Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да осъвременя един компютър и ми трябва само кутия.

Спрял съм се на тези - Zalman Case ATX - ZM-S3 или Deepcool Matrexx 30. Да знам има разлика в цената, но държа да има добър кабелен мениджмънт.

Кажете мнението си за двете, ако някой ги има ще се радвам да прочета и вашето.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, arestant написа:

Всъщност това ми е дъното - Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0, така че би трябвало да стане.

Иначе благодаря за предложенията, но питам главно за двата модела които съм посочил по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това дъно е на години, мисли какво би се сложило в тази кутия след него.

Също така не е ясно дали има видео карта и каква, охладителя с каква височина е и колко на брой и вид дискове ще се помещават - кабелен мениджмънт ако няма много дискове няма много кабели или поне нищо което да не може да се реши с няколко превръзки тук там. Надали ще го правиш за изложба също. Обясни по-добре идеята си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Това дъно е на години, мисли какво би се сложило в тази кутия след него.

Също така не е ясно дали има видео карта и каква, охладителя с каква височина е и колко на брой и вид дискове ще се помещават - кабелен мениджмънт ако няма много дискове няма много кабели или поне нищо което да не може да се реши с няколко превръзки тук там. Надали ще го правиш за изложба също. Обясни по-добре идеята си.

Ами имам един компютър който лежи и мисля да го ползвам за студиото си. Реално няма да се ползва за игри а по-скоро за интернет и леки графични програми.

Целта ми е да има изчистен дизайн и засега най ми допада Zalman S3 като кутия която би могла добре да скрие кабелитe и да добие вид.

Та характеристиките са: I5 2400, gtx 950, 2x4gb ram, 240gb ssd

Също мисля да му сложа охладител на процесора - DeepCool Ice Edge Mini FS DP-MCH2-IEMFS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евнтуално за перспектива мисли най-вече да става охладител на процесора 165см.Залмана е тесничък. Твоят охладител ще стане в него все пак да уточня.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, nix55 написа:

...
Целта ми е да има изчистен дизайн и засега най ми допада Zalman S3 като кутия
...

Moже да замърсиш дизайна на Zalman S3. "Aквариумът" може да разчупиш, ако прежалиш 14лв и му добавиш контролер за RGB+W светодиодна лента.

spacer.png

2 в 1.
Кутията става нощна лампа с богати възможности: димиране на светлина, палитри, а още дискотека, буквално следи микрофона на телефона или звука на плейъра.

Ако прежалиш други 2.5лв, добавяш този контролер към дежурното захранване.

spacer.png

Дистанционно ще палиш или ще гасиш компютъра от телефона през wi-fi, без да ти пука за Wake-on-LAN, wake-on-bios.

успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте,
      най-сбито, дойде моментът да помисля за комфортния си и пълноценен сън и смятам, че първата стъпка е покупката на достатъчно качествени легло и матрак, които да ми помогнат да започна да спя повече и да не се събуждам по-уморен отколкото съм си легнал. Проблемът обаче е, че до момента никога не съм правил такава покупка, ползвал съм си старото легло, което не е с матрак, тъй като до момента сънят ми беше нещо между другото и с две думи ситуацията ми е "тъмна Индия". Изборът на пазара е меко казано голям, но ми се иска да чуя мнения на хора, които вече са го играли този мач.
      Нямам някакви особени изисквания относно цветове, външен вид и дизайн. Общо взето ми е все тая как изглежда леглото, стига да е качествено и да ми е удобно. Това, което ми се иска е следното:
      1. Наклонена табла. Бил съм по командировки в хотели с легла с абсолютно права рамка и както и да се наглася, все не ми е удобно. Затова и много държа таблата да има някакъв наклон, който да позволява по-малко напрежение във врата при гледане на телевизия, четене на книга и т.н
      2. Размер 140/160 на 200, тоест не търся единично легло.
      За да не съм голословен, прилагам линкове на това, което съм гледал до момента, пък да видим дали съм се ориентирал правилно.
      Вариант 1 - Легло с ламелна скара Неапол - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 2 - Легло с подматрачна рамка Лаура - 339 лв - ХОП МЕБЕЛИ (hop-mebeli.com)
      Вариант 3 - Спален комплект Лаура 160/200, Лаура, 160/200, дъб сонома + антрацит гланц | Мебели Виденов (videnov.bg) - като промоцията му изтича в 12 нощес, та нямам много време за умуване.
      Отделно идва и въпросът с матраците. Не държа да е двулицев, но и не искам да е прекалено мек. По-скоро бих се ориентирал към нещо умерено, със сигурност не бих купил матрак, в който потъваш. Какво бихте препоръчали?

• от Annn
      Здравейте,
      Търся съвети за избор на лаптоп с бюджет до около 3500лв  Ще се използва за графичен дизайн, логотип...рисуване с графичен таблет.     Последно гледах Леново Легион, но с по-новите компоненти излизам от бюджета. Трудно ми е да преценя дали ако сложа 64рам, вместо 32 ще е толкова по-значимо в сравнение с това дали графичната карта е Nivida Rtx s 6 или  8 памет... Или предходните на RТХ, също са достатъчно силни.. И колко е осезаема разликата между процесорите Intel i7 10750H/9750H....     *Отделно за екрана не знам какво точно да гледам , освен да е IPS изглежда че и те са с различно качество. На първо време няма да има допълнително монитор.   *Смятам да ползвам Windows 10, и се зачудих дали има съществена разлика между pro/ home освен че pro е по-добре за групови задачи, офиси...
    • от The Piper
      Търся кутия за компютър с бюджет 100 лева.Да има два вентилатора и филтър за прах.Търся нещо изчистено без осветление и прозрачни прозорци.Предпочитам права кутия.
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от Valentwow
      Toва ще е първият път, в който сам си събирам и избирам компонентите за настолен компютър. Moже би пропускам някоя част или компонент, и ще се радвам да ми кажете кой е тои. Мненията ви ще бъдат оценени също. Всичките компоненти съм ги избрал от десктоп.бг.  Стремя се общата стойност да е до 1600лв (със ОС включително). Оставям линк към имгур със конфигурацията. Благодаря.

https://imgur.com/a/lOH1LeY
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване