Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, разполагам с процесор Intel Core i3 4130 3.4 GHz и две плочки рам по 4GB DDR3 1333MHz. Удачно ли е да ъпрейдна с Intel Core i3 6100 3.7 GHz и две плочки рам по 8GB DDR4 2133 MHz? Линк към сравнение на процесорите - http://www.cpu-world.com/Compare/404/Intel_Core_i3_i3-4130_vs_Intel_Core_i3_i3-6100.html

Дъното ще се смени. Нямам видео карта и едва ли ще играя много, но бих пробвал някоя игра, която тръгва. Иначе ползвам компютъра за музика, youtube, филми, интернет и понякога visual studio и sql server management studio. Ще са достатъчни ли процесора и паметта за още 2-3 години безпроблемна работа? Като цена ще ми е изгодно

i2.jpg

i1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи какъв бюджет имаш и каква цел точно гониш, добре е да се знаят и другите компоненти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ще се смени с такова, поддържащо процесора. Интересуваше ме дали цифрите в полза на новия процесор си заслужават да го сменя. 60 лв е бюджета, толкова ще ми струва ъпгрейда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши точен модел на твоето дъно, твоя охладител.

Напиши точен модел на дъното което ще вземеш и съответното охлаждане.

Предполагам ще правиш бартер, но дори тогава сменяш 8GB RAM за 16GB RAM и доплащаш само 60 лв. да не е измама?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продадох 2 стари компютъра, парите от тях и 60 лв стигат за тези части. Само ме притеснява, че моите работят безотказно няколко години, а взимам също работещи, но неясно при какви условия части. Иначе цифрите са в полза на по новия процесор и памет. Точния модел на моето дъно в момента не мога да го кажа, защото съм на работа и нямам достъп до компютъра. Охладителя е обикновен вентилатор. Това, което мисля да взема е GB B150M-D3Н, а охладителя мисля, че е подобен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, на твое място бих сменил платформата, предвид текущите нови оферти(Ryzen).
Щом ще харчиш някаква минимална сума и не възнамеряваш да "сменяш платформата"(планът ти на практика е да купиш "нова" антика"), давай смело. Ако "ъпгрейдът" дойде с боксов охладител, супер, няма да имаш нужда от 20-30 лева за кулерче. Ако процесорът е гол, дори охладител като този ще ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hudyr написа:

на твое място бих сменил платформата, предвид текущите нови оферти(Ryzen).

В никакъв случай!

Действай!

Какво ще правиш със старата RAM?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си струва цялата галимация. Слагай едно SSD на машината и това е ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност наистина нямам ssd диск. Иначе служебния лаптоп има и признавам че е бърз, но и процесора му е доста по-добър.
Значи да разбирам, че тази разлика в ревютата между процесорите няма да я усетя в някоя игра или ежедневната ми работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика винаги ще има, няма да е в пъти, но ще има.

В какво и колко точно - никой не може да ти каже ако не седне да тества двета машини.

Аз така и не разбрах - каква е офертата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2020 г. в 18:56, JKirilov написа:

Какво ще правиш със старата RAM?

Някои хора са доста негативно повлияни от карантината... Не, не говоря за външен вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...