Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да осъвременя един компютър и ми трябва само кутия.

Спрял съм се на тези - Zalman Case ATX - ZM-S3 или Deepcool Matrexx 30. Да знам има разлика в цената, но държа да има добър кабелен мениджмънт.

Кажете мнението си за двете, ако някой ги има ще се радвам да прочета и вашето.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, arestant написа:

Всъщност това ми е дъното - Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0, така че би трябвало да стане.

Иначе благодаря за предложенията, но питам главно за двата модела които съм посочил по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно е на години, мисли какво би се сложило в тази кутия след него.

Също така не е ясно дали има видео карта и каква, охладителя с каква височина е и колко на брой и вид дискове ще се помещават - кабелен мениджмънт ако няма много дискове няма много кабели или поне нищо което да не може да се реши с няколко превръзки тук там. Надали ще го правиш за изложба също. Обясни по-добре идеята си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Това дъно е на години, мисли какво би се сложило в тази кутия след него.

Също така не е ясно дали има видео карта и каква, охладителя с каква височина е и колко на брой и вид дискове ще се помещават - кабелен мениджмънт ако няма много дискове няма много кабели или поне нищо което да не може да се реши с няколко превръзки тук там. Надали ще го правиш за изложба също. Обясни по-добре идеята си.

Ами имам един компютър който лежи и мисля да го ползвам за студиото си. Реално няма да се ползва за игри а по-скоро за интернет и леки графични програми.

Целта ми е да има изчистен дизайн и засега най ми допада Zalman S3 като кутия която би могла добре да скрие кабелитe и да добие вид.

Та характеристиките са: I5 2400, gtx 950, 2x4gb ram, 240gb ssd

Също мисля да му сложа охладител на процесора - DeepCool Ice Edge Mini FS DP-MCH2-IEMFS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евнтуално за перспектива мисли най-вече да става охладител на процесора 165см.Залмана е тесничък. Твоят охладител ще стане в него все пак да уточня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, nix55 написа:

...
Целта ми е да има изчистен дизайн и засега най ми допада Zalman S3 като кутия
...

Moже да замърсиш дизайна на Zalman S3. "Aквариумът" може да разчупиш, ако прежалиш 14лв и му добавиш контролер за RGB+W светодиодна лента.

spacer.png

2 в 1.
Кутията става нощна лампа с богати възможности: димиране на светлина, палитри, а още дискотека, буквално следи микрофона на телефона или звука на плейъра.

Ако прежалиш други 2.5лв, добавяш този контролер към дежурното захранване.

spacer.png

Дистанционно ще палиш или ще гасиш компютъра от телефона през wi-fi, без да ти пука за Wake-on-LAN, wake-on-bios.

успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от The Piper
      Търся кутия за компютър с бюджет 100 лева.Да има два вентилатора и филтър за прах.Търся нещо изчистено без осветление и прозрачни прозорци.Предпочитам права кутия.
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от Valentwow
      Toва ще е първият път, в който сам си събирам и избирам компонентите за настолен компютър. Moже би пропускам някоя част или компонент, и ще се радвам да ми кажете кой е тои. Мненията ви ще бъдат оценени също. Всичките компоненти съм ги избрал от десктоп.бг.  Стремя се общата стойност да е до 1600лв (със ОС включително). Оставям линк към имгур със конфигурацията. Благодаря.

https://imgur.com/a/lOH1LeY
    • от bellerephon
      Здравейте,
      Възнамерявам да купувам нов телевизор и ми е нужна помощ от по-запознати в тази област от мен.
      Бюджетът ми е 1600-1700 лв, трябва да е 55 инчов, няма нужда да е curve и 3D. Ще гледам основно филми (през Plex) със свързано домашно кино към него (Sony 5.1), затова и звука му не е акцент за избора. Ще вържа и ps4 към телевизора, но не го взимам основно заради него.
      За момента съм се спрял на:
      Sony Bravia KD-55XG8596
      Samsung QE55Q60T
      SAMSUNG QE-55Q67R
      Гледах на живо първия и третия - цветове на Самсунга естествено са доста по-наситени, но черния цвят на Сонито (разбрах че има софтуерно затъмняване) е доста по-добро. Също плюс за Сонито е че поддържа Dolby Vision, докато Самсунга е с HDR10. Вторият телевизор е нов модел от тази година, би трябвало да е с по-изпипан QLED, може би.
      Моля дайте съвет кой от изброените си заслужава парите, има ли по-добро за този бюджет (примерно на LG) и софтуерите как са един спрямо друг - Tizen vs Android!
      Благодаря !
    • от БаалБек
      Повечето хора, когато чуят думата "пропаганда" в съзнанието им възниква негативна реакция. Но дали е така? Малцинството е открило могъщо средство за влияние върху мнозинството, че е възможно така да се оформи съзнанието на масите и те да използват цялата си енергия в желаната посока.
      Някъде бях чела, че сама по себе си пропагандата е нито добра нито лоша. Тя е част от този свят. Даже ми попадна една дефиниция:
      "Пропаганда - усилия системно насочвани към осигуряване на обществена подкрепа за дадено мнение или курс на действие"
      В този смисъл излиза, че пропагандата е напълно нормална форма на човешка дейност и всяко общество, независимо дали социално, религиозно или политическо, което си има някакви вярвания и се стреми да ги популяризира чрез изречени или написани думи, практикува Пропаганда.
      Вие какво мислите?
  • Дарение

• Добави ново...