Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте  взех си един лаптоп не е нов модел инсталирах му  windows 10  но не мога да му намеря подходящите драйвър .Модела е   HP 250 G3   .Теглих драйвъри от различни сайтове но  не стават  .Може ли да ми  кажете от къде да си изтегля правилните .

Без име.png

1 (600 x 337).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква цел си взе

преди 11 минути, maxx271 написа:

един лаптоп не е нов модел

да го мъчиш ли? Сложи 7 и работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Богатир написа:

От официалния сайт на НР

И ТУК ги има..

Тези ги теглих и от двата сайта не стават  

преди 4 минути, JKirilov написа:

С каква цел си взе

Нали е спряна вече на windows 7  поддръжката 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти искаш да работиш или да се поддържаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

Ти искаш да работиш или да се поддържаш?

Ако му инсталирам 8 няма ли да е по добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако лаптопът има връзка с интернет му дай да си намери драйверите сам. За да ти работи 10 без проблеми е хубаво да си сложиш SSD.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ако лаптопът има връзка с интернет му дай да си намери драйверите сам. За да ти работи 10 без проблеми е хубаво да си сложиш SSD.

Поне от дадените снимки ясно се вижда, че няма Интернет.

По темата:

преди 2 часа, maxx271 написа:

Теглих драйвъри от различни сайтове но  не стават  .Може ли да ми  кажете от къде да си изтегля правилните .

Много вероятно да си омазал драйверите, те не се свалят от където ти падне или с разни програми. Правилният начин е сайта на производителя на лаптопа или на съответния чип - най-вече за видеокарти и sound карти. Хубаво е да покажеш хардуерния индентификатор за да се види, кои са проблемните драйвери.

преди 2 часа, JKirilov написа:

С каква цел си взе

При положение, че има драйвери и за Windows 10, защо да не сложи нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде се видя, че няма интернет след като не е показано какво се вижда в секция МРЕЖОВИ КАРТИ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

И къде се видя, че няма интернет след като не е показано какво се вижда в секция МРЕЖОВИ КАРТИ???

Това дали в секцията "Мрежови карти" покаже някакви драйвери, не значи, че има Интернет, а и както сам си казал ако имаше Интернет, много вероятно Windows-a да му намери подходящите драйвери.
wS2iHdm.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, tepmu написа:

Това дали в секцията "Мрежови карти" покаже някакви драйвери, не значи, че има Интернет, а и както сам си казал ако имаше Интернет, много вероятно Windows-a да му намери подходящите драйвери.
wS2iHdm.png

Ами да покаже, защото ако няма нито един мрежови драйвер тази секция няма да я има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да му пусна интернет    защо съм  с WIFI   инсталирах му  windows 8  и отново не   стават нито един драйвър на  от официалния сайт на производителя  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш на флашка и стартираш на лаптопа:
http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_bg.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че стана   сега как да направя настройките ?

11 (683 x 384).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си инсталирал драйверите и отново нямаш Интернет, много вероятно Wi-Fi картата да ти е заминала. Може да пробваш като сложиш кабела директно в лаптопа да видиш какво ще е положението.

Не знам кой ти даде идеята за Windows 8, но това е едно от най-големите недоразумения на Microsoft не случайно бързо след това пуснаха 8.1, подобно с Vista и 7. Знам, че много хора плюят Windows 10 (къде с основание, къде без), но е в пъти по-добър от 8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 (683 x 384).jpg

Десен клик по wifi, избери Disable. Десен клик по wifi, избери Enable. Десен клик по wifi, избери Connect

на 21.05.2020 г. в 20:11, maxx271 написа:

Ако му инсталирам 8 няма ли да е по добре ?

8 или 8.1 инсталира?
https://support.microsoft.com/bg-bg/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, tepmu написа:

Щом си инсталирал драйверите и отново нямаш Интернет, много вероятно Wi-Fi картата да ти е заминала. Може да пробваш като сложиш кабела директно в лаптопа да видиш какво ще е положението.

Не знам кой ти даде идеята за Windows 8, но това е едно от най-големите недоразумения на Microsoft не случайно бързо след това пуснаха 8.1, подобно с Vista и 7. Знам, че много хора плюят Windows 10 (къде с основание, къде без), но е в пъти по-добър от 8.

Не ми е заминала  Wi-Fi картата лаптопа си работеше имаше инсталиран windows 10 но беше много бавен  имаше и Wi-Fi  връзка 

преди 5 часа, DarkEdge написа:

Десен клик по wifi, избери Disable. Десен клик по wifi, избери Enable. Десен клик по wifi, избери Connect

8 или 8.1 инсталира?
https://support.microsoft.com/bg-bg/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

Нищо не се получава  8.1 инсталирах   има още драйвъри  за инсталиране  да не е от тях проблема 

Без hh (600 x 357).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Половината ти драйвъри ги няма, ти до настройките опря!
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69501-70000/sp69573.exe
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69501-70000/sp69586.exe
Инстталирай двата драйвъра и след рестарта дай хардуерните идентификатори на неизвестните устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Половината ти драйвъри ги няма, ти до настройките опря!
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69501-70000/sp69573.exe
https://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp69501-70000/sp69586.exe
Инстталирай двата драйвъра и след рестарта дай хардуерните идентификатори на неизвестните устройства.

Намерих драйвърите но   WI-FI  пак има проблем 

22 (441 x 165).jpg

44-min (296 x 313).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сто пъти те питаме за свързване с LAN кабел до коректно заработване на системата, нищо  не каза.
Пробва ли сега, когато са инсталирани всички драйвъри да стартираш Отстраняване на проблеми с мрежата (Network troubleshooter)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да ти се помогне, но в същото време спестяваш информация, даваш дори грешна такава, не правиш това, което ти се предлага...

Първо пускаш тема за проблем с драйверите, даваш снимка, която показва, че нямаш Интернет. След това без някой да те кара си сменяш ОС, няма лошо изборът е твой, но пишеш, че си сложил 8, а си сложил 8.1. След това се оплакваш, че нямаш Интернет. Казваме ти да пробваш с кабел, не го правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, tepmu написа:

Искаш да ти се помогне, но в същото време спестяваш информация, даваш дори грешна такава, не правиш това, което ти се предлага...

Първо пускаш тема за проблем с драйверите, даваш снимка, която показва, че нямаш Интернет. След това без някой да те кара си сменяш ОС, няма лошо изборът е твой, но пишеш, че си сложил 8, а си сложил 8.1. След това се оплакваш, че нямаш Интернет. Казваме ти да пробваш с кабел, не го правиш.

Грешката е моя    windows 8.1 съм инсталирал лаптопа беше на един познат подари ми го защото не го ползва   .беше с windows 10  но беше бавен  аз не съм го ползвал когато го взех  му пуснах интернет  от телефона и си работеше аз нямам  рутер   използвам    на настолния компютър   LAN кабел  .За да пусна на лаптопа  кабелен интернет  трябва да се обаждам на интернет доставчика .После  пак трябва да му се обаждам когато прехвърля кабела на настолния компютър  .Реших да го преинсталирам и да му пусна временно интернет от телефона  да му  наглася каквото е нужно  .Искам да го ползвам когато ходя на почивка  на много места има WI-FI .Инсталирах му отново Windows (8.1) и от device manager  гледах всеки драйвър  и по отделно го  инсталирах ,защото когато напиша модела на лаптопа   драйвърите не съответстват и отново ми показва ,че има нещо забранено .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отново ми показва ,че има нещо забранено

Да беше показал, а то иначе звучи само като празнословие.
Копирай мак адреса на картата на стационарния компютър, закачи лаптопа на кабела и задай записания мак адрес.
И няма да се обаждаш на никого.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Да беше показал, а то иначе звучи само като празнословие.
Копирай мак адреса на картата на стационарния компютър, закачи лаптопа на кабела и задай записания мак адрес.
И няма да се обаждаш на никого.

Пуснах му интернет и сега какво ?   снимката е  малка но се вижда ,че има интернет или да качвам  по голяма  

23 (3) (1) (341 x 192).jpg.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...