core # 1 (2, 3, 4) - 74 °C“?

Не само ти. 

Но интересно, че според скрийншота температурата на дъното е 186 градуса 😵 . Нещо така пушек да излиза от компа, миризма на изгоряло да се усеща?... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, jhoro написа:

5t_O3F5RvBdqronIhp89-2pRH2X_7B-8we9CkifvJ2s2VWeabnckXYlIXMWypdRcYQcc5YiMQe6NV2eIfI6TMXMAz4w1uqIR1whMiDH-MUMHdHhKVdoVNC_fAeowrwRjtnHf7jO1URbfwNYYWWliJB7WfZ-a7u2n0HzwiEZwFpj1pKCHY3QtvMYPgJ45VyFy41S3GnPrzpJnXjws-M4ZnEgyHphlDN1982qEZoshvyQpccfUFy66lEwLrwU3LyZF2ieRE--C-7VtU2k8w7hL8uDReyeuYJIKLXpZmpcd0p94Mh3K2XMy_0shncsSKIMuahfWfJhdb28YKGAjFWKunSMY2fhagObIJ_VfWXXOr21nBrM7pfNcCTHQO9UfTvWppcAH5YyQXXyOi32wZ3d-tRxOlksHE4_CbxLB94xdEWzlEs3bUBTZycR8aEsH81LW5m2mdnLt-B9HzovMqkp8QsC_fsO-JRzmlACUS2c_j2ehR_NUUpVMkCH297_IMPO27l47CoM0vm2l1B7i2zG1P16PnqUpS2XBGo9VLfR3Ej3FIYtCLkeXD9ir991-5VxbUHQDCE48l0BzRp_7f-n98YXa2D0mPn2UhGzS5n3AePfeU7oLSkQ6EW383Q2bgPBDfitEfSqv99k7YDnOzCNKXXnlOpHJ0ddRsFXChWaRzndsxmzNamfCYyPS-nZmBA=w514-h270-no?authuser=0

65 W или 650 W?

Да точно 65W

процесор 35 Ц Ядра 59........ idle

така е идентично и на двата компютъра 2,3C

вище и това видео  https://www.youtube.com/watch?v=iyXnvLci3-8

5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре при тези 0,9Ghz честота какви са температурите и оборотите на перката?

Знам, че пише навсякъде 35W ама това е като всичко рекламно и аз не го вярвам - да се счита за лично мнение, не дискусия.

преди 7 минути, jhoro написа:

65 W или 650 W?

Това не е голяма насттолна машина, това захранване е тип лаптопско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

затова искам помощ прочетете горе това е мини компютър lenovo thinkcentre m93p tiny

имам две бройки и държат едни и същи температури

моя е intel i7 4765T 16RAM SSD180 intel pro 1500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствения начин за да докажеш, че процесора се нуждае от разкостване е да го поставиш на система с наистина добра охлаждаща система - ако тогава държи същите температури значи имаш проблем вътре. Сега може да пробваш - има ли разлика с отворена кутия, има ли разлика с принудително външно охлаждане. Също така, проверявал ли си колко е топъл самия радиатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

самия радиатор е нормално топъл на пипане 😃

няма къде да пробвам процесорите

оказва се че сигурно няма датчик на дъното на единия компютър показва винаги без да се променя 10C другия винаги 186C

вече се видях в чудо шкурих радиаторите със шкурка1500,2000,2500 паднаха температурите само 2C

сепак мисля че заводската паста е спекла под капачката на 6 години е сепак

писах във форуми извън българия не успяха да помогнат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята паста след 3 дни става на 12 години. Това на процесор и на видео карта.

Ако разгледаш в нета и други имат проблем с този модел, дори с i5 който някак също е 35W, но наполовина на твоя процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, RudeBoy написа:

Но интересно, че според скрийншота температурата на дъното е 186 градуса 😵 . Нещо така пушек да излиза от компа, миризма на изгоряло да се усеща?... :D

Идеална температура, ама ... за фурната! Може да си опече нещо - в краен случай РАМ или чипсет, натюр!

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това не е голяма насттолна машина, това захранване е тип лаптопско.

Още ли вярваш в дядо Коледа? Още ли мислиш, че в „голямата настолна кутия“ има много повече неща, от малката такава?

преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Също така, проверявал ли си колко е топъл самия радиатор?

Ти луд ли си??? Ако температурата наистина е 186 °C - по-добре да не пипа.
Един път пробвах, колко е
топъл един индукционен котлон. После - един месец дланта ми беше ... с вид на пържола!

преди 1 час, viki96 написа:

😃самия радиатор е нормално топъл на пипане
няма къде да пробвам процесорите
оказва се че сигурно няма датчик на дъното на единия компютър показва винаги без да се променя 10C другия винаги 186C
вече се видях в чудо шкурих радиаторите със шкурка1500,2000,2500 паднаха температурите само 2C
сепак мисля че заводската паста е спекла под капачката на 6 години е сепак
писах във форуми извън българия не успяха да помогнат

Щом е „нормално топъл“ (40-50 градуса) - мирише на грешни показания на датчиците! Премери с подходящ някакъв термометър.

После - слагай го в хладилника и си свиркай!

Пп. Не се увличай със шкурката - няма да останат радиатори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак звучи неправдоподобно и на двата компютъра датчиците да дава грешни данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Ти луд ли си??? Ако температурата наистина е 186 °C - по-добре да не пипа.
Един път пробвах, колко е
топъл един индукционен котлон. После - един месец дланта ми беше ... с вид на пържола!

Нямам жълта книжка!

Ако е 186 градуса радиатора, все си мисля, че ще усетиш топлината преди да пипнеш с пръсти ... това и без акъл пак ще се сетиш. Разбира се човечеството отдавна познава термометъра, слагаш го на отвора за топлия въздух и гледаш колко показва, имаш и лазерни термоментри и т.н., но си е друго да си наплюмчиш пръста и да пипнеш (ама сега с този вирус по-добре да отвикнеш от този навик).

Разбира се, че има! Къде в тази система ще боднеш една лакома видео карта?

преди 2 минути, viki96 написа:

Някак звучи неправдоподобно и на двата компютъра датчиците да дава грешни данни.

Всички софтуерни продукти ли показват еднакви температури? Ако софтуера е един, хардуера е еднакав - грешката може да е същата - грешно четене на данните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, viki96 написа:

Що пък не - нали казваш, че са еднакви?

Предпочитам невъзможното, което убеждава, пред възможното, което звучи неубедително“
Аристотел

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Нямам жълта книжка!

Аз имам - ще уредя и теб!

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Разбира се, че има! Къде в тази система ще боднеш една лакома видео карта?

Да ти разказвам ли ... защо на върха на елхата, стои едно малко ангелче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Извинявай, не знаех!

За нищо - вече знаеш!  😜

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах аидата само температурата на дъното се промени на 32C вече не е 186C другите температури са същите.
Тестван със поне 4 различни програми всички показват едно и също.

тази снимка е в  idle

6.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега виждам доста по-различна картинка.

1238252300_.png.a554582a121d773cc8d09d4a838cbf6f.png   655769420_.png.583a6314c376b36900675089aff60e8e.png

Температурите на ядрата са с 20 градуса надолу.

Продължавам да си мисля, че проблема е в грешни данни от датчиците, а не в софтуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

синьото е при стрес aida 74C теста в черното  в  idle 56C което е прекалено високо за  idle мисля че трябва за idle  да е 35C 20C+ отгоре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...