Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте компютъра ми е:

CPU: i5-4590 3.30 Ghz
Motherboard: ASUS B85M-E LGA 1150
RAM: 8 Gb DDR3 1600 MHz
HD: 500 Gb SATA 7200 RPM
SSD:Silicon Power A55 2.5 256GB

CASE: FORTRON FSP350-60HHN 350W

Монитор https://ardes.bg/product/23-8-dell-e2418hn-e2418hn-5y-97411?utm_source=pazaruvaj.com&utm_medium=Монитори

Искам да си купя видеокарта, (трябва да е без допълнително захранване) чудя се между GTX 1050 Ti 4GB и GTX 1650 4GB, какво ще ме посъветвате? Има ли осезаема разлика между картите?

В единия вариант мога да намеря GTX 1050 Ti в OLX между 150-180 лв втора ръка

В другия чисто нова GTX 1650 между 304-320 лв. Кой вариант е по добър? (то ми е ясно, че GTX 1650 е малко по-мощна, но ако не е чак толкова да ли заслужават тия 150 лв отгоре?) 

Ще играя 4 основни игри на 1920x1080 Full HD на High и държа fps да не пада под 50-60 FPS GTA V CS GO (там си върви с 200-300fps) NFS Payback и FIFA 19

Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не си заслужава както и сам си се сетил.

п.с. Ако се правеше избор между нови карти Супер определено си заслужава а нормалната не.

Захранването е достатъчно просто му трябва преходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Не не си заслужава както и сам си се сетил.

Благодаря, обаче аз съм от тия хора, които като купуват нещо втора ръка, си мислят най-лошото. Как да съм сигурен, че съм взел що го де добра карта? Кажи някой финес

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея 150 лева не са защото е малко по-мощна, а защото е нова и с гаранция. В прецаквалника гаранция във Франция.

И тоя фортрон ако е на 5 или повече години най-добре го смени и него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ined написа:

Тея 150 лева не са защото е малко по-мощна, а защото е нова и с гаранция. В прецаквалника гаранция във Франция.

И тоя фортрон ако е на 5 или повече години най-добре го смени и него.

Фифти фифти в прецаквалника

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаеш от къде да вземеш карта, не споменаваш дори, че търсиш такава с остатъчна гаранция, надали знаеш изобщо как да я тестваш, а и за 15 мин. кое по напред. И накрая ще си с половината бюджет по-малко. Друга карта не можеш да търсиш заради захранването си, но ако вземеш ново добро захранване за 100 лв. и за 200 лв. намериш карта с остатъчна гаранция от сигурно място е съвсем различно, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Не знаеш от къде да вземеш карта, не споменаваш дори, че търсиш такава с остатъчна гаранция, надали знаеш изобщо как да я тестваш, а и за 15 мин. кое по напред. И накрая ще си с половината бюджет по-малко. Друга карта не можеш да търсиш заради захранването си, но ако вземеш ново добро захранване за 100 лв. и за 200 лв. намериш карта с остатъчна гаранция от сигурно място е съвсем различно, нали?

Търся карта 1050 Ti втора ръка с остатъчна гаранция, ето заявявам го. Няма да сменям захранване, така че не се хаби! Въпроса е  1050 Ti втора ръка с остатъчна гаранция, или нова GTX 1650, к'во ми казваш за другите модели карти и захранвания питам аз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако трябва да дам съвет - никога не бих си купил 2ра ръка видео карта. Ще взема на изплащане ако трябва но няма да е ползвана.

Казвам това въпреки че съм продал поне 10на карти в OLX всичките перфектни!!!

Ако махнем настрана написаното горе , знам какво е да не ти стигат пари за нова карта или да ти трябват много за нещо друго и бих разбрал всеки който предпочете 150лв. 1050ti вместо 330 лв. 1650. Разликата в сумата е наистина голяма за сметка на минималната разлика в кадрите. Не може да се каже кой е правилния избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега някой да обясни на човека защо 1650 Super за 350 лв. е много по-добър избор от 1650 на сравнително близка цена.

После бих искал да чуя обосновано мнение защо това захранване https://bulk.fsp-europe.com/fsp300-60hhn-85 като му се вземе един адаптер за 5 лв. няма да захрани карта която ще е под 100W?

И моля без изказвания за това колко е старо захранването. Захранване което е работило в офис машина и му е изтекла гаранцията определено не е за изхвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Can Oa написа:

Ако трябва да дам съвет - никога не бих си купил 2ра ръка видео карта. Ще взема на изплащане ако трябва но няма да е ползвана.

Казвам това въпреки че съм продал поне 10на карти в OLX всичките перфектни!!!

Ако махнем настрана написаното горе , знам какво е да не ти стигат пари за нова карта или да ти трябват много за нещо друго и бих разбрал всеки който предпочете 150лв. 1050ti вместо 330 лв. 1650. Разликата в сумата е наистина голяма за сметка на минималната разлика в кадрите. Не може да се каже кой е правилния избор.

купих си RX580 8gb втора ръка под 200лв с някаква гаранция. Картата е копала, но какво от това? Ползвам я 3ти месец без проблеми. Взех я лично от продавача след като ми пусна няколко теста и се убедих ,че работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, П.е.т.ъ.р написа:

купих си RX580 8gb втора ръка под 200лв с някаква гаранция. Картата е копала, но какво от това? Ползвам я 3ти месец без проблеми. Взех я лично от продавача след като ми пусна няколко теста и се убедих ,че работи.

Някакъв въпрос ли ми задаваш , нещо ме питаш или си коментираш просто?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Roujin Z написа:

А сега някой да обясни на човека защо 1650 Super за 350 лв. е много по-добър избор от 1650 на сравнително близка цена.

После бих искал да чуя обосновано мнение защо това захранване https://bulk.fsp-europe.com/fsp300-60hhn-85 като му се вземе един адаптер за 5 лв. няма да захрани карта която ще е под 100W?

И моля без изказвания за това колко е старо захранването. Захранване което е работило в офис машина и му е изтекла гаранцията определено не е за изхвърляне.

@Roujin Z Разбирам напълно. Гледах клипчета на 1650 Super vs GTX 1650. 1650S бие 1650 с 20-30 fps, което не е малко! Обаче ти сигурен ли си че мойто захранване  FORTRON FSP350-60HHN 350W ще понесе GTX 1650 Super?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно няма как да съм сигурен в нищо дори че утре няма да удари метеорит.

Ако компютъра беше мой знам какво щях да направя аз но ми стана интересно защо трябва да изхвърляш захранването и да купуваш такова от 100 лв.

Захранването ти има три sata и два molex нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Roujin Z написа:

Очевидно няма как да съм сигурен в нищо дори че утре няма да удари метеорит.

Ако компютъра беше мой знам какво щях да направя аз но ми стана интересно защо трябва да изхвърляш захранването и да купуваш такова от 100 лв.

Захранването ти има три sata и два molex нали?

@Roujin Z Това са единствените 2 свободни, които не са включени никъде. Всичко друго е вкючено в дънната платка.

@Roujin Z ще понесе ли 1650 Super?

IMG_5153~1.jpg

IMG_5154~1.jpg

@Roujin Z Защо така изостави човек в нужда ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Can Oa написа:

Някакъв въпрос ли ми задаваш , нещо ме питаш или си коментираш просто?

Просто си пиша. Винаги има риск при частите втора ръка. Но ако купувача внимава риска може да се сведе до минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050 Ti е достатъчно икономична и хладна видеокарта, така че едва ли има какво да и се повреди. Също така не ми се вярва някой да е пробвал да "копае" с подобна видеокарта. Най-сигурно е да се вземе такава с остатъчна гаранция, най-малкото трябва да се тества на място или пред куриера, преди да се плати - това е задължително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно захранването работата е на кантар!

Има 280W на 12ката това преди ефективността която на този клас ориентировъчно е 80% и това при 50% 60% натоварване а то ще се натовари много повече.

Този процесор не е 84w както пише натоварен гори 110w някъде може и повече , 1650 super е около 90w = до тука сме на 200w като сложим другите консуматори е много близо до капацитета на захранването.

Няма да изгори но ще е на предела и колко време ще изкара не се знае.

Нямам идея ще ги докарва ли тези ампери много натоварено , като позагреят компонентите му при игра какво ще става.

Просто не ме кефи когато се ползва от 80% нагоре капацитета на захранването.

Но като цяло било трябвало да понесе товара на хартия. За сега може да не се взема ново ако трябва да се вложат парите в 1650 super.

Относно 1050ti беше перфектна карта за копаене , тази карта се избиваше най-бързо с копаене. Всички копаехме с 1050ti , а аз го правех точно защото най-трудно би се прецакала и съответно след хайпа най-лесно щеше да се продаде защото е мейнстрийм картата в България по него време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Can Oa написа:

Относно захранването работата е на кантар!

Има 280W на 12ката това преди ефективността която на този клас ориентировъчно е 80% и това при 50% 60% натоварване а то ще се натовари много повече.

Този процесор не е 84w както пише натоварен гори 110w някъде може и повече , 1650 super е около 90w = до тука сме на 200w като сложим другите консуматори е много близо до капацитета на захранването.

... доста ме съмнява 4590 сток да стига 110W

- няма преди ефективността: 280W си ги има на 12V, просто ще дърпа от мрежата повече ватове спрямо КПД, КПД не е процент от написаната мощност и едва ли не 280W на 12V да умножиш по 0.8, обратното е, дели се

добрата оферта е 1050ti от продавалник, за нова 1650 S или без допълнително захранване 1650, но новата версия * GDDR6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, arestant написа:

... доста ме съмнява 4590 сток да стига 110W

- няма преди ефективността: 280W си ги има на 12V, просто ще дърпа от мрежата повече ватове спрямо КПД, КПД не е процент от написаната мощност и едва ли не 280W на 12V да умножиш по 0.8, обратното е, дели се

добрата оферта е 1050ti от продавалник, за нова 1650 S или без допълнително захранване 1650, но новата версия * GDDR6

Там някъде е 4590 не ги помня вече но когато бяха модерни имаше тестове и всичките i5-ци дърпаха повече от 84W по яките модели и нагоре от 110.

Това за ефективността не помня сутринта какво съм искал да кажа ;) но най-вероятно съм имал предвид че е ефтиняк захранване и надписите на етикета при натоварване няма да са много така. Или пък че при натоварване с груповата регулация всичките линии 3,5,12v ще се дънят. Не знам но сега като си го чета е малко отнесено да прави си.

И новата с D6 не си струва спрямо super версията. Но най-вероятно захранването ще държи Super-а но на мен лично не ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Can Oa написа:

Там някъде е 4590 не ги помня вече но когато бяха модерни имаше тестове и всичките i5-ци дърпаха повече от 84W по яките модели и нагоре от 110.

Това за ефективността не помня сутринта какво съм искал да кажа ;) но най-вероятно съм имал предвид че е ефтиняк захранване и надписите на етикета при натоварване няма да са много така. Или пък че при натоварване с груповата регулация всичките линии 3,5,12v ще се дънят. Не знам но сега като си го чета е малко отнесено да прави си.

И новата с D6 не си струва спрямо super версията. Но най-вероятно захранването ще държи Super-а но на мен лично не ми харесва.

... съгласен съм за напреженията ... то като гледам е само един свободния молекс.... 4590, в игра може и по-малко

- за 1650 d6 имах предвид спрямо d5 ако трябва без захранване, иначе от суперката си пада стабилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, arestant написа:

... съгласен съм за напреженията ... то като гледам е само един свободния молекс.... 4590, в игра може и по-малко

- за 1650 d6 имах предвид спрямо d5 ако трябва без захранване, иначе от суперката си пада стабилно

Дай пак линка че нещо не ми го отваря пише аксес денайд ала бала.

Цитат

What happened?

The owner of this website (techreport.com) does not allow hotlinking to that resource (/r.x/amd-fx8370e/power-peak.png).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...